Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ráckevei kismamák fóruma fórum

Ráckevei kismamák fóruma (beszélgetős fórum)


2010. jún. 14. 22:01
Akkor a legjobbakat és jó utat, Nektek!
134. andi2379 (válaszként erre: 133. - Sulawesy)
2010. jún. 14. 19:39

Szia


Még semmi jele a bárányhimlönek, ez a legrosszabb mikor várni kell. Reni aludt a melegben is, igaz éjszaka nyugtalanabb volt. Holnap elutaznánk a mamákhoz, remélem a himlö elkerül minket, mert ritkán tudunk menni.

2010. jún. 14. 17:03

Napozhatnék ,de nem visz rá a lélek... utálok kinn ülni órákig :D Inkább a gépen rendezgetem a dolgaimat. Pedig ezt is vihetném magammal ki, mert mobil a laptop :)


Sikerült szakdolgozat témát választanom, és ezért most tiszta büszke vagyok magamra!


Artúr ma elég sokat alszik napközben Kopp-kopp, mert kicsit enyhébb az idő.


Szép napot Nektek is!!!


Jajj, Andi, hogy álltok, lassan szerda van? Fejlemény bárányhimlő ügyben?

2010. jún. 13. 22:49

Sziasztok! Ma vettünk egy medencét, abban csobbant a drágám!! Így próbáltuk a kicsi forró fejecskéjét lehűteni... csináltam pár csini fotót is :D

Veletek mi újság??

Sanyival nagy vonalakban rendeztük a sorainkat, majd személyesen a többit.

131. andi2379 (válaszként erre: 130. - Sulawesy)
2010. jún. 12. 13:12

Szia


Sajnos hasonló problémám van nekem is, a párom ugy dolgozik hogy 3 napot megy 3 napot itthon van. A két gyereket nemtudjuk kire bizni max babyszitter, ezért nagyritkán ha eljutunk valahová az inkább családi program, kettesben max az estéink vannak ha a gyerekek korán elalszanak. Én is sokat morgolódom emiatt de sok mindent nemtudok csinálni sajna. Néha már megörülök itthon.

130. Sulawesy (válaszként erre: 127. - Kippy)
2010. jún. 12. 12:26

Elmondom mi a balhé tárgya, mert a bögyömben van. Mielőtt megszületett Artúr megbeszéltük, hogy nem leszünk begyöpösödött szülők, leszünk programok amiket mind család látogatunk meg, illetve csinálunk programokat kettesben is.

Hát mióta megszületett Artúr ez teljesen értékét vesztette és nem miattam!! Imádom a fiam, félre értés ne essék, nem akarom én őt sokat másra hagyni, de pl. ha este elalszik 9 kor és alszik reggel 6 fél 7 ig. Ott a bébi őr, a nagyi a szomszéd házban lakik (egybe van építve a két ház) átjön, és tévét néz egy-két órát, akkor mi nyugodtan el tudunk menni pl. egy moziba. Vagy kértem már, hogy menjünk el együtt pl. Margit szigetre piknikezni. Ebből eddig ami megvalósult 2-3 alkalom a lidlbe vásárlás, meg egyszer voltunk a tesójáéknál másfél órát! Nincsenek nagy igényeim, de most is ott voltak a szüleim nálunk egy hetet, ezalatt lett volna bőven lehetőség kettesben vmi programra...

Most, hogy lejöttem Tapolcára felhívott, hogy ő megy el otthonról. Elmondtam neki, hogy ez nem gond, csak elmondtam neki fentieket is, meg azt, hogy mióta megszületett Artúr, ő volt kétszer egynapos teremfocin, május elsejei focin, 2 napos túlélőtúrán, egy Metallica koncerten, hetente kétszer két óra foci... nem sajnálom én, menjen! De pl. elmentem a körmeimet kifestetni ami várakozással, úttal együtt egy max másfél óra, az anyját küldte haza maga helyett!! Mikor kérdőre vontam, azt kérdezte, nem mindegy ki vigyáz a gyerekre?? Nem tudom érthető e amit itt most leírtam, de most bekeményítettem. Közöltem vele, hogy amíg Tapolcán vagyok, nem akarok hallani róla. (persze nem tartja be, de én nem veszem fel a telefont, sms-re is csak akkor válaszolok, ha a bolttal kapcsoltban van valami)

Hozzáteszem két napja vagyunk itt, nem kérdezte meg mi van a fiával, holott tudom ,hogy imádja, de ez nem jön neki zsigerből...


Bocsánat a panaszáradatért. Ez van velünk, aztán nem tudom mi lesz, de a tegnap esti bulizása kifejezetten rosszul esett, tudom, hogy nincs mögötte cselszövés, de mintha dirrekt lett volna. Mintha velem nem akarna sehova sem menni és ez nagyon fáj, lévén nekem nincsenek ismerőseim Ráckevén...


Na ez kijött, és olyan rossz érzés, mardossa a szívemet, leírhatatlan érzés. Anyukámmal beszéltem meg, aki mindig Sanyi pártját fogja, de most nekem adott igazat. Tudom, hogy néha túlhisztizem a dolgokat, és indulatosságomban nem mindig tudom normálisan közölni, de ezt most tényleg higgadtan mondtam el neki, irónia, kiabálás, veszekedés nélkül. Csak elmeséltem mi van bennem... ami szerinte túlzás, mert nem így van. De akkor kérdem én, miért érzem mégis ezt?? Túl sokat várok tőle? Nagy kérések ezek?? Fiatalok vagyunk, ne szürküljünk el már most. Mi lesz akkor később?

129. Kippy (válaszként erre: 128. - Andi2379)
2010. jún. 12. 11:55

Én most izzítom a kerámialapot a sülthúsnak. Kiváncsi vagyok. Bár, már teljesen mindegy, mert rólam már 27-nél is folyik a víz.

Mi is a másodikon lakunk, és ráadásul tetőtér. De, azért szeretem. :)


A pasikra meg visszatérve. Nekem az fáj a legjobban, hogy az én férjem annyira FÉRFI, hogy még soha semmiért nem kért tőlem bocsánatot. Nekem ez fáj a legjobban. :(

És, igen. Igazad van. Kell néha picit veszekedni, hogy kijöjjön a feszültség az emberből. A boltban még sem támadhatom le az eladót, mert éppen feszült vagyok. :))


Szerintem a picik annyira élevznék, ha egy picit pancsolhatnának ebben a melegben. Nem baj! Majd jövőre.

Jaj, a hús!!!

Pussz mindenkinek

128. andi2379 (válaszként erre: 127. - Kippy)
2010. jún. 12. 11:30
Nálunk volt 31 fok is de csak mikor föztem, utána már csak 30. Reggel pedig 28.Reni is sokat forgolódott az éjszaka melege volt szegénynek, mi sem tudunk olyan jól aludni. A mi lakásunk 2. emeleti társasház nem panel szerencsére. Már egy cserébe is benne lennék csak lenne egy kertes. Férjem még felujitaná, ért mindenhez. Egyetértek veled pasi ügyben, mondjuk az enyém akkor ilyen ha fáradt, vele nem lehet veszekedni. De ez sem jó mindig.
127. Kippy
2010. jún. 12. 10:40

Sziasztok, sziasztok!!


Jaaaaj, én is mennék strandra. És ennék lángost is, meg dinnyét és főttkukoricát is..:O)Este pedig csokibarnán jönnék haza.

Nekünk is álom a saját kertes. Most egy 10 lakásos társasházban lakunk. Nem mondhatnám rossznak, de jónak sem. Ha, lent altatom Grétit, akkor mindig odajön valaki trécselni, vagy messziről üvöltve köszönnek, amire felébred. Illetve, nincsen mindig kedvem beszélgetni. Mert ezek csak ilyen eröltetett bájcsevegések zömmel. És a ház dolgai sem érdekelnek, hogy mennyi szemetet tett már megint a kukába az ikszedik lakó , és ejnye bejnye már megint tele van.


Sulawesy, mi a balhé tárgya, ha szabad érdeklődnöm. Amúgy, ezek a pasik tiszta hülyék. Szerintem, nekik ugyan úgy meg van havonta hormonilag, mint nekünk. Tiszta gázok. Néha jó volna őket összeterelni, és két napig legeltetni. Olyan birkák tudnak lenni. és természetesen minden a mi hibánk. Ők sosem tévednek, vagy mondanak rosszat....


Andi, tegnap 30 volt kereken a lakásban. Melyikünk nyert???

126. Sulawesy (válaszként erre: 125. - Andi2379)
2010. jún. 12. 09:53
Szorítok, hogy a kertes összejöjjön. Laktam én is panelben, azért nem vágyódom oda vissza, jobb a kertes, még ha meló is több van vele akkor is. Bármit csinálsz is kinn a kertben levegőn vagy!
125. andi2379 (válaszként erre: 124. - Sulawesy)
2010. jún. 12. 08:52

Szia


Ma is nagyon meleg lesz,a strandon gondolkodtam de nem merem evállallni egy 7 hónapos babával ilyen melegben. Ugyhogy mi is a falak között barnulunk. Estefelé valószinü levegözünk, nagyon szeretnénk elköltözni egy kertesbe csak nemakar összejönni.


Kitartás mindenkinek.

Szép napot

2010. jún. 12. 08:46

Jó reggelt! :D

Itt ma is ezerrel befűtöttek! Tegnap napozni szerettem volna, de a hűvös szoba jobban megy a fehér bőrömhöz :D


Pedig ó lenne a fiamat utolérni, kicsit ciki, hogy neki jobb színe van. Az én apukám bőrét örökölte, neki kreol bőre van, már most csoki barna, és a fiam is jó színnel büszkélkedhet. Persze kenem naptejjel. A vicces az, hogy van egy kis zoknicsík a lábán, úgy barnult le. :D


Mindenkinek kellemes hétvégét! Jó pihenést! Andi remélem a panelból azért majd kicsit tudtok levegőre is menni!!


Kicsit hiányzik Ráckeve, de a kényeztetés.... hmm megfizethetetlen :D

123. andi2379 (válaszként erre: 121. - Sulawesy)
2010. jún. 11. 22:15

Akárkival beszéltem mindenki azt mondja hogy jobb ha most átesik rajta, azt mondják mig kicsik könnyebben viselik. Kockázat sajnos mindenhogy van. Adriennél is az elsö 3 nap volt rossz. Majd meglátjuk


Jó Éjt.

122. Sulawesy (válaszként erre: 117. - Kippy)
2010. jún. 11. 21:30
Át tudunk menni a piaci részre, ott még úgy sem sétáltunk. Ha átküldöd a számod és visszatértünk mi is Ráckevére, meg Sanyival is szent a béke :) akkor mehetnénk egyet.
121. Sulawesy (válaszként erre: 120. - Andi2379)
2010. jún. 11. 21:29
Nem is tudom mi lenne jobb! De talán az, hogy ha ez így van, és még nem voltatok bárányhimlősek, akkor essetek túl rajta. Bár nem tudom babáknál ez lehet veszélyes?? Felnőtt korban igen, azt tudom, főleg terhesen, no de kicsiknél van kockázat??
120. andi2379 (válaszként erre: 119. - Kippy)
2010. jún. 11. 20:04
Elvileg két hét a lappangási idö és az szerdán telik le, végül is még van idönk. Várom már hogy túl legyünk rajta nem jó igy várni.Állandóan figyelem szegényt hogyha látok egy pöttyöt rajta már azt gondolom hogy bárányhimlö.
119. Kippy (válaszként erre: 118. - Andi2379)
2010. jún. 11. 19:55
A felnőttek mintegy 5%-a fogékony bárányhimlőre. A baba meg érdekes, mert csak akkor védené meg a tejcsid, ha te is átestél volna már rajta. De, hát ugye nincsen így. Mit mondott a doki, meddig kell izgulni?
118. andi2379 (válaszként erre: 116. - Sulawesy)
2010. jún. 11. 19:42

Szia


Gratulálok a vzsgádhoz. Adrienn már meggyógyult, még Renin nem jelentkeztek a foltok, söt még rajtam sem. Még várunk, majd csak kiderül. Nagyon meleg van, reni néha elég nyügös de valahogy kibirjuk. Mi is szeretnénk menni a nagyszülökhöz de még nemtudom mikor jutunk el hozzájuk, párom dolgozik.


Szép estét nektetk.

117. Kippy (válaszként erre: 116. - Sulawesy)
2010. jún. 11. 19:33

Gratulálunk!

Igen, már nekem is eszembe jutott, hogy mielőtt lemegyek elküldöm priviben a számomat, és ha gondolod, akkor felhívhatsz egy séta végett. De, én a piaci kövesen szoktam tologatni. Ti merre? Pont a másik részen laktok, igaz?

2010. jún. 11. 18:42

Sziasztok!


VAKÁCIÓ van! Utolsó vizsga sikerrel (bár nem túl fényes eredménnyel) teljesítve.

Andi: Betegségetek, hogy áll?? Mindenkit ledöntött a lábáról, vagy kitartottatok? Te elkaptad? Említetted, hogy Te sem voltál még bárányhimlős... Nagyon melegek vannak, így mi (Artúr és én) fogtuk magunkat és eljöttünk a szüleimhez. Itt is meleg van, de mellette kényeztetnek is minket rendesen :D

Sanyival most volt egy kis összezörrenésünk, kicsit ki is vagyok miatta :( Majd lesz valahogy.


Kippy: esetleg ha jártok Ráckevén a nyáron és van kedvetek akkor szívesen sétálnánk egyet. Persze ha ez nem tolakodás...


Kellemes , hűs, szúnyogmentes estét Nektek!

115. Kippy (válaszként erre: 114. - Andi2379)
2010. jún. 10. 08:47

Hát, igen. Sok van még a nyárból.(Nem sokára itt az allergia is. Jippí.) És még a strandra sem tudunk kimenni hűssölni. Vagyis én nem merem kivinni picúrt a strandra. Olyan csöpp még, és félek, hogy elkap valamit. Ugye, nem csak én vagyok ilyen aggódó. Illetve, ott hogyan is tudnám megoldani a szopit? Ugye, ugye.

Akkor szerencsések vagytok. Gréti nem viseli túl jól a meleget. Nem igazán tudott este, csak nagyon későn, elaludni. De, majd megszokja. Nincs más sajna.

2010. jún. 9. 20:48

Sziasztok


Nálunk 28fok van a másodikon, délelött még elviselhetö. Még sok van hátra belöle. Tavaly 6-7 hónapos terhesen rosszabb volt. Pindurkám elég jól viseli még ezt a hőséget. Láttam a hiradóban ezt a sztorit és hát borzasztó hogy milyen dolgok vannak a világon, és két lányom van, lesz mitöl félnem.

113. Kippy (válaszként erre: 111. - Kippy)
2010. jún. 9. 15:20
Most mondta be a rádió, hogy meg lett a kislány. Bayeroknál találták meg. Örülök, hogy Happy End lett a vége. Hajszálon múlhatott. Meg is ölelegettem csöpikét, mert úgy megörültem.
112. Kippy
2010. jún. 9. 13:50

Tudom, hogy egyedül vagyok ma itt, de azért tájéloztatásul :) közlöm, hogy szétfolyok. 27,5 fok a lakásban (tetőtér). és még csak pár napja van nyár. Fel kellett állítanom egy kis szélvédőt Grétinek, mert kereszthuzat nélkül már nem élnék. Az megvédi őt.

Jó volna egy kicsit Ráckevén.

111. Kippy
2010. jún. 9. 12:15

Nagyon szomorú, hogy ilyenek vannak. Ma délelött a salzburgi Europarkban elraboltak egy 3 hónapos kisbabát.Benne volt a hordozóban, és az anyukának kérdezéssel elvonták a figyelmét. Ez idő alatt észrevétlenül kicsatolták és elvitték a picit. Szörnyű! De, a csajszit sem értem. Én nem fordulok sosem úgy, hogy látókörömből kiessen. Természetesen most nem hibáztatni akarom a csajszit, mert ahogyan hallottam teljesen kikészült. Én még a babkocsizástól is félek, ne hogy valaki kiemelje és elfusson vele. Olyan beteg ez a világ.

De, vajon mennyire lehetett elkeseredve az a nő, aki elrabolta. Persze, ha csak nem akarják eladni, ugye.

110. Kippy (válaszként erre: 109. - Sulawesy)
2010. jún. 9. 07:50
Megy a druck ezerrel!
2010. jún. 9. 06:21
Ma van az uccsó vizsgám... Már jó lenne túl lenni rajta.
108. andi2379 (válaszként erre: 107. - Kippy)
2010. jún. 7. 13:50
Igen elvileg jobb ha most letudjuk, de azért féltem, mert láttam a nagy mennyire szenvedett töle. De majd kiderül. Adriennel már alig birok jobban van és menne az udvarra játszani de még nem engedem. Nekünk van járóka de nembiztos hogy tudjuk használni mert kicsi a lakás.
107. Kippy (válaszként erre: 105. - Andi2379)
2010. jún. 7. 13:43

Szia!


Ha, elkapja az nem volna jobb? Így egy kalap alatt lezajlik mindenkinél. Később nem kell majd félni az oviban tőle. Vagy rosszul logikázom?


A kánikula csak egy igen enyhe kifejezés, ahhoz képest amit a 7végére hazudnak a meteorológusok. Gondolom, hallotta mindenki a 36°C -ot.

106. Kippy (válaszként erre: 103. - Sulawesy)
2010. jún. 7. 13:36

Én is leégtem egy kicsit. Olyan, mintha piros előke lenne a nyakamban.Ma már inkább barna, mint piros.

Nekünk is jó volt a tegnap. Degeszre kajáltam magam, hiszen végre volt időm nyugodtan enni, mert a barátnőm elszórakozott Grétivel.


Ma már volt a védőnéni is. Dagadok a büszkeségtől még most is. :O) Agyonra dícsérte a babámat. Gréta mondjuk tett is érte. Először hasról hátra, majd ugyan ez csak vissza. Pikk pakk. Egyszer agyon fogom nyomkodni úgy imádom!!! Viszont csütörtökön megint szuri nap. :O((

Ja, és az alvás problémát a fog okozza. Hát, már itt tartunk banyek.

Ma voltunk sétálni, és nagyon vicces dolog történt. Elmentünk egymás mellett egy másik babakocsival, köszöntünk, majd miután elhagytuk egymást mind a ketten hátra fordultunk, hogy meg lessük a másik babáját. Mind a ketten jól felnevettünk, majd leálltunk beszélgetni. :o))))


Ti mikor kaptok megint oltást?

És, figyu! Járókátok lesz? Én szeretnék, de olyan drágák. Főként, mert nálam csak a hagyományos fa járóka jöhet szóba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook