Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


273. DOMA
2007. szept. 25. 06:33
Sajnos az is baj, hogy sokszor türelmetlenek vagyunk. Pedig minden szerre ráírják, hogy három hónapi kezelés után várható eredmény. És nekünk ez nagyon hosszú idő, és közben megpróbálunk mást és mást. Legalábbis én . Mindíg találok valami tuti biztos szert, és átállok. Pedig ez biztos hiba. De most megfogadtam, hogy kivárom a három hónapot. Lesz ami lesz. Már lassan eltelik egy hónapl. Dermipsor szépségkapszulát szedek, és Revalid sampont és hajtonikot használok. Az eredmény? majd meglátjuk.
2007. szept. 24. 23:00

Ha a stressz okozza szerintuk, akkor a stresszt kell valamilyen modon kiiktatnotok, gondolom en, hogy akkor kenhet ra az ember barmit.

Talan egy szakember tobbet tud segiteni, mondjuk egy pszichologus, ugymond ratalalni arra az utra, ami segit kezelni a stresszhelyzeteket, felelmeket.

A stressz egyebkent is mindenre kihat az ember szervezeteben.

271. Non Serviam (válaszként erre: 270. - Mongi)
2007. szept. 24. 22:29

Szia!

Hát igen, én sem hiszek abban,hogy külső szerekkel rendbe lehet hozni a stressz okozta hajhullást!

Eldöntöttem, hogy nem vágatom le, nincs szívem hozzá.

A hajdiagnosztikus hölgy elmondta,hogy a Revalidot 2 szakaszban kell szedni,mert a haj is 3 szakaszban nő. Az első szakasz hosszú idő, ezalatt 3×2-őt, majd 2×2-őt 1 hétig, és utána 3×1-et 1 hétig, majd újra előlről.

Most ezt csinálom, mellette heti 3× használom az Alpicort hajszeszt, szedek Bio szeléniumot, A-Beta-Care bogyót és 2 naponta vasat.

Ha ez sem használ, akkor már semmi.

Ja,és még beruházok egy inframasszírozóba,mert az serkenti a hajhagymákat,javaslom neked is!!!

Vállig érő hajam, és 25 éves létemre már foltokban hiányzik a hajam. Nem vagyok önmagam, mert mégcsak festeni sem merem. Nem merek koncertre menni, mert szégyenlem a hajam. Szörnyű!!! De nagyon bízok benne,hogy ez a sok vacak végre használ!

60.000 forint: vicc! Ez olyan mint a mezoterápiás hajkezelés. Ezek után csak annak nem fog hullani a haja akinek van pénze?!

270. mongi (válaszként erre: 264. - Non Serviam)
2007. szept. 24. 20:06

Szia!

Én is ma voltam hajdiagnosztikán,s milyen érdekes,nekem is azt mondták,hogy a stressztől hullik-nem gyanús ez egy kicsit?60 000 forintba kerülnek a szerek,amit felírt,ajánlott.Majdnem elájultam!Most nem tudom mit csináljak,mert a hajam mindent megér,de mi van,ha hatástalanok a szerek?A másik problémám meg,hogy ha a stressztől hullik,akkor hogyan lehet helyrehozni kül.szerekkel,ha stressz okát meg nem tudom megszüntetni?

269. mongi (válaszként erre: 268. - Non Serviam)
2007. szept. 24. 20:02
Én 2 fodrászt is megkérdeztem,hogy összefügg-e a hajhullás a haj hosszával,de mindkettő egyértelműen nemet mopndott!!!
268. Non Serviam (válaszként erre: 266. - Baba84)
2007. szept. 24. 08:30

Szia!


Hát igen, sajnos ezidáig minden hasztalan.

Most mindenki azzal nyaggat,hogy vágassam le tök rövidre a hajam, attól megerősödik.

Valójában nem lenne vele bajom, mert nagyon gyorsan nő a hajam, de sajna csak azok a hajszálak, amik már léteznek, új nem nő.

Bízom a vitaminokban és az új életmódban.

Adok magamnak 2 hetet még, és ha nem javulok, levágatom a hajam.

Azt a kezelést megérdeklődtem már, mezoterápiás hajkezelésnek hívják, de sajnos iszonyat drága. Így is már 50 ezerben van a hajhullásom, az meg 130-190 ezer forint között van. Nem engedhetem meg magamnak sajnos... :(

Remélem másnak elmúlik a hajhullása, kívánom nektek! Mert ez rémes dolog, főleg egy nőnél...

267. DOMA
2007. szept. 24. 08:02

Tegnap olvastam egyik újságban, hogy nagyon jó a HAIR-mix HAJSZESZ.Azt írták róla, hogy a hormonális, de más jellegű hajhullás esetén pár hónapos kezelés után láthatjuk az eredményt.

Valaki Ismeri, vagy netán használta???

266. Baba84 (válaszként erre: 264. - Non Serviam)
2007. szept. 23. 20:07
Szia!pedig a hajhullás ellenni kapszulákban mind A,B,cink,vas van és mégsem használt?de talán ha most nagyobb adagban szeded használni fog.adj még magadnak 4 hetet mig megszokja a szervezeted őket.s talán jobb lesz.van ilyen hajhullás elleni kezelés is,mikor bejuttanak tűvel hajhullás elleni anyagot a fejbőr alá,sztem még azzal tudsz probálkozni de ezek kell h segitsenek!sajnos mostcsak az idő tud segiteni!
2007. szept. 23. 19:41
1 hónapja szedem a revalidot 3x2db naponta.kb egy hete kezdtem érezni hogy viszket a fejbőröm. (ezelőtt nem volt ilyen)Lehetséges hogy beindult ujra a haj növekedése és ezért?
2007. szept. 23. 10:54

Sziasztok!

Sajnos én is hasonló cipőben járok.

2 hónapja hullik a hajam. Voltam bőrgyógyásznál, voltam vérvételen, mindenhol. Kaptam Alpicort F hajszeszt,nem használ, az összes létező hajhullás elleni kapszula sem használ. Elmentem hajdiagnosztikára, 15 ezer forint volt, és megtudtam, hogy a stressztől hullik a hajam, és óriási vitaminhiányom van(A,B5,B6,cink,vas,szelén...).A vitaminhiány ellen tehetek, de a stresszt nem tudom elmulasztani amíg nincs munkám, amíg pont költözködök, és túl vagyok egy fájdalmas szakításon... Szóval nagyon félek!!! Alig van már hajam!!!!! Foltokban kilátszik a fejbőröm. Eddig magabiztos voltam, mára féélek kimenni az utcára. Attól félek kopasz leszek... Nagyon sokat sírok emiatt. Most szedek vasat, bio szeléniumot, A-Beta-Care, Revalid kapszulát egyben, így javasolták. Áttértem a zöldségek evésére. De nem tudom mit tegyek. Annyira elvagyok keseredve...

263. Baba84
2007. szept. 21. 12:50
kovaföld kapszulával vkinek van vmi tapasztalata? köszi
262. lányom
2007. szept. 20. 02:16
Elsősorban egy góckutataás. Sok panaszt nem okozó gyulladás okozhat hajhullást és akkor a primer problémát kell kezelni, hiszen annak következménye a hajhullás.Ha a góckutatás negatív ,és persze beleértve laborerdményt pl. vashiány stb.akkor lehet konkrét panaszként kezelni a hajunk ritkulását. Sok féle csodaszer kapható, de nem árt először egy bőrgyógyász véleményét kikérni,és ha ő sem talál semmit, akkor lehet próbálkozni különböző természetes szerekkel magunktól.
261. Pirosalma (válaszként erre: 258. - Pirosalma)
2007. szept. 19. 21:20
Hozzáteszem, ez igaz az ásványianyagokra is.
2007. szept. 19. 21:19
Revalid vagy a sörélesztő tablettát hallottam hogy jó
2007. szept. 19. 21:14
A természet gyógyászom mondta, hogy nagyon jó a Humet-R. Két hete iszom és már kevésbé hullik a hajam. Ásványi anyagok vannak benne, meg vas. Nézzetek utánna neten.
258. Pirosalma (válaszként erre: 249. - Annika21)
2007. szept. 19. 21:04
A vitaminokat sem szokták mérni, meg nem mindegyiket lehet szérumból meghatározni (mármint a vérszint nem feltétlenül tükrözi a szervezet vitaminellátottságát). Vitaminhiáyra általában egyéb kísérő tünetből, ill. diétás anamnézisből (hogy mit és mennyit evett az illető) következtetnek.
257. Pirosalma (válaszként erre: 250. - Annika21)
2007. szept. 19. 21:00
Nem biztos, ugyanis ha nem kért a beküldő orvos rajta hormonmeghatározást, akkor nem végzik el.
256. emagdi (válaszként erre: 255. - Jázminka)
2007. szept. 19. 20:26
jajjjjjjj!
2007. szept. 19. 16:49
A borotvánál tutibb nincs!
254. AirMan (válaszként erre: 252. - Annika21)
2007. szept. 19. 09:19
Én kétoldalt kezdtem kopaszodni, de az új hajszálakat a fejem tetején a forgómnál vettem észre először, amikor hajatmostam, s égnekálltak a rövidke új hajszálak. :O)
253. Huncutka84 (válaszként erre: 252. - Annika21)
2007. szept. 18. 23:45
az még segíthet ha maszírozod a fejbőröd....
2007. szept. 18. 15:39
én akkor leszek a legboldogabb ha új ilyen kis babahajakat látok majd a fejemen
251. DOMA
2007. szept. 18. 15:31
én is a hajhullástól szenvedek. Most a Dermipsor szépségvarázst kezdtem szedni, és a revalid hajtonikkal kezelem naponta a hajamat. Gyors javulást nem várok, de ha már nem fog olyan erőssen hullani, az is jó. Nem?
2007. szept. 18. 15:14
ha hormonális gond lenne a vérvétel azt is kimutatná ugye? csak azért kérdem mert hormonális gondra nem jó a revalid
2007. szept. 18. 15:11
hát most kaptam meg a vérvétel eredményét,minden normális,most nem is tudpm örüljek ek vagy sem mert ha valami gubanc lett volna legalább tudom miért hullik a hajam és mivel kezeljem...
248. AirMan (válaszként erre: 245. - Annika21)
2007. szept. 18. 07:38
Nekem az A-Beta-CarE-vel van tapasztalatom, ennél a vitaminkészítménynél is legalább egy hónapos fogyasztás után lesz szemmel látható a hatása. Nekem a hajam miatt kellett, mert nagyon ritkult és gyorsan zsírosodott.
247. Huncutka84 (válaszként erre: 245. - Annika21)
2007. szept. 17. 22:32

Annika21... ha vitamint szedsz, mert gyenge vagy, mennyi idő után mutatkozik a hatása?...

A revalidnak is, mint az összes vitaminnak/multivitaminnak idő kell, és nem egyik napról a másikra hat. Én is szedtem kúraszerűen, egyszer a hajamra, egyszer meg azután, h 4 év után leszedettem a műkörmeimet. Míg szedtem, nem vettem észre semmi változást... aztán egyszercsak azt vettem észre, h már nem olyan gyengék a körmeim... Ezek mind szépen lassan és belülről hatnak!

246. Baba84 (válaszként erre: 245. - Annika21)
2007. szept. 17. 13:05
Sztem minimum 3-4 hét!
2007. szept. 17. 11:54
és arevalidnak mennyi idő után lesz látható a hatása? már akinek bevált
244. annika21 (válaszként erre: 232. - Mongi)
2007. szept. 17. 11:53
hát igen ezek szerint mindenhol fullon van a bőrgyógyászat.nekem is két hónapot kéne még várni mire bekerülnék.azt mondják csak sürgős estebe tesznek kivételt.revalidot szedem,napi 3x2 db-ot+hajsampon+hajszesz.most várom a vérvétel eredményét.remélem lesz valami

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook