Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol érdemes egyiptomi fontot váltani? fórum

Hol érdemes egyiptomi fontot váltani? (tudásbázis kérdés)

1 2
41. 36acf309ea (válaszként erre: 40. - Anita1215)
2010. febr. 11. 21:55

Hurghadán tudsz búvárkodni vagy csak sznorizni kimenni kint élő magyar csapattal (www.dugong.hu), ha nem tartasz a helyi utazási irodáktól (tökéletesen megbízhatóak és rengetegen utaznak velük), akkor kihagyhatatlan az egy napos kirándulás sharm el nagára. Ez Hurghadától emlékeim szerint olyan 50-60 km-re lévő kis öböl, mivel az utazás irodák általános fakultatív ajánlataiban nem szerepel nem tömeghely, viszont itt ha térdig sétálsz a vízben már fantasztikus halakat látsz a lábad mellett, feledhetetlen élmény! (ilyenkor az egy napos progi tartalmazza azt, hogy elmennek értetek reggel a szállodába busszal, odavisznek, ott benne van a sznori felszerelés bérlése, ebéd, és az út vissza.)

Giftun sziget szinte minden fakultatív ajánlatban szerepel és mindenkinek nagy csalódás, oda semmiképp ne menjetek!


Luxorban ha van szabadprogram nézzétek meg a mumifikáló múzeumot, nagyon érdekes, a Luxor templomtól nincs messze gyalog, lent találod a hajókikötőben. Luxorban konflissal a legkönnyebb közlekedni, olyan mint a taxi. (én utálom a konflisosokat, nagyon rámenősek, de rengeteg van belőlük). Aranyos még a banánsziget, ahová fellukákkal (kis hajók) lehet eljutni, szintén a kikötőben számtalan arab ajánlgatja ezt a programot.


Kairóban ha jó fej az idegenvezető rádumálhatjátok, hogy az arabok bazárjába vigyen el titeket. Ez a normál bazárnál az út túloldalán van, na ott tényleg nem lehet alkudni, mert minden normál arab áron van. Én megpróbáltam alkudni és kiröhögtek, utána számoltam át, hogy épp kb. 100 ft-ért vettem egy pár cipőt :) Itt sikerült egyébként csadort vennem, sehol túristáknak szánt területeken nem árultak. Egy taxistól megkérdeztem merre van csador fashion store, majdnem kivágott a kocsiból :D

2010. febr. 11. 19:42
Kairó után repülünk Luxorba, majd másnap busszal Hurghadába. Ott már csak lazulás lesz. A Hotel Palma de Mirettében szállunk meg. Nem tudod, hogy ott milyen programra érdemes befizetni vagy hogy mit érdemes megnézni a környéken?
39. 36acf309ea (válaszként erre: 36. - Anita1215)
2010. febr. 11. 16:28

"Mit érdemes venni, ami hasznos is?" Semmit :)))))))

Tényleg max a fürdőlepedő, de az is elég rossz minőség. :) Rengeteg kamu márkát fogsz látni, kint nem tiltják a felírt hamis márkanevet, így ott minden DG, LV, Gucci, stb :))) Muris :))

Cigit, alkoholt csak kiutazáskor vegyél a djútifríben, mert még a fix árasban is hamisítják!

38. 36acf309ea (válaszként erre: 35. - Anita1215)
2010. febr. 11. 16:24

Én utálok is alkudozni, ha tehetem mindig kerülöm, mert az tény, hogy még a legjobb árral is tuti átvernek. Ezért járok fix árasba. Kairo után hová mentek, mi lesz a menet? Az idegenvezetőt kérdezd meg nyugodtan, hogy hol találsz fix áras boltot, neki elvileg tudnia kell. Egyébként amit Andi írt Hurghadás a Sea Gullnál, az pont egy Abu Ashara, négy szintes bolt, van élelmiszer, ajándék, ékszer, ruha része, és minden fix áron, még jattot sem fogadnak el.

Már nem nagyon merek írni semmit, de Hurghadán a reptéren hazafelé körülnéztem többször, és szerintem minden nagyon drága ott, persze lehet, hogy a bazárhoz, ahol a túristát akarják átverni, szal ahhoz viszonyítva nem, de a fix áras boltok többszöröséért van minden.

Én 10% körüli jattot szoktam adni, pont mint itthon. Legyen nálad többféle címletben font, mert visszaadni tényleg nem nagyon akarnak sehol. A taxi az egyetlen, ahol kénytelen leszel alkudni, itt szintén kérdezz rá az idegenvezetőtől, mennyi a reális a te szállásodtól 1-1 központi helyszínig.

Nem annyira ijesztő mint hangzik, én évekig egyedül jártam ki 2 gyerekkel, és imádtuk! :)

2010. febr. 11. 16:13
Ha beülünk egy italra, akkor mennyi borravalót kell adni?
2010. febr. 11. 16:10
Tuti, hogy megkapom a szuvenírokat a reptéren? Nem akarok úgy járni, hogy nem veszek semmit, aztán ott sem tudok. Mit érdemes venni, ami hasznos is?
2010. febr. 11. 16:09
Nagyon félek az alkudozástól :-( Bazárba nem is akarok menni
34. 36acf309ea (válaszként erre: 33. - Anita1215)
2010. febr. 11. 16:03
fix áras üzletbe menj, mindenhol találsz ilyet, és ott mindennek az ára ki van írva. :) Nyugi, ne parázz rá, percek alatt felveszed majd a ritmust. :) Más kultúra az biztos, de vegyülj és mászkállj nyugodtan, ne úgy utazz, mint a bőrönd! :)
2010. febr. 11. 16:00
Az üzletekben, mondjuk ha üdítôt veszek, akkor is alkudni kell?
32. emagdi
2010. febr. 11. 15:44

rendben. hát nyilván ízlések és pofonok:)

nekem - pont az említett másság miatt (mind higiénia mint mentalitás)- eszembe nem jutna nem all inclusive ellátással menni, és valami utcai helyen enni, vagy nyilvános wc-be betérni:)


venni sem igen szoktam venni semmit, mert nincs értelme, max törölközőt, de azt teljesen kényelmesen meg lehet a reptéren is venni (máshol sem olcsóbb, a bazárban meg pláne nem).


átlag turista nem fog közértbe menni (mert minek), és nem indul neki helyismeret és kultúraismeret nélkül önszervező programok keretében az országnak. a befizetett utak pedig szintén tartalmaznak mindent (belépő, kaja stb), és azokat is ált euroban v dollárban kell fizetni.


de mondom, nekem mindegy, én nem rontom a pénzváltók üzletét:D


elfogadom, hogy szerintetek érdemesebb pénzt váltani, ez a ti véleményetek.

nekem más a véleményem, ezt pedig ti fogadjátok el légyszi.

31. 36acf309ea (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2010. febr. 11. 15:27
Nem beszélve a Sea Gull környékén található jó kis kocsmákról! ;)))
2010. febr. 11. 15:21

Piros75!



KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!

29. andi6020 (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2010. febr. 11. 15:18

Mindenképp átvágnak, de nem mindegy, hogy csak az árral, vagy még utána az átváltással is!


Más pénzével könnyű nagyvonalúskodni, hogy ne váltson, de miért is ne? Hiszen hazautazáskor a reptéren visszaváltják a megmaradt pénzt.

Aki nem all inclusive hotelbe megy, az tuti vásárol közértben, ha mást nem, hát üdítőt. Az árak Fontba vannak kiírva (van ahol sehogy), ha az nincs, váltani úgy vált, ahogy akar.

Fixáras üzletekben ( Sea Gullal majdnem szemben, Mc Donald's közelében) jóval olcsóbban vásárolhatsz mint a reptéren, itt is Fontban vannak az árak.

De aki akar, természetesen ne váltson, én mindenesetre nyugodt lelkiismerettel nem mondanám senkinek, hogy ne. Főleg olyannak nem, aki még nem járt Egyiptomba, ahol, valljuk be, más mentalitás uralkodik, mint nálunk. Én rajongok érte, de van akinek sok, ami ott van.

2010. febr. 11. 15:17

Szerintem azért reagál érzékenyen, mert hatalmas blődéseket írsz...

Bár nem járok évente többször, de hétszer voltam eddig, minden alkalommal túristaként. Ha nem mozdulsz ki az allinclusive szállodából, akkor tényleg nem kell font. Viszont hidd el igényes utazóként millió dologra lehet még költeni szuveníren kívül.

27. 36acf309ea (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2010. febr. 11. 15:13

meg ne bántódj, de épeszű ember fixáras boltban (pl: abu asharában) vásárol, ahol a helyi arabok is, nem pedig a reptéren tízszeres árért.

Ha nem váltasz fontot mindenhol felfelé kerekítenek, sokkal rosszabbul jársz! Szuveníren kívül jó esetben mozogsz is, ergo költesz taxira, ha Kairóban kezdenek lehet, hogy hajóútra mész ami nem allinclusive, etc.

26. emagdi (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2010. febr. 11. 15:03

pont azért mondtam, hogy lehet hogy neked mások a szempontjaid ill. valutaigényed, mert nem turistaként vagy kint illetve nem 1-2 hétet, s valószínűleg nem szállodában laksz ahol mindent megkapsz (semmit nem kell venni).


bizonyára neked szükséged van arra, hogy váltsál helyi valutát, hiszen a mindennapi életben használod.

de egy turistának, aki max vesz némi szuvenírt a családnak, teljesen felesleges ezzel bajlódnia. ráadásul egy idegen pénznemben sokkal könnyebben átvágnak, hiszen nem érzed, hogy egy adott címlet mennyit ér.


kicsit érzékenyen reagálsz a dolgokra:))

itt mindenki csak a véleményét, tapasztalatait mondja, aztán mindenki azt csinál úgyis amit szeretne:)

25. andi6020 (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2010. febr. 11. 14:32

Tudod mit? Akkor csinálj amit akarsz, de na adj hülye tanácsokat.

Nem felvágni akarok hidd el, de munkám miatt kint vagyok évi egy, másfél hónapot, tehát elhiheted, ismerem a viszonyokat.

Csak segíteni akartam, ha nem kell, hát nem teszem többet.

Sziasztok

24. emagdi (válaszként erre: 19. - Marineva77)
2010. febr. 11. 14:27

figyi, egy átlag turista max pár szuvenírt vesz, ott meg nem azzal vágják át, hogy kerekítenek, ha dollárral fizet, hanem eleve próbálják tízszeres árral lehúzni. (épeszű ember ezért hazafelé a reptéren vásárol, ahol megkíméli magát az alkudozástól, és pont olyan árakon tudja megvenni amit akar amennyiért meg tudná venni a bazárban fél órás alkudozás után).


szuveníren kívül nem igazán jellemző hogy költ az ember, hiszen mindent megkap a szállodában.

23. emagdi (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2010. febr. 11. 14:23

LOL :D az átvágás nem attól függ, hogy mivel fizet... szerintem:)


nyilvános wc-be meg gondolom max akkor megy, ha elmegy kirándulni luxorba v kairóba, max oda kellhet neki pár egységnyi pénz.


lehet, hogy annak, aki a mindennapjait ott tölti praktikus pénzt váltani, de a turistáknak teljesen felesleges, mert egyszerűen nem keletkeznek olyan kiadásaik amit ne lehetne dollárral v euróval ugyanúgy fedezni.

2010. febr. 11. 14:18

Mindenképp válts pénzváltóban Fontot, mert igaz, hogy (általában)elfogadják a Dollárt és az Eurót is, de nagyon át leszel vágva!

Arról már nem is beszélek, hogy nyilvános WC-ért fizetni kell 1 Fontot, de bármekkora összeget adsz oda, visszajáró NINCS!

21. Suesue (válaszként erre: 20. - Suesue)
2010. febr. 11. 14:00

körülbelül

BOCSI

20. Suesue (válaszként erre: 2. - 1d3fab072d)
2010. febr. 11. 14:00

Ez nem igaz, nekünk van.

Amúgy USD-t érdemesebb vinni.

A férjem most jött haza.

200-USD 900-EGP körülbeül

2010. febr. 11. 13:58
igen fizethet bármivel- euróval, dollárral, fonttal- csak rosszabbul jár. eléggé felfelé kerekítenek.ja kinn éltem több évet
2010. febr. 11. 13:56
a határon vagy a reptéren. Városokban kicsit rosszabbul váltják
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Kicsivica28)
2010. febr. 11. 13:53
egyetértek:))
2010. febr. 11. 13:52

Eurót vagy dollárt vigyél.Mi tavaly vittünk ezt is-azt is,és ott váltottunk,de igazából felesleges volt,mert mindenhol fizethetsz euróval,dollárral,sőt angol fonttal is.Az országból pedig úgysem viheted ki.

Ja és ha elfogadsz tanácsot,ha szuveníreket akarsz vásárolni,ne a városban tedd,hanem hazafelé a reptéren.Töredékébe kerül minden.

Jó utat

15. emagdi (válaszként erre: 9. - Anita1215)
2010. febr. 11. 13:52
szerintem tök felesleges beváltanod, mindenhol tudsz dollárral fizetni.
2010. febr. 11. 13:50
Átadom:-)
2010. febr. 11. 13:49
Érezd nagyon jól magad, üdvözlöm a piramisokat! :)
2010. febr. 11. 13:48
Köszi, nagyon hasznosak voltak a válaszok! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook