Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha kevés folyadékot fogyaszt az ember, az milyen betegséget okozhat? fórum

Ha kevés folyadékot fogyaszt az ember, az milyen betegséget okozhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 17. 13:34
Rosszullét, vérnyomáscsökkenés, kiszáradás, veseproblémák, stb.
2012. jan. 17. 11:56
meg az eszmeletedet is elveszitheted,egyik ismerosom igy jart,a ferje talalt ra eszmeletlenul a furdoszobaban,napi 1,5-2 liter folyadek feltetlenul szukseges!
2012. jan. 11. 13:30
Szerintem ez a napi 2-3 liter folyadékbevitel, túl van dramatizálva. Jó ha a felét megiszom. Az sem jó, ha az ember folyamatosan leterheli a veséjét. Szerintem az ivás is arról szól, mint a táplálék bevitel. Annyit, amennyi jól esik. Én nem erôltetem magamba, ami nem kell! :)
2010. márc. 23. 10:54

Azt mondta az orvosom, hogy a mai kor butasága, hogy 1,5-2 liter folyadékot kell bevinni a szervezetünkbe naponta, ami csak inni való. A folyadék szükségletünkbe bele számítanak a levesek, zöldségek, gyümölcsök, a szószok az ételen, stb.


Ezen mai kor butaságának köszönhető, hogy gondunk van pl a vizeléssel. (Én is így mentem el a dokihoz.) Éjszakánként volt, hogy 3-7 alkalommal is fölkeltem, mert pipilnem kellett. Erre azt tanácsolta a doki, hogy igyak kevesebbet, délután 5 után már egyáltalán ne igyak. Ezt kipróbálva végre végig tudom aludni az éjszakákat, nem kell rohangálnom a wc-re és kipihenten ébredek. (Max 1x kelek fel éjjel, hogy mennem kell.)


Egyébként is ha megiszok 2-3dl folyadékot, utána fél órán belül olyan, mintha 1 litert ürítenék. :D Még a fél óra lehet, hogy sok is. :D:D

2010. márc. 23. 09:54

Anyukámnak is volt veseköve, ezért félek, hogy nekem is lehet.

Ha 1 liter folyadékot magamba tudok erőltetni egy nap, már büszke vagyok magamra! Ebből 2,5 dl tejeskávé reggel :-P

Egyáltalán nem érzek szomjúságot napokig, aztán meg 2 nap alatt megiszok kb. 4 litert. Nem tudom, mitől lehet ez!

Mostanában csak főzött vagy bolti iceteát iszok. Ha erre is ráunok, akkor mi lesz?! Bubimentes ásványlét nagyon ritkán.

2008. nov. 25. 12:28

Kiszáradás, vese problémák, vérnyomásemelkedés, fejfájás.... stb.

Hozzá lehet szokni, hogy nem csak akkor iszunk mikor szomjasak vagyunk. Ha másképp nem megy, mérd ki a napi adagot, és az legyen szem előtt.

Nem szabad egyszerre meginnod azt gondolva, hogy mára letudtam, mert akkor az ugy működik, mintha egy homokdombra vizet öntenél, lefolyik róla.

2008. nov. 25. 09:55
Hamarabb kiszáradsz, mint a sivatagba.
59. rasza
2008. nov. 5. 22:47
Tönkre vágja a vesét az ízületeket,migrént okozhat.
58. s.irma
2008. nov. 5. 21:27

Vese probléma, izületi probléma, stb.

Napi kb három litert kell meginni egy nap.

57. Csipkerózsika (válaszként erre: 55. - Cilus)
2008. szept. 23. 00:01
Pont hogy emelkedik a vérnyomás, mert sűrűbb lesz a vér... De ott a vesekő, az izületi gyulladás, hólyaghurut. Szóval mindenki igyon!!! Akkor is ha éhes, mert a szomjúság nem ismerhető fel könnyen. Ha 2 pohár víz után még mindig éhes vagy, akkor tényleg éhes vagy.
56. c619500ac7 (válaszként erre: 43. - 1366d1807f)
2008. szept. 19. 19:27

Ha már a szervezeted jelzi,hogy szomjas, az az okosok szerint nem jó jel. Nem szabad megvárni, hogy szomjas legyél. Ne erőltesd nagyon, ne tömd magad folyadékkal, de legyen előtted munkában, iskolában egy palack ásványvíz pl., és meglásd, inni fogsz.


Egyik ismerősömnek úgy lett veseköve,hogy alig ivott folyadékot. Aztán megoperálták. Gondolom, nem hiányzott neki, de késő bánat, eb gondolat. Megelőzés - ez a varázsszó!

55. cilus
2008. szept. 19. 10:07
Úgy tudom hogy ha kevés a folyadék bevitel leesik a vérnyomás is.
2008. szept. 19. 10:00
Én sem vagyok szomjas, nagy jóindulattal sem fogyasztok többet napi 2 dl-nél.. Nah jó nyáron 3 volt..
2008. szept. 19. 09:58
Fejfájást, migrént, vesekövet, homokot okozhat
2008. szept. 19. 09:43
vesebetegséget stb
2008. szept. 3. 10:51

Betegttájékoztatók teszteléséhez keresünk folyamatosan jelölteket. A betegtájékoztató elolvasása és a kérdőív megválaszolása 25-30 percet vesz igénybe, és a válaszolók 1000 Ft-ot kapnak. Jelentkezni tajekoztat@gmail.com Helyszín:

1146 Budapest, Izsó utca 7.

2008. aug. 16. 18:27

Szerintem ez a téma túl van lihegve, pszichésen egészséges ember nem tud olyan keveset inni, hogy ártalmas legyen. Bizonyos betegségeknél jó a fokozott folyadékbevitel (pl. vesekő), másoknál káros (pangásos szívelégtelenség, biz. hormonális betegségek, veseelégtelenség).

Állítom, hogy az, hogy valaki 1l vagy 4 kl vizet iszik egy nap, nem befolyásolja a laborértékeket.

Persze nagy hőségbet oda kell figyelni...

49. winny
2008. aug. 16. 16:42

Az életkoromból kifolyólag tudom,hogy "mi" nem érezzük a szomjúságot.

Ezért három helyen van egy kristálytiszta pohárban víz.Fontos a csillogás!!!

A konyhában egy üvegkancsóban.

Látni kell a vizet,hogy igyunk!!!

48. winny
2008. aug. 16. 16:42

Az életkoromból kifolyólag tudom,hogy "mi" nem érezzük a szomjúságot.

Ezért három helyen van egy kristálytiszta pohárban víz.Fontos a csillogás!!!

A konyhában egy üvegkancsóban.

Látni kell a vizet,hogy igyunk!!!

47. winny
2008. aug. 16. 16:41

Az életkoromból kifolyólag tudom,hogy "mi" nem érezzük a szomjúságot.

Ezért három helyen van egy kristálytiszta pohárban víz.Fontos a csillogás!!!

A konyhában egy üvegkancsóban.

Látni kell a vizet,hogy igyunk!!!

2008. jún. 24. 21:19
Sajnos én is úgy vagyok, hogy nagyon ritkán vagyok szomjas, így erőltetnem kell az ivást, de néha teljesen elfelejtem:-(( A múltkor kórházba voltam a kisfiammal kivizsgáláson ott ájultam el éjjel:-S így én meg a sürgősségin kötöttem ki. Infúziót kaptam és sokat kell innom. Bár azon kívül, hogy száraz a bőröm, más tünetet nem észlelek magamon. Havi 1x-i fejfájás talán belefér:-)De biztos nem jó, ha nem iszunk, irigylem, akinek jó a huzata:-DD
45. 1366d1807f (válaszként erre: 44. - Cikicakk)
2008. jún. 24. 18:25
jaaaaj!
2008. jún. 24. 17:41
Nekem áprilisban volt egy agyi infarktusom.Nagyban hozzájárult az,hogy kevés folyadékot ittam./ Természetesen nem csak az,hanem a dohányzás is./
2008. jún. 24. 17:17
Nekem is volt már többször vesekövem. De mit csináljak, ha NEM VAGYOK szomjas??? Sokszor eszembe sem jut, hogy inni kéne!
42. Illike
2008. jún. 24. 15:39
Azt szokták mondani "szennyes vizben nem lehet mosni".Ezt értendő arra is, hogyha nem fogyasztunk elegendő mennyiségű folyadékot (napi 2-3 liter)akkor besűrüsődik a vér (akár a mosogatólé), a férjemnek pl. vese köve van, mert nem ivott, és nem igen akar most sem...mindig noszogatom!!Volt rá példa, hogy elájult!!
2008. máj. 15. 14:09

Én saját tapasztalatból tudom hogy nagyon nagy galibát képes okozni.

Ha egy kicsivel kevesebbet iszok rögtön szédülök sőt volt olyan is hogy elájultam....

szóval inni kell!

40. 53cc09e608 (válaszként erre: 34. - Free)
2008. ápr. 22. 17:53
Szerintem az Ő válasza szakszerű ,nem is kell kiegészíteni ,mert olyan jó választ adott .
39. anan
2008. ápr. 22. 16:58

először is nem egészséges!!

aztán fejfájáshoz vezethet, és kiszáradáshoz, jha és igen a vesének sem jó!

Inni kell!!!! :)

38. Dizzz
2008. ápr. 22. 16:54
leáll a veséd, aztán megnézheted magad....
37. sodrak
2008. ápr. 22. 16:51
Szerintem főképp veseproblémákat okoz. Nagyon kellemetlen szájszaga van azoknak, akik keveset isznak és pl sokat beszélnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook