Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ízletes salátareceptek vacsorára vagy talan ebédre is fórum

Ízletes salátareceptek vacsorára vagy talan ebédre is (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. máj. 17. 06:53

Nagyon egyszerű hagyma saláta.

Szeleteld fel vékonyan a vörös, vagy lila hagymát, mehet közé másfajta, pl póré is. Sózd meg. Kevés ecetet tegyél rá és keverd el annyi tejföllel, ami ellepi. Hagyd állni fél órát, hogy az ízek összeérjenek. Hideg sültekhez, halhoz nagyon finom.

10. m.gery (válaszként erre: 9. - M.gery)
2008. nov. 25. 16:00
A tartárhoz természetesen kell még tejföl is, azt nem írtam véletlen. :)
9. m.gery (válaszként erre: 8. - Baratbetti)
2008. nov. 25. 16:00

Az én salátám mimóza névre hallgat.

Tartármártást kell készíteni majonéz, mustár, porcukor, citrom, bors hozzávalókból.

Tojást keményre főzve karikákra vágva leraksz egy soron az edénybe, almát reszelsz rá nagy lyukó reszelőn, rárétegezed a tartárt, majd reszelt sajttal megszórod, és újra kezded. A tetején a sajt maradjon. Nem kell sózni a tojást, nagyon finom ízt ad ez az érdekes egyveleg. Sült húshoz, de akár önmagában pirítóssal is nagyon fincsi!

2008. nov. 25. 15:31

Én egy nagyon finom salátát irok le nektek, lehet önállóan vagy sült hushoz fogyasztani.

Kell hozzá, egy darab nyers cékla, egy nyers sárgarépa, egy alma, az öntethez: l doboz kefir, 2 fokhagymagerezd lereszelve, egy mokkáskanál örölt kömény, egy mokkáskanál reszelt torma, egy pici só, a zöldségeket lereszeljük, a céklát hámozás után azalma reszelön, és az almát is, a sárgarépát kisebb reszelön, ezzel azöntettel leöntjük és egy óra mulva fogyasztható, addig hütöben tárolandó.

2008. jún. 16. 17:15

Az én görög salim:


kígyóubi, paradicsom, lilahagyma, olivabogyó, feta sajt, ezeket tálba teszem, megszórom szárított oregánoval, és néhány csepp oliva olajjal átkeverem. A feta sajt és az olivaolaj összekeveredik, ettől olyan mintha öntet lenne rajt. Nagyon fincsi.

6. e2add1f84e (válaszként erre: 2. - Pussycat)
2008. jún. 16. 17:12
És a feta hol marad?
2006. aug. 5. 03:27

kinai kellkáposzta

ízlés szerint hagyma,

1 dobozos fűstőlt sprotni


A kinai kellt és a hagymát tetszés szerint felszeletelem,ecettel,sóval és édesitőszerrel ízesitem(mint a káposzta salit)

Végül a fűstőlt sprotnit egészbe vagy feldaraboltan hozzáadom.

Ízletes és laktató...

4. rozsa3 (válaszként erre: 2. - Pussycat)
2006. aug. 4. 23:15

Ezt én joghurtal készítem és teszek bele pici mustárt és kaprot is.

Váltazatosan, mindíg máshogyan.

3. :o
2006. márc. 26. 15:36

A világ legfinomabb saláta receptjét osztom meg veletek ami egyébként 15perc alatt elkészíthető és túl "sok" hozzávaló sem kell:


apróra tépett saláta levelek, szeletelt lila hagyma, paradicsom,kukorica,uborka,répa.ezeket egy tálba teszed,sütsz ki néhány halrudat(ízlés és éhség szerint),rárakod őket a saláta keverékre, leöntöd egy általad választott boltban kapható salátaöntettel ( én a fokhagymásat és a kertit szoktam). Én még néhány szelet pirított kenyeret is szoktam enni hozzá. Még a család és a baráti kör férfi tagjai is nagyon szeretik, pedig ők nem szoktak ilyen "bocikaját" enni!:)


Próbáljátok ki ti is!

2006. márc. 15. 12:34

Tzatziki (egy görög saláta)

Hozzávalók: kigyóubi, tejföl, fokhagyma, só és esetleg tzatziki fűszerkeverék.

Elkészítés: az ubit lereszeljük (nagyobb fajta sajtreszelővel) megsózzuk. Egy másik tálba a tejfölbe fokhagymát préselünk (ízlés szerinti mennyiséget) és a kettőt összekeverjük. A tejföl jól fedje el az ubi reszeléket, pontosan így tömegbe meg mennyiségbe nem tudom miből mennyi kell, de szerintem úgyis látszik.

2006. febr. 21. 07:26
A saláták amelyeket összeválogattam szolgálhatnak vacsorára és ebédre is, mondjuk könnyû ételeket kedvelõ családnak.Kukkantsatok bele...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook