Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
15843. agneees82 (válaszként erre: 15841. - K.k.zita)
2018. febr. 18. 20:06
Mosásnál kb 20 szál hullik. Két naponta mosom, ha hétvége van, akkor van h 3. Én nagyon örülök, mert már mindent kipróbáltam.. hajgyógyászhoz jártam fél évig, lóf..szt se ért.. szedtem forcapilt, dm-es hajvitamint, D vitamint, B5 vitamint nagy dózisban, mio inozitot, Cinket, és mindezt egyszerre! és nem hatott.. samponokból is próbáltam mindent, koffeinestől a revitáig, aloés, stb. Most már mindegy mivel mosom, mert nem hullik. Tényleg igaz, h belülről kell kezelni és megtalálni az okot, amúgy hiába ken az ember lánya bármit rá.. használtam ricinusolajat is, öblitettem diólevél teával, semmi nem használt, csak ez a biotin. Kb 10 éve tartó küzdelem után végre kiderült, h mi hat... orvosokat is végigjártam, állandó vérvétel, hormonvizsgálat, pajzsmirigy vizsgálat, hőtérképes vizsgálat, emésztőrendszeri, de kb. mindenhol minden rendben volt. Annyi h laktózérzékeny vagyok, talán ez kicsit tönkretette a bélrendszert és lehet rosszabb a felszivodásom..
15842. k.k.zita (válaszként erre: 15840. - SSszonja)
2018. febr. 17. 10:45
Én állandóan szépség vitaminokat szedek, (forcapil, revalid, biovanne, dr.chain, Dm-es hajvitamin, hair clinic), de egyikben sincs biotin, és hát egyik sem használt soha.Vagy csak nagyon kevés biotin van bennük és ez így most már fura, hogy a sok okos erre miért nem jött még rá? Nem is értem. Ha ez a biotin így hat, akkor miért hagyják ki ezekből a csoda vitaminokból? Ezt a biotin máshol H vitaminnak nevezik, nem is B-nek, de van ahol B7-nek,ezt sem értem teljesen, hogy miért van ennek ennyi neve:)
15841. k.k.zita (válaszként erre: 15839. - Agneees82)
2018. febr. 17. 10:40

Az nagyon jól hangzik:) Nekem egy nap alatt kb. annyi, de aztán hajat mosok és akkor kijön kb. 50-60 szál. Én két naponként mosom, mert futni járok és nagyon megizzadok.

Neked mosásnál sem hullik már?

15840. SSszonja (válaszként erre: 15838. - K.k.zita)
2018. febr. 17. 09:13

Szerintem a 40 az már jó. Én onnan tudom hogy már nem hullik ha beletúrok napközben és nem marad a kezemben semmi vagy max 1-2 szal. En reggel mindig kifésülöm akkor kijön aminek ki kell ez lehet 10-20 körül,aztan általában a sálamban találok még szálakat de ez már normális.Valamennyinek ki kell azert jönnie hiszen cserélődik a haj folyamatosan.korábban a reggeli fesüléssel kijött 50-60 körül is es napközben is sokszor a kezemben maradt 3-4 szál akárhányszor túrtam bele.

Örülök hogy Nálad is hatásos volt a biotin.Ezek szerint mind b vitamin hiányosak vagyunk? En szedek b vitamin komplexet is még .Egyszer mérték a B12 szintemet es a legalsó hatar aljan volt.Azóta szedem es megemelkedett. De en nem eszek húst úgyhogy nekem ezt muszáj.

Egyébként még egy érdekesség: némely esetben a B vitamin bevitele ( sajnos nem tudom pontosan melyik b vitamin fajta) leviheti a magas koleszterint.ugyanis neha az okozza hogy valami sejten belüli anyagcsere nem megfelelő es a b vitamin ezt javítja. Persze nem mindenkinek emiatt magas de ezt pl az orvosok nem reklámozzák hogy esetleg próbálja meg az ember hátha bejön.

15839. agneees82 (válaszként erre: 15838. - K.k.zita)
2018. febr. 16. 18:26
Nekem kb 15-20 szálra csökkent.
15838. k.k.zita
2018. febr. 16. 16:16

Sziasztok!

Lányok nagyon köszi a biotin tippet. Nekem kb. 6 éve hullik a hajam, már mindent kipróbáltam, de semmi sem segített. Most a biotin igen, ugyan nekem nem hatott 2 hét alatt, kellett legalább egy hónap, vagy picit több, de felére csökkent a hajhullásom. Nagyon boldog vagyok, még azt szeretném kérdezni, hogy vajon mennyi a normális hajhullás szerintetek. A net 70-100 szálat ír, de az irtó sok. Nekem olyan 80 körül hullott és úgy is kiritkult rendesen, most szerintem átlag 40 szál hullhat naponta. Az már jó szerintetek?

Még egyszer nagyon köszi a szuper tippet!:))

15837. Szf04 (válaszként erre: 15835. - Agneees82)
2018. febr. 12. 15:27
Köszönöm szèpen a vàlaszt. Megpróbálom. 😊
15836. Szf04 (válaszként erre: 15834. - SSszonja)
2018. febr. 12. 15:26
Köszönöm szèpen a vàlaszt, akkor lehet van remèny.
15835. agneees82 (válaszként erre: 15833. - Szf04)
2018. febr. 11. 17:56
szia. nekem 2 het alatt megallt a hajhullasom teljesen. Nekem az elmult egy évben nagyon durván hullott, kb. a hajam több mint fele kihullott, a copfom jelenleg kb két ceruza vastagságú.. de mióta a biotint szedem, azóta legalább a hullás megállt. Kb. 70 napja szedem, lehet, h több, mert most már csak 2-3 naponta veszem be. Viszont sok kis babahajam van. De egyébként kb 2007 óta van gondom a hajammal, csak két terhesség alatt szépen helyre jött. 2016 januárban vettem észre, h ismét baj van vele. De szörnyü, h kb. mindent kipróbáltam már, és semmi sem segtett, csak ez a biotin. most ennek nagyon örülök, van remény, h visszanő a kihullott hajam..
15834. SSszonja (válaszként erre: 15833. - Szf04)
2018. febr. 11. 16:24
Én úgy vettem eszre hogy hatásos hogy ugye minden reggel kifésültem a hajamat és minden reggel láttam hogy kijött átlag 50_60 szál is és nap közben is tele voltam.ha beletúrtam kijött 4-5 szál biztosan.es kb 2-3 hét után ez lecsökkent látványosan.Most kb 10-12 szál jön ki reggel de van hogy 20 korul tehát valami ilyen szinten van ami szerintem normális legalábbis nekem. napközben pedig normális szinten van amivel találkozom.probald ki de nagy dózist mért aki itt sikert ért el nagy adagban szedte.
15833. Szf04
2018. febr. 9. 22:53

Sziasztok. Új vagyok ezen a fórumon. Próbàltam azèrt vissza olvasni. Ès úgy làtom sokaknak mostansàg segìtett a biotin.

A kèrdésem az lenne, hogy hogyan èrtitek azt, higy gyorsan hatott ill. milyen mèrtèkben làtjàtok a vàltozàst tőle? Szeretnèm èn is kipróbàlni mint egy " 100." lehetősèget...sajnos mèg nem találtam megoldást a hajhullàsomra. Több ève hullik nagyon erősen. Az àgyon, földön, ruhàn mindenhol a hajam van. Azon csodàlkozok konkrètan hogy mèg van hajam. 😮😮😮 bár már nem sok. Kb 3 ceruza vastagsàgú a copfom. Ami előzőleg kis tulzàssal ló sörèny volt.Kipróbálom én is a biotint és megírom milyen hatást értem el vele, hátha tényleg jó. És segítünk ezzel egymásnak, mert ez gondolom sokaknak borzalmasan rossz.

15832. agneees82 (válaszként erre: 15830. - Aranka4911)
2018. febr. 9. 11:19
Igen, nekem is kb. 2 hét alatt már megállt a hullás. Én magic hairt szedtem, vagyis még szedem, de most a pezsgőtablettát, de már csak 2-3 naponta.. Egy 70 napos csomagot rendeltem akciósan :)
15831. SSszonja (válaszként erre: 15830. - Aranka4911)
2018. febr. 7. 18:36

Az a legjobb benne hogy gyorsan is hat,nekem olyan 2-3 hét alatt es ugy olvasom a többieknek is. A lenyeg hogy sok legyen benne mi itt olyat vettunk amiben a napi szukseglet 1800%a van. Ilyen pl a Vitaking biotinja.

De a Magic hair tablettanak is ez az alapja, az ötlet amugy onnan jött.

15830. Aranka4911 (válaszként erre: 15828. - SSszonja)
2018. febr. 6. 08:21
kb. mennyi idő után kezdett el hatni a biotin ? milyen mennyiségben szedted ? konkrétan biotin tablettát, vagy valami komplex készítményben ? én is szeretnék vele próbálkozni. kb. 2 hónapja hullik rendesen a hajam, meg el is vékonyodott. én gyógyszer mellékhatásának tudom be ezt a hajhullást.
15829. agneees82 (válaszként erre: 15828. - SSszonja)
2018. febr. 5. 17:08
Ugy tűnik megvan a megoldas 😁 en 10 eve keresem 😁
15828. SSszonja
2018. febr. 5. 12:56
Örülök hogy segített sokatoknak a biotin😊 nekem se hullik miota ide beírtam hogy kezdem szedni.
15827. agneees82 (válaszként erre: 15825. - Mayaa88)
2018. febr. 3. 15:31
Szia! Szerintem én is áttérek a kétnaponkénti szedésre :) aztán meglátom, ha ismét hullani kezd, akkor visszaállok a napi adagra.
15826. Mayaa88 (válaszként erre: 15823. - Grace1987)
2018. jan. 30. 19:04

Szia. Nem vagyok szakértő, de a hullás összefügghet a fejbőröd állapotával?! Nizoral sampont próbáltad? (Nem csak gombára van.)Nekem ha felborul a "fejbőr-egyensúlyom",ez mindig segít visszaállítani a normális zsírtermelést, bőrcserélődést.

Ennyi hajmosás kiszárítja a bőrt, és serkenti a zsírosodást.

Anno én is gyakrabban mostam. Most egy hetet kibírok (néha utolsó napokon száraz sampont használok). Eleinte nehéz kibírni, de érdemes hozzászoktatni a hajat a minél kevesebb "maceráláshoz".

Biotin+vas+sok víz kombinációt is érdemes kipróbálni, sokaknak segített:)

15825. Mayaa88 (válaszként erre: 15822. - Agneees82)
2018. jan. 30. 17:14

Szia. Vízoldható, ezért nem lehet túladagolni elvileg. Azért lehet, a vesének nem tesz jót a túl sokáig szedett extra dózis...

Én most szoktam át a két naponta 1 tablettára, apránként beszűntetem a szedését. Eddig nem vettem észre negatív változást:) ha meg visszajönne a hajhullás, akkor újra emelni fogom a dózist. Az a szerencse a biotinnal, hogy gyorsan hat (nekem legalábbis 1-2 hét volt).

15824. peonia53 (válaszként erre: 15823. - Grace1987)
2018. jan. 27. 22:14

A frufrum jóformán már csak középen van nekem is.

Két oldalt nagyon kevés, igaz én már 65 éves leszek.

Nemrég megvettem én is a biotint.

15823. Grace1987
2018. jan. 27. 12:48

Sziasztok !

Volt mar valakinek olyan hajhullása, hogy szinte csak a homlok vonalon "foltosan" ritkult a haja ?

Igazából hullik máshol is a halantek reszen is húzódik vissza a hajam , de máshol nem tapasztaltam ennyire szembetűnő hullast , bár az eredeti mennyiség 1/3a van mar csak. Nő vagyok Es 30 éves , kb 4-5 éve kezdett el hullani, kezeltettem

Magam lelkileg is ( kineziológia, csakra tisztítás, thétha) orvosnál is jártam , vérvétel , endokrinologia, haj vizsgálat , mindenféle cuccot kipróbáltam mar a legdragabbtol a házi praktikakig, de semmi... másik problémám , hogy nagyon zsírosodik is a hajam Es van hogy szúróan erősen viszket , ha hullik inkább akkor , amikor 1-2 napja nincs megmosva Es tocsog a zsírtól , erre is próbáltam már mindent , de semmi , figyelek a táplálkozásra is mar legalább 4 éve , de ez sem segített . Vannak baba hajszálaim is de nem No olyan ütemben , mint ahogy hullik , illetve ez a homlok részű hullás a legrosszabb ( mert nem az a tipikus férfi mickey Egér típusú hullas , hanem itt ott erősebben ki van ritkulva a hajam a homlok vonalon Es olyan mintha " terjedne tovább felfelé )


Esetleg valakinek volt/ van hasonló problemaja?

15822. agneees82
2018. jan. 26. 19:55
Sziasztok! én már kb 2 hónapja szedem a nagy dózisú biotint, teljesen megszunt a hajhullas! viszont azt nem tudom, h meddig lehet egyhuzamban szedni, félek ha abbahagyom újra elkezd hullani... vélemények?
15821. Mayaa88
2018. jan. 22. 18:42

Lányok! Annyira köszi a tippeket, azt hiszem, vége a vedlésemnek:D

Végül a biotin+vízivás oldotta meg a gondot. A Vitakingtől még vettem cink tablettát is, hamarosan beszámolok a tapasztalatokról. Hajhullásról végre áttérhettem a hajnöveszésre/hajsűrítésre:))

(Kb 15 centit kellett a hajhullás miatt vágni, mert elvékonyodott a copfom..)

2018. jan. 21. 09:01
Sziasztok! A víz vedelés mellett én is bevetettem a biotint, már 2 hete szedem :) a Vitakingest bioboltban vettem, napi 1 szem a napi dózis 1800%-át tartalmazza. Nagyon jó tapasztalataim vannak, egyre kevesebb hajam hullik! Tegnap megszámoltam, 1 nap alatt 32 szál hullott ki (este kifésültem és összefontam, és másnap este bontottam ki és a kád felett fésültem ki így tudtam pontos eredményre jutni :D )
15819. agneees82 (válaszként erre: 15818. - Ryama)
2018. jan. 10. 19:13

szia

azt még nem próbáltam, most nutriol sampont használok, de hallottam már róla, a következő az lesz. most az elsődleges cél az új hajak növesztése :)

15818. Ryama (válaszként erre: 15815. - Agneees82)
2018. jan. 8. 07:15
Probaltad a Tricovel?a testveremnek 2 het utan elibujtak a baby hajak es a hullas is megallt meg nagyon ax elejen tart egyenlore ez Jonak tunik
15817. kori54 (válaszként erre: 15816. - Cukorszirup)
2018. jan. 7. 19:00
De jóóóó, köszi, hogy ezt megosztottad. Én is kevesebbet iszom a kelleténél. Jó lenne ha beválna - ennél olcsóbb kezelés nem létezik a világon :)
2018. jan. 7. 17:33

Sziasztok! Szeretném megosztani veletek, mivel sikerült megállítanom a hajhullásomat kb. 1 hónapja.

Évek óta tartó, hullámzó mértékű de állandó hajhullásomat mindennel bombáztam, plantur hajszesz, hairclinic, revalid, neo-ferro-folgamma, ricinusolaj... ezek eddig hatottak nagyjából, de nyár óta semmit. Utoljára hagytam azt a módszert, ami mindig motoszkált a fejemben de annyira utáltam mindig is, hogy nem vágtam bele... december elején elkezdtem vizet inni. Eddig mindig csak kólát ittam, december eleje óta viszont napi 2 liter vizet megiszok. Utálom, szinte öklendezem vissza annyira utálom, de megiszom. 2 hét alatt elkezdte kifejteni hatását, most pedig teljesen elmulasztotta a hajhullásomat!!! Aki eddig nem ivott vizet szintén mint én, megoldás lehet számára. Aki nagy vízivós de mégis hull a haja, annak nem tudok tanácsot mondani :( de nekem ez megoldotta. :)

15815. agneees82
2017. dec. 26. 20:19
Sziasztok! Nekem kopp-kopp továbbra is nagyon pozitív tapasztalataim vannak a biotinnal kapcsolatban. Most mostam hajat, szárítással, fésüléssel mindennel együtt kb. 15 szál hullott ki.. Én egyébként egy éve szedek mindenféle vitamint (vas, cink, maradék terhesvitamin mert még nem járt le a szavatossága.., kollagén-hyaluron, jód, szelén, normoxil - a myo-inozit miatt, nagy dózisú B5 vitamin, ami stimulálja a mellékvesét és javítja a stresszkezelő képességet, és még sorolhatnám, mellé még B komplexet, és DM-es hajvitamint, Forcapilt felváltva), és semmitől nem észleltem javulást, csak a nagy dózisú biotintól. Voltam egyébként hormontérkép vizsgálaton, minden ok, pajzsmirigy is, vashiányom nincs. és sok kis babahajam is van, feltöltök mindjárt az adatlapomra egy fotót róla :)
15814. be95e6ff22 (válaszként erre: 15813. - SSszonja)
2017. dec. 25. 19:36
Köszönöm!Próbálkozom akkor nagy dózissal.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook