Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos a fiam és állandóan a számba és az orromba akar nyulni mit tegyek ellene fórum

10 hónapos a fiam és állandóan a számba és az orromba akar nyulni mit tegyek ellene (tudásbázis kérdés)


10. niko76
2008. nov. 7. 15:01
Majd elhadja.
9. Minya (válaszként erre: 8. - Birogaby)
2007. máj. 4. 19:22
nálunk is a hajhuzogatással kezdte de érdekes módon apának nem csinálja csak nekem apának csak puszikat ad meg néha megütögeti a fejét
2007. máj. 4. 07:37
Nálunk is ez a helyzet,orrom,szájam,szemem,fülem-Kata semminek nem tud ellenállni.:-) Bizonyos fokig én is hagyom,hadd ismerkedjen,hisz így fedezi fel a világot,de ha kezd durvulni,akkor rászólok,finoman elveszem a kezét.Szerintem kinövi ezt is,ahogy majd más dolog kezdi érdekelni.Eleinte a hajamat húzgálta,arról már leszokott,aztán jött a csipkedés,karmolás,azt is már egyre kevésbé csinálja.
7. ipi
2007. máj. 3. 20:46

Helló, áruljátok már el, hog ymiért nem szabad?

Én abszolút hagytam, de nyilván mikor kicsit durvábbra sikerült a mozdulat, akkor szóltam, hogy óvatosan kell, mert fáj. Én is megmutattam neki milyen érzés neki, ha nyúlkálok a szájában és mai napig -18 hónapos- engedi, hogy megnézzema fogacskáit, a doktornéninek, hogymegnézze a torkát. Igenis kíváncsi és meg kell nézni mi van bent és milyen érzés Anya vagy Apa szájában turkálni a kis fogorvosnak. Nem, Már nem nyúlkál egyébként, szóval hamar kinövik.

2007. máj. 3. 15:06
elösször mutatsd meg neki, aztán te is nézd meg az övét (azért az orrát nem ), illetve a kis kezét vidd végig a kis száján, nóziján, tapasztalnia kell, úgy tanul, de aztán ne engedd magadon többször, szólj rá, hogy nem szabad, de fogd meg az ö kezét és mindig az ö arcár cirógasd vele.
2007. máj. 1. 19:13
Az én fiam is csinálta.Kb.milliószor és következetesen mondtuk neki,hogy ezt nem szabad...Néha még mindíg rájön a bolondéria.:-)Nálunk ennyit ért a tiltás.:-))))
2007. máj. 1. 13:29
Az enyém 8 és detto. Megengedtem, hogy megvizsgálja 1 szer 2-szer. Mond hogy nem szabad, most kezd ismerkedni a világgal és ami benne van. Majd kinövi.
2007. máj. 1. 13:25
Szerintem is légy határozott,mond,hogy nem szabad ,látja rajtad,hogy nem helyesled amit csinál. Nem,hogy egyszer engeded ,és máskor meg nem szabad. Kijelenteni határozottan,és ő már fölfogja,hogy nem szabad,bármennyire is kicsi.
2007. máj. 1. 13:05

Hát ha játékosan próbálod megoldani, akkor azt hiszi, tényleg játék.

Szerintem fogd meg ilyenkor határozottan a kezét és mondd neki, ezt nem szabad.

2007. máj. 1. 12:51
10 hónapos a fiam és állandóan a számba és az orromba akar nyulni mit tegyek ellene

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook