Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
14463. Vali72
2013. ápr. 21. 09:21
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz:), de akkor nem is idegesítem magam, úgy látszik ez valami tavaszi dolog lesz, nagyon remélem, hogy tart ki egész nyáron.
14462. a2bbd13f84
2013. ápr. 21. 09:02

Hát én úgy érzem, hogy hosszú nyarunk lesz...

Az egyik szemem sír, a másik nevet.

2013. ápr. 20. 23:19
...én is épp mostanában vettem észre, mintha sokkal-sokkal több jönne ki, remélem ez csak átmeneti mindegyikőnknél!
14460. hairloss:( (válaszként erre: 14459. - A2bbd13f84)
2013. ápr. 20. 22:15
hát ez nagyon fasza:(
14459. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14458. - Hairloss:()
2013. ápr. 20. 21:07

Ugyanez van nálam is! Nekem mindig júniusban kezdte, de most már ápr.ban. Közvetlenül pedig engem sem ér a meleg...

Én napozok, veszettül is, napmániás vagyok, csak ez meg egy ördögi kör lesz, mivel a meleg miatt meg a vedlés is megindul nálam.

14458. hairloss:( (válaszként erre: 14456. - A2bbd13f84)
2013. ápr. 20. 17:35
Nekem is jobban jön most kicsivel és pont 2 hajmosás óta. kicsit aggasztó ugyanis tavaly kábé júliusba kezdte, nem áprilisban:( jó még így se vészes azért, de idegesítő! ráadásul nagyon nem is ér a meleg úgy közvetlenül, itthon meg a melóban hűvös van szóval nem értem:(
14457. katababa2 (válaszként erre: 14456. - A2bbd13f84)
2013. ápr. 20. 16:11
D-vitamin és nem elég a napocskából.... :)
14456. a2bbd13f84
2013. ápr. 20. 09:42
Sziasztok! Nektek véletlenül nem hullik mostanában jobban a hajatok? Talán a hirtelen meleg miatt, vagy tudom is én. Én most két alkalmi hajmosás után nyilatkozom, de már most felnyomta az agyam. Illetve melyik az a szer/vitamin, amitől sok kis új hajatok lett? Asszem kipróbálnám...
14455. Vali72 (válaszként erre: 14453. - Sütibaba1)
2013. ápr. 17. 20:09
Én szurkolok, hogy ne legyen semmi gondod. Nincs ez előírva sehol. Jól teszed, hogy abbahagyod.
14454. katababa2 (válaszként erre: 14453. - Sütibaba1)
2013. ápr. 17. 19:49

Szia!

Úgy látom, nincs új a nap alatt...:)

Biztos mindenki "kezelgeti" magát és napozik. :)

Sok szerencsét a bogyó abbahagyása utáni "állapothoz"...hátha megúszod...csak pozitívan!!!:)

14453. sütibaba1
2013. ápr. 17. 17:25
Miújság van lányok? Élvezitek a tavaszt? Én most fogom abbahagyni a Diane-t, szóval kicsit inaktívabb leszek, próbálom kizárni a gondolataimból a hajhullást, hátha így alábbhagy kicsit:) Közben elkezdtem szedni a mezei zsurló kapszulát is, hátha...
14452. kori54
2013. ápr. 12. 20:09
Valami tapasztalat esetleg?
14451. e32d76b828
2013. ápr. 12. 09:31
nem reagalod le az osszes kerdest a HOPSZA-n
14450. katababa2 (válaszként erre: 14449. - Kori54)
2013. ápr. 11. 21:29
Kori miket nem tudsz :) Még ezt a hűtősapkát nem is olvastam :) Minden marhaságot kitalálnak az üzlet érdekében :)
14449. kori54 (válaszként erre: 14448. - Anda83)
2013. ápr. 11. 17:30
Konkrétan nem tudom, de arra szerintem csak immunerősítőket, vitaminokat. Ott a kemo az egész testet mérgezi és attól hullik. Mostanában már a fejre van egy hűtősapka és az védi a fejbőrt. Gondolom attól nem lesz tökéletes a fejbőr keringése, de így megmenti a hajszálakat.
14448. Anda83 (válaszként erre: 14447. - Kori54)
2013. ápr. 11. 16:04

Juhúúú.

Amúgy lehet, hülyeség, de kemoterápia után szoktak adni valamit, ami segít a hajnak a visszanövésben (vagy nem?). Nyilván ha amiatt hullott ki, és már nincs a kezelés, elvileg magától is visszanő, de azért kíváncsi lennék, mit javasolnak a hajat tekintve...

14447. kori54
2013. ápr. 11. 14:40

Reménykedhetnek a kopaszok


A tudomány jelenlegi állása szerint gyógyítható lehet a kopaszodás. Amerikai kutatók 250 gént hoztak összefüggésbe a hajhullással, míg végül a prosztagladin D nevű fehérjét találták felelősnek a haj elvesztéséért. Ha túl sok ilyen fehérje van a szervezetben, akkor a hajhagymák nem termelnek több hajszálat. A kutatók állítólag több nagy gyógyszergyárral is tárgyalnak kopaszodást megelőző vagy akár visszafordító készítmények kifejlesztéséről, amelyek akár már két éven belül kaphatóak lehetnek.

Origo.hu

14446. kori54 (válaszként erre: 14445. - Hanna3x)
2013. ápr. 11. 12:42
Ugyanott mondták, ahol vetted a culewan... sampont? És először miért nem mondták?
14445. hanna3x
2013. ápr. 10. 21:28
Semmi gyulladás nincs a szervezetemben nem tudom mitol gyulladt a fejbőröm.....lámpázom is hátha segít...de nem tudom mi állítaná meg a hullásom
14444. sophie82 (válaszként erre: 14443. - Anda83)
2013. ápr. 10. 09:52

köszi szépen, hogy jelezted, odafigyelek. ha nem javul, hanem elkezd hullani, akkor abbahagyom. :)


én egyébként ricinusoldaj+olívaolaj+illóolajokból néhány csepp-keveréket csinálok, langyosra melegítem, vattapamaccsal a fejbőrbe masszírozom, fólia+ sapiban hagyom egy két órán át, és úgy mosom le. az illóolajokat direkt úgy válogattam, hogy azok is segítsenek (rozmaring, citrom, teafa, cédrus olaj).


és nekem elvileg nem gyulladt a fejbőröm (bőrgyógyász szerint legalábbis, oké, hogy száraz és viszket ettől néha, de szerintem a gyulladás komolyabb tüneteket okoz), én annak írtam, akinek gyulladt, hogy natúrszappanról nagyon sok jót olvastam - nem a pakolást ajánlottam. :)

14443. Anda83 (válaszként erre: 14442. - Sophie82)
2013. ápr. 9. 17:15

Amikor elkezdtem ricinusozni, 2 éve, az égadta világon semmi probléma nem volt a hajammal, csak gyorsabban akartam növeszteni.

Az olaj lemosásakor is hullott, de utána is, napokig, marékszámra. Azért kentem rendületlenül 1 hónapig heti 2x, mert mindenki ezt mondta, hogy ez nomrális, most kijön a már amúgy is kijönni akaró haj. (nem is hoztam összefüggésbe, mert mindenki csak dícsérte) aztán 1 hónap után elutaztunk, és kimaradt, egy hét alatt totál elmúlt a hullás. Hazaérve megint rici, megint hullt, napokkal utána is. Még 2x kentem, kihagytam, és mindig hullott olaj után, így abbahagytam, akkor abbamaradt a hullás is teljesen. (más kérdés, hogy utána elkezdett megint, de akkor már az olaj csak a múlt volt)

A fórumokban csak a dícséreteket lehet találni, hiszen akinek bevált, ajánlja, utólag kezdtem rákeresni a negatív oldalra, de azt általában leírja az ember egyszer, és annyi, a sok dícséret között elveszik. Meg azért szerencsére ez a ritkább.

Nem feltétlen fog hullani, de előfordulhat , én csak ezt jeleztem. És a gyulladt fejbőrt olajjal fullasztani nem biztos, hogy jó....

14442. sophie82 (válaszként erre: 14439. - Anda83)
2013. ápr. 9. 14:36
attól függ, hogy érted, én is olvastam többektől (persze több jót olvastam, mint rosszat, de nyilván egyén-függő): akkor hullott, amikor mostad (úgy értem, kimostad a pakolást a hajadból), vagy egyébként, napi szinten? mert a mosásnál az olaj miatt szerintem természetes, hogy több hajszál hullik ki (nekem is jóval több marad a lefolyószűrőben, amióta pakolásokkal élek), de összességében javul tőle a hajam. (mondom ezt két hónap után, majd meglátom, mi lesz később)
14441. sophie82 (válaszként erre: 14437. - Hanna3x)
2013. ápr. 9. 14:34
távol álljon tőlem, hogy elmenjek "a természetes gyógymódok az istenek" - irányba, de ha tényleg gyulladt a fejbőröd, akkor a táplálkozás megváltoztatása mellett nagyon sokat segíthet egy jó naturszappan, sampon helyett.
14440. kori54 (válaszként erre: 14437. - Hanna3x)
2013. ápr. 9. 13:02

Sajnálom! de ez várható volt, legalább nem tukmáltak rád még egy adagot. Szerintem soha nem is volt demodexed, felejtsd el ezt a hülyeséget. Ez márkacsalád el is fog innen tűnni hamarosan.

Inkább tényleg használj gyulladáscsökkentő kezelést, ahogy Anda is írta. Nekem szteroidos pakolást írtak fel, de azóta is a mélyhűtőben van.

Lehet, hogy kár volt nem kipróbálnom ......

14439. Anda83
2013. ápr. 9. 11:43
ja, a ricinustól nekem baromira hullott, az se jön be mindenkinek. (nem vagyok egyedi kivétel, sokaktól olvastam ugyanezt a fórumon is)
14438. Anda83 (válaszként erre: 14437. - Hanna3x)
2013. ápr. 9. 11:42

óóó:( sajnálom.

ha gyulladt a fejbőröd, attól hullhat a haj, mivel a gyulladásban lévő hajhagyma kiesik.

2 dolgot tudsz tenni.

(nekem is nagyon gyulladt volt)

Ami segített: (sokat!!)

-étrend megváltoztatása (van, ami fokozza a gyulladásos folyamatokat, ezt írtam múltkor, hogy ez nekem sokat segített)

-ill. van a Biodermának egy samponja, Node DS+, ami nekem már egy mosástól nagyon sokat segített a fejemen. Drága, kb. 3000 ft, de fél évig elég legalább (2 naponta mosom a hajam, de csak az elején raktam minden mosásnál, már csak minden 2.-nál használom) a lényeg, hogy egyszer mosd meg akármivel a hajad, utána ebből egy borsónyi kell, szépen felhabzik, és 5 percig hagyni kell hatni.


A másik variáció, ami rizikós, a szteroid. Ugye az lecsökkenti a gyulladást. Nekem mondjuk pont ellentétes reakciót váltott ki, ahelyett, hogy kikapcsolta volna az immunválaszomat, extra erővel lendültem ellene, így 3xos lett a hullásom, de mondjuk ez kb. ezerből egy (persze nekem bejött, miért is ne)


Nekem a kaja volt meghatározó a samponnal együtt, 1-2 héten belül sokat csökkent.

(plusz jártam egy kezelésre, tavaly ez a kettő együtt megállította a hullást, de most is jártam, és nem állt meg sajnos :( ill. újra kezdte)

14437. hanna3x (válaszként erre: 14435. - Sophie82)
2013. ápr. 9. 10:46
Ne irigyeld. Nekem azt montak a kontrollon, hogy nem a demodextől hullik, így ennyi pénz után. Szóval ott tartok, mint szeptemberben: a hajam nagy számban hullik es nem tudni mitől. A fejbőröm gyulladt es azt sem tudni mitol.......
14436. katababa2
2013. ápr. 8. 21:06
A jó öreg ricinus :) Én is jókat olvastam róla, egy (hosszabb, 3 hónapos!!) próbát megér. Van fórum is róla, de nem néztem mennyire friss.
14435. sophie82
2013. ápr. 8. 17:23

sziasztok! egy ideje nem írtam, most pedig nem szeretnél elkeseríteni senkit, de többen írtatok a hairclinicről.

én ráköltöttem három havi adagra, de tekintve, hogy még csak egészségesebb sem lett a hajam, nemhogy csökkent volna a hajhullás, úgy gondolom, leírhatom, hogy:

akinek nem vitamin (vagy ásványianyaghiány) okozza a hajhullást, az ne költse feleslegesen a pénzt rá!

az én hajhullásom hormonális (elvileg.. ugye), ennek ellenére a diéta, mozgás, gyógyszer mellett megint megpróbáltam valami vitaminszerű erősítést is, de tényleg felesleges volt. ahogy annak idején a revalid is hónapokon át, és egyéb hasonló vitaminok, táplálék-kiegészítők is.

amit viszont használok, és babahajaim jelennek meg tőle (és több helyen is olvastam róla, hogy hatásos - nyilván főleg annál, akinek nem hormonális probléma okozza a hajhagymák elhalását, gyengeségét, irigylem őket), az a ricinusolajos pakolás. ha valakit érdekel, szívesen leírom a részleteit. hátha többen vagytok jobb/több hajjal megáldva, mint pl én, és akkor nálatok tényleg látványosabban használhat. :)

14434. sütibaba1
2013. ápr. 6. 19:24

Nekem mosásnál átlagosan olyan 40-60 marad a szűrőben, és utána a fésülködésnél még ugyanennyi a fésűben. Úgy saccolom, hogy egy nap alatt, a mosástól függetlenül kb 50 szálat hullajtok el, és mivel 2 naponta mosom a hajam, így szerintem nekem is 100 szál/nap körül mozog a hajhullásom mértéke.

Én is pont ugyanazt akartam leírni, hogy régen kb fél évente ha egyszer kitisztítottam a hajkefémet, plusz a szűrőben alig, vagy egyáltalán nem maradt haj mosásnál. Szóval én a régi állapotomhoz viszonyítok mindig.

Lehet, hogy akinek sok és vastagszálú haja van, annak alap állapotban simán több is kihullik ennél, és 20 év alatt sem csökken a hajmennyisége. De nekem mindig is kevés és vékonyszáú hajam volt, szóval a 30 szál/nap szerintem is helytálló, de akár még kevesebb is lehet...

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook