Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismer valaki egy olyan banános torta receptet, amit nem kell sütni és úgy kezdődik, hogy 1liter tejben megfőzünk 4 vaníliás pudingot...? fórum

Ismer valaki egy olyan banános torta receptet, amit nem kell sütni és úgy kezdődik, hogy 1liter tejben megfőzünk 4 vaníliás pudingot...? (beszélgetős fórum)


11. Zsana~
2010. febr. 9. 17:41
köszönöm mindenkinek a valaszat,össze dobtam valamit?egesz jo lett!!!
2010. febr. 9. 16:13
Nekem van egy receptem. Megfőzöd a négy pudingot, közben háztartási keksszel kiraksz egy formát. a Forró pudingot egy rétegben ráteszed, újabb keksz, újabb puding. Ha végeztél, keksz kerül. Önmagában is jó, de ha a tetejére tudsz tenni egy kis banánt leöntve zselatinnal még finomabb. Én naranccsal csináltam meg, fantasztikus volt.
2010. febr. 9. 16:05
Senki???:(((((((((
2010. febr. 9. 15:47
kerestem mar sok helyen,ott is,de nncs.tojas nem kell bele.Nem tudok rajönni,hogy honnan szerezem meg....;(
2010. febr. 9. 15:36

Ez nem hasonló???


Babapiskóta torta:


Hozzávalók:

6 friss tojás sárgája és fehérje szétválasztva

25 dkg vaj

25 dkg cukor

4 evőkanál kakaó

4 evőkanál rum

4-5 banán karikázva

csipetnyi só

kb. 50 dkg babapiskóta

Elkészítés:

A tojássárgákat a cukorral es vajjal habosra mixeljük, kanalanként hozzáadjuk a kakaót, rumot. A fehérjét a csipetnyi sóval keményre verjük és hozzáadjuk a kakaós-rumos masszához. (sűrűbb de kenhető krém kell hogy legyen). A forma aljára és oldalára szorosan egymás mellé lerakjuk a piskótákat, rákenünk a krémből, banánkarikakat helyezünk rá, majd ismét krémet és babapiskótát teszünk rá. A forma nagyságától függően 2-3 réteget rakhatunk le. A babapiskótával fejezzük be, fedjük le ezüstpapírral és tegyük 24 órára hűtőbe.

Tálalás előtt kifordítjuk a formából és díszítjük. Ízlés szerint ízesíthetjük tejszínhabbal, gyümölccsel, reszelt csokival.


A diót és a kókuszt közé lehet rétegezni

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - Zsana~)
2010. febr. 9. 15:33
Próbáltad a Mindmegettén keresni??? Hátha ott megvan.
2010. febr. 9. 15:30
De nekem pont erre lenne szuksegem,meg volt a recept,de elkallodott es szulinapra kellene. Bevi,kösz,de nem az. valami baba piskota,margarin,dio,kokusz,kette osztani es köze banan,de nem tudom pontosan,ez a legnagyobb problemam!
2010. febr. 9. 15:30

Én ezt a fajtát ismerem,de nagyon finom!

Hozzávalók:

A tésztához:

3 tojás

20 dkg cukor

8 dkg sütőmargarin vagy vaj

2 dl tej

20 dkg liszt

20 dkg darált dió

1 sütőpor

1 kávéskanál fahéj

a tepsi kikenéséhez zsiradék

A tetejére:

néhány evőkanál baracklekvár

5-6 nagyobb banán

20 dkg vegyes (ét-tej) csokoládé (lehet maradék Mikulás vagy nyuszi is)

5 dkg vaj

Elkészítés:

A tojások sárgáját a cukorral, majd zsiradékkal habosra keverjük, hozzáadjuk a liszttel kevert sütőport, darált diót, tejet, fahéjat és a habbá vert tojásfehérjét. Közepes tepsiben sütjük. Ha kihűlt, lapjában kettévágjuk. A lapokat megkenjük baracklekvárral, a tésztára hosszában elvágott banánokat fektetünk. A gőz felett megolvasztott csokoládét vajjal összekeverjük, bevonjuk vele a tortát. Hűvös helyre tesszük, hogy a csoki megdermedjen. Nagyobb kockákra vágva tálaljuk.


Megjegyzés:

A csokoládé ne tortabevonó legyen, mert befolyik a banánok közé, ott vastagabb lesz és akkor nehezebb szeletelni.

2010. febr. 9. 15:28
Ezt nem ismerem viszont van a vakondtúrástorta...banános, nagyon fini és csak kicsit kell sütni, de minden alkotórész a dobozban van... kb ezer ft-ból megvan és 1 óra alatt el lehet készíteni....( bocs az offért:)
2010. febr. 9. 15:27

Babapiskóta gyümölcsökkel és pudinggal


:

1 csomag babapiskóta

1 barackkonzerv

1 eperkonzerv

1 ananászkonzerv

2-3 db banán

2 csomag pudingpor (puncs vagy eper)

1 liter tej a pudinghoz

Elkészítés:

Elkészítem a pudingot (én általában főzőpudingot használok). A babapiskótát 1 cm vatagságra vágom. Beleteszem egy edénybe a babapiskótát, a gyümölcsöket (én általában ezekkel a gyümölcsökkel készítem el, de persze kinek mi a kedvenc gyümölcse), majd a végén ráöntöm a piskótára és gyümölcsökre. Lehűtve tálalom.



Megjegyzés:

Mindenkinek ajánlom, aki vágyik egy gyorsan elkészíthető finomságra.

Már kipróbáltam más ízesítésű pudinggal is, de nekünk ez a két íz vegyesen vált be.

2010. febr. 9. 15:21
Aki ismer hasonlot,folytassa!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook