Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktatás a rossz szokásról fórum

Leszoktatás a rossz szokásról (beszélgetős fórum)


2010. máj. 26. 20:11
Habár nem egy lapra vonható, de én ha ideges voltam, vagy unatkoztam rágtam a körmöm. Kenj rá színtelen, de keserű körömlakkot. A szervezetét, nem fogja bántani, de így gyorsabban leszokok a szopizásról.
21. 04e95f637a (válaszként erre: 15. - 7c79ff1565)
2010. márc. 7. 15:23
végül is nem...csak majd gyönyörűen el fognak állni a fogai,meg az ínye! :)
20. ebba518fdb (válaszként erre: 19. - Reguska1)
2010. márc. 7. 15:11

Szió!

hát nem lehet egyszerű a kislányodnak feldolgozni a megváltozott helyzetet.. új lakóhely, új emberek, új ovi.. szerintem ne aggódj, hanem beszélgess vele sokat, támogasd, érezze, hogy biztonságban van továbbra is.. szép lassan bele fog ő is jönni, és szép lassan a párnára sem lesz szüksége.. addig is amit szerintem leginkább tehetsz, hogy érezteted vele, hogy továbbra is minden oké, és mikor már látod, hogy kezd megnyugodni, akkor a párna használatát is el lehet kezdeni csökkenteni, persze lépésenként.. megbeszélheted vele pl, először csak az oviba ne vigye, aztán mikor már ez megy, akkor azt is, hogy csak alváshoz használja..

kitartás és sok türelem, minden rendben lesz.. :))

19. reguska1 (válaszként erre: 18. - 2c2de63135)
2010. márc. 7. 14:36
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszodat!!!!!
18. 2c2de63135 (válaszként erre: 9. - Reguska1)
2010. febr. 24. 23:00

persze, hogy hagyd a párnát! ne viccelj egy tök vadidegen környezetbe került, senkihez nem tud szólni, naná hogy "kapaszkodik" a kis tárgyába. ne aggódj, amint beletanul a nyelvbe, vagy megtetszik neki az a játék, környezet, amit az óvó néni teremt, be fog kapcsolódni, a párna ott fog maradni a szoba sarkában, minél kevesebbet lesz a kezébe! végül majd simán meg lehet vele beszélni, hogy csak alváshoz kell...

légy vele türelmes, lehet először a párnával fog körjátékozni...(vicces, de láttam már ilyet.., és különben is egy jó óvó néni is látja ezt, az ő dolga a helyzet kezelése(nem véletlen mondta az óvó néni hogy vigye be nyugodtan, van benne tapasztalata..Amúgy No-ban sokkal jobban figyelnek az idegen gyerekekre, mint nálunk, sokkal természetesebb dolog(én is tanítottam No-ban, a suliban is ez van! sokkal nagyobb a toleranciájuk..)

17. 2c2de63135 (válaszként erre: 13. - 7c79ff1565)
2010. febr. 24. 22:49

abszolút nem értek veled egyet(amit korábban írtál, azzal sem). A gyerekeknél nem véletlenül alakulnak ki ezek az "anyapótló szerek", legyen az cumi, ujjszopás, kispárna, plüss állat és sorolhatnám. talán a gyerekek 100%-ának van ilyen kis "kabalája". nem véletlen. Ha pedig ezt erőszakkal, mert neked kényelmetlen, vagy úgy gondolod kínos az utcán(vagy bárhol) stb leszoktatod lelki sérülést okozol vele a gyerekben. (amit te csinálsz, lehet csak "finom módszerekkel" csinálos, megalázó a gyereknek, elveszed tőle azt, amihez ő ragaszkodik, kötődik, a saját kis szagát érzi benne, nem véletlenül nem engedik még sokszor kimosni sem az adott tárgyakat!)

nekem a kislányom ujjszopizós + van egy kis Ikeás nyuszija, amimár úgy néz ki, hogy egyáltalán nem is hasonlít önmagára, úgy szét van nyúzva, most lesz 5éves. csak alváshoz használja, vagy néha ha olyanja van odabújik hozzá, és kétségbe van esve, ha nem találja...én is mondogatom neki, hogy lassan abba kellene hagyni az ujjszopizást, mert nagylány lesz lassan, nem illik stb, de nem erőltetem, eljön az idő, amikor majd ő leteszi és ennyi! (kit zavar, hogy így alszik el, ki látja? engem nem zavar...az óvó nénit sem, hiszen ott minden gyerek szorongatja a kis állatkáját). és az oviban is kint kell hagyni, csak alváshoz viheti be! Amúgy nincs semmi lelki problémája, az óvó nénik szerint az egyik legkiegyensúlyozottab gyerek a csoportban, semmi baja.

kisfiam cumis volt, mielőtt oviba ment, 3 évesen mondtam neki, te már nagyfiú vagy, dobjuk ki. És kidobta magától, amjd lerohantam vele(a szemetessel) mert épp jött a kukásautó, és mondtam neki, gyere nézd az ablakból, most darálja le a cumidat...és totál megértette ez egy vissza nem fordítható "akció" volt, próbálkozott első éjjel, mikor rádöbbent, hogy tényleg nincs már, és hiányzik, hogy vegyek másikat, mondtam nem lehet ezt csak babáknak gyártják, te meg nagy vagy már. 3 nap alatt túl voltunk a cumin. nem telt bele 1 hónap és kiválasztott egy kabalát!!!! egy kis párnát, amin nyuszi van, ez az ő "nyuszis" párnája...ezzel hajlandó aludni, és az oviba is ezt "kell" vinni. szóval élő példa, hiába szoktattam le az egyikről, talált magának másikat! Ez nem véletlen! ez nem kóros, szerintem hagyni kell, leszokik majd magától, baj akkor van, ha valaki egséz nap szopizza az ujját, vagy egész nap a szeretett kis tárgyával gubbaszt! ott valóban valami lelki probléma van, de előbbi esetekben ez egy totál természetes dolog! Semmi értelme erőszakkal ilyen esetben leszoktatni, csak lelki sérülést, megszégyenítést érsz el vele, ami nem most jön ki a gyereken, hanem később!

ja még egy: nem vonnék párhuzamot a konnektor fogdosás és az ujjszopás között, az előbbibe bele lehet halni, utóbbiba semmiképp:) (ezért az előbbit én is határozottan megtiltottam a gyereknek, akár a kezére verése árán is, utóbbiért viszont soha nem kap ki)

16. reguska1 (válaszként erre: 15. - 7c79ff1565)
2010. febr. 13. 12:47
Ez jó hír :) Köszi. Nekünk így van, csak akkor szopja ha épp nem tud mit csinálni... tehát nem kell foglalkoznom a leszoktatással. A párna dolog kezd megoldódni már az oviban is kint hagyta a zsákjában, csak tudnia kellett ha mégis kell ott van! Köszi Mindenkinek! Meg is nyugodtam :)
15. 7c79ff1565 (válaszként erre: 1. - Reguska1)
2010. febr. 9. 14:27

most találtam ezt:


Az ujjszopás nem akadályozza a gyereket a fejlődésben, semmi okunk, hogy leszoktassuk róla, még nagyóvodás, kisiskolás korban sem. Akkor érdemes ezzel a dologgal törődni, ha az ujjszopást szenvedélyesen űzi a gyerek, ahelyett, hogy a saját korára jellemző tevékenységekben venne részt. Ha visszavonul az ujjszopásba, magába fordul, és nem törődik mással, ez azt jelenti, hogy valami miatt erősen szorong, és ezzel az ősi módszerrel tudja csak megtartani lelki egyensúlyát. Ilyenkor át kell gondolni, vajon miféle kudarc vagy családi probléma áll a háttérben.

14. survivor3 (válaszként erre: 1. - Reguska1)
2010. febr. 9. 14:25
Valami kesernyés krémmel kell bekenni neki.
2010. febr. 9. 14:24

A hisztit ti hogy kezelitek??? A rossz szokás sem más, a hiszti a (különböző és sokszor helytelen) tettek, akarat kifejezése, a rossz szokás meg egy olyan beidegződés, amit vagy látott valakitől, vagy nem mutatták/mondták meg neki h helyes vagy nem, tehát tanult, amiről le kell szoktatni, és nem azért, hogy megfosszuk a gyereket az efféle boldogságától, hanem azért hogy ne legyen deviáns a többieknek. Pl, van aki a száját csipkedi, mit csináljon a szülő, ha kismilliószor rászól? Ráhagyja? Hát nem, vajon miért nem fogad szót a gyerek, ha már többször rá van szólva az ilyenekért? Talán mert nincs megfelelően, vagy nem túl jól van nevelve (ne rosszakat gondoljatok, de minden szülő más és más, van ki szigorú, van ki mindent megenged, én erre gondoltam, van ki inkább ráhagyja a gyerekre akár a rossz szokást, akár a hisztis, csak mert ne nyafogjon a pici, vagy ne hozza kellemetlen helyzetbe, vagy mert csak nincs kedve foglalkozni vele. És mi lesz az ilyenből később?) Szerintem nics semmi abban, hogy elvegyék napközben a párnát, nem most, hanem már sokkal előbb kellett volna ezt tenni, nem lett volna ez belőle. Inkább válasszon ki magának egy babát,amit öltöztethet, v plüssálatot amit hordozhat,mellé ülhet ha eszik..stb. De azért már az gáz, ha oviban is a párnával van elfoglalva. (szerinted ezért nem fogják kinézni a gyerekek? a társas kapcsolatai most alakulnak, tanulhatna sok jó dolgot, de te engeded hogy párnázzon - miért? ha látod hogy nem jó, meg tényleg ennyire kirekeszti magát ezzel az oviban, akkor miért hagyod? inkább engedsz neki, mintsem hogy határozott legyél vele? elhiszem hogy baromi kényelmes lehet.) Az ujjszopásról meg nyugodtan kövezzetek meg, nem érdekel, tényleg nem bántani akarok senkit sem, de szerintem van abban valami, hogy ha nem engedsz meg valamit, akkor az szent szó legyen a gyereknek. Semmiben sem különbözik az ujszopi sem attól, mintha pl. a konnektorhoz nyúlkálna, függetlenül hogy biztonsági záras, v kapocslgassa a tv-t..stb. Mit csinálnál olyankor? A saját érdekeit néznéd, nem? Mit tennél? Gondolom szépen, kedvesen elmagyaráznád neki, hogy miért nem jó amit csinál,és nem szabad. De a sok ismétlés, meg a konnektortól való elvétel után már elfogy az ember türelme, és bizony rálehet vágni a kezére, fenekére. A kicsi meg felfogja hogy mi történt, és nem teszi többé.


MAgyarázd meg neki, hogy ő nem baba, hanem egy 3 éves Kisgyerek!! akinek ez a viselkedés nem illő. Az oviban szopja még valaki az ujját? És én az ujjszopizást nem úgy mondtam, hogy egyből üss rá a kezére, hanem leírta mazt is, hogy beszéld meg vele, kompromisszumok, de ha már semmi se használ, akkor megkell szabni a határt. Szerintem elég értelmes már a kislányod 3 évesen. (ne várd azt, hog majd magától leszokik, mert lehet 5-6 évesen is ez lesz, csak akkor már szégenleni is fogja.)


Rossz beidegződésról: a kisfiam nagyon folyékonyan még nem beszél, és vannak dolgok, amiket még nem tud kifejezni,mi meg hiába mondjuk hogy helytelen, nem mndig sikerül felfognia. Az állát előrébb tolta régebben. Na nekem ez nem tetszett,úgy beszélt, ivott, evett, nevetett. nagyon sokat mondtam kértem neki, hogy ne csinálja,de semmi. hiába aszép szó, nem mindig lehet vele sokra menni. na betoltam az állát óvatosan, párszor rá is vágtam az állára, de tényleg ne úgy képzeljétek el ezt, mint egy fülest, hanem olyannak mint pl. az indiánkiabálás, mikor sikítasz és a kezeddel a szád ütögeted, ami tényleg nem fáj.. szóval pár ilyen, majd mondtam neki hogy ne csinálja.. mostanra odáig jutottunk el vele, hogy hozá se kell érni, elég annyit mondani, h kicsikém az állad.. úgyhogy lelehet szoktatni a rossz beidegződésről csak idő, határozottság, és türelem kell hozzá. vannak olyan dolgok, amit magától tényleg elhagy, de vannak olyanok is, amit nem tud.

12. 7c79ff1565 (válaszként erre: 10. - Reguska1)
2010. febr. 9. 14:24
a szobafogságot csak egy példának írtam, nem tudhatom hogy ki hogyan szokta büntetni a gyermekét. Ezért bocsi.
11. c33bd8536b (válaszként erre: 9. - Reguska1)
2010. febr. 9. 11:42
Szerintem hagyd nyugodtan azt a párnát. Hamár az ovónőnek is ez a véleménye....Nehéz lehet neki. Még akkor is nehéz a beszokás, ha a többiek is az ő nyelvén beszélnek. Hát még így? Van aki a maciját viszi, van aki a párnáját.:) Nincs abban semmi rossz.
2010. febr. 9. 11:12
A szobafogság és a kézre csapást, bocsi de nem tarom én sem jónak....
9. reguska1 (válaszként erre: 5. - 7c79ff1565)
2010. febr. 9. 11:11

Nagyon köszönöm a sok jó tanácsot! Azt elfelejettem írni az elején, hogy Németországban kezdtük az ovit 1 hónapja és alig érti, beszéli a nyelvet. Lehet még hagynom kéne a párnát? Első nap nem adtam oda, másnap az óvónő mondta vigye be nyugodtan. Szerintem ezt nem kellett volna....

Egyébként itthoni tevékenységekbe bevonom, takarítás főzés stb. olyankor nem is csinálja, meg játszunk, játszik is, csak ez az új környezet, na meg ha épp nem csinál semmit azonnal kellenek ezek a dolgok, mint egy pótcselekvés :(

8. reguska1 (válaszként erre: 4. - Tündi anya)
2010. febr. 9. 11:07

Próbáltam a plüss figurát, de nem jött be. Nekem sincs azzal gondom ha alvásnál vele van a párna és szopja az ujját, csak napközben lenne jó leszokni erről. Azt látom az oviban is elvan a párnájával meg az ujjával az helyett, hogy a többiekkel játszana :(

Az óvónők elveszik időnként, de Regi Németországba jár oviba magyarként, még alig érti és beszéli a nyelvet :( Nehéz lesz.... lehet még várnom kéne.... ezért írtam Nektek...

7. c33bd8536b (válaszként erre: 5. - 7c79ff1565)
2010. febr. 9. 08:23
Szobafogság három évesnek???
6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - 7c79ff1565)
2010. febr. 9. 07:49
Ráütni a kezére azért, mert szopja az ujját? Szobafogság, mert morzsolgatja a párnát? Hát, nem szeretnék nálad gyerek lenni:(
2010. febr. 9. 07:41
szerintem az ujj szopit meg lelehet szoktatni a jó régi nagymamáink és nagyapáink müdszerével, úgy, hogy rávágsz a kezére finoman, hogy észrevegye magát, közbem mondod azt, hogy nem szabad. Határozottan, hogy lássa olyat csinál, ami helytelen. (de csak akkor, ha már a szép szó sem használ). Türelem kell hozzá, mert vagy 100xis újra próbálkozik, de ne add fel, előbb utóbb, egy két héten belül előtted nem fogja csinálni ,vagy próbálkozik, és eléred azt ,hogy nem meri a szájába venni az ujját,már arra sem ha azt mondod: Nemnem, lelkopik az ujjad, nagy vagy már, és kérlek ne vedd a szádba.. és idővel, sőt hamarosan el is feledkezik róla. Persze ha még nagyon kicsi a gyerek, hónaposra gondolok, akkor ez természetes jelenség. Figyeld majd meg, hogy mikor szopja az ujját, amúgy játszik sokat? elvan a környezetében ?Nem él át stresszhelyzetet? figyelemmel kíséri a történéseket, belebonyolódik magától a dolgokba, játékokba, cselekvésekre? (veled való "konyhai tevékenység", takarítás, pakolászás...stb.) De az is jó ötlet, ha felajánlasz neki valami olyat ,ami elfogadható számodra. Mondanám, hogy mondd neki, hogy ha kibírod nem veszed az ujjad a szádba, akkor megengedem, hogy boltba válassz valamit (gyömi, keksz..stb) - de ez egy idő után terhesnek tűnhet neked, mert hozzászokik könnyen a jóhoz. Ha neked anyagilag nem okoz gondot akkor ez is beszokott válni. VAgy ajánl fel neki olyat, amit szeretne, de nem mindig kap meg, a motiválás nagy dolog a kisgyerekeknél. először napokat kérj tőle, majd heteket. AMi még nagyon fontos: sose szégyenítsd meg azért mert párnázik, meg szopja az ujját, nem kell lealacsonyítani, megalázni, mondani neki olyat, hogy fújj, mit csinálsz, ez pisiseknek való, meg hasonlók, szégyeldd magad, hogy lehetsz ilyen.. mert ezzel nemlehet tudni lelkiekben milyen kárt okozol vele. Nagyon szorítok hogy sikerüljön. A pűrnát meg el kell tüntetni, menni fog a nagy hiszti ppár napig, de már egy 3 éves értelmesebb mint a kisebbek, kommunikál, és vele is úgy lehet beszélni, hogy fel is fogja azt, és elfogadja a döntéseiteket. Nehéz lesz, akkor mehet a szobafogság, egy két ilyen, és nem fogja apárnát kérni. Kérdezd meg tőle, hogy miért dörzsöli a párna csücskét? mit érez akkor, lehet megtalálod az okát. :-)
2010. febr. 8. 21:29

Nem tudom, hogy et ilyen "Nagy" lánynál, hogy van. Nekem a fiam 5 éves lesz májusban. Szeptemberbdte azt, hogy a kispárnáját esténként simogatta szöszmötölte ahogy ő mondja. Óviba is vinni kellett nes használta is, de csak alváskor, mert máskor nem adták neki oda. A mai napig a szöszmötével alszik itthol is és az óviban is.


A lányom 2 éves ő cumizik kiskora óta. 2 hónaps volt amkor kórházba kerültem vele. Ott amikor vitték a vizsgálatokra tesztil pelenkát raktak a kis kezei közzé, mintha én lennék. Na ehez hozzá is szokott hamar. Amikor elkezdett menni a cumának a karikáján áthúztam a tesztil pelust. Igy nem hagyta el sem a cumit sem a pelust.

Igy alszik és közben cirogassa a kezeivel a pelenkát. Na meg a kispárna a feje alá és egy midig vivős baba. Ja és középen alszik apuci és én köztem.


Én nem is akarom tőlük elvenni amivel alszanak. Ők igy nyugodtak.



Reguska1 és ha egy kedves plüs figurát vinne magáal az óviba?

Uj szopásról nehéz lesz leszoktatni.

3. reguska1 (válaszként erre: 2. - 7c79ff1565)
2010. febr. 8. 20:15
Köszi, kipróbálom. a nagylány vagy dolog nem jött be,de a másikat kipróbálom.
2010. febr. 8. 19:58
ne add oda neki, köss vele kompromisszumot, vegyél neki olyat, aminek örülne, és nem párna persze. mondd neki azt ,hogy ha nem hordja magával a kispárnát, akkor.... vagy h kérdezd meg tőle, szeretne e nagy lenni, mert a nagyok már ilyet nem csinálnak. Valahol azt olvastam, hogy a tárgyakhoz való ragaszkodás egy bizonyos "anyapótlás " számukra, megnyugtatja őket, biztonságban érzik magukat, ha náluk van az a bizonyos dolog.
2010. febr. 8. 19:55

Kislányom 3 éves múlt. kicsi korától szopja a hüvelyk ujját, ezzel nyugtatja magát. Később társult mellé egy kispárna melynek a sarkait morzsolja. Eleinte csak alvásnál használta ezen szokásait, de most már napközben is egyre gyakrabban, sőt mióta elkezdtük az óvodát lassan 1 hónapja oda is vinni kell a párnát és ott is morzsolgatja meg szopja mellé az ujját. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Ha van valami amit csinál akkor persze nem használja, de amint befejezett egy tevékenységet rögtön bekapja az ujját és keresi a párnát. Nem lehet a nap minden percében lefoglalni!!!! Oviban is azt mondják le tudja tenni, de amint befejez valami foglalatosságot már kell neki :(

Várok ötleteket, szeretném leszoktatni a napközbeni rossz szokásról! Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook