Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ajánlanátok annak az anyukának akinek a 7 hónapos babájának már 5. napja nincs széklete? Mit tegyen? Mit használjon? fórum

Mit ajánlanátok annak az anyukának akinek a 7 hónapos babájának már 5. napja nincs széklete? Mit tegyen? Mit használjon? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 13. 02:08
Az én kislányomnak is ez volt a baja. Mondjuk akkor ő két éves volt. Nekünk is a Leavolac szirupot adta az orvos, de attól meg olyan görcsös hasmenése lett és olyan "beteg szagú" volt, ezért ezt nem adtam aztán már neki. Volt hogy ügyeletre kellett mennünk, mert annyira sírt, fájt neki a feneke a beszáradt kakitól. Ott glicerines kúpot adtak, az egy fél óra alatt meghozza a hatását. Ami szerintem a legjobb székletlazító a nagymamáink féle szilvalekvár. Attól tuti lesz széklete. Onnan vettem én is észre, hogy 2-3 naponta szokott kakilni és mikor szilvalekváros kenyeret evett egymás után két nap. Többször volt széklete.
2010. febr. 12. 22:58
bocs a krém szó kimaradt,a lázmérőt abba kell bele mártani.
2010. febr. 12. 22:57
egy kicsike langyos víz, vagy lázmérőzés,egy picit belemártani a lázmérőt és addig huzzogatni amig megindul!
2010. febr. 12. 22:55
Nálunk a szilva vált be. Amíg csak szopizott, én ettem az aszalt szilvát (pedig, pfuj, de utálom...), mikor kaphatott már bébiételt, akkor szilvát adtam neki és általában hatott. A banán, alma, répa székletfogók, azt nem annyira jó ilyenkor adni, sztem.
2010. febr. 12. 12:30

Húha 7 hónapos?Akkor Ő már nem csak anyatejes eszik mást is gondolom.Anyatejesnél normális elvileg az 1 hét os,de Én 2 napnál tovább nem hagytam kínlódni.

Hőmérőzd meg a popsiját,úgy ahogy írták,rengeteg kaki fog kijönni belőle.Az a baj,hogy be van száradva a vége és nem bírja kinyomni.

18. misz
2010. febr. 12. 11:17

Mi hónapokon át küzdöttünk ezzel a problémával. Összegyűjtöttem miket próbáltunk. Hátha valami használ nektek is. :)


- hosszan tartó és meleg fürdő

- tornáztatás(lábacskákkal először lassan biciklizni, aztán gyorsan, aztán a két térdet felnyomni a hashoz, pár msp-ig odaszorítani, és ezeket ismételgetni)

- maszírozás (főleg fordított c betűket rajzolni erőteljesen, ahogy a vastagbél fut)

- baracklé, erősen cukros langyos vagy meleg kamillatea, szilvapüré

- hőmérőzés (többször is egymás után popsikenőcsbe jól bemártani és forgatni),

- Glicerines kúp (egy fél hosszában elvágva)

- Levolach vagy Duphalax szirup esténként egy kávéskanállal (egyszeri adag ritkán hat)

- Te vegyél be esetleg valami enyhe hashajtót, és a tejcsivel átkerül valamennyi és az is hathat.


Annyi megjegyzést írnék még, hogy az én gyerekorvosom azt mondta, hogy a hőmérőzés és a kúp csak akkor, ha az összes többi nem használ. A hashajtó szirupok meg csak végszükség esetén, mert ha ahhoz hozzászokik a kis Manó, egész életében küszködhet vele. Persze ez rendszeres használat esetére vonatkozik.

17. dzsigg (válaszként erre: 16. - Kitrákotty)
2010. febr. 12. 11:15

Nem haragszom,hidd el nekem is fontos a hozzataplalas helyes betartasa,de ez tulzas hogy kettö kiskanal joghurttol beteg lesz a gyermek.A pelda amit irtal,az honapok utan derült ki nem egy egyszeri alkalom utan.

Tovabbra is tartom a velemenyemet:)

16. kitrákotty (válaszként erre: 15. - Dzsigg)
2010. febr. 12. 10:37

Ne haragudj, de nem tudhatod, hogy semmi baja nem lesz tőle!

(aki érzékeny rá, annak mindegy a mennyiség, egy kiskanál is sok!)


Egyik ismerősöm kisbabája hónapok óta fogyasztotta a tejet/tejtermékeket, amikor kiderült egyik napról a másikra, hogy érzékeny rá. Szvsz minél később jobb elkezdeni ezeket!

15. dzsigg (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2010. febr. 12. 10:34
Termeszetesen nem azt mondtam hogy etessen meg vele egy doboz natur joghurtot,de 2 kiskanaltol semmi baja nem lesz,amugy 8 honapos kortol van a nagykönyvekvben a bevezetese.
2010. febr. 12. 10:31
Hőmérőzd meg a fenekét,mert lehet hogy "besült" a kaka.Az én kisfiamnál ez volt hatásos.
2010. febr. 12. 10:02

Én kisfiamnak 7 napig nem volt széklete,a gyerekorvos tanácsolta,főzzek kamilla teát,vegyek laktózt(70 ft volt talán)a patikába,tegyek a teába 1 dl teába egy kiskanállal.

Tökéletesen működött!:):)

12. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Kitrákotty)
2010. febr. 12. 09:52
jó hülyeséget írtam :-D szóval cáfoljatok meg, ha tévedek.... :-))
2010. febr. 12. 09:50

A leavolac szirup én úgy tudom, hogy nem azonnali hatású, azt folyamatosan szokták adni székletlazítónak nem?

Erősítsetek meg ha tévedek, de ha ma pl. adja a bébinek, annak nem ma lesz eredménye.

10. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Dzsigg)
2010. febr. 12. 09:49
Natúr joghurtot legkorábban is kilenchónaposan szokták ajánlani, (előbb van a sajt), héthósnak még nem adnék, ha hathónapos korban kezdett hozzátáplálni az anyuka, akkor még nem ehet sokfélét, korai a joghurt!
2010. febr. 12. 09:48

Eszik már mást is anyatejen kívül?

Mert anyatejes babáknál teljesen normális ha akár tíz napig sincs széklete.


Ha látod, hogy fáj a pocakja, és zavarja hogy nincs, akkor - ha már kanalaztok - megpróbálhatsz egy kis baracklevet, vagy cukros kamillateát.

Ha nem zavarja/bántja a pocakját, akkor még várnék.

2010. febr. 12. 09:25
enyémnek is volt 6-7 napos kimaradás a székletébe és nem mondanám normálisnak mert a pocakja fájt és a vége az lett hogy sírt amikor kakálnia kellett mert tul kemény volt a széklete és nem bírta kinyomni.Laveolac az nekünk is segített illetve a szilva lekvár,szilvalé.Ne várj vele tul sokáig mert szenvedni fog a kicsi nagyon.azért 4-5 naponként legyen széklete
2010. febr. 12. 08:44

Elöször is anyatejes babaknal teljesen normalis akar 10 nap szeklet kimaradasa is.

Volt mar korabban ilyen kerdes,igaz ott az anya nem taplalt hozza,de gondolom 7 honapos mar eszik anyatejen kivül mast is.

Az en kislanyomnak a szekletet a kamilla tea lazitja meg,Hip-es graanulatom,gondolom a dextroz tartalma miatt.

Az alma ,banan nalunk is hasfogo hatassal van.

Semmikepp ne adj neki most repat se.

Barack nagyon jo ötlet,vagy a szilva,esetleg lassan mar belehet ugyis vezetni a natur joghurtot,szerintem ha most kivetelesen adsz neki egy-kettö kiskanallal az is segiteni.

2010. febr. 12. 08:08
Szia! Én 7 hónaposnál mindenképpen kikérném az orvos vagy a védőnő véleményét. Mi annak idején Laevolac-ot kaptunk, majd kiderült, hogy a gyerkőc nem eszik eleget, nincs volumen a belekben. Ne kísérletezz, hidd el, ők segíteni fognak!
2010. febr. 12. 08:08

Szia!

Az alma az én fiamat fogja... Barack viszont nagyon jó, vagy ha még szopik, én szoktam baracklevet inni, attól megjön a kaka az biztos! Ha szilvát adsz neki, az is lazít.

2010. febr. 12. 08:06
Széklet lazító étel. Sütőtök, barack, ha az alma is ilyen hatású nála, akkor azt is meg lehet próbálni. Sok folyadék.
2010. febr. 12. 08:04
Szyia.Kisfiamnál is előfordult...laevolac szirup.Esetleg kicsi hőmérőzés.Kajcsik.
2010. febr. 12. 08:02
barackos baba kaja
2010. febr. 12. 08:01
Mit ajánlanátok annak az anyukának akinek a 7 hónapos babájának már 5. napja nincs széklete? Mit tegyen? Mit használjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook