Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ráckevei kismamák fóruma fórum

Ráckevei kismamák fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
195. Kippy (válaszként erre: 192. - Sulawesy)
2010. jún. 24. 10:36
Nagyon rendi csaj vagy!!
194. Kippy (válaszként erre: 193. - Andi2379)
2010. jún. 24. 10:35

:)))) De, büszke lányos apuka!!!

Apa nekem azt mondta, hogy ő csak fiút tud csinálni. Haha!


De, jó Reninek! Nekem ma Gréti éjjel 2-4 ig szórakotatta magát a sötétben. De, nem álmos ám még most sem. Nekem égnek a szemeim, olyan fáradt vagyok.

2010. jún. 24. 10:15

Sziasztok


A terhességre visszatérve én a nemükkel voltam igy. Adriennél nem láttuk az uhangon hogy mi lesz lány vagy fiú, de én az elsö perctöl éreztem hogy lány. Reni ö már az elején megmutatta magát, de én nála is éreztem hogy kislány. A párom reménykedett benne hátha fiú lesz, de szerintem már most nem bánja hogy lányos apuka. Reni az egész éjszakát átalussza, nagyon örülök neki. Most a naggyal küzdünk mert nem akar különszobába aludni.


Szép napot nektek.

2010. jún. 24. 09:50

Sziasztok!


Olyan jót aludtunk Artúrral összebújva 8 tól fél 10 ig!! Bár kissé elaludtam a kezem, de imádunk úgy aludni, hogy érezzük egymás szusszanását! Most az ágyon hasalunk, ő játszik, én írok. Közben beszélgetünk az élet nagy dolgairól :D


Sanyinak a baráti körében nincsenek csajok :S 1-2 akiket a párjuk miatt ismerünk, de ők meg nekem elég furák...


Megyek van mit tennem. Remélem a fiatal úr eljátszik kicsit a szőnyegén... :D Tegnap kipakoltuk a spejzot, vissza is raktam ami még kell, ami nem az megy az árvíz károsultaknak, plusz szedtünk össze egy rakat ruhát. Ma vagy olnap viszem leadni...

191. Kippy (válaszként erre: 186. - Andi2379)
2010. jún. 24. 09:29

Jó reggelt!!


Számomra olyan volt ez az egész mint egy tündérmese. Úgy éreztem felnőttem a feladathoz, és gyökeresen megakarom változtatni az életemet, ezért azt kívántam egyik este:"Szeretnék egy kislányt! Egy kékszemű, szőke kislányt!" és pontosan érzetem rá pár napon belül, hogy megtörtént.Ezt nagyon komolyan mondom, hogy így történt!! Nem győztem a teszteket vásárolni, amik persze akkor még semmit sem mutattak. De, aztán a köv hónap elején halvány csíkom volt. Teljesen kész voltam.

Azóta minden bejött. Még a kék szem is. Pedig, amikor megszületett akkor bogárfekete szemecskéi voltak, szurokfekete hajkoronával. 2 hónaposan egyik napról a másikra kikéült (de, nem gyengén). Most hullik a haja, ami már szőkül. :O))

Szóval, álomból valóság!

190. Kippy (válaszként erre: 187. - Sulawesy)
2010. jún. 23. 21:02

Helló,

De, jó nektek!! Most irigykedek egy cseppet, ha megengeded. Álom, édes álom. Persze, ilyet mi is tudnánk. Mármint a házasat, de a meló ugye ott nincsen. Illetve nem volna bátorságom a saját anyámmal ismét „összeköltözni”. Kész öngyilkosság, még ha csak az udvar volna csak közös is. Mindenhez véleményt mondana. Én már kész lennék egy röpke fél év alatt teljesen, a házasságom a kukában landolna, és még folytathatnám. Egyébként nekünk is fel lett ajánlva az építkezés, de udvariasan nemet mondtunk. Nekünk megér havi 100ezer mínusz garantált távolságot, mely csendet és nyugalmat eredményez. 


És, milyen szociális kapcsolatokat hiányolsz? Ott van anyósod!:))

Sanyi baráti köréből sincsen egy csajszi sem, aki közel lakik és jó fej?

Na, akkor most már megkérdezem, hogy mit árultok, hátha tudunk barterezni. Már, ha szeretitek a konzerves halakat. Beszélhetnénk szörpökről, befőttekről és lekvárról is, de azt körülményes volna beígérnem. Amúgy én azt árultam. Na, mindegy.

Mellesleg én is egyedül nőttem fel, mert a bátyám az csak fél és sosem éltünk egy percet sem együtt. Szóval, én innen bírom az egyedüllétet. Inkább, ha hosszabb ideig nem tudok magammal lenni, mert pl. mindig van nálunk valaki, akkor elszökök a fürdőbe és ott pihenek egy kicsit. Tudom, bolond vagyok. :)

Az eldurvult viták alatt mit értesz? Kiabálást? Én nagyon megfogadtam anno, hogy Gréti előtt nem veszekszünk (mert a szüleimet sokat hallhattam, és hát elég rossz volt), de sajnos a férjem..áá, hagyjuk is.

Nekem nem listám van, hanem 5 illetve 10 éves tervem, ami most csúszni látszik, mert ezt a szemét gyedet nem számoltam. A gyest meg hagyjuk is inkább. Nevetséges mind a kettő.

Sanyinak volt ötlete, terve, amit akkor este elmondott?


Én is élvezem, hogy mami vagyok. Sosem voltam még boldogabb. Csak sajnálom, hogy a kutyáimra nincsen már annyi időm, mint eddig. Nem baj, lesz ez jobb is.


Ja, én nem ruhára élvezek,inkább táskákra. Bár, az is alább hagyott és a babaholmi fetisiszta lettem. :)

2010. jún. 23. 20:16

Helló


Én itt vagyok. Azt már irtam hogy mi szeretnénk kertes házat, most egy 62nm lakásunk van. Sajnos hitel is van rajta.Teljesen más voltam én is mig elnem költöztünk a szülöktöl, ugyanaz mint amit te is irsz. Most a napokban meg rendesen depisnek érzem magam.

2010. jún. 23. 19:13
Jól lehangoltam mindenkit a hosszú bejegyzésemmel?? Töröltessem?? Vagy bátrak vagytok és azért írtok még??
2010. jún. 23. 14:39

Sziasztok!


Nálunk szerencsére a lakáson nincs hitel, csak Sanyi kocsiján, az enyém kp.-re lett véve. Még mikor nagyon jól kerestem :S Hol van az már...

A lakás nálunk amúgy úgy néz ki, hogy egy udvarban van anyósommal, az volt a régi műhely, mi ezt építettük át. 68 nm és most még hozzácsaptunk egy vendégszobát meg egy mosókonyhát szóval olyan 80-90 nm lett az egész. 3 és félből megvolt. Apránként, nem lett felvéve hitel. Én nagyon hálás vagyok, hogy ezt így meg lehetett oldani, legalább az nem nyom most minket.


Én mióta Ráckevén élek nem igazán tudtam kiteljesíteni magam. Alapvetően egy hiperaktív csajszi vagyok, tele ötletekkel, tennivalóval, de itt úgy lehúzott a szociális kapcsolatok hiánya, hogy csak na. Teljesen belefeledkeztem az önsajnálatba. Sanyival ezért is volt sok vita, veszekedés, mert nem tudtam magammal mit kezdeni. Bár nem vall rám, de annyira elanyátlanodtam, hogy tőle vártam megoldást, s mikor nem jött őt okoltam érte.


Kiborultam, mikor elmentem Fülöp Úrral sétálni és ferdén nézte rám, minek viszek ki egy kutyát az utcára naponta többször is?? A kutya házat őriz, kaját kap oszt ennyi. Nekem nem. Ő volt a társam az első évben. Vele beszélgettem sokat és olyan nagy türelme volt hallgatni.


Harasztiba csináltunk egy boltot azt vezetgettem, csinálgattam, ott dolgoztam, de én nem vagyok az a fajta aki 10-11 órát egy helyben ül. Majd megőrültem ettől. De csináltam, mert legalább emberek között voltam.


Terhes lettem, miután a páromékhoz voltam bejelentve decemberig "dolgoztam" és januárban voltam csak táppénzen. Hála az égnek a zokninak ősztől szezonja van és volt mit tenni!!! Nagy pocakkal is ott segítettem.


Anyósomnak sokat köszönhetek, mert járt velem úszni, szaunázni, Pestre mert imádom a turikat, bocsánat de majd orgazmusom van ha egy jobb darabot kifogok :D


Azonban így is sokat voltam egyedül. Kippy irigyellek, hogy Te bírod. Én egyke gyerek vagyok, nagyon sokat voltam egyedül de most már nem szeretnék!!!


Artúr mellett sok minden változott. Sanyival vannak vitáink, nagyon el tudnak durvulni. A legutóbbinál összepakoltam, hogy elmegyek a szüleimhez. ő azt mondta menjek, ha ezt látom a jó megoldásnak. Nem, nem ez a jó megoldás, de nem tudom mit tegyek. NEM BESZÉLGETSZ VELEM!! Aztán leültünk. Beszéltünk és beszéltünk...és beszéltünk. Lesz még vita biztos, de kaptam tőle egy-két lelki pofont, amiben igaza volt, sajnos...

Két napja érzek magamban erőt! Erőt, hogy újra a régi legyek. Aki ha kell 3 helyen dolgozik, hogy elérje azt amit akar.


Írtam egy hosszú listát, fontossági sorrendet. Terveket szőttem. Prezentáltam Sanyinak, úgy, mintha egy tárgyaláson lennénk. Meg hánytuk vetettük, mi az amiben tud segíteni, mi a közös és mi az én önálló projektem.


Most nagy energiát érzek magamban, hogy megvalósítsak egy két dolgot, ugyanis az anyaság nagy feladat, de én élvezem ha este hulla fáradtan esek be az ágyba és tudom tettem valami hasznosat...


Most ébred Art Úr... :D

186. andi2379 (válaszként erre: 185. - Kippy)
2010. jún. 23. 14:19
Az elején igen féltem hogy miért nem jön össze, aztán ahogy nem rettegtem minden hónapban, akkor egyszercsak sikerült. Tavaly január végén fogant Reni. Február elején vártam hogy megjöjjön de nem akaródzott, annyira nem figyeltem már oda hogy nem is tudtam mikor kellene megjönnie. Mikor kb két hete késett akkor kezdtem számolgatni hogy valami nem stimmel. Még egy pár napig töprengtünk aztán vettem egy tesztet és halványan de két csik volt rajta. Volt öröm. De azért én félve örültem féltem nehogy valami gond legyen. Röviden ennyi. Azért ismerem mikor hónapról hónapra várod de nem akar jönni. Elég elkeseritö. És nálad hogy voltak ezek a dolgok?
185. Kippy
2010. jún. 23. 14:12

Az hosszú két év lehetett. Nagyon meg voltál ilyedve, hogy nem fog sikerülni? Hogy derült ki Reni? Ez izgalmas történetnek hangzik. :)


Milyen redes vagy apához. Jó, én is békén hagyom a miénket. :) Mint máskor.

184. andi2379 (válaszként erre: 182. - Kippy)
2010. jún. 23. 13:54
Azért vártam mert nagyon szerettem volna már babázni és elég volt a munkahelyi stresszböl. Két évig hiába vártuk Renit, de most már itt van végre és nagyon hálás vagyok érte mert imádni való kis bébi. Adriennel is nagyon jól kijönnek,(még) Igen ezeket a banki dolgokat mi is végig játszottuk nem egyszerü, talán megint könnyebb lesz ha már én is dolgozom, de azt még nemtudom mi lesz az. Szerintem hagyd mig tart a foci vb, nálunk a forma 1 ilyen még jó hogy nincs minden hétvégén. Jó Ö is nézi a focit de nem viszi tulzásba.Ma nem kellett föznöm, maradt tegnapról várom hogy apa felébredjen, mert éjszakás és tudjak takaritani, nem akarok zajongani addig. Elég neki a gyerekzsivaly.
183. Kippy
2010. jún. 23. 13:52
Ennyi volt. Amint befejeztem az előző hsz-omat, felsírt csöpike. Nektek is sokkal, de sokkal jobban aludt a babátok, amikor hűvösebb volt az idő? Már előre félek az újból kitörő kánikulától.
182. Kippy (válaszként erre: 181. - Andi2379)
2010. jún. 23. 13:30

Tegnap beszélgettem egy bankos csajszival, akinek megadtam a párom telószámát kapcsolatnak (mert, ugye tőle függ, hogy mikor ér haza) és megbeszéltem vele, hogy akkor leülünk és átrágjuk a hiteleket, amikor a férjem ráér. Talán van kedvezőbb banki megoldás az életünkre. Zoli kiakadt, hogy én ráuszítottam a csajt és hogy ő pont nem ér rá ilyenekre, meg amúgy is VB van. De, én úgy is itthon vagyok és beszéljem meg vele. Továbbá hozzá tette, hogy ő nem fog egy lépést sem tenni sehová, úgy intézzük. Én Gréti mellett nem tudok a számokra figyelni, meg egyáltalán. Csalódott vagyok. Remélem, ez csak egy rossz hisztis fázis, és hamarosan elmúlik. Ja, a csajt szégyen szemre lemondtam. Nem győztem elnézést kérni. Hát, ebből sem lesz már plussz pénzünk. :(

Nektek is nagyon megemelkedett a lakáshitel havija? Kész rémálom már ez az egész. Sajna már azt sem lehet tudni, hogy mi lesz a jövő héten. Megint mi drágul, és azt is a "Semmi pénzünk nem maradt már!"-ból kell kigazdálkodni.

Na, de ne legyünk depik!!! Süt a nap, és a csajszi alszik. Reggel tudtam főzni, így most van egy kis pihi időm. Ablakot kellene már rendesen pucolnom, de nem érzem magamban a tettre készséget valamiért. Pedig, szeretek takarítani, vasalni stb., de ez valahogy nem az én műfajom. mint pl. a függöny le és feltétele sem. :O)


Én is nagyon vártam, hogy itthon legyek a kis nyugalmamban. Ne legyen stressz körülöttem, amit ha más nem is váltott éppen ki, akkor a kollégák minden nap azzal értek el, hogy felhívtak és megkérdezték: "Szerinted,mi lesz a céggel ebben a gazd.helyzetben??" Már ki voltam. Gondolhatod. Jött mellé a szokásos pus mus és társai. De, el is múlt teljesen a rendszeres 3-4 naponta előkerülő írtó erős fejfájásom. Te, miért vártad az otthont?

181. andi2379 (válaszként erre: 180. - Kippy)
2010. jún. 23. 12:34
Az udvarra mi is lejárunk ahogy az idö engedi, de sajnos nincs olyan szomszéd akivel szivesen összejárnék. Mindenki begubózik, vagy dolgozik. Az a baj hogy nagyon sokat csalódtam az emberekben, nekem a telefonom is max két naponta csörög ha anyu telefonál. Na jó a férjem is szokott hivni. De az is lehet hogy már tiszta depis vagyok. Ezt vártam nagyon hogy itthon legyek, erre most semmi nemjó. Pénzügyileg mi is igy vagyunk, nekünk lakáshitel van meg személyikölcsön és hát nem könnyü.
180. Kippy (válaszként erre: 179. - Andi2379)
2010. jún. 23. 12:18

Kb nálunk is ezek az események. :O)

Szegénykém! Egyáltalán nincsen senki a közelben, akivel össze lehetne járni, mert mondjuk, hason korú gyerkőcei vannak? Ez tényleg gáz.

Bár, én nehezen őrülök meg. Engem nem visel meg a bezártság, és az "egyedüllét" sem. Szerencsére. Mindig is jól elvoltam egyedül.

Amikor kimegyek Grétivel, akkor azt csak ő miatta teszem. Ő végette viselem el mások okoskodását, akik ilyenkor betalálnak, és úgy érzik fecsegnünk kell. De, persze vannak olyanok is akikkel szívesen trécslek. Szóval, normális vagyok, ne hogy mást gondoljatok rólam! :O)

Elég sokat csörög napközben a telóm is például(anyu, apu, párom, barátnő), ami már néha zavar inkább, mert nem tudunk rendesen játszani. Ja, meg a férjem is mindig ellát valami irodai, feldolgozós, utána telefonálós, levelezős, kutakodós melóval. Szóval, én nem uncsizom. És, persze a nap "fénypontja" a délután, amikor a már lent említett szomszéd kismama átkéredzkedik hozzánk pihenni.

Mellesleg, a férjemre vagyok most mérges, mert amikor(elég későn) haza esik, akkor én csak beszélek, mire ő hümmög, vagy azt mondja igazam van. De, ennyi. Kérdeztem is tőle, hogy nincsen önálló véleménye, vagy nem meri mondani? Rendben. VB van, és nézni kell teljesen belefeledkezve mindenbe. De, én mindig meghallgatom a dolgozós élménybeszámolóit, kérdezek róla ... Ő meg annyit nem kérdez, hogy mit tudtatok ma csinálni. Jó, minden napunk szinte egyforma, de valahol mégsem. Lenézettnek érzem magam. Eltartottnak. Cselédnek. Na, oké. Ez az utolsó némiképp erős, de valahol akkor is ez az igazság. Ő tagad, és mártírkodik. Én tudtam, hogy mi lesz amikor itthon maradunk, de álmomban sem gondoltam volna hogy így alakul majd a viszonyunk egymáshoz.

Azt gondolom, hogy a kevesebb pénzem végett kevesebbet érek itthon. Legalább is sokszor ez tükröződik vissza a szavaiból, de legfőbbképp a megnyilvánulásaiból és hanghordozásából. Állítólag én csak mindent kérek. Pedig, mi megbeszéltük, hogy nekem kevesebb lesz a pénzem, de majd ő kompenzál. Jó. Azért sajnálom szegényt, mert minden szarul alakul a CHF körül. Pl. az autónk törlesztője már a duplája, mint amikor megvettük. Most ezért nem tudjuk eladni. Sokat buknánk. Pedig, sos kell egy új, mert a km csak szaporodik és kopik az ára.

Szerintem én is beleőrültem, de a kombinálásba, amit művelek magamban. :O) Lehet, hogy egy nagy lufi amit leírtam Sőt, biztos. Valaki segítsen!! :O))))))))))))))

2010. jún. 23. 09:13
Most ugyebár nyáriszünet van, a nagy lányom itthon van sajnos most be vagyunk zárva az esö miatt, de remélem most már jobb idö lesz és sétálhatunk. Emellett csinositgatom a lakást mikor milyen kedvem és mennyi idöm van hozzá. Apa dolgozik sokat ezért én már kezdek megörülni, nincs kivel beszélgessek. Nálatok mi ujság?
178. andi2379 (válaszként erre: 174. - Kippy)
2010. jún. 23. 09:09

Sziasztok


De jó neked hogy még hiznod kell. Kb. 20kg kellene leadnom. Az a baj hogy ez nem a terhesség alatt szedtem össze hanem még a gyerekek elött. Ugyanis én a sok stressztöl hizom, no meg édesszájú is vagyok.Meg ugye össze vissza eszem. Amikor eszembe jut. Nálunk is általában este vagyunk együtt már ha nem éjszakás a férjem, és olyankor nagy vacsik vannak.

177. Kippy
2010. jún. 22. 22:05

Elnézést szeretnék kérni a helyenként nyelvtanilag hibás, és félregépelt mondatokért. :O) Most, hogy ránéztem.

Mentségem (mára is) a fáradtság.


Jó éjt, és pussz!

176. Kippy
2010. jún. 22. 22:02

Kinél mizu??

Hogy néz ki egy napotok a babával?

175. Kippy (válaszként erre: 170. - Sulawesy)
2010. jún. 22. 22:01

Jaaaj Sulaw,

nem tudom, hogy mikor jutok le. Most le tudtam volna menni, de anyuék elutaznak több hétre. Már mennék nagyon. Bár, minden délutánra van progink. Lakik a szomszédban egy nálam fiatalabb anyuka, aki minden nap átjár hozzám. Ha, nem tenné? Megbolondulna. Ki van a saját gyerkőcétől (8hó.s).

Elég furán nyomja a csaj. A baba már MINDENT eszik!!! Én sokszor borzongok, de mit tehetek? Pedig művelt csajszi. Na, mindegy.

Tehát, nem tudom mikor lesz a nagy nap a lejutásra :O)

Most a keresztelőnk is csúszott júli 25 ről aug 22 re a bátyám végett (igen, megléptem).

174. Kippy (válaszként erre: 169. - Andi2379)
2010. jún. 22. 21:52

Sajna, én nem tudok segíteni. Én csak hízókúrán voltam eddig, de az sem sikerült. Egy dolog jött be, a terhesség (+21 kiló).

Most azon dolgozom, hogy ne tűnjön el mind a megmaradt 7 kiló.


Bár, én még sosem csináltam ilyet, sokat olcastam róla. Nagyon óvatosan kell vele bánni. Olyan beteges, és már beröződött szó ez a "fogyó". Szerintem többször kell enni keveset, és mozogni. Kb. ez a lényege az én elvemnek ezzel akpcsolatban. A párom most jött rá az igazamra. 12 kg-nál tart. Először panaszkodott, hogy éhes maradt reggeli után, de kissebb lett a pocak és már el is múlt. De, azért a fagyi jól esik délután. Ilyenkor nincsen panasz. :O)


Szurkolok Andi!!! Mennyi az a sok, aminek le kell mennie?

173. Kippy
2010. jún. 22. 21:46
Ja, sziasztok! :O)
172. Kippy (válaszként erre: 167. - Sulawesy)
2010. jún. 22. 21:45

Valóban, nem adja vissza olyan jól (szépen fogalmazok) a képek szépségét. De, valóban jó lett. de, jó nektek! Kaptatok egy egész sor szép képet?

Ismerős volt a fotós, vagy hogyan került a buliba?

171. andi2379 (válaszként erre: 170. - Sulawesy)
2010. jún. 22. 09:29

Jó reggelt


Szivesen találkoznék veletek, már hétvégétöl jobb idöt igérnek. Igen nagyon sok fogyókurás oldal van itt a hoxán, és ez a baj mert nem tudok választani, hogy melyik lenne a jó.Olyan jó mostanában Reni reggel 9-ig is alszik. Érzi hogy nyári szünet van.

2010. jún. 21. 23:32

Sziasztok!


Kippy?? Mikor jártok erre?? Szerda, csütörtök nekem nem lenne jó...de nagyon szívesen látnálak már Titeket személyesen.


Andi, ha jó idő lesz jövő héten egy kis séta Szigethalmon???

Fogyókúra: Hát én még életemben nem fogyóztam, de most szülés után nekem is kelleni fog. Maradt még rajtam pár kiló, csak Sanyi addig nem igazán örül neki, amíg szoptatni tudok. A hoxán ha beírod, hogy fogyókúra sok fórum indult már ebben a témában, én is majd azok között szemezgetek. Meglátom nekem mi fekszik majd. Mozgás, kaja terén. :S De nincs kedvem túlságosan, elég lusta vagyok sajnos, és még kitartó sem vagyok. Amit most próbálgatok, hogy az esti szopi után én már nem eszem, mert annak kb. 9 fél 10 kor van vége és olyankor kajáltam be... na jó ma bűnöztem, de ezt igyekszem betartani két hete....


Jó éjt Nektek!

2010. jún. 21. 11:17
Nem tudtok valami hatásos fogyókúrát, a kilóimmal küzdöm, de sehogy se megy. Elég sokat kellene leadnom.
168. andi2379 (válaszként erre: 167. - Sulawesy)
2010. jún. 21. 11:06

Szia


Nagyon aranyosak vagytok a képeken.Majd én is rakok fel.

2010. jún. 21. 10:24
Sziasztok! Vannak fenn képek az adatlapomon a hétvégéről... reklámozom, mert fotós csinálta és szép lett :D Bár a hoxa lebutítja a képeket, de még így is imádom rajta a szerelmeimet!! :D
2010. jún. 20. 23:19

Azt írtam, hogy nálunk kb. 10 en leszünk. A keresztlányomén kb. 20 an voltunk, de felesleges, hacsak ne ma szűk család teszi ki ezt a létszámot. Nekem mondjuk nincs tesóm, de akinek 2 vagy 3 tesója van az már csak a tesó plussz barát/barátnő 6 fő, ha meg még család is van ??

Ez a i napotok, ill Grétié, akkor dönts TE ,a te tesód beszéld meg vele, majd a keresztelőn kívül egyszer tartotok egy külön találkát a csajszinak és a fiának... persze könnyű a távolból okosnak lenni :S

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook