Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek nekem, így most jogosult leszek Gyed-re? fórum

Segítsetek nekem, így most jogosult leszek Gyed-re? (tudásbázis kérdés)


8. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Szili84)
2010. febr. 9. 07:44

Akkor hiába mész el most dolgozni, nem lesz meg a 365 nap munkaviszonyod, így megintcsak GYES-re leszel jogosult.

Persze ettől függetlenül, ha tudsz dolgozni, menjél, addig is több kerül a családi kasszába.

2010. febr. 9. 06:54
Köszönöm a válaszokat, igen beleesek, mivel szeptemberben várható a kistesó
6. kobagabi (válaszként erre: 4. - Csepagi87)
2010. febr. 8. 21:25
2010. május 1 után született gyermekeknél lép életbe, aki addig szül, az még a régi szerint kap mindent. De a kérdés feltevője szerintem pont beleesik az új változásba:(
2010. febr. 8. 21:24
Amennyit dolgozol a szülés előtti két évben, max. annyit lehetsz gyeden. Tehát a gyedhez már 365 nap ledolgozott munka lesz szükséges. Ha ez nem lesz meg, akkor csak gyest kaphatsz...
2010. febr. 8. 20:41
Viszont azt nem tudom hogy életbe lépett - e már az új rendszer, amit terveztek 2010-től, hogy 1 év gyes és 1 év gyed+szigorítások
2010. febr. 8. 20:40
Tehát akkor a kisfiad születésétől fogva gyest kapsz?Ha EZ ÍGY VAN, AKKOR, most ha még elmész dolgozni pár hónapra és lesz bejelentett munkahelyed, akkor jogosult leszel a gyedre, ha pedig, most nem mész el dolgozni, hanem kihasználod tovább a gyesed akkor nem fogsz gyed-et kapni.
2010. febr. 8. 19:28
Jelenleg alanyi jogon Gyesen vagyok a 2.5 éves kisfiammal (sajnos nem volt munkám a születése előtt). Most újra babát várok és lenne munka lehetőségem. Az lenne a kérdésem hogy most jogosult leszek gyedre? vagy ismét csak a gyes fog járni
2010. febr. 8. 19:27
Segítsetek nekem gyes/gyed kérdésben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook