Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit keres havonta egy kozmetikus? fórum

Mennyit keres havonta egy kozmetikus? (beszélgetős fórum)

2010. febr. 16. 18:08
továbbra is azt mondom h helyfüggő... a válságban valószínűleg jó pár kozmetikus csődbe ment, de a budai részen nem változott semmi ezt tudom, mert ott dolgozik egy ismerősöm- Azt mondta, kicsit érezte, de nem annyira, hogy abba hagyja. Egy fél évig kb minden hónapja olyan volt, mint máskor egy kicsit rosszabb. Magyarul nagyon jó hónapja nem volt, de bővel megélt belőle, 2 gyerekkel. És amúgy a hely pénzt, a berendezés, a tanfolyam kb mindenkinek hasonló, csak az anyagár más, mert nekünk többet kell használni előbb elfogy és természetesen jó minőségűt kell venni. Amúgy rengeteget kell tanulni, ha jó akarsz lenni, de jó szakma. :)
2010. febr. 14. 21:37
ú:S reménykedem,hogy fölvesznek akkor...
21. Veronika27 (válaszként erre: 20. - Survivor3)
2010. febr. 13. 20:52

Azért sajnálatos, hogy a legtöbb embernek egy kozmetikusról csak a pattanások jutnak az eszébe...

Egyébként pont ebből kifolyólag el vagy tévedve a témában.

2010. febr. 13. 20:43
pattanásfüggő
19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - E48ab364a9)
2010. febr. 13. 20:42
Igen, sajnos igazad van.
2010. febr. 13. 20:27

Olvasgattalak titeket egy ideje és igaz nem vagyok szakmabeli, a nővérem viszont igen, gondoltam leírom nektek a tapasztalatot.

Valaki említette a körmösöket, hogy nem olyan drága az anyagköltség...

Vitatkoznék.

A sulija cirka 300.000ft volt, gagyi gépekkel, amiket cserélhetett is le amikor szalionba kezdett dolgozni.

Az agyagár? Mi számít olcsónak vagy nem túl drágának?

Mert szerintem a 5 meg 10 ml-s termékek drágák, no de lehet kapni silány minőségű olcsó anyagot is, amivel majd visszajönnek a koncsaftok, mert leesett meg betört a köröm...

A szalon: asztal, szék, paraván, ezek sem olcsó dolgok.

Volt hogy egy hónapban (főleg amikor bejött a válság) kemény 2 vendége volt!!!

Ettől függ ki kellett fizteni a 25ft-s asztalpénzt, a 15ezres rezsit, benzin vagy bkv jegy árát amivel bejár és még sorolhatnám.

Azóta máshol dolgozik és nem körmözik egyenlőre.

Túl sokan vannak már ebbe a szakmába.

Kormetikus ismerősöm szintén szenved, egy gyorsétterembe dolgozik azóta, mert annyira nem megy neki.

Kívülállóként szerintem túlságosan is telített a szakma és ha nem haragszotok, a mai világba kinek lesz pénze ilyen luxusra?

Ha javulna a helyzet, még azt mondom én is bevállalnék egy-egy ilyen képzést mert érdekel, de szerintem most éhhalál...

2010. febr. 13. 20:19

Én 25 ezer lakosú városban dolgoztam. Amikor kezdtem, még nem volt sok kozmetikus (persze az otthon feketén dolgozókról ugye nem tud az ember). 5 évig csináltam, a legtöbb, amit kivettem belőle egyszer, az 90 ezer forint volt, egyetlen alkalommal.

Ha megnézitek a munkanélküliek statisztikáját, ott a kozmetikusok is rajta vannak a listán, 72 ezer forintos fizetéssel...

2010. febr. 11. 17:18
Nekem első nap a mesterem azt mondta, h ha kozmetikus akarsz lenni, keress egy gazdag férjet. A suliban az első napon pedig azt mondták, h a szépészeti szakmák (fodrász, kozmetikus, körmös...) mi vagyunk a szakma elitje, de a legszegényebbek. Mi tanuljuk a legtöbbet, de mi keressük a legkevesebbet. Ill. egy kozmetikusnak szinte mindenben van anyagköltség, míg egy hajvágás min 3000 ft és neki nincs anyagköltsége. De továbbra is azt mondom én is h jó helyen, bizonyos idő múlva azért elég jó.
15. 874eb11dfd (válaszként erre: 13. - Db78bacc4f)
2010. febr. 11. 15:58
és a körmös szakma talán olcsóbb... :)
14. Manilu (válaszként erre: 13. - Db78bacc4f)
2010. febr. 11. 13:38
Nem támadásnak szántam,amit írtam.
13. db78bacc4f (válaszként erre: 12. - Manilu)
2010. febr. 11. 11:14
Igen Manilu, persze, igazad van. Én sem úgy gondoltam, hogy kijön az iskolapadból és egyből fél milliót fog keresni, csak azt akartam mondani, hogy jól lehet vele keresni megfelelő vendégkörrel, megfelelő helyen. Legalábbis sokkal jobban, mint ha elmenne egy butikba eladónak, vagy ápolónőnek, vagy titkárnőnek...stb. Szóval nem egy rossz állás szerintem. Hasonlót tudok mondani a körmösökről is, ők is megfelelő tudással, vendégkörrel és helyen nagyon jól keresnek.
12. Manilu (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2010. febr. 11. 10:58

Itt ez a kulcsmondat,hogy 11éve csinálja,nyilván ennyi idő alatt kitudott alakítani megfelelő vendégkört,de kezdőként lehetetlen 350-400e-t keresni,ha fejenáll akkor sem!

2-3év alatt,ha kialak a vendégköre,és megkeresi a 200e körülit az már jónak számít!

2010. febr. 11. 10:51
Hú, ez érdekes amit olvasok. Az egyik barátnőm kozmetikus Pesten egy szalonban. Egyén vállalkozó. Sokat dolgozik, jó vendég köre van, 11 éve csinálja. Ő sokkal jobban keres, mint amit itt olvasok. 350-400 (talán néha több is, pontosan nem tudom) fölött keres. Persze nem tudom, hogy ebből mennyi marad meg neki, de 200 biztos. Azt tudom, hogy 40ezer a hely bérlése. Szóval szerintem ha jó vagy, jó helyen, akkor jól lehet belőle élni.
2010. febr. 11. 00:08
Attól függ.Van olyan ismerősöm aki a bérleti díjat+járulákokat sem tudja kitermelni,pedig ügyes,és van olyan aki nagyon jól keres vele.Szép szakma,de szerintem nem most kellene belevágni.Kiszámíthatalan hogy fog-e menni neked vagy nem,még akkor is ha szuperjól megtanultál mindent.Mindenesetre ha belevágsz,én sok sikert kívánok!
2010. febr. 10. 21:07
De a vendégkör kialakításához akár 2-3év vagy több is kell,addig valószínű,hogy lesz olyan hónap,hogy örülsz,ha a bérletidíjat+rezsit kitermeled.
8. Manilu (válaszként erre: 1. - Ee044cd16b)
2010. febr. 10. 21:05
Alkalmazottként átlag 80eft ,ha vállalkozóként dolgozol,és van vendégköröd akkor olyan 200-250e körül.
2010. febr. 10. 20:02
Szia! Én pont most végeztem és az elhelyezkedéssel nincs baj, de egyből 2 helyre megyek, 1 a mesterem és 1 másik, de egyébként szerintem 100 alatt nem nagyon inkább felette keresel, de persze nem egyből hanem kell pár hónap. Alkalmazottat nem igazán keresnek, de nekem segít a mesterem rengeteg dologba szóval érdemes jó mestert keresni. Aki viszont oktatott ő már 20 éve a szakmában van egy helyen és 200 alatt nem keres már. szóval ez elég változó
2010. febr. 10. 19:46
helló. nah pont ezek miatt hagytam a fenébe a kozmetikusi képesítésemet és lettem inkább közalkalmazott :):)
2010. febr. 10. 19:39

Hááát,ez nagyon összetett.Mert ugye eleve egyéni vállakozónak kell lenni (Pesten keresnek csak alkalmazottat,de ott szerintem minimálbérnél nem adnak sokkal többet)Szóval ha van vendégköröd,akkor is sokat kell dolgozni,h a járulékok kifizetése után maradjon is.Aztán ott a rezsi,a bérleti díj (ha nincs saját szalonod),stb...és nem mindegy,milyen termékkel dolgozol,és milyen gépekkel.Mert ugye a márkásabb termékkel vonzod a pénzesebbeket,egy közepessel pedig a középréteget,de ezért nem kérhetsz annyit,mint a drága anyaggal végzett kezelésért.Szóval nem egyszerű.És a szempilla,szemöldökfestésből nem élsz meg.


Én amúgy idén végeztem,de nem tudtam elindulni,mert óriási zsákbamacska és nagy befektetés....Nem könnyű.Ja,és sokan is vagyunk.De attól függ,hol szeretnél dolgozni.

4. vkatka (válaszként erre: 1. - Ee044cd16b)
2010. febr. 10. 19:37

Szia! Arra számíts, hogy miután végeztél, nagyon nehéz elhelyezkedni.

Alkalmazottként szinte lehetetlen, ha vállalkozást indítasz, az meg az első években nem jövedelmez túl jól. Rengeteget kell fizetni havonta (adók, bérleti díj, rezsi, anyagköltség, stb.), és nem biztos hogy sikerül ezt havonta kitermelni.

De ha a szüleid segítenek anyagilag, akkor könnyebb az indulás.

2010. febr. 10. 19:36

Szia!

Nekem anyukám kozmetikus, és nem sok biztatót tudok mondani... sajnos. Volt amikor jobban ment, most kb. katasztrófa. Azt nehéz megmondani, hogy mennyit keres egy hónapban nagyon változó.

2010. febr. 10. 19:35

változó ki mennyit keres, van aki csak 70-et kap, van aki 110...

de nem nagyon van alkalmazott kozmetikus...

2010. febr. 10. 19:33
Elsősorban kozmetikusok válaszát várom,de nagyon örülök bárki véleményének.Most állok pályaválasztás előtt,és érdekelne,hogy anyagilag mire számítsak,hogyha ezt a szakmát választom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook