Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya gazdik, hogy döntsek, mit tegyek? Beteg a kutyám. :( fórum

Kutya gazdik, hogy döntsek, mit tegyek? Beteg a kutyám. :( (tudásbázis kérdés)


1 2 3
72. Molyka (válaszként erre: 71. - A74de3d08a)
2010. febr. 18. 12:20
Dehogy. Azonnal vittem, illetve majdnem azonnal. De egyelőre csak ezt, a tüneti kezelést tudják nála csinálni, hiszen ahhoz, hogy megtalálják mi okozza a bajt, ahhoz nem kell, hogy épp tomboljon és egyszerre 3 betegsége legyen, ami ennek vagy annak a következménye. Jobban nem tudom leírni. Ha valakinek mandulagyulladása van, visszatérő, akkor azt nem akkor kell kivizsgáltatni, ha épp tombol a betegség, hanem, amikor meggyógyult, hogy hol a góc. A fogat is előbb lecsitítják, utána kezelik.
71. a74de3d08a (válaszként erre: 69. - Molyka)
2010. febr. 18. 10:53

Ezt nem értem. :-(

És azt se, hogy gondolod.

Te magad, ha beteg vagy nem mész orvoshoz, majd csak ha meggyógyultál?

Vagy rosszul értettem amit írtál?

70. smudlaagi54 (válaszként erre: 69. - Molyka)
2010. febr. 18. 08:35
Én elvinném most a helyedben.
69. Molyka
2010. febr. 17. 21:20
Igen, egy alaposabb kivizsgálás tényleg kéne, de szerintem majd ha nem akkut. Addig csak az okozatot tudják megállapítani, nem?
68. a74de3d08a (válaszként erre: 66. - Sly001)
2010. febr. 17. 20:09
ja, szerintem is meg kéne vizsgálni rendesen.
67. smudlaagi54 (válaszként erre: 65. - Molyka)
2010. febr. 17. 19:25

Próbálj neki naponta egy teáskanál mézet adni!

Nagyon jó imunerősítő a méz!

66. Sly001
2010. febr. 17. 19:16
Ez a véres-vérdarabos hányás nem játék,komolyan!Kellene neki egy alapos kivizsgálás,szerintem egy RTG vagy UH leleten is látszana,mi lehet a gyomrával,beleivel.Szerintem ez a gyógyszerzés csak még jobban árt neki,főleg ha nem olyan gyógyszert kap,ami a bajára kellene.Jobbulást Pitének!!!
65. Molyka
2010. febr. 17. 18:22
Most semmi baja, jól van, élénk, koldul, mászkál... Egyszerűen nem tudom. Ha most vinném látna a doki egy olyan kutyát, aki jól érzi magát, eszik-iszik...
2010. febr. 17. 17:45
Szerintem is vidd vissza z orvoshoz!!
63. Kamillka (válaszként erre: 61. - Molyka)
2010. febr. 17. 17:31
Ha hányt, akkor ne adj neki konzervet szerintem. Inkább tápot vagy kekszet. Jobbulást a kutyusodnak!
62. a74de3d08a (válaszként erre: 61. - Molyka)
2010. febr. 17. 15:20
Szerintem vissza kéne vinni az orvoshoz.
61. Molyka
2010. febr. 17. 15:18

Az lemúlt 2-3 napban jól volt a kutya, evett-ivott, játszott, morgott...

Újabb fejlemény, most legyetek okosak, nekem nem megy!

Pite hányt, habot, vérdarabosat. Egymás után. Férjemhez bújva aludt, akkor épp nem volt rosszul, amikor észrevettem. Hajnalban férjem is felkelt, kicsit tanakodtunk a kutyán, hogy s mint legyen vele, ez már nem megjátszás. Megvizsgálta a hányadékot, és ha gusztustalan, ha nem, ott hagytuk a fekhelyén, hogy ha menni kell az orvoshoz, tudjuk vinni és meg tudjuk mutatni mit produkált.

Reggel megkapta a gyógyszerét... ezen is gondolkodtunk, hogy vajon ez-e a megfelelő terápia neki, hiszen ha jó agyógyszer, miért esik vissza... de lehet, hogy gyógyszer nélkül is itt tratana ahol most, és ez egy "sima, egyszerű" gyomorhurut, amiből picit visszaesett??? De ha gyomor és bélhurut, az általában vírusos, arra pedig nem jó az antibiotikum. De miért lett jobban 2-3 napig?

Gyógyszer után egy habot, majd egy nagy adag habos vizet kihányt, kicsit remegett, rosszul volt, ivott majd lefeküdt aludni. Amikor felébredtünk, ugatott, kellett piszkítania, és mint akinek semmi baja nem volt, úgy tett-vett. Napközben éhesnek látszott, kétszer adtam neki konzervet, egy-egy evőkanálnyit, egyelőre nem jött ki belőle. Jön-megy, bár inkább fekszik, pihen, iszik, ha hangot hall ugat. Azóta kop-kop-kop nem hányt.

60. Molyka (válaszként erre: 59. - Smudlaagi54)
2010. febr. 13. 15:33
Most épp pihen, nem remeg. Fent van, nyugalomban. Nem piszkálom túl sokat, igyekszem nyugalomban hagyni.
2010. febr. 13. 15:05
És most hogy van?
2010. febr. 13. 12:50
Tudtommal az embereknél is tudnak székletet, vizeletet vizsgálni és vírust meg baktériumot keresni benne. Kutyáknál nincs ilyen?
57. Molyka (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2010. febr. 13. 12:44
Az a nő nem... a mai látatlanban elmondta, hogy ha ez a baja, mi lehet a tünete.
56. Molyka
2010. febr. 13. 12:43

Beszéltem közben mégegy orvossal, azt mondta a tünetek alapján nagyon úgy néz ki, hogy vírusos vérzést is okozó bél és gyomorhurutja van. Kistestű kutyáknál gyakran fordul elő. Azt kell kideríteni, hogy ezt mi okozza, lehet vírus, baktérium, allergia. A székletében a nyálka és a világos piros vér is erre utal, valamint a hányásab korábban előforduló vér is ezt támassza alá. A remegés lehet ezektől, mármint a hasmenés-hányástól, hogy kissé megváltozik a kutya elektrolit szintje, figyelni kell, hogy igyon.


Ezen kívül a kutya érzi rajtam az ijedtséget, emiatt is reszkethet. Amikor épp bőgök, akkor puszit ad és pacsizik, mindig így vígasztal.


Gyanakszik az orvos a féregre is, hogy az zavart be ennyire.

2010. febr. 13. 12:29
az orvos nem adott valami tájékoztatást, hogy egy gyomor meg béhurut még milyen várható tünetekkel járhat és mikor fog elmúlni?
54. Molyka
2010. febr. 13. 11:54
Újabb fejlemény. Most már fosik a kutya. Ami ha azt vesszük normális, hiszen gyomor-bél.. eddig volt baja a gyormának, most a belének... de ami fura, hogy remeg. Eddig is sokat remegett, volt hogy alvás közben, volt, hogy csak amikor fázott, de most kissé intenzívebb a remegése. Ez voltaképpen lehet a hányás-hasmenéstől is... vagy esetleg tényleg a cukra vacakol? Tegnap este a szuri után teljesen jól lett, reggel a piszkítás után lett megint ilyen bágyadt.
53. Cukicukicuki (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. febr. 13. 00:10

Nekünk is volt egy kutyusunk (két és fél hónapja nincs velünk, három éves volt)... Neki is volt egy hányós, hasmenős időszaka, mi is vittük orvoshoz, és azt mondta a doki, hogy elég valószínű, hogy allergiás. Tápot, konzervet nem evett, mert arról elég korán kiderült, hogy allergiás rá, bár az viszketős kiütéssel járt nála. Végül is a csirkehús lett a gyanúsított, ahogy nem kapta, abbamaradt a hányás, hasmenés. Gondolom egyszerre besokallt a szervezete, és kiment a biztosíték. Tartósított dolgokat sem adtunk neki (olcsó virsli, májkrém, stb, mert azokat se bírta pici gyomra...:) Mi ettük a krumplistésztát, a kutya a húst krumplival.

Ja epilepsziás is volt a kutyus, hogy mi mivel függ össze már sose tudjk meg, de hányásnál, főleg ha erős hasmenéssel is jár,szerintem érdemes az ételallergiára is gondolni....

52. Molyka (válaszként erre: 50. - Smudlaagi54)
2010. febr. 12. 22:41
Köszönöm!
51. Molyka (válaszként erre: 48. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 22:40

Nemtudom. Pite különleges jószág, rosszabb mint egy kisgyerek, remekül tud engem manipulálni. ;) Ezért is vagyok bizonytalan azt illetően, hogy mikor rohanjak, mikor ne, mikor van baj és mikor nincs. 26-23x felesleges volt az orvosi látogatás, pedig "haldoklott".

Az epilepszia tudom, hogy gyakori náluk, van is gyanúja, de a többi betegségre a hajlamot nem tudom. Asszem jobb is, hipohonder vagyok, még a kutyámmal kapcsolatban is.

50. smudlaagi54 (válaszként erre: 47. - Molyka)
2010. febr. 12. 22:01
Jól van örülök,hogy voltatok a dokinál!De annak még jobban örülök,ha rendbe jön!!Vigyázz rá nagyon!
49. Sly001
2010. febr. 12. 22:01
mielőbbi jobbulást a kis drágaságnak.Imádom a kutyusokat!
48. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - Molyka)
2010. febr. 12. 21:48
ez a gyomorhurut-dolog mennyire gyakori az ő fajtájánál?
47. Molyka (válaszként erre: 46. - Smudlaagi54)
2010. febr. 12. 21:33

Elvittük orvosohoz, végülis Zoli helyetteséhez. Nem akartunk a hétvégének így nekimenni, holott már sokkal jobban van Pite. Reggel még egy kis habot hányt, majd délután egy kevés sárgásat is.

A torka (már) nem gyulladt, ránézésre tényleg semmi baja a kutyának, azonban a tünetei alapján, mint véres hányás, nyálkás széklet, amin vér is volt, büdös purcantás, féreghajtó alig egy hete történt beadása arra utalnak, hogy gyomor és bélhurutja van. Ami leszállhatott a torkáról is, de nem biztos, lehet, hogy a féreghajtó kezdte ki a gyomrát és onnan indult minden.

Kapott antibiotikumot injekcióban, majd valami állatgyógyszert is, amit holnap estétől egy hétig reggel-este kell neki adni.

Megszagolta a leheletét, nem volt aceton szagú, ezt én képzeltem csak be. Láza nincs, nyirokcsomói normálisak, belei normálisak, nem fáj semmije, kivéve a gyorma, amire utalhat az, hogy enne füvet. Kicsit megnyugodtam, de nyugodt majd akkor leszek, ha sokkal-sokkal jobban lesz. A szuri óta morog, eszik, ugrabugrál, bár néha eszébe jut, hogy "haldokolni" kell, olyankor azt teszi, de fél pillanat alatt ki lehet zökkenteni egy "ki jöt meg? Mit késrsz? Vagy mit szeretnél?" kérdéssel.

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

2010. febr. 12. 21:22
Hogy döntöttél a végén?
45. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. febr. 12. 00:47

Ahogy olvastam a problémádat, hirtelen de ja vue érzésem támadt :(

Majdnem 4 héttel ezelőtt veszítettük el a nagyobbik kutyánkat, ijesztően hasonló tünetekkel :( Neki gyomorcsavarodása volt, ami nálatok már csak azért kizárt, mert akkor már a kutyus nem élne..:(

De...nem értem, hogy hogyan függ össze a hányás a torokgyulladással? Szerintem inkább gyomor vagx bélrendszeri probléma lehet, amit én azonnal megmutatnék egy olyan állatorvosnak, aki nem csak ránéz és "ismerem a kutyát" alapon állít fel diagnózist. Ha szeretitek a kutyát, akkor nem találgatni kell, hanem menni hozzáértő állatorvoshoz, amíg nem lesz rosszabb az állapota!

Ha kell, akár 3-hoz is.

2010. febr. 11. 18:37
Szerintem is kellene egy másik orvos is ak megnézi, hiszen több szem többet lát.Attól még nem muszáj az új orvosnak hinni.És mindenképp kivizsgáltatnám.Nagyon nem tesz jót szegénynek, hogy ennyit hány:S nekem egy kis spánielem van, ő is szokott habosat hányni, de nagyon ritkán.Akkor én Rooibos teát adok neki, mivel az gyulladáscsökkentő.És megnyugtatja.Persze a kamila tea is jó.De ha vézésnek is sok oka lehet.Lehetséges, hogy gyomorból jön.Valami nincs rendben szegényke gyomrában, ha ennyit hány.Én biztosan megnézetném másokkal is.Persze az is lehet, hogy féltékeny a kiskutyára, de attól nem hinném, hogy véreset hányna.Nekem is féltékeny a kutyim mindenre és mindenkire, de ilyen tünetei soha nem voltak.Remélem megoldódik, és rendbe jön szegény, de ha nem szeretnéd, hogy szenvedjen, akkor vidd el.Meg ha esetleg valami komolyabb baja van(de persze remélem nincs!!) akkor meg időben kiderül és megelőzhetitek, hogy még komolyabb legyen.És jobbulást a kutyusnak:)
43. Molyka (válaszként erre: 42. - 07c4794583)
2010. febr. 11. 18:32
Hát sajnos nemtudom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook