Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit süssek az óvodás fiam névnapjára, amit bevihet az oviba?! fórum

Mit süssek az óvodás fiam névnapjára, amit bevihet az oviba?! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 9. 11:49

Csokis meglepetés muffin:

Hozzávalók:

2 1/2 bögre finomliszt

1 csapott teáskanál szódabikarbóna

1/2 bögre kakaópor (cukrozatlan)

1 teáskanál fahéj

1/2 cs.margarin(12,5 dkg)

1 bögre kristálycukor

1 1/2 bögre tej

1 tojás

10 dkg (1 tábla) étcsoki(de tejcsokival is finom)

pici töltött csokitojások ( ez a "meglepetés" )

Elkészítés: A lisztet, szódabikarbónát,kakaóport, fahéjat összekeverjük egy tálban.A margarint kicsit megolvasztjuk és a cukorral együtt hozzáadjuk.

A tojást kikeverjük a tejjel, a csokoládét gőz fölött megolvasztjuk, ezt is a lisztes masszához keverjük.

A muffinformákba teszünk kb. két evőkanálnyi masszát, belenyomjuk a kis csokitojásokat és még rákanalazunk egy kis tésztát. (3/4 -éig töltsük kb. a formákat.)

Tűpróbáig sütjük.

Tanácsok: Nagyon finom, igazi "csokis, a fahéjtól kicsit különleges lesz az íze. A gyerekek pedig örülnek, ha megtalálják a közepében a "meglepetést".

19. mollymorgan (válaszként erre: 18. - Da6e03a5ba)
2010. febr. 9. 10:51
Igen, ha van bevált recepted, kérem.
2010. febr. 9. 10:50
Sosrudacskak,sajttal es komenymaggal megszorva,en is ma sutottem mert a kisfiam nagyon szereti es mire jon iskolabol legyen meg.ha karod leirom a receptet/
2010. febr. 9. 10:38

Másik érdekes dolog - a "szamósza".

Ez is készíthető édesen is és zöldségesen is.

Íme egy példa:


Zöldséges szamosza


Kategória: Reform ételek


Hozzávalók:

- a bundához

1/2 kg teljeskiőrlésű tönkölyliszt

8 - 9 evőkanál olvasztott vaj/ghí

1 evőkanál TAMARI

7 - 8 evőkanál víz


- a töltelékhez

2 közepes krumpli

3 evőkanál párolt zöldborsó

1 kis fej /rózsáira szedett/ párolt karfiol

1 teáskanál őrölt koriander

1 teáskanál fehér-kömény mag

1 teáskanál őrölt pirospaprika

1 teáskanál /összevágott/ friss korianderlevél

1 evőkanál ghi

1 evőkanál TAMARI


Elkészítés:

- Az átszitált liszttel, TAMARIval, olvasztott ghível/vajjal és vízzel gyúrjunk félkemény tésztát. Vizes ruhával letakarva hagyjuk állni legalább egy órát.


- Főzzük meg a krumplit, hámozzuk meg és vágjuk apró darabokra.

Melegítsünk ghit, tegyük bele a krumplit, a fűszereket, az apróra vágott koriandert, a párolt zöldborsót, a párolt karfiolt, ízesítsük ízlés szerint és süssük két percig, ezután hűtsük le, törjük péppé.


- A tésztából készítsünk kb. két tucat gombócot. Mindegyiket nyújtsuk ki kb. 0,5 cm vékony korong alakúra. Tegyünk egy kanál krumplis tölteléket a tészta egyik felére.

Hajtsuk félbe a töltött tésztát, majd a megnedvesített széleket apró csavarásokkal nyomjuk össze, hogy sütés közben ne jöjjön ki a töltelék.


- Előmelegített sütőben süssük világosbarnára.


Tanácsok:

Készíthetjük különböző zöldséges és édes töltelékkel.


Uzsonnára, kirándulásra nagyon alkalmas, jól csomagolható, szállítható.

Gyerek zsúrra, ebédre, vacsorára remek csemege.

2010. febr. 9. 10:36
Köszönöm mindenkinek.
2010. febr. 9. 10:31

Még egy ötlet - muffin keresöknek:


[link]


Találat a receptek nevében


"Diabetikus" Mákkal töltött muffin .

"Fekete erdő" muffin

"Túró Rudi" muffin

'' Mndent Bele '' Muffin

A legcsokisabb muffin

A legfinomabb csokis muffin

A világ legfinomabb kakaós muffinja

A világ legjobb muffinja!

Adventi muffin

Áfonyás muffin

Áfonyás-joghurtos muffin (Béres Alexandra jóvoltából)

After Eight muffin

Alma muffin (12 db)

Almás diós muffin

Almás fahéjas muffin

Almás fahéjas muffin a'la Tina

Almás muffin zabkorpából

Almás muffin(muflon)

Almás muffincsoda

Almás-diós muffin

Almás-fahéjas muffin

Almás-fahéjas muffin csokidarabokkal (12 db)

Almás-fahéjas muffin Szerintem

Almás-joghurtos muffin

Almás-mákos muffin

Almás-mazsolás muffin

Almás-Meggyes muffin

Almás-morzsás muffin

Almás-túrós muffin

Almás-túrós muffin 2

Almás-túrós muffin update1

Almás-zabpelyhes muffin (Update1)

Álom muffin

Amerikai kávés muffin

Ananászos muffin (+kép)

Ananászos-csokis muffin

Aszalt áfonyás muffin

Aszalt szilvás muffin banánöntettel

Atkins muffin

Az Eredeti Túró Rudi Muffin

Baconos-hagymás muffin

Bailey's muffin

Banános joghurtos muffin

Banános muffin

Banános muffin a’la Tina

Banános muffinka

Bananos-csokidarabkas muffin

Banános-diós muffin

Banános-mézes muffin

Banános-mogyorós muffin

Ez a legfrissebb 50 találat. Mivel az általad keresett szóra/kifejezésre ennél több találat is lehetséges, keress hosszabb kifejezésre a további találatokért!

2010. febr. 9. 10:18

Én is a muffint tudnám javasolni, mert egyszerű az elkészítése, szállítás, szervírozása, a gyerekek is jól tudják enni.



tárgy:[NO SALTY hírlevél] - Mókás muffinok


Muffin receptek


A muffin-láz folytatódik: készítsük édesen, vagy akár sósan, gyümölccsel, fűszeresen, de ha éppen úgy tartja kedvünk, csempészhetünk a tésztába zöldségeket is.

A lehetőségek száma végtelen. Íme, néhány ötlet.



Gesztenyés muffin recept


hozzávalók 6 főre

 200 gr cukrozatlangesztenyemassza

(Szerencsére ma már sok helyen kapható)

 4 tojás

 3 evőkanál édesítő

 pár szem meggy

 pár kanál rum

 1/2 sütőpor

 tejszínhab

elkészítés

1. A tojásokat szétválasztottam, a fehérjét habbá vertem.

2. A gesztenyemasszát összekevertem a tojások sárgájával, az édesítővel, sütőporral és a rummal, majd óvatosan beleforgattam a tojáshabba.

3. Megtöltöttem vele a muffinformákat, kb. 3/4 részig, mindegyik közepébe tettem egy szem meggyet.

4. 180 fokos sütőben 15 percig sütöttem, majd a sütőben hagytam kihűlni.

5. Kicsit összeesett, de nem szomorkodtam, mert a mélyedésbe pont belefért a tejszínhab. 12 darab lett. 1 db: energia: 75,8 Kcal, szénhidrát 9,3 gr

story

Leküzdhetetlen vonzalmam a muffinformához most is győzött, így abba került a nyersen is finom gesztenyehab. Meggyet is tettem bele, mert szerintem a gesztenye és a meggy jól megférnek egymással. Gyermekkorom gesztenyegolyóit idézi, csak nem olyan tömény.



Sütőtökös muffin recept


hozzávalók 4 főre

 250 g sütőtök

 2 tojás

 80 ml olívaolaj

 150 g liszt

 150 g barna cukor

 1 kk őrölt fahéj

 1 cs. sütőpor

 csipet só

elkészítés

1. A meghámozott, kimagozott, kis darabokra vágott sütőtököt forró sütőben megsütjük, pürésítjük és hűlni hagyjuk.

2. Egy tálban összekeverjük a tojásokat, az olívaolajat és a kihűlt tökpürét.

3. Egy másik tálban elvegyítjük a száraz anyagokat: a lisztet, a cukrot, a sütőport, a fahéjat és a csipet sót.

4. A két tál tartalmát összedolgozzuk, és a papírkapszlikkal bélelt (12-es) muffinsütő mélyedéseibe igazságosan elosztjuk a tésztát. (kb. két evőkanálnyi jut mindegyikbe).

5. 190 fokon, légkeverésen kb. 18-20 perc alatt megsütjük.

story

Volt egy idő, amikor nagy muffinsütési lázban égtem. Azóta jócskán alábbhagyott a cupcake-ek iránti lelkesedésem. A tavalyi tél például úgy telt el, hogy a muffinsütőmet jó, ha talán egyszer elővettem. Az űrt pótolandó készítettem ma nagy kedvvel újra a papírkapszlis sütiket, ízében az őszre-télre hangolva: sütőtökkel.


Jó mókát!

13. Angyalbaba (válaszként erre: 1. - Mollymorgan)
2010. febr. 9. 10:07
Ha egyszerűt és finomat szeretnél nézz be Andi konyhájába és ott nagyon sok fini és egyszerű reci van!
12. mollymorgan (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. febr. 9. 10:05
Így kell írni, nem találom ezt a naplót.
2010. febr. 9. 10:05
Vagy egy nagy kedvenc: "brownie", pillanatok alatt el fog fogyni. Mindjárt felteszem neked a receptet! Kipróbált, letesztelt, garantált a siker.
2010. febr. 9. 10:02
Nálunk lehet vinni.
2010. febr. 9. 10:00
Kókusztekercs, kókuszgolyó, keksztekercs.
2010. febr. 9. 09:59

Az unokáim ovijába sem lehet, csak bolti dolgokat...

(Ha esetleg nem volt még erről szó, a biztonság kedvéért inkább kérdezzed meg az óvónőtől.)

2010. febr. 9. 09:59
Bögréset...(nagyon egyszerü nyujtani,keleszteni sem kell csak bele öntöd a tepsibe és megsütöd)én is azt csináltam.ha van kedved_ a tetejére meg felversz 1 tojás fehérjét és dominó formára diszited.
6. Kata75 (válaszként erre: 1. - Mollymorgan)
2010. febr. 9. 09:57

Szia!


Ti vihettek be ilyesmit? Nálunk sajnos nem lehet........csak "papíros" dolgokat.


Nagyon sokféle muffin van, és a legegyszerűbbek is nagyon finomak:) A tetejüket is változatosan lehet díszíteni.


A receptes naplómban találsz pl egy TúróRudisat, ami könnyű és finom.

2010. febr. 9. 09:55
Én a muffint tudnám javasolni, mert nagyon egyszerű az elkészítése és nálunk mindg sikere van.Én most legutóbb csokis muffint vittem be a suliba és az oviba is.A tetejét megdíszítettem egy kis krémmel és színes tortadarával.Így mutatós is lett.
2010. febr. 9. 09:54
Hókiflit és kókusztekercset például...
2010. febr. 9. 09:54
Kókuszgolyó.kókuszkocka.
2010. febr. 9. 09:53
nézz be Lizamama naplójába van benne sok ötlet!!!!
2010. febr. 9. 09:52
Mutatós, finom legyen és esetleg még ne kívánjon nagyon profi cukrásztudományt tőlem. Ja és sütit szeretnék, nem tortát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook