Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti különbséget tesztek városi vagy falusi lakosú ember között? fórum

Ti különbséget tesztek városi vagy falusi lakosú ember között? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 24. 12:21
varosban azert jobb lakni,mert szinte senkisem ismeri egymast es nem megy a pletyka,mint egy kis faluban vagy varosban.
2012. nov. 4. 20:50

Én városról kerültem falura, és azt tapasztaltam, hogy a falusi közt is nagyon sok akadt, aki lenézte a városit. Úgyhogy ez vica-verza működik.

Így működik egy korlátolt elme.

2010. júl. 5. 20:13
Én városba nőttem fel,de falun mentem férjhez.Most ismét városban lakom ,mert szeretem a nyüzsgést.De a falusi emberek sokkal közvetlenebbek,kedvesebbek és segítőkészek.A városban senkit nem érdekel mi van veled.Esetleg az idős szomszéd nénit,na ő vele lehet beszélgetni.Mindenki rohan és nem ér rá mással foglalkozni a családján kívül.Én is a falun láttam először kapát, előtte azt sem tudtam hogy néz ki.:)
27. Matica
2010. febr. 15. 18:08
Én vidéki nagyvárosban nőttem fel, fővárosba mentem férjhez, most egy kisvárosba lakom, de egy kis faluba vágyom. Miért? Mert ott még van emberség és szeretet. Ott örülnek ha a másiknak jól megy, és segítenek ha baj van. Itt pedig pl. ha építesz egy házat, a szomszéd hozzáépít a sajátjához, hogy az övé nagyobb legyen.
2010. febr. 15. 17:49

Én születésemtől 48 éves koromig Budapest belvárosában laktam,majd egy60 km re lévő kisvárosba

költöztem.15-éve itt lakom az első évek rettenetesen

nehezek voltak bejártam dolgozni a Fővárosba.Közelről itt láttam elöször kapát sertést

érő gyümölcsöt.Soha nem tanultam volna ennyi toleranciát,segitőkészséget,és valódi bölcsességet.

A fővárosban maradt barátaim,kiket havonta meglátogatok,és elmesélem az élményeimet tapasztalataimat,valamennyien irigyek az életmódomra,a nyugalmamra stb.

25. spinneli (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 13. 14:53
telitalálat.
2010. febr. 13. 14:51

milyen értelemben?


többnyire lejön, hogy ki a falusi és ki városi.

2010. febr. 13. 14:39

Én nem teszek különbséged,DE a tanyán élőket imádom.

(P)=)

22. ef1191cb08 (válaszként erre: 20. - Bcicus)
2010. febr. 12. 19:58

Szerintem bunkó ember mindenhol van,nem lehet általánosítani.Se nem attól lesz valaki bunkó mert városi,se nem attól mert falusi,hanem mert olyan a természete,esetleg olyan nevelést kapott,hogy nézzünk le mindenkit.

Mindenki éljen ott ahol szeret.

21. ef1191cb08 (válaszként erre: 19. - 648bac5d4a)
2010. febr. 12. 19:56

Köhömköhömm.....én nem akartam senkit megbántani,de aki annyira fahumorú,az csak bántódjék meg nyugodtan,én hagyom haragudni kedvére....:-))))

Sőt,gratulálok is neki hozzá:-)))))

20. Bcicus
2010. febr. 12. 17:44
Érdekes topik. Én mióta megszülettem Pesten élek és szeretem, de ettől nem nézek le senkit aki vidéki. De viszont én ezen a fórumon épp azt látom, hogy akik vidékiek nézik le a pestieket, azért mert találkoztak egy egy bunkóval és általánosítanak.
19. 648bac5d4a (válaszként erre: 14. - Ef1191cb08)
2010. febr. 12. 13:36

"Egyébként tudod van egy eléggé csúnya mondás, miszerint:"ha a paraszt nem sz@rik a városi nem eszik"Bocsi. . . . de nagyjából igaz. "


És még te csodálkozól? Nem is bántottad meg ezzel a mélyenszántó gondolatoddal a városi emberekek. "gratulálok!" köhömköhömm

18. etikat
2010. febr. 12. 13:01
Érdekes a téma :) Én, fajtól nemtől függetlenül, csak azt nézem milyen ember ! Azzal viszont egyetértek hogy a fővárosi ember lenézi a vidékit!!! Sajnos tapasztalatból írom !!! Tisztelet a kivételnek :)
17. Yulcsy
2010. febr. 12. 10:57
Nem, de amikor a fővárosban éltem, akkor én is éreztem, hogy a "pestiek" különbséget tettek a "vidékiek" között.
2010. febr. 12. 10:50
Nem ember, ember
2010. febr. 12. 10:42
Nem teszek különbséget.Én városi voltam, mikor megismertem a párom falura kerültem.
14. ef1191cb08 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2010. febr. 12. 09:14

Biztosan van kivétel,talán nem is kevés(remélhetőleg).

Én egyébként nem értem az effajta embereket,akikről Te írsz,hogy lenézik a vidékieket.Mi lenézendő van abban,hogy ki hol él?Az ilyen ember egyszerűen korlátolt és ostoba,mindegy hol él!

Egyébként tudod van egy eléggé csúnya mondás,miszerint:"ha a paraszt nem sz@rik a városi nem eszik"Bocsi....de nagyjából igaz.

Én egyébként 8 éve élek a városban,de alig várom,hogy vissza tudjunk költözni vidékre,mert számomra ez az élet elviselhetetlen,már bele vagyok betegedve.

2010. febr. 12. 08:57

Persze. Egészen másként civilizálódik, szocializálódik egy városi és egy falusi ember.

Egy falusi ember nyugodtabb, harmóniában él a természettel, kevésbé érik olyan frusztráló hatások, mint a városokban egymás hegyén-hátán élő embereket.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Manul)
2010. febr. 12. 08:49

Valószínű mindenki a saját véleményét,tapasztalatait mondja el.


Szerintem az egyénen is múlik mennyire nyitott. az egértelmű egy kisebb közösségben mindenki ismer mindenkit, ha másból nem hát hírből. Én a fővárosban élek, de itt is az ismerősök környékbeliek kedvesek egymáshoz (persze mivel emberből vagyunk ez nem mondható el mindenkiről.)

Mindenkinek megadatott, hogy nyisson. Pl. Karácsonykor bedobni egy kis üdvözlőlapot a jó kívánságokkal,aláírással. Kilehet próbálni következő évben az egész ház követi a példát. :)

2010. febr. 12. 08:40
Én itt szakrendelőben dolgoztam sokáig és tudjátok ha jött egy pesti és ha nem lett behívva hamarabb a rendelésre,nem tetszett vmi neki akkor eléggé elővette a nagyképű modorát.
10. manul
2010. febr. 12. 08:36

A vidéki emberek nagy része kedves,közvetlen és jószívű ember.

A városban élők csak elmennek egymás mellett,pedig jól esne néha egy-egy kedves szó,akár kapni akár adni!

2010. febr. 12. 08:34
nem
2010. febr. 12. 08:31
Aki úgy érzi lenézik, nem ő maga idealizálja a városi, fővárosi életet és valamiért bocsánat a kifejezésért van kissebbségi érzése?
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Ancsika72)
2010. febr. 12. 08:28
Aki kivételt tesz, ha utána nézne valaki akkor szerintem nagyon sokról kiderülne vidékről költözött a fővárosba, utána nem tudom miért, és mire de eljátsza a más a "jobb nagyvárosi embert"
6. Rozália (válaszként erre: 5. - Rozália)
2010. febr. 12. 08:26
Az "előttem szóló" a 2. hsz. volt.
2010. febr. 12. 08:25

Én nem, de csatlakozom az előttem szólóhoz, én is csak a székesfővárosban tapasztaltam, hogy lenéznek, mert "vidéki" vagyok. Tette ezt olyan, aki egyébként csak bevándorlóként lett fővárosi.

A született fővárosiakról sincs jobb véleményem. Nekik mindenki, aki vidéken él, paraszt.


Ha van kivétel, övé minden tiszteletem.

2010. febr. 12. 08:24
Nem, én az embert nézem mindenkiben. Nem azt hol él. az hol élünk sokszor nem rajtunk múlik, ezért nincs értelme eszerint szelektálni.
2010. febr. 12. 08:24
Nem, soha...inkább ember függő, mert falun is meg városon is élhetnek marhák...:-D
2010. febr. 12. 08:22
Én sem de sajnos nagyon sokan igen,főleg és most bocsi aki pesti és kivételt képez De Ők nagyon.
2010. febr. 12. 08:21
Én nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook