Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Villanytűzhely vagy gáztűzhely? fórum

Villanytűzhely vagy gáztűzhely? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 27. 13:21

Húúú, de utálom a gázsütőt. Lakásunkat kiadtuk albiba, húzták is a szájukat a villanysütő miatt a bérlők, mert ugye a fogyasztás. Ahol bérlünk gázsütő van, de most is épp szidom, mert ez még azokból is a legsz..bb lehet. A süti már kívül ég, belül folyik, nem mellesleg 3* annyi ideig készül el. Ezelőtt is volt gázsütőm, tehát ismerem.

Szerintem a gázsütő heti kb. 3* használva tuti többet fogyaszt, mert a villany ki-be kapcsolgat, és sokkal hamarabb kész van benne a kaja.

Első alkalommal csülköt sütöttem a gázsütőben, jézusom, órákig tartott, míg otthon hamar megvolt, és szép ropogósra tudtam sütni.

Főzéshez nem mernék villanyt venni, mert többet főzök, mint sütök, tehát sztem nagyon sokat fogyasztana.

2010. febr. 9. 20:46
márka szempontjából mi számít jónak de mégsem drága?
11. ibolya1971.01 (válaszként erre: 10. - 35491a860f)
2010. febr. 9. 20:34

Biztos :)

de nekem mióta ez a légkeverös villánysütöm van ,ég és föld a kölömbség, nem cserélném vissza !:) a tüzhely része nekem is gázas ,utálom pucolni :( inox és minden meglátszik rajt !

10. 35491a860f (válaszként erre: 2. - Ibolya1971.01)
2010. febr. 9. 20:02
cáfolom, mert az ezeréves gázsütőm gyönyörűen süt.
2010. febr. 9. 20:02
Gáz! A villany ...rva sokat fogyaszt.
8. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. febr. 9. 19:54

Ha az anyagi részét nézzük akkor egyértelmű, hogy gáz!! Nagyon olcsó ilyen szempontból, mi is 1500-ból jövünk ki egy hónapra. Szerintem lehet vele szépen sütni. Igaz villannyal szebben :)

Viszont, ha az anyagi része nem annyira fontos akkor mindenképp villany!! :)

2010. febr. 9. 19:49
Régen volt egy isteni gázsütőm grill cekasszal, Most egy csilli villi villany monstrumom van 2500 watt, 2 tepsi is belefér. Órákig sűl benne minden mert nagy, ezért most vettem egy Falwerwawe turbó kütyüt, a nagy sütöt csak sütire használom szinte sosem sütök, vagy ha nagy vendégség jön. Ja és kergeti a villanyórát mint a hülye!!!
2010. febr. 9. 19:22
villany
5. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 4. - 3b816157ed)
2010. febr. 9. 19:20

A kerámialapos villanytűzhely a legjobb, én semmiképpen nem cserélném le gázra. A tisztítása is sokkal könnyebb, csak le kell törölni, nem illeg-billeg rajta az edény, stb.

Nem fogyaszt sokat, mert pillanatok alatt bemelegszik, és automata kapcsolja ki, ha elérte a kellő hővokot. Mindenhol éri az edény alját a meleg, nem úgy mint a gáznál, és ha kikapcsolom csak rövid ideig marad meleg. Persze a vaslaposat nem szabad venni, mert az tényleg sokat fogyaszt.

A sütő tényleg CSAK villany legyen, a gázsütő rettenetes.

2010. febr. 9. 18:58

a sütő mindenképp villany

amúgy gázzal a főzés olcsóbb

2010. febr. 9. 18:27
Gáztűzhely
2. ibolya1971.01 (válaszként erre: 1. - Mártus3)
2010. febr. 9. 18:26
Én nem tudom mennyit fogyaszt,gondolom ha sokat fözöl akkor a gáz olcsobb ,de a sütöd mindenképp legyen villanyos. Sokkal szebben lehet vele sütni én szeretem !
2010. febr. 9. 18:23
most kezdünk lakást felújítani és felmerült az ötlet hogy lecseréljük a gáztűzhelyet villanyra.De nem tudjuk mennyit fogyaszt a villany.A gázzal 1500-ból kijövünk havonta.szerintetek? Észérvek ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook