Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudna valaki ajánlani olyan könyvet ami a testvérféltékenységről szól? Még csak a pocakomban van a tesóka, de már most félek a féltékenység fórum

Tudna valaki ajánlani olyan könyvet ami a testvérféltékenységről szól? Még csak a pocakomban van a tesóka, de már most félek a féltékenység (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 10. 23:08
Szerintem ne is említsd ezt előtte, másnak se mondd, ha hallja. A kisgyerekek sok mindent felfognak, amit nem is gondolunk... az előre féléssel sztem pont hogy kiváltod belőle a féltékenységet.
21. kitrákotty (válaszként erre: 20. - Nikcsike)
2010. febr. 10. 22:37

Ha nem akar tudomást venni róla, akkor egyelőre hagyd a témát.

Ráértek akkor foglalkozni ezzel, mikor megszületik, kár most erőltetni. És finoman állítsd le az ismerősöket-rokonokat is, ha erről faggatják.


És igen, jó ötlet az, amit írt már valaki, hogy a látogatók először (sőt néha kizárólag) vele foglalkozzanak, "mellékesen" nézzék meg a kisbabát.

A közös - kettesben - programok meg nagyon kellenek, akár már mostanában is, meg ha megoldható, akkor a kicsi születése után meg mégjobban!

2010. febr. 10. 22:31

kösz a válaszokat. Igazából én úgy vettem észre, hogy nem akarja felfogni hogy neki tesója lesz. Pedig májusban lesz. Pedig tudja. Eddig ha beszéltünk neki róla terelte a szót, meg úgy csinált mint aki nem figyel oda. De ma kérdezte a védőnő,hogy tudja e hol van a pici tesó, azt mondta hogy anya pocijában. Szóval tudja, hogy valami más lesz csak nem akar róla tudomást venni.

Mindenesetre azt a könyvet majd megnézem valami könyvesboltban, mert tetszett amit olvastam róla.

Egyébként mindenképp be akarom vonni a dolgokba, de nem tudom mennyire lesz rá vevő.

2010. febr. 10. 22:05
Csatlakozom az előttem szólókhoz, mindenképpen be kell vonni a nagyot a kicsi körüli teendőkbe, és erre fel is kell készíteni a várandósság alatt. Bár nálunk kb. 2 hétig volt érdekes minden baba körüli teendő, pedig amíg a pocakomban volt a kicsi, minden nap megfürdette (vagyis beszappanozta a hasamat):-)Minden gyerek más és másképp dolgozza fel ezt a szituációt, nem tudom, tud-e ezen segíteni bármilyen szakirodalom. Neked a saját gyerekedet ismerve kell ezen az időszakon átsegítened őt. Egy valami még nagyon fontos, hogy minden nap legyen egy olyan fél-1 óra (sajnos annyit nem lehet kiszakítani, amennyit a gyerkőc igényelne), amikor csak a naggyal foglalkozol, nem ugrálsz a tűzhelyhez megkeverni a kaját, megnézni, hogy a pici hogy alszik, hanem csak vele játszani, beszélgetni, foglalkozni.
2010. febr. 10. 21:56
Szerintem be kellene vonni a baba fejlődésébe. Beszélni róla; símossa az anyu pociját, "kettőjüknek" olvass mesét, szóval mindenbe előre bevonni. Persze arról is beszélni, hogy az a kisbaba sok törődést fog igényelni, és ő, aki már "nagy", őrá is számítani fog a kistesó! Fordítva is elmondanám, hogy a kistesó is nagyon szeretné majd megismerni és szeretné, ha sokat játszanának majd együtt és nagyon-nagyon jó testvérek lesznek... együtt hallgatni zenét, választani ki a ruhákat, játékot, rendezni be a szobáját stb.
17. mandy (válaszként erre: 4. - Nikcsike)
2010. febr. 10. 21:40

Szerintem ne félj tőle, inkább bízz benne, hogy nem lesz nálatok féltékenység. Ha meg mégis....azon ráérsz akkor aggódni.

Amúgy nálunk 23 hónap a korküldönbség, és sosem volt féltékenység. Szerintem még jót is tesz a nagyobbnak, ha megszokja/megtanulja, hogy nincs egyedül a világon, alkalmazkodni kell másokhoz - jelen esetben a kistesóhoz. Így idővel aztán a többi gyerekre se lesz féltékeny!

2010. febr. 10. 21:32
És én sokat meséltem neki arról, hogy amikor megszületik egy kisbaba, nem tud még semmit cisnálni (menni, beszélni, stb), anyának sokat kell majd kézben fognia, de ez nem azért van, mert őt jobban szeretem, hanem mert még túl picike. Azt is mondtam, sokat fog sírni, mert máshogy nem tudja elmondani, hogy valami baja van. Mondtam, hogy kicsit kevesebb időm lesz rá - amit nem biztos, hogy megértett, de mondtam ezt is sokszor. Szerintem ezek is fontosak, hogy a gyerek erre is fel tudjon készülni.
2010. febr. 10. 21:30
Én a Tesó-ügy című könyvet vettem meg. A benne lévő szöveg szerintem idióta volt, én magam költöttem hozzá egy mesét. Így nagyon könnyedén vette a kislányom az öccse érkezését, azóta is sokszor el kell neki mesélnem. De szerintem se parázz, mert akkor tuti gond lesz.
14. Binky
2010. febr. 10. 21:27

Szerintem, ha belevonod, mondod, hogy majd ő lesz a nagy erős bátyóka, és hogy nagyon sokat fog majd segíteni a testvérkéjének, és a testvérke majd fel fog rá nézni stb. akkor nem kell félni.

Az is egy tipp, ha karácsonykor szoktatok ajándékozni, akkor a testvér darabszámra ne kapjon több ajándékot. Ugyanannyit kaphat, de ne többet, állítólag a kisgyerekek azért ezt tudat alatt nézik, hasonlítgatnak.

13. fbogi
2010. febr. 10. 21:10
Szerintem nagyon jók azok a könyvek, amikben erről szóló mesék vannak. Anna Peti Gergő , Sehány éves kislány. És nálunk volt olyan mese, ami arról szólt, hogy megszületett a kistesó, és milyen dolgok történnek majd. A lányim szuper jól fogadták a kistesót.
12. Molyka
2010. febr. 10. 21:09
Nem kifejezetten féltékenységről szól, de a Kishúgom születik c. könyv felkészülés a tesóvárásra.
2010. febr. 10. 21:08
nálunk fiam 3hós és az unokatesója,húgom lánya (2éves) féltékeny. Ehhez nem kell könyv szerintem, hanem figyeljetek oda arra,hogy a másik babára is legyen figyelve,mindenki aki látogatóba jön a babához neki is hozzon valami apróságot és először vele foglalkozzanak,ne a babával...Odafigyeléssel meg lehet előzni vagy jobbá lehet tenni ezt az érzést az első babóban!
10. Promama (válaszként erre: 8. - Nikcsike)
2010. febr. 10. 21:06
én pont úgyanígy éreztem:)
2010. febr. 10. 21:05

Testvérek féltékenység nélkül

Gyakorlati tanácsok testvérek neveléséhez

Faber, Adele; Mazlish, Elaine

Reneszánsz Könyvkiadó

Reneszánsz kézikönyvek

...Gyermeknevelés

2 445 Ft (Eredeti ár: 2 877 Ft)

Megtakarítás: 15 %

8. nikcsike (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2010. febr. 10. 20:50
Köszi! Nem hallottam még erről a könyvről, de utána nézek. Igazából nem idegeskedek emiatt, csak eléggé foglalkoztat ez a gondolat. Annyira imádom kisfiamat, és szeretném ha minél könnyebb lenne neki
7. misz
2010. febr. 10. 20:49
Adele Faber: Testvérek féltékenység nélkül
6. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Nikcsike)
2010. febr. 10. 20:49

Én azt tanácsolnám, hogy szeresd ahogy eddig is!


És ha már megszületik a kicsi, akkor legyen mindig kettesben programod a kisfiaddal, hogy érezze hogy ő is ugyanolyan fontos maradt!

Sok-sok beszélgetéssel, mesével fel lehet készíteni arra, hogy jó bátyó legyen :-)

2010. febr. 10. 20:47
suttogó titkai 2
2010. febr. 10. 20:47
szóval már most félek a féltékenységtől, mert kisfiam 2,5 éves és már most nagy akarata van és féltékeny a többi gyerekre. Félek hogy nagyon meg fogja viselni lelkileg a jövevény érkezése, és ezt szeretném minél jobban kezelni. De nagyon félek tőle. Esetlek tanácsok, vagy valami irodalom???
2010. febr. 10. 20:47

Szia!

ha már most félsz tőle, a legjobb úton haladsz afelé, hogy ki is alakuljon.... próbálj meg nem idegeskedni emiatt, megérzik a gyerekek (egyelőre a kinti).


Amúgy TEstvérek féltékenység nélkül.... című könyv nagyon jóó!

2010. febr. 10. 20:46

Miért?

Vannak jelek?

2010. febr. 10. 20:45
Tudna valaki ajánlani olyan könyvet ami a testvérféltékenységről szól? Még csak a pocakomban van a tesóka, de már most félek a féltékenység

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook