Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alma pro-kontra. fórum

Alma pro-kontra. (beszélgetős fórum)


2010. febr. 11. 18:59
Én úgy tudom, hogy az édes alma kicsit hajtós hatású, a savanykás viszont fogja a székletet. Nekem ha több almát is eszek, néhány napig érzékeny lesz a savtartalmától a fogzománcom. De azért szoktam enni, mert szeretem. Régen azt tartották róla, hogy "napi egy alma, az orvost távol tartja." Sajnos ma ez már nem állja meg a helyét a sok permetezés, műtrágyázás, levegőszennyezettség miatt.
11. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. febr. 11. 18:44
Nagyon jó ötleteket írtál :))))
2010. febr. 11. 18:20
Sztem az a jó, amikor nem túl kásás, de nem is túl savas. :P
2010. febr. 11. 18:03
Érdekes, hogy azt írjátok ti melegen/szobahômérsékleten szeretitek! Én kizárólag hidegen! Fura, mennyire különbözünk!
8. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 4. - Sulawesy)
2010. febr. 11. 17:50
A kásásért én sem vagyok oda, bár megeszem. :)
7. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 5. - Dolly001)
2010. febr. 11. 17:49
Egyébként azt hallottam, hogy az almának önmagában van egy enyhe hashajtó hatása, de tényleg csak minimálisan, viszont lereszelve már hasfogó. De persze, ha valaki fordítva tudja, szóljon. :)
2010. febr. 11. 17:45
Ellene semmit! De jó volna, ha igazi, nemes, jóízű almafajták lennének! Lásd jonatán, húsvéti, delicsesz, "borízű", "jeges", "cigány", starking, "fahéj"... Ha nem esszük meg a héját, megszárítva teának, uzsonnára, vacsorára sajttal, reggel nem üres a gyomor tőle, nagyon jó a bél ballaszttartalma tőle. Szóval sokoldalúan használható! Próbáljátok ki!!: almát lereszelni, pici vajon megfonnyasztani, csipetnyi cukorral, fahéjjal összekeverni és bele a palacsintába! Isteni!! Nyár végén a "fontos"almát karikára szelni hámozás után, sűrű palacsinta tésztába megforgatni és kisütni, rá a szalvétára, fahéjas porcukorral meghinteni! Babáknak reszelve, később 1-2 csepp citromlét rá és egy teáskanál mézet... Diétára, fogyókúrára, cukrosok is fogyaszthatják... Szóval nem tudok semmit mondani ellene. Ezek a féléretten leszedett külföldi almák... mintha nálunk nem teremnének, érnének jóízű gyümölcsök :-(
2010. febr. 11. 17:43

Szerintem nagyon jó emésztést javító hatása van.

Na meg szuper vitaminforrás:)

Mivel savas sztem éhgyomorra nem a legjobb, legalább is én reggelire nem szeretem, de napközben bármikor:)

2010. febr. 11. 17:40

Én most, hogy nemrég szültem iszonyat kívánom az almát. Esténként megpucolok kettőt hármat, és nasiként fogyasztom...

A ropogós friss almát szeretem, a kásás nem igazán jöhet szóba, ja és persze szoba-hőmérsékletű legyen!!!

2010. febr. 11. 17:38
Szerintem egészséges embernél nincsenek ellenérvek az almafogyasztásra.
2010. febr. 11. 17:38
Az almát sokan nem ehetik a savassága miatt, viszont nagyon egészséges és legőképpen hihetetlenül finom. :)
2010. febr. 11. 17:32
Én nagyon szeretem az almát, főleg melegen, ti nem? Érveket, ellenérveket szeretnék! Miért jó az alma, és miért rossz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook