Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ráckevei kismamák fóruma fórum

Ráckevei kismamák fóruma (beszélgetős fórum)


45. 7e55627956 (válaszként erre: 44. - Nebosszancs)
2010. febr. 19. 14:13

Köszi! Úgy legyen...

Ti hogy álltok a fogacskákkal?

2010. febr. 18. 17:04

Sziasztok!


Mielőbbi fogkibújást kívánok a kicsikének! Remélem hamar túl lesztek rajta és nem fogja sokáig kínozni :)

2010. febr. 17. 15:13

Pár napja az éjszakák nálunk se a legjobbak.....

Sokszor felsír meg forgolódik szerintem jön a foga szegénykémnek. Remélem hamar kibújnak mert nagyon rosszul viseli ezeket az időszakokat :S

2010. febr. 17. 09:22

Sziasztok!


Napok óta nem tudom rendesen kipihenni magam. Az alvásritmusunk eleinte olyan jól egybe volt Artúrral és most annyira jól elcsúszott, hogy mikor ő eszik én majd elalszom, mire elalszik, én meg jól magamhoz térek...


Mikor lesz ebből kiadós pihenés... Már alig várom, hogy a szüleim újra eljöjjenek, anyukám sok terhet levesz a vállamról. :D


Viszont a séták kellemesek, csak tűnne már el ez a fránya hó, mert a babakocsit nem egy leányálom a latyakba tologatni. :D

2010. febr. 16. 19:13

Sziasztok!


Én nem merem kint hagyni Vercsit ha alszik, akármennyire is be van bugyolálva :)

Bár ő megkönnyíti a dolgom, mert akár kocsival, akár babakocsival vagyunk a cél előtt 5 perccel mindig felébred. Nem tudom, hogy csinálja, de eddig mindig bejött :)))

2010. febr. 15. 15:20
Persze,hagyd kint szél védett helyen,mert tiszta a levegő,de csak rövid ideig mert még nagyon pici.
39. Sulawesy (válaszként erre: 36. - Kacsa mama)
2010. febr. 15. 15:16

Hát jobbulást a piciknek. Ma talán lesz időm privit is írni, de Artúr nagyon lekötötte a hétvégét!

Ma már megint túl vagyunk egy sétán, és remekül alszik kint. Behozom, kiságyba rakom, és 5 perc után virgonckodik...

Hagyjam a kocsiba?

2010. febr. 15. 14:34

Sziasztok

Mi általában akkor levegözünk ha a nagylányomat vinnem kell az oviba, ez ma reggel is igy volt. Szerencsére Reni aludt végig, de volt már olyan is hogy hazáig sirt a kocsiban. Várom én is hogy jobb idö legyen és többet levegözhetünk majd.

37. 7e55627956 (válaszként erre: 35. - Sulawesy)
2010. febr. 15. 14:17

Ez a jó a babáknál levegőn már alszanak is :)

Mi szombaton voltunk a levegőn menni kellett a boltba de nem mondom hogy kétszer akkorát zakóztam :S

2010. febr. 15. 13:24

Szia,gondoltam is rátok mert szép idő volt nagyon,hogy biztosan sétáltok.

Én is vártam nagyon,hogy kimehessünk de a fiuk skarlátosak lettek,igy sztornó és bennt maradtunk.

2010. febr. 15. 13:03

Tegnap megvolt az első sétánk Artúrral!! Gondolom élvezte, mert mikor öltöztettük sírt, azonban a friss levegőn egyből elaludt... :D


Szép napot!

2010. febr. 14. 11:31

Sziasztok!

Látom gyarapodunk az tök jó:)

Most csak felkukkoltam mert kivételesen Apácska itthon van a 7végén aminek nagyon örülünk, holnap többet leszek :)

További szép napot nektek!

33. andi2379 (válaszként erre: 32. - Nebosszancs)
2010. febr. 13. 16:45

Szia


Köszönöm szépen. Mi a sport utcában lakunk., apiactól nem messze. megköszönöm ha megadod a dokitok számát, miklóson van igaz? Szeretném jó kezekben tudni a gyerekeimet, mert egy kicsit sincs jó tapasztalatom az itteni gyerekorvosokról.

32. Nebosszancs (válaszként erre: 31. - Andi2379)
2010. febr. 13. 16:25

Szia!


Megnéztem a fotókat, nagyon szépek a gyerkőceid! Ti merre laktok? Ha gondolod, szívesen megadom a mi dokink számát. Amikor átjelentkeztem hozzá, az volt a kikötése, hogy nem tud átjárni Halomra. Mondtam, hogy rendben :)

2010. febr. 13. 13:56

Sziasztok


Csatlakozhatnék én is hozzátok? Szigethalmon lakom én is és nem igazán találtam még senkit akivel mindennapi dolgainkat megbeszélhetném. Két lányom van a nagy Adrienn 7 éves szeptembertöl kezdjük az iskolát, a kicsi Renáta okt.19-én született, lassan 4 hónapos. Mi is a Zele Ágihoz járunk, és sajnos a dokinöhöz, de szeretném elvinni a lányaimat máshová de még nemtaláltam jó dokit.

2010. febr. 13. 11:11

Sziasztok!

Nálunk még azért megvannak a 3 órás kelések. Ti ezen már túl vagytok :D

Most alszik éppen Artúr, és ki tudja meddig... Tegnap adott délelőtt 4 órát, ma ???

Viszont olyan édesen el tud nézelődni a karomba. Tudom még nem lát rendesen, de olyan mintha...

2010. febr. 13. 09:33

Jó reggelt!


Hogy telt az éjszakátok?

28. 7e55627956 (válaszként erre: 27. - Nebosszancs)
2010. febr. 12. 23:30

Hát a pasiról én is csak rosszat hallottam a szomszédoméknak nem vette észre hogy víz van a kisfiú tüdejében.... Na meg egyszer nála kötöttünk ki és akkor este nagyon befulladt a lányom a köhögéstől erre azt mondja : Ez a gyerek befulladt?? De az a bunkó hangnem ahogy mondta meg tiszta hülyének nézett....

A nő meg elég félvállról veszi a dolgokat olyan néha mintha csak muszájból csinálná és egy csepp kedvesség sincs benne de a helyettese mondjuk normális.

27. Nebosszancs (válaszként erre: 26. - 7e55627956)
2010. febr. 12. 22:40

A mi védőnőnk: Zele Ágnes.

Dokihoz mi Miklósra járunk, mert... hosszú, de ha már elkezdtem leírom. A kórházban, ahol szültem egy szigethalmi szobatársam volt. Ő mesélte, hogy nehogy a pasi dokit válasszam, mert egyszer rossz gyógyszert írt fel egy beteg gyereknek (testvére gyerekének, tehát közeli élmény volt), aki bekómált tőle és esés közben úgy verte be a fejét, hogy felszakadt a bőr a füle mögött végig. Na mondom fasza, akkor az kilőve. Mentünk a nőhöz. Szerdán jöttünk haza a kórházból, azon a héten nem is jött ki, következő hetet kórházban töltöttük (besárgult Manó) és rákövetkező hét péntekjén jött ki. Vercsi az emeleten aludt. Idézem, mit mondott: "Én ugyan fel nem megyek, hozza le azt a gyereket!" Köpni nyelni ne tudtam. Lent a nappaliban mindig 4-5 fokkal hidegebb van, mit a lakás többi helyiségeiben (főleg az emeleten) és teljesen levetkőztette az alvó gyereket. Állati mérges voltam! A vizsgálat után azt mondta, csomagoljam össze a gyereket. Hát mondom, ez biztos nem szeretetből csinálja amit csinál. Nincs mese, bunkó volt. A kaput az tette be, amikor az első oltást adta be. Délig volt rendelés, fél 12-re értünk oda és már sürgettek, hogy a dokinak el kell mennie, igyekezzek már. Amikor beléptem a rendelőbe egy másik dokival vitatkoztak valami pénzen, egyik sem tudott köszönni. Úgy adta be a gyerekemnek az oltást, hogy két szót nem szólt hozzá és Vercsinek utána majdnem 2 hónapig csomós volt a helye. Szóval, örülhet, hogy nem vagyok egy indulatos típus, mert biztos ráborítom az asztalt. Azóta nem láttuk egymást.

A Miklósi doki nagyon kedves, aranyos, midig van ideje két szót szólni a babához is, szeretettel nyúl hozzá. Dr. Gyurkó Zsuzsannának hívják, teljes mértékig meg vagyok vele elégedve, ráadásul homeopátia párti, gyógyszert még nem írt fel Manónak egyszer sem. Igaz, még "csak" háromszor voltunk nála.


Te jó ég, ne haragudjatok, kicsit hosszú lettem :) Bocsi!

26. 7e55627956 (válaszként erre: 25. - Nebosszancs)
2010. febr. 12. 21:43

A védőnőm Mercs Ilona háát érdekes személyiség...

Mi a dokinőhöz tartozunk nem nagyon vagyok vele megelégedve de a pasi még rosszabb :(

Ti melyik dokihoz tartoztok?

2010. febr. 12. 21:23
Lily! Neked ki a védőnőd? És hova jársz dokihoz, ki a dokid? Meg vagy vele elégedve?
2010. febr. 12. 21:22
Nekünk is most volt egy pár nap ilyen, de nagyon durván. Náluk a fürcsi egy szertartás, mindig ugyanaz a zene szól, mindig mindent ugyanúgy csinálunk. Aztán valami történhetett (a mai napig nem derült ki, hogy mi), mert már az előkészületeknél iszonyatosan elkezdett sírni, amikor mg betettem a kádba szó szerint reszketni kezdett a gyerek és úgy menekült a kádból, mintha az élete függne tőle. Nem tudtam mi ez, kb egy hétig tartott. Már gyomorgörccsel kezdtem neki az egésznek. Aztán egyik nap egy fokkal jobb volt, másnap meg ugyanúgy fürdött, mint előtte hónapokig, úszott a fürdőszoba, csapkodta a vizet és nem akart kijönni.
2010. febr. 12. 21:13
Tuti ki növi :) Nekem a lányomnál voltak olyan időszakok hogy az istennek se akart fürdeni alig lehetett bele tenni elkezdett sírni és már jönni is akart kifelé....
2010. febr. 12. 19:34
Jajj remélem Artúr is megszereti a fürdést, mert most egyenlőre sikítófrászt kap. Bár lehet a Dunába mi még nem mehetünk nyáron, de szívesen Veletek tartunk, és utána lehet nálunk is lenni... Nincs messze a strand :D
21. Nebosszancs (válaszként erre: 19. - 7e55627956)
2010. febr. 12. 18:29

Mi is megyünk!!! Írjatok fel a listára :)))))


Vercsi is imádja a vizet, az esti pacsit. Úszik tőle az egész fürdőszoba :)))

20. Sulawesy (válaszként erre: 19. - 7e55627956)
2010. febr. 12. 16:34

össze lehet ezt hozni úgy gondolom...

:D

2010. febr. 12. 16:25

Mi csak hévezünk :D

Amúgy is tervbe van hogy megyünk majd Ráckevére nyáron. Kipróbáljuk az ottani strandot addigra már Macika is nagyobbacska lesz ő meg amúgy is imádja a vizet. Igazi kis halacska :)

18. Sulawesy (válaszként erre: 17. - Nebosszancs)
2010. febr. 12. 14:07

Nagyon helyes!!! Lehet jönni!!Hamarosan itt a tavasz, és nálunk itt gyönyörű a Duna part.

Nemsokára mi is kipróbálhatjuk a "szárnyainkat", mihelyst letelik a karantén :D A párom tegnap este összerakta a babakocsit, hogy vasárnap találkozhasson Artúr is végre a friss levegővel.


Én itt sajnos még a rendelőben sem futottam össze senkivel, még olyannal sem, aki azt válaszolta volna, mint neked. Pedig alapból én nyitott ember vagy, és soha nem volt gondom az ismerkedéssel, de Ráckeve kifogott rajtam....

17. Nebosszancs (válaszként erre: 16. - Sulawesy)
2010. febr. 12. 13:48

Mi is autókázhatunk hozzátok :)


Eddig én sem találtam itt ismerősöket, barátokat. Az utcabeli gyerekek nem a mi korosztályunk :( Orvosi rendelőben és egyéb helyen is próbáltam már szóba elegyedni anyukákkal, főleg kisgyerekesekkel. A beszélgetés végén, ha meg mertem kérdezni, hogy esetleg találkozunk-e máskor is az volt a válasz: "Hát ha megint összefutunk itt a rendelőben..." Szóval nem sikerült kapcsolatokra szert tennem :( Itt sem túl nyitottak az emberek :(

2010. febr. 12. 13:00
Picit irigykedem ám rátok!! Hirtelen egy helyről találtatok egymásra!! Én sajnos hiába próbálkozom itt Ráckevén bármiféle kapcsolatot kialakítani az emberek nagyon zárkózottak... Lehet le kell majd autókáznom Artúrral Szigethalomra???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook