Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletbe kiadnánk a lakásunkat, be kell jelenteni az apeh-hoz? fórum

Albérletbe kiadnánk a lakásunkat, be kell jelenteni az apeh-hoz? (tudásbázis kérdés)


15. nyta
2010. febr. 13. 09:13

bejelentéssel is megéri kiadni egy lakást?

akiket ismerek nem jelentették be,gondolom nem is félnek,mi lesz ha kiderül.

14. 3da8f53e4a (válaszként erre: 12. - Komoly)
2010. febr. 12. 19:39
Az APEH honlapján találsz szerződés mintát... Nincs még lakbér bevételed, majd ha lesz akkor: 2011-ben az SZJA bevalláskor. Keress még rá mit tudsz levonni majd az adóból...
13. komoly (válaszként erre: 11. - Pöttyi)
2010. febr. 12. 19:36
Miért?
12. komoly
2010. febr. 12. 19:35
A tulajdonosnak kell ezt csinálni?Mert ketten örököltük ezt a lakást a testvéremmel,hogy kell irni a szerződést,most kell bejelenteni,vagy csak az adóbevallásnál?
2010. febr. 12. 19:35

Tudom ajánlani a szívességi szerződést.

De ilyen kérdéseket nem tennék föl internetes honlapra.

2010. febr. 12. 19:32
Ha bútorozva adod ki a lakást, nem árt egy leltárt is készíteni, hogy ne legyenek oda-vissza gondjaitok... továbbá rögzíteni ha repedt az ablaküveg, vagy más szembetűnő dolgok: falak állapota, hűtő,mosógép stb. állapota. Ki fizeti a lakásbiztosítást, van-e lakásbiztosítás stb....Én voltam albérletben és ezek is elég fontos szempontok voltak, mert nem igazán jót hallottam a tulajról, ezért ezekre a gondokra" már eleve készültem!!! Ne utólag akarja rajtam bevasalni!
2010. febr. 12. 19:27
Ha akarod hogy minden rendesen menjen es nefajon a fejed akkor az apehnel kell a szerzodes alapjan fizes egy osszeget jovedelmi ado kent.A szerzodesben mindent bekell irni mire van joga a berlonek es a bereltnek ne adja Isten valami rosszul megy elo lehet venni mind a ket felet amelyik hibazott,ha nincs bejelentve az apehnel maradhatsz a karral/tornek-zuznak,adossagot hagynak maguk utan stb/
2010. febr. 12. 19:17

Ha vannak rossz akaróid, vagy éppen a szomszéd drágábban adja ki (vagyis akár lehetnek :)),akkor mindenképpen.

Ha ez nem így van, akkor semmi jelentősége, nem muszáj.


Na igen, résen vannak... pedig ahogy áll a helyzet, jó lenne, ha nem a kisember s***be bújnának bele, hanem a saját állami házuk táján söprögessenek. Lenne mit takarítani. :X

2010. febr. 12. 19:14
Nézzél még utánna, mert régen elég sok mindent le lehetett írni az adóból is utánna: pl. bútor vásárlás stb. Nem tudom, most van-e ilyen lehetőség rá....(ha bútorozottan adod ki pl.)
2010. febr. 12. 19:11
**bejelented**
2010. febr. 12. 19:11
Szerintem jobban jársz ha bejeleted...mert ha nem..és rajta kapnak...akkor rosszabbul jársz...inkább válaszd a kevésbé rosszat...mert most nagyon résen vannak...
2010. febr. 12. 19:10
Ha nem félsz a jó akaróidtól, akkor nem "muszály", kiadhatod feketén is:)))))
2010. febr. 12. 19:10

Igen, ha tisztán akarod csinálni.

Magánszemélyként kell kérned adószámot és utána tudsz venni számlatömböt.

2010. febr. 12. 19:09
hát ha nem feketén akarod csinálni akkor bizony szerepeltetni kell a bevallásban és szja-t kell fizetni után :)
2010. febr. 12. 19:08
Albérletbe kiadnánk a lakásunkat, be kell jelenteni az apeh-hoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook