Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vita tárgya:gyerek! fórum

Vita tárgya:gyerek! (beszélgetős fórum)

1 2
33. mankusz (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2010. febr. 9. 09:35

szerintem erre nem gondolt.

Karácsonyra is kapott.eltettük.éppen tegnap volt itt a keri s kérdezte mit vettünk rajta.

mondtam neki,hogy kis biciklit akarunk,de még ilyen rossz az idő nem vesszük meg!

2010. febr. 9. 09:32

Teljesen igazad van!

És ha a család megkérdezi (nem rosszindulatból, csak kíváncsiságból), hogy mit vettetek a pénzen, akkor mit mondasz? Élelmiszert, mosószert, mert arra pont jó jött? Tök ciki. Én a családtagok helyében többé nem adnék így oda pénzt. Vagy erre nem gondolt a párod?

2010. febr. 9. 09:29

amikor én gyerek voltam én is kaptam pénzt a nagyszülőktől,keresztől...amint elmentek anyukám már jött,hogy kölcsön tudom.-e adni neki fizetésig...ez így ment egész életemben...sose kaptam vissza...

megértettem,hogy 5.-en voltunk tesók kelet a pénz anyunak!

mindig zokszó nélkül odaadtam neki.

de én sokat sírtam.-e miatt,mert szeretem volna magamnak volt,hogy biciklit volt,hogy valami játékot.

de nem tudtam így.

most már felnőtt fejjel megértem anyukámat.

de énnekem beleszakadna a szívem ha az én lányomnak is ezt át kell élnie!

AZT A PÉNZT A KASSZÁBA NEM SZÁMOLHATOM BELE!!!

30. Sicike
2010. febr. 9. 09:24

Kedves fórumindító!

Ne csüggedj el.

A kislányunk szülijén,most januárban hasonló volt a felállás.Karácsonyra annyi mindent kapott és szép számú a rokonság is.....ráadásul alig, hogy lement a Karácsony a boltok kifosztva......stb.A déditől pénzt kapott a csajszim,ami még mindig meg van.Nem nagy összeget,hétezer forintot.Úgy láttuk jónak,hogy elrakjuk,hátha később nagyobb szüks. lesz rá.Télre felszerelkeztünk,bevásásroltunk neki ruhát,overált,hótaposót,mert kell.Aztán jöt a Karácsony,rengeteg játékot és más dolgokat is kapott.Ezek után úgy voltunk vele,tényleg minek vegyünk 23. barbit.Eltettem,és tavaszra nagyon jó lesz az a pár ezer forint,amikor tavaszi ruha,ez-az kell majd.Jó persze tortája volt.Na,meg a pénz mellé még Milka desszertet is kapott,annak örült nagyon,imádja a csokit,meg kifestőkönyvet.....stb.

De Ti tudjátok.Nálunk minden évben így jön ki,mivel nagyon január eleji a kislányunk,alig megy le a Karácsonyi ajándékozás,neki természetes lett már idén,hogy mindenkitől kap ......még februárban úgy kell leállítani,hogy elég,vége az ünnepnek,szegénykémnek annyira összeesnek az ünnepek.

29. mankusz (válaszként erre: 28. - 77dcc060d6)
2010. febr. 9. 09:19

ebben nincs is baj,de a férjem nem a lánykámnak akarja félretenni a pénzt.......ő már medencét lát maga előtt!

a legjobb az lesz ha megmondom mindenkinek vegyen amit akar:)))

ami a gyereké az a gyereké!

a lányom nem tehet arról,hogy mi,hogyan osszuk be a pénzt!sose vinne rá a lélek,hogy az ő pénzéből vásároljak!azt a pénzt nem azért adják a rokonok,hogy mi abból érezzük jól magunkat!

28. 77dcc060d6 (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2010. febr. 9. 09:06

Ha a gyereknek meg van mindene, akkor igaza an a férjednek, hogy tegyétek félre a gyereknek a pénzt.

Felesleges megvenni a 1001-ik játékot, csak azért, mert a rokonok a gyereknek adták a pénzt.


Sosem árt, ha egy kicsit előre gondolkodsz.

27. mankusz (válaszként erre: 26. - Mankusz)
2010. febr. 9. 09:05

4 éve:)))

nem 54 :)

2010. febr. 9. 08:56

mi szoktunk ilyet:)

mi 54 éve vagyunk együtt ,de sose veszekedtünk:)))

én morogni szoktam,de ő sose szól:)))

a férjem nagyon gyűjtögetős fajta,

ő mindíg fél mindentől.

én csak egyszerűen nem akarok 100. babát!

25. puritan (válaszként erre: 23. - Mankusz)
2010. febr. 9. 08:52
Jahajj, megnéztem, nagyon fiatal vagy. A pasik márcsak ilyenek. Szeretnek hallgatni és hűde érzékenyek. De akkoris, mégis, még ha így névtelenül is, nem szép dolog a háta mögött beszélni a hallgatásáról :)
24. tizand
2010. febr. 9. 08:52

Nálunk történt már ilyen,hogy anyagilag nagyon rosszul álltunk és bizony szükség volt a gyerek gyűjtött pénzére,hozzáteszem,kárpótoljuk.Igen ebben a világban ilyen is megtörténhet,hisz engem is gyes alatt bocsájtottak el a munkahelyről.

Szerintem is inkább a férjeddel beszéld meg a dolgot,nagyon sok féle szemszögből lehet nézni ezt,nem fórumtéma,mert nem tudni esetleg a férjed is miért fél elkölteni azt a pénzt,miért megfontolt és miért baj ez.Biztos vagyok benne,hogy neki is fontos a gyerkőcöt örülni látni.


Ezeket a hozzászólásokat most megmutatod neki újabb vita fog kerekedni köztetek.

2010. febr. 9. 08:47

:)))

ja nem ilyen nagy veszekedés:)

inkább úgy néz ki,hogy én beszélek ő halhat és megsértődik mint 1 ötéves óvodás!!!

22. puritan (válaszként erre: 18. - Mankusz)
2010. febr. 9. 08:43
Jólvanjólvan, csak azért kérdeztem, mert egyszer úgy írtad kislányom, egyszer meg már nem emlékszem mit, de abból is mintha. Ha közös, akkor csak simán vágd kupán, akkor nem olyan vészes a helyzet :)
21. 63d4878d37 (válaszként erre: 18. - Mankusz)
2010. febr. 9. 08:40
Jó persze, értem én... azt hittem kiélezettebb a helyzet, de így én is úgy gondolom, hogy gyerekjáték:). Bár amíg kitavaszodik félre lehet tenni, gondolom szabadtéri lesz.
20. mankusz (válaszként erre: 15. - Puritan)
2010. febr. 9. 08:35

jó a megerősítés:)

ezt a beszélgetést megakarom mutatni neki:)))

hátha észhez tér.

2010. febr. 9. 08:34

március 15.-én van a szülinapja:)

akkor megköszöntjük,megkapjuk a pénzt s csak utána veszünk neki ajándékot.

aznap csak tortát kap...és egy kiskutyát:)

az ajándékot azon a héten akarom megvenni

18. mankusz (válaszként erre: 15. - Puritan)
2010. febr. 9. 08:29

igen közös!

a férjem szeme fénye:)))


nem a létfenntartás a tét!de ha az is lenne..nem venném el a gyerek pénzét sose!!!

17. bnedora (válaszként erre: 9. - Mankusz)
2010. febr. 9. 08:29
Ez már elég szép összeg. Ha félre is teszed (de nem elkölteni, mert bizony sokszor előfordul, feledésbe megy, hogy honnan származik és mi célból), valamennyi összegből vegyél azért ajándékot is.
16. mankusz (válaszként erre: 12. - Ágota 77)
2010. febr. 9. 08:28

imád hintázni a lánykám.

de már kicsi neki a felköthetős hinta

azért gondoltam erre.

amikor mondtam,hogy inkább pénzt szeretnénk,megkérdezték mit akarunk venni..mindenkinek nagyon tetszett az ötlet

2010. febr. 9. 08:27

Ejj. Jól jönnek az ilyen viták, hogy eltereljék az igazi kettőtök közötti problémáról a figyelmet.

Értem ezt a bezzeg kezdetű mondatra, meg aztán miért nem vele próbálod ezt "igazán" rendezni, itt úgyis csak megerősítést kapsz, hiszen senki nem lesz veled ellenkező véleményen.


A leányka közös?

2010. febr. 9. 08:26
Szerintem ha a család létfenntartása a tét, akkor meg lehet érteni a férjed viselkedését is.
2010. febr. 9. 08:26

Teljesen igazad van. Mi is így csináljuk, mert a szülő tudja mire van éppen szüksége a gyereknek. És mindig mondjuk neki hogy kinek a pénzén mit kapott, kivéve karácsonykor, mert akkor a jézuska hozza, de ott is megvan kinek a jézuskája. Szerencsére a párom is egyetért, pedig mi sem állunk anyagilag olyan jól. A férjed meg majd megnyugszik, de ne hagyd magad.

az is lehet, hogy ha semmit nem kap a gyerek, legközelebb nem pénzt adnak, hanem vesznek neki valami hülyeséget, amire nincs szüksége.

2010. febr. 9. 08:25

Sziasztok!

Nálunk is én veszem meg a nagyszülők ajándékát. Törekszem rá, hogy olyan ajándékot vegyek amire szükség is van a keretből is kijöjjek. Döntő többségben úgy történik, hogy megmondom mennyi maradt meg a kapott pénzből és hogy ezt most nem akarom elkölteni, de nemsokára cipő kell, vagy egy pulóver vagy tudom is én és majd akkor fogom elkölteni a többi pénzt a gyerekre.


De a férjed ötlete semmiképpen sem tetszik nekem sem.

11. mankusz (válaszként erre: 8. - Cickány64)
2010. febr. 9. 08:25

örülök,hogy másnak is durcizik a férje:)))

azért durcizott be,mert azt mondtam neki,hogy ma megmondom mindenkinek,hogy vegyenek amit akarnak

2010. febr. 9. 08:24
Sajnos, a pénz adása nem a legjobb ajándékozási forma, bár nálunk is előfordult már. Én, mindenesetben vennék a pénzen valami olyan dolgot, amire a kislánynak szüksége van. Becsomagolnám, és amikor jön látogatni az, aki a pénzt adta, odaadnám neki, hogy ő adja át az ünnepeltnek.
9. mankusz (válaszként erre: 6. - 63d4878d37)
2010. febr. 9. 08:24

40 e ft.-ról

rönk játszóteret szeretnék neki venni-2 hintás állvány rönkfából,semmi extra,sajna nálunk nincsen játszótér....

már ki is néztem

de a férjem sajnálja rá a pénzt


bezzeg abban benne lett volna,hogy medencét vegyünk amibe a hátsóját ő is bele tegye:((((

8. cickány64 (válaszként erre: 3. - Mankusz)
2010. febr. 9. 08:22
teljesen igazad van,az a gyerek pénze.ha mégsem enged a férjed a 21-ből,akkor sztornózd a pénzkérést,és inkább mond meg a rokonoknak,hogy mit vegyenek neki.azt írtad,hogy bedurcizott a férjed.beszarás!!!azt hittem,csak az enyém ilyen gyerekes!!napokig tud truccolni.
7. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2010. febr. 9. 08:22
Magyarázd meg neki szépen, hogy a gyermekek a kézzel fogható tárgyaknak örülnek (lányom unokatestvére egyszer borítékban kapta meg a pénzt egy másik rokontól 5 évesen. Hát lett is nagy sírás-rívás!). Én vennék neki valami játékot, amit szeret és ami fejleszti is, a többit meg beraknám a gyerek nevére nyitott számlára. Mi így szoktuk a miénkkel:)
2010. febr. 9. 08:20
Mennyi pénzről van szó?
2010. febr. 9. 08:19
Így van!A férjed meg durcizzon csak, majd lenyugszik. Aztán az ő szülinapjára szánt összegre meg te említhetnéd meg, hogy tegyétek el inkább...
2010. febr. 9. 08:18
nem túlzod el!azt a gyerek kapta!!!és akkor nem lesz véve neki semmi???igazad van!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook