Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A bank visszaveszi a házat? fórum

A bank visszaveszi a házat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 18. 22:18
miskolcon van helyileg. szerintem is jól járnának vele. ők tudják
2010. febr. 18. 16:57
szerintem azert az jo. ha kiadjak 30 ert, akkor csak 30000kell fizetni. ha meg benne laknak, akkor meg 60000 fizetnek. na es ha ki van adva, a rezsit sem kell fizetni ;)
31. simple (válaszként erre: 30. - Natika1982)
2010. febr. 18. 15:14
Helyileg hol van? Vidék vagy főváros, falu vagy kisváros?
2010. febr. 18. 15:13
igen annyi. kicsi lakás 44m2. meg általában ennyiért mennek az ilyen házak.
2010. febr. 18. 13:55
30ért veszik ki? az elég olcsó ám...
2010. febr. 18. 12:59
Tényleg az lenne a legjobb ha kiadnák és már van is rá bérlő. De azt mondja h 60ezer a törlesztő és 30ért veszik ki. De így már legalább a fele meg van. Nekik még az a bajuk h a lány nem dolgozik mert gyeden van és így ugye nem kap annyi pénzt mikor dolgozott és nekik ezért nem kellenne a ház. De ha meg el is árverezik és a különbözetet nekik kell fizetni akkor az ugyse jó nekik mert arra meg pláne nem lesz pénzük. Pont rosszkor vették fel a hitelt és lehet h később még lejjebb megy a törlesztő ha visszaáll a régibe. De ők tudják.
27. 8ee31e318f (válaszként erre: 26. - Agis)
2010. febr. 17. 06:29
hat ez nem teljesen igaz igy. az elso idoszakban alig csokken a toke, es foleg kamatot fizetsz, mig a vegen szinte alig van kamat, es a toke fogy. ez azert van, mert atobb milliot szamolva sok a kamat, es azt szamoljak, mig a vege fele a kis osszegu tokenek, mar keves a kamata is.
26. agis (válaszként erre: 8. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 16. 15:46
Megszüntették ezt az eljárást, hogy csak a kamatot törleszted x ideig. Arányos tőke- és kamattörleszéts van.
25. simple (válaszként erre: 24. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 16. 13:29
Én is ezt mondom. Az lenne a legjobb megoldás. Kecske is jóllakna, káposzta is megmaradna.
2010. febr. 16. 13:00
Igen...főleg azért döbbent meg, mert mi meg nem kapunk hitelt. nincs meg a 30%önrész... így meg "megszívtuk". jó, hogy más meg hagyja veszni a házát. :( de mondom nem bírálom, csak meglepett, magánügy. csak szerintem ha másra nem is, befektetésnek mg jó lenne az a ház... évekig kiadni, aztán max a gyerekeké lenne, ha másra nem kellene...
23. simple (válaszként erre: 22. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 16. 12:56
Igen engem is megdöbbent, hogy valaki erre pályázik hogy elveszítse a házát. Mások meg a tíz körmükkel kapaszkodnak bele az utolsó leheletükig. Érdekes, ilyennel most találkozom először. Arra nincs pénzük hogy fizessék tovább, de arra van hogy bukjanak egy csomót?
22. 2ef29f8a82 (válaszként erre: 20. - Natika1982)
2010. febr. 16. 12:41
Teljesen igaz amit simple írt. de ha nem is kéne fizet ni, elbuknak egy házat... a mai világban ez elég nagy luxus, bár ez már magánügy...csak elég érdekes...
21. simple (válaszként erre: 20. - Natika1982)
2010. febr. 16. 12:36
Igenis lehet hogy kell még fizetniük. Elmondom hogyan csinálják. Tehát mondjuk van egy 20 millió értékű ház. Most úgy írom az egyszerűség kedvéért hogy ezt a 20 milliót adta a bank. Nekik az számít csak, hogy a pénzüket visszakapják. ezért akár áron alul is eladják a házat, ha árverésre kerül a sor. Ha eladják mondjuk 16 millióért, a fennmaradó négy milliót bizony nekik kell kifizetni. Én a helyükben vagy eladnám a házat, vagy kiadnám bérbe, és a bérleti díjból fizetném továbbra is a részletet. erre nem gondoltak? És akkor idővel lenne két házuk. Ha kiadnák, és a bérleti díjból fizetnék a részletet, akkor meg ez a ház tulajdonképpen ingyen lenne nekik, hisz nem a saját pénzüket kéne belerakják. Szerintem ez a legjobb megoldás. Így pénzbe sem kerülne, mégis megmaradna nekik.
2010. febr. 16. 12:18

Csak eladni még nem tudják mert kb 2 éve laknak ott. Az uncsi tesó háza biztos mert ki ment külföldre és már nem jön haza.

De ha elárverezik a házat akkor nekik mi dolguk van vele? Azt nem a bank intézi? És amennyiért elment a ház az a banké. Vagy nekik kell még vmit fizetni?

19. Jegesmaci33 (válaszként erre: 18. - Nyta)
2010. febr. 14. 07:00

Nyugodtan ki lehet adni a házat albérletbe és lehet az unokatesó házába költözni.

Azt a házat, amin banki hitel van valószínűleg a jelzálog miatt nem lehet vagy csak nagyon nehezen lehetne értékesíteni.

18. nyta
2010. febr. 12. 16:00
én is tuti keresnék rá vevőt,és ha a bank engedélyezi el tudják adni,mert az árverésen sokkal kevesebb fog befolyni belőle:(
2010. febr. 12. 14:24

Hírdessék meg a házat, hátha el tudják adni... Ne a bank árverezze el...

Vagy igen: adja ki albérletbe...

16. golfáramlat (válaszként erre: 2. - Natika1982)
2010. febr. 12. 12:44

Szia!

A bank nem "házat" adott, hanem kölcsönt ("pénzt).A bank tehát nem is veszi vissza a lakást, hanem a kölcsönt követeli majd azonnal - egyösszegben - kamatostól.

Ha pedig nem tud fizetni az adós, akkor rákerül a bár-listára, és elárverezik a házát. A banknak az az érdeke, hogy minél előbb a pénzéhez jusson. Nem fog jótékonykodni az biztos!!!


Én a barátnőd helyében a következőt csinálnám:


Mivel nem írod, hogy az unokatesó háza mennyire biztos, nem válnék meg a lakástól sem.

Hanem kiadnám albérletbe: albérleti díj + rezsi fizetése mellett . Így az üres lakás nem termelné a rezsiköltséget. A lakbérből (esetleg megpótolva azt) kijönne a törlesztő részlet.


Talán még ez lenne a legcélszerűbb megoldás. Így ha mégsem jön össze az unokatesó háza, akkor van "fedél" a fejük fölött - visszaköltöznek a lakásukba. Mert ha valami miatt ugrik az unokatesó háza, a mostanit meg (nem fizetés miatt) elárverezik, újra már nem fog tudni hitelt intézni.

15. Imo
2010. febr. 12. 12:37

ilyenkor szerintem az a legjobb ha eladják a házat (hitelestől mindenestől), nem?

többet kaphatnának érte mintha elárverezik

14. mh07
2010. febr. 12. 12:34

Miért nem adják el, vagy bérbe?

A bank csak árverezni fog, ami a lehető legrosszabb megoldás! Mélyen a vételár alatt fogják árverésre bocsátani, és sokat lehet olvasni, hogy a tulajdonos addig is mennyi mindenen megy keresztül.

Nem tudom melyik banktól vették fel a hitelt, de fizetési halasztást biztosan lehet kérni.

13. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Natika1982)
2010. febr. 12. 12:33
Azért egészen más a saját ház, és más egy albérlet, vagy mibe akarnak menni...Ezt gondolom ők is tudták, amikor arra adták a fejüket, hogy házat vesznek kölcsönből. Miért nem maradnak akkor nyugton a fenekükön?Gondolom az unokatesó háza nem mindig lesz adott nekik, ergo megint kell majd valahova lakni menni..
12. 88e297a0b8 (válaszként erre: 11. - 8ee31e318f)
2010. febr. 12. 12:27
én is ezt akartam írni.
2010. febr. 12. 12:26
visszavenni tuti nem fogjak. mit kezdjen egy bank a hazzal. el fogjak arverezni potom penzert, amennyiert gyorsan elkel. szerintem jobb lenne ha talalnanak vevot a hazra.
2010. febr. 12. 12:09

igazán nincs mit.

emiatt kell nagyon nagyon meggondolni, hogy ki, mikor, ée mire vesz fel hitelt.

azért sok szerencsét...

2010. febr. 12. 12:08
hát ez az. mind1. majd bemennek és megtudják. köszönöm h írtál
2010. febr. 12. 12:06

A bankot nem érdekli, hogy mi miatt nem akarják/tudják (stb.) fizetni a törleszőt... Megkötötték a szerződést, adtak hitelt. Nem tudom, hogy mennyit vettek fel, és hány évre, de a banknak az az érdeke, hogy kamattal együtt kapja vissza a pénzét, ami nem kevés. Ha mondjuk 25 évre felvesz valaki 10.000.000 akkor az első 3-4 évben csaka kamatot fizeti vissza a havi törleszőben.

Szerintem nem fog "jófej" lenn a bank, mert a hitel nem szivesség, hanem keményen üzlet...

2010. febr. 12. 12:02
de nincs rá vmi mód? mondjuk a bankba biztos meg fogják nekik mondani. mert ha lehetne h csak úgy visszaadják a házat esetleg még be kellenne fizetni vmit akkor ők benne lennének mert akkor nem kell majd törlesztőt fizetni és akkor jobban kijönnének a másik háznál mert ott csak a rezsi lesz.
2010. febr. 12. 11:56
persze. de nem az a nagyobb probléma, hogy elárverezik a házat? ... Nem tudják fizetni a törélesztőt az unokatesója háza ktg-i mellett?
2010. febr. 12. 11:55
de akkor rákerülnek a bárlistára. nem? mert azt nem akarják
2010. febr. 12. 11:51
ha nem fizetik a törleszőt, akkor egy idő után, néhány hónap, és elárverezik...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook