Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves gyermek anyukája kér tanácsot fórum

4 éves gyermek anyukája kér tanácsot (beszélgetős fórum)


2010. febr. 14. 14:24

Én is hónapokig küszködtem a kisebbik lányommal, volt egy óvónéni, (akivel amúgy semmi probléma nincs), amikor Ő volt reggel, és én vittem úgy kellett leszakítani a gyereket a nyakamból, ha az apukája nem volt ilyen probléma. Ilyenkor igyekeztem minél hamarabb kikerülni a gyerek látóköréből, mert mikor már nem látott befejezte a hisztit, miután az óvónéni utánam hozta hogy a gyerek akar még egy puszit. Most másik óvónéniink vannak, ugyanabban az oviban, még mindig próbálkozik, de csak ha én viszem. Ezek az óvónénik nem hozzák utánam...

Picurkák, de pontosan tudják hogy kivel mit tehetnek meg.

17. 2c2de63135 (válaszként erre: 15. - Jucusmucus)
2010. febr. 12. 13:52

igen vannak ilyen óvó nénik is, de van olyan is akinek az első a gyerek és nagyon szereti a munkáját, nekünk pl kifogástalan óvó nénieink vannak!

erre nagyon egyszerű a megoldás, vidd más oviba, minden munkahelyen vannak a munkájukat utáló illetve szerető emberek, ez ne általánosítsuk már az óvó nénikre...Amúgy ne hogy azt hidd, hogy az óvónő és a tanár, mert látszólag "csak" 4-5-6órát dolgozik, kevesebbet dolgozik, mint, aki 8órában "lopja a napot", ők még otthon is azon dolgoznak , milyen feladatot, programot, tevékenységet stb szervezzenek a gyereknek, nem bemegy, aztán "megtartja az órát", ahogy épp kedve tartja. Vannak persze ilyenek is, de van rengeteg, aki igen is otthon rengeteg időt tölt el azzal, hogy másnap a gyerek jól érezze magát az oviban(vagy iskolában).

16. kitrákotty (válaszként erre: 15. - Jucusmucus)
2010. febr. 12. 12:08

A topikindító már leírta, hogy semmi gond nincs az oviban és az óvónénikkel, hisz azért íratta oda a kisfiút, mert ismerte és kedvesnek tartja őket.


Neked van problémád a ti óvónénitekkel, úgy látom ezt vetíted ki másra, a te rossz tapasztalatod nem jelenti azt, hogy mindenhol ilyen óvónénik vannak! :-)

15. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Bazso76)
2010. febr. 12. 11:49

Szerintem az óvónő(k)ben lehet a probléma.

Nekem van néhány rossz tapasztalatom. Nálunk hónapok teltek el, mire a kisfiam beszokott az oviba, pedig előtte 2 évig bölcsis volt. Teljesen más volt az ovi, nagyon megviselte a változás. Tavaly, kínomban már elvittem nevelési tanácsadóba, ott azt mondták, túl nagy a kontraszt az ovi, és az otthon között. Képzeld el azt az óvónőt, aki azt mondja a másik gyerkőcre, aki sír reggel, hogy "Nézd már, már megint sír"! Nemhogy megvígasztalná a szegény gyerkőcöt. Gondolom, az én gyerekemmel, meg még sok mással is ugyanezt csinálja. És még ők vannak odáig, hogy mennyit dolgoznak. Amikor 11-re jár dolgozni, de délután 4-kor már a kapuban áll, és azt várja, mikor rajtolhat hazafelé.....

14. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 13. - Kitrákotty)
2010. febr. 12. 11:21
Dettó ugyanezt mondtam én is! Az oviban persze hogy nem hisztizik, mert ott nem ő az úr, rajta kívül van még 20 -25 gyerek, de otthon már hisztizik mert tudja minden megvan neki adva. Mint a barátnőm lánya.
13. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Bazso76)
2010. febr. 12. 11:13

Telitalálat. Otthon hisztivel mindent elér, az oviban meg nem, mert nem vagy ott!


Akkor sajnos meg kell tanulni kezelni a hisztijét, akaratát.

Ill. el kell dönteni, hogy akartok-e változtatni, mielőtt a fejedre nő :-o.

Következetességgel, nehéz lesz de még nem késő!


Sok sikert!

12. Bazso76 (válaszként erre: 11. - Kitrákotty)
2010. febr. 12. 10:54

Lehet hogy igazad van. Csak nehéz a helyzetet is kezelni. Sajnos ő itthon egy hisztis, akaratos típus, úgyhogy fel van adva a lecke.

Nem válok el nehez, mivel már a 2. gyermek és tudom hogy jó kezekben van.

11. kitrákotty (válaszként erre: 8. - Bazso76)
2010. febr. 12. 10:26

ha szívesen megy és szereti az ovit/óvónéniket, nem mesél semmi rosszat, akkor ne haragudj, hogy ezt mondom, de veled/otthon lehet a gond.


Arra gondolok, hogy ugye otthon ő a legkisebb, mindenki kényezteti, rá figyel, az oviban meg van rajta kívül harminc másik gyerek, nem ő az egyetlen.


VAgy hogy Te nehezen tudsz elválni tőle, ezt érzi meg és ezért van a hiszti.

10. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Bazso76)
2010. febr. 12. 10:22
Én kezdem nem érteni. Akkor ha szívesen ott marad reggel, akkor miért van gond az ovival? Mit csinál amiből azt gondolod, hogy gond van? Szerintem a farsang ne számítson most, mert a maszkok és jelmezek sok kicsiben keltenek félelmet...
9. kuszkusz (válaszként erre: 8. - Bazso76)
2010. febr. 12. 10:19
jó neked,hogy könnyen ment!Az én családomban nincs kisgyerek,mindig felnőttek köröl volt,akik minden kivánságát lesték.Gondolon,hogy nekünk ezért volt nehezebb,mert meg kellett szokni a gyerekeket,az alkalmazkodást.Mostmár nagyon büszke vagyok rá!!!!!!!
2010. febr. 12. 10:15
A kisfiam uganabba az oviba jár, mint a nagy. Két hetes kora óta jött velem minden nap, ismeri az óvónéniket, ők is viszont. Azért vittük ide, mert nagyon szeretem őket, kedvesek. Nem azzal van a gond. Az oviba reggel nincs gond, simán bemegy. Nem hosszú a búcsuzkodásunk se, mert felöltözik és kész. A nagyobbikkal nem volt ilyen probléma.
2010. febr. 12. 10:10

Szia!Én is hason problémával küzdöttem...

! éves a kislányom és mi is nagyon nehezen szoktunk be.Most ezen a héten volt még,hogy nem sirt reggel.Az ovonéni azt mondta,hogy ne idegeskedjek,mert azt jelenti,hogy a gyerek nagyon szereti a családját ,és ez jó!Idövel majd megnyugszik,beszokik.A szülő úgy sem tud mit csinálni!Valahol meg nekik is ki kell élni magukat!Én inkább azt mondom,hogy itthon tegye!Én is nagyon nehezen birok vele itthon,de az ovodába egy kis angyal.Ne idegeskedj,adj neki időt!

6. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 3. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 12. 10:10
Azt mondták majd kinövi. Szerintem csak felakarja hívni magára a figyelmet, hogy ő legyen a főnök a családban. Vannak ilyen gyerekek, lehet a tiéd is ilyen. A barátnőmé i s ilyen, egy hisztis elkényeztetett kis majom. Akinek minden szavára ugrani kell, akinek mindent megkell venni.
5. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Bazso76)
2010. febr. 12. 10:06
A világért sem szeretnélek megbántani, de ha úgy érzed, hogy a kicsi 1 év után sem szokott be, akkor vagy a nevelőkkel vagy veled van a baj. Úgy értem, tuti hogy a könyöködön jön már ki ez a mondat, de "ha anyuka nehezen engedi el a kicsit, akkor megnehezítheti a kicsi és a saját dolgát is". Én ezzel nagyon egyetértek...
2010. febr. 12. 10:05

Szia!

Mi a kérdés?

Egyébként, nem lehet, hogy bent valaki/k "bántja" vagy kiközösíti/k?! Szeret oviba járni?

2010. febr. 12. 10:05
Az én barátnőm kislánya is ilyen. Ő most lesz 4 márciusban. Sokszor kisérem a barátnőmet az ovodába amikor viszi a leányt, és fél óra a búcsúzkodás. Kapaszkodik mint egy kismajom, sír, hisztizik. Utánna elvan egész végig az oviban. Csak az elválás szörnyű nemcsak ott hanem bármikor amikor barántőm olyan helyre megy ahova nem viszi a gyereket.
2010. febr. 12. 10:05

Szia!


Óvónő tanonc vagyok...

Milyenek a gyerekkel az oviban a óvónők? És a dadusok? És a gyerekek? Nem szokott panaszkodni, hogy nem játszanak vele, kiközösítik stb.? Az óvónőknek jut elég idejük mindegyik gyerekre, főleg mondjuk a tiedre, ha látják, hogy nem tud beszokni?

2010. febr. 12. 10:02

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! A kisfiam 4 éves, óvodába jár már 1 éve. Még mindig nem szokott be az óvodai életbe. Itthon teljesen máshogy viselkedik, mint az oviba. Mintha két énje lenne. Mondták is, hogy nagyon hangulatfüggő gyerek. Van egy testvére, ő 8,5 éves, de szeretik egymást, kiegyensúlyozott a kapcsolatuk. Ma például elmentünk farsangra az oviba, nagyon várta. Beöltözött és nekem el kellett jönnöm, mert zártkörű volt a bulijuk. És annyira hisztizett és kapaszkodott, hogy haza kellett hoznom. Itthon meg teljesen el van, megnyugodott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook