Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1-2 éves korú babáknak milyen "foglalkozást" tudtok ajánlani a Ringatón és Csiribiri tornán kívül? Bábszínház milyen idős kortól ajánlott? fórum

1-2 éves korú babáknak milyen "foglalkozást" tudtok ajánlani a Ringatón és Csiribiri tornán kívül? Bábszínház milyen idős kortól ajánlott? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 9. 22:53
babaúszás?
2010. febr. 9. 22:46
Az enyémek 1-2 évesen nagyon jól megvoltak bábelőadáson, sőt egyéb gyerekműsorokon. Min. fél órát még koncerten is kibírtak csendben, zavarás nélkül! Azt vettem észre, hogy a gyerekszereplők kötötték le őket legjobban, és akkor, ha énekeltek, táncoltak.
2010. febr. 9. 22:40

2009. május 05.

Andalít és felkavar

2009.05.05. - Takács Vera


Egy társaságban szó került arról, ki mit csinál, s persze én mindjárt a gyerekszínházakról kezdtem beszélni, s említettem, milyen izgalmas dolog a babaszínház, a 0-3 éveseknek készített előadások. Egy tévés babaműsor szerkesztője is ott volt, s elképedt, hogy ilyen is van? Én meg azon, hogy nem is tud róla.

Érdekes dolog ez a csecsemőszínházzal. Novák János, a Kolibri Színház igazgatója honosította pár éve itthon ezt különleges műfajú játékot. Pedig, meséli gyakran, hitetlenkedve állt hozzá, amikor először, Svédországban találkozott ezzel a színházi formával. Ő is, mint itthon sokunk még az „obraszcovi” elvek szerint úgy gondolta, hogy 6 éves kor alatt nem kell a gyerekeket színházba vinni.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Kryssz)
2010. febr. 9. 22:00

Szia!


Budapestem a Kolibri színházban már csecsemőknek is tartanak előadást.

Tavaly volt, 1 hónapja a Bors nénit néztük meg, akkor éppen nem láttam, de elképtelhető, hogy akkor nem volt műsoron a baba előadás.

5. kryssz (válaszként erre: 4. - Weberkitti)
2010. febr. 9. 21:55
Húú, ennek nagyon örülök! Bíztam benne, hogy létezik olyan bábelőadás ami ilyen korú picúroknak szól, de eddig sajnos nem akadtam ilyenre! A 20-30 percnyi időtartam épp elég nekik, többet ki sem nagyon bírának! Mindenképp utána nézek! Köszönöm!
2010. febr. 9. 21:43
A bábszínház nem korai, csak találni kell olyat ami nekik lett összeállíytva! Ajánlom Kecskeméten a Ciróka Bábszínházat! Kb.20-30 perces előadások vannak, után a gyerekek játszhatnak a figurákkal a "színpadon". Szerintem nagyon jók ezek! Volt, hogy a közben énekelt dalokat képeslapra nyomva adták ajándékba! :D És fejlesztenek!!
2010. febr. 9. 21:41
A bábszínház egy-két éves gyereknek még korai. Legalábbis nálunk nem volt sikere (a babanaplómban leírtam az "élményt": [link] )De mese dvd-ket már élveznek ilyen korban.
2010. febr. 9. 21:27

Szia! Szerintem a bábszínház még korai neki, a 3 éves unokáimat sem köti le.

Próbálj mondókákat mondani neki, amit lehet mutogatni is (Pl. ujjacskán mutogató: ez elment vadászni)

2010. febr. 9. 21:24
1-2 éves korú babáknak milyen "foglalkozást" tudtok ajánlani a Ringatón és Csiribiri tornán kívül? Bábszínház milyen idős kortól ajánlott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook