Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


333. Non Serviam (válaszként erre: 332. - Annah)
2007. okt. 5. 13:14

Szia!


Nekem a hajam töredezettségét a Revalid rendbe hozta, igaz, 3 hónap után.

Viszont még mindig hullik a hajam, de ha nincs ilyen problémád, akkor neked jó a Revalid!

A pattanásban nem tudok segíteni, mert ilyen gondom sosem volt, szép bőröm van. Egyik barátnőm a bőrdokitól kapott egy gyógyszert, nagyon erősen pattanásos volt, és tök hamar elmúlt neki, azóta sem jöttek elő. Roacuttan azt hiszem a neve. Kérdezz rá.

332. annah
2007. okt. 5. 12:43

sziasztok!

kérlek, segítsetek nekem dönteni! vékonyszálú, hosszú, elég dús hajam van. a problémám az, hogy nagyon töredezett. eddig csak külsőleg próbáltam rajta javítani különböző samponokkal, balzsamokkal, de igazából egyik sem volt hatásos. elhatároztam, hogy valamilyen vitamint fogok szedni...a forcapil-ra vagy a revalid-ra gondoltam. nem tudom, melyik volna hatásosabb. ha van egyéb ötletetek, írjátok meg!

ja...és pattanásos a bőröm (jó volna , ha egyben ezt is kezelné, vagy legalábbis nem súlyosbítaná a helyzetet).

hm...most nézem, lehet, nem a legmegfelelőbb helyre írtam...:)

előre is köszi

2007. okt. 5. 12:11

Sziasztok!

Menjetek fel erre a site-ra és aki gondolja menjen el, én most találtam: www.hajgyogyasz.segitek.hu

2007. okt. 5. 07:52

Helló-belló!

Én is örülök, de elől, ahol kezdődik a frufrum haja, ott most nagyon megritkult, de csak kb. 1 cm-es sávban, és még ott nincs hajacska, de hátha ott is.

A multim amway-es nagyon jó, de tényleg, csak kicsit borsos(8400, meg emberfüggő), de 120 szem és napi 1 szem az ajánlott. Nagyon jó lucerna illata van...amiből következik, h nem kémiai úton összekotyvasztott. Már több, mint egy éve szedem, és az 1 az volt, h a körmöm azóta nem válik ketté. Viszont most a nyárom kihagytam 1 pár hónapra, sút fogyókúráztam is és sztm ez tette be az ajtót a hajamnak.

Hétfőn a bőrgyógyász A vitamint, Cinket és vasat írt fel, meg panthenolt. Úgy szedem a tanácsára, h 1 nap A vitamin, második nap Cink(bio), azután pedig vas. Panthenolt mindennap szopogatok, viszont a multim is tartalmazza az RDA 100%át pantoténsavból, tahát lehet azzal felhagyon, majd látom.

Rendeltem az FLP-től Firstöt, amivel esténként befújom a rőzsé, és Field os greens-t, ami zöldség+gyümi vitamin, benne minden fontos vitaminnal. A vitamin még nem érkezett meg, de nagy reményeket fűzök hozzá.

Szóval ezeket eszegetem, de addig nem felhőtlen az örömöm, míg az első 1 centis sávomban is nem lesznek babahajak, bár onnan most hullott ki, ami kihullott a héten...

Nem tudom.

Jah, és még megrendeltem azt a Lush New szappant is, de az sem érkezett még meg.

329. Non Serviam (válaszként erre: 328. - Czszabyna)
2007. okt. 5. 07:24

Szia!


Abszolút jó jel, a babahaj szuper, bárcsak én tartanék már ott. :(

Örülök,hogy neked sikerült!

Oszd meg a többiekkel a multivitaminod nevét, hátha nekik is segít!!!

2007. okt. 4. 15:57

Sziasztok!

Szerintetek az jó jel, ha van egy csomó babahajam, amelyek antennaként állnak ki? Ma voltam a fodrászomnál fél év után, ugyanis övesztettem és mondtam neki a problémámat, azt mondta, h csak felül érződik, h hullik, de nem vészes és megmutogatta a babahajaimat, amelyek minden választéknál sorozatban kiálltak. Kb. 1 centisek, ugyanisd azóta kezdtem újra szedni a multivitaminomat. Voltam ma vérvételen, a kémiait nem tudták megcsinálni, mert az asszistens nem tudta rendesen levenni a vérem(1 hete 1 másik letudta kanyar nélkül és nyom nélkül), ugyen abból mutatják ki a vas-hiányt, DE semmi hormonális probléma és semmi tumor. Akkor van okom örülni???

2007. okt. 4. 12:47

sziasztok én már 1 hónapja szedem a revalidot dupla adagban.és már nem hullik a hajam!!!!!!!!!!!!!!! :)

bár még nem látom nőni az új hajakat de ez már fél siker!!!csak nekem is abba kell hagynom a festést és bár még nem látszik annyiraalenövés,az lesz még egy türelemjáték,hogy megálljam,mert igy a lenőtt hajtól igénytelennek érzem magam :(

2007. okt. 4. 10:55

Sziasztok!

15 napja szedem a Bio Szeléniumot, A-Beta-CarE-t. Mellette több hónapja Revalidot. Viszont péntek óta leálltam az Alpicort-tal, mert nagyon kisebesedett tőle a fejbőrőm, és irdatlanul kiszáradt. Átálltam a Diane 35-re ebben több a női hormon. Azt hiszem kipróbálom a Vichy hajhullás elleni ampulláit. Majd 10 ezer forint. Meglátjuk.

Csak már egyszerűen nem bírom a saját hajam látványát. Szörnyű! Anyumnak meg dús haja van, és szőke-kék tincsekkel. Én meg a no festés miatt úgy nézek ki mint egy nyugdíjas. :(

325. DOMA
2007. okt. 3. 14:04
Szedi valaki a dermipsor szépségkapszulát?? És mi a hatása??? + Revalid hajtonikról vélemény?
324. KGabo (válaszként erre: 323. - Kszuzi)
2007. okt. 3. 09:42
Én is vastablettát,cinktablettát,béta-karotint,és e-vitamin tablettát szedtem:-) Mindegyiket egy drogérialánc üzletében vettem.500Ft/40 tabletta.Naponta 1 tabletta mindegyikből.Gyógyszerészek és orvosok között dolgozom,és azóta nem hírre vagy reklámra veszek meg egy gyógyszert,hanem hatóanyag alapján.Ezek mind a napi vitaminszükséglet minimum 100%-át fedezik.Sok agyonreklámozott vitamin ennek a felét sem tudja.Ne higyjetek a reklámoknak .Egy kétségbeesett emberrel bármit,bármennyiért meg lehet vetetni,ki lehet fizetteni (hajdiagnosztikus kezelések)
323. kszuzi
2007. okt. 3. 08:41

Sziasztok!

Nekem 2 éve a szülés után kezdett el igen erősen hullani a hajam. Sokmindent kipróbáltam (bőrgyógyász, vérvétel,pajzsmirigyvizsgálat, hajszeszk,vitaminok, samponok, konyakos módszer),hatástalanul. De most végre javulást tapasztalok! Néhány napja elkezdtem szedni Beta karotint, sörélesztőt E vitaminnal, szelént cinkkel, vasat valamint a női hormont tartalmazó D35 fogamzásgátlót és boldog vagyok, mert HATÁSOS!!!!

322. czszabyna (válaszként erre: 321. - Huncutka84)
2007. okt. 3. 08:13

Szia!

És anyudnak a haját is növesztette??? Engem nem érdekel, ha a lábam+karom szőrösebb, csak az arcom ne legyen. Neki az is szőrösebb volt. A Panthenol pantoténsavat tartalmaz, csak, azt a multivitaminom(amway) is, de attól nem szőrösödtem. Szerinted érdemes mind2tszednem? A multim 100%ban tartalmazza. Van vmi, ami kiváltja a Panthenolt, de ugyanarra jó?

Más is válaszolhat nyugodtan!!!

321. Huncutka84 (válaszként erre: 319. - Czszabyna)
2007. okt. 2. 23:25
Panthenol... anyum szedte. Kiakadt az epillátor! De ez az összes ilyen készítményre érvényes. Minden ami a hajnövekedést serkenti, az a szőrnövekedést is...
320. mongi
2007. okt. 2. 15:01

Sziasztok!

Mint egy régebbi hozzászólásomban említettem,a napokban elmentem egy másik hajdiagnosztikushoz,s képzeljétek teljesen az ellenkezőjét mondta,mint előtte a másik.

Az első azt mondta,hogy nem korpás a hajam,hanem nagyon kiszáradt a fejbőröm,s szenved.A stressz miatt.

A másik nem említett semmi stresszt,hanem azt mondta,hogy azért hullik,mert korpás.Ennyi.

Az első 60 000 forintos,a második 20 000 forintos kúrát javasolt.

Mivel tényleg nagyon hullik a hajam,ezért belekezdtem a második ajánlatba.3 hónapos a kezelés.Mindenképp végigcsinálom!Eddig semmi változás.:(

2007. okt. 2. 14:26

Van vkinek tapasztalata a Panthenol nevű szopogatós gyógyszerrel??? Pantoténsav hiányra kaptam, napi 1et kell elszopogatni. De a gyógyszertárban azt mondták, h nem csak a hajat erősíti, hanem egyéb szőröket is. Én amúgy is szőrösebb vok, az nem érdekel, ha mindenhol, csak az arcomon ne!!! Szerintetek?

KGabo: rendeltem, remélem nekem is beválik, mint neked, mert nemigen tudok nyomós okokat mondani a hajhullásomra, szó szerint egyik hétről a másikra, de optimista vok. A doki is megnyugtatott, szedem a vitaminokat, szopogatom, amit kell, nem stresszelek és megrendeltem a szappant.

Ha van vkinek még ötlete vagy tanácsa, szívesen fogadom.

318. KGabo (válaszként erre: 312. - Czszabyna)
2007. okt. 2. 14:03
Lush boltban.Pesten van pár,meg Pécsen az Árkádban.Vagy rendelni lehet: www.lush.hu .A szappan kb.3-4 hónapra elég és fahéjolajból van.
317. KGabo (válaszként erre: 313. - Czszabyna)
2007. okt. 2. 14:01
De szappan.Bevizezem a hajam és végighúzom rajta 2-3-szor.Habzik rendesen.Hagyom egy kicsit hatni,kb.2 percig,mert mindig időhiányban szenvedek.Utána lemosom.Rakok rá egy kicsi Glisskur balzsamot,de vigyázok,hogy a fejbörömhöz ne érjen,és kimosom.Kellett a balzsam,mert a szappan száritotta a hajam végét és nem tudtam,csak rángatva kifésülni.A rángatás a beteg hajnak nem tesz jót.Két hét után láttam változást.A hullást meg észre sem vettem,csak amikor takaritottam,akkor láttam,hogy minden tele van a hajammal.Meg vékonyabb lett a hajszálam.Most vitaminozok,meg a szappan = eredmény.
316. azgard22 (válaszként erre: 148. - Szasza79)
2007. okt. 2. 13:55

Hello!


Te férfi vagy nő vagy? én férfi de jöhet az androkur meg bármi! ugyanis ott tartok, szóval mennyi androkurt szedel ,mióta és mikorra 6ott ill most hogyálsz? mit használsz még?

Küldj imélt mihamarabb és kössz!!

315. azgard22 (válaszként erre: 304. - Czszabyna)
2007. okt. 2. 13:44

Hello!


Hát ez végső eset mármint ilyen tabletták /androcur, flutamid abott, spiron.főleg az aldaktone, stb.. minden ami a tesztot és dht-t pusztitya, de ezek főleg hormonális esetekre jók.

Én most napi 12.5mg+1 szem d35-öt szedek megpróbálom nagyon elnyomni mert a hajzetem igen aggasztó ide teszem odateszem szóval bohóckodok vele, hogy utánna milessz? bármi,elkeseredésembe, a bőrgyógyászok sajna engem sem néztek semmibe aztat akarták beleverni a fejembe hogy ez ezzel jár, igen? DE NEM NEKEM!!! ki is akasztottam a dokit a makacsságommal.


[link]

314. azgard22 (válaszként erre: 303. - Memfisz)
2007. okt. 2. 13:28

Hello!


A stresszre jó ez: [link] :) nemolcsó a hatás 6 hó, előzőleg erről beszéltem de már tudom hogy ezaz!

2007. okt. 2. 12:48

KGabo: az nem szappan??? mert én is rendeltem, de az szappan, nem?

köszike!

jah, még valami: Nekd hogyan kezdődött? Írtad, h már nem hajas a párnád, nem hullik napközben, stb. Nekem úgy, h mindenki szólt, h nagyon hullik, én is láttam, amikor megmostam, aztán az utóbbi 2 hétben úgy belehúzott, h mindenhol az én hajam volt, mosásnál 350et számoltam össze, a párnám is tiszta hajas, egész nap hullik ki, csak most csuriban hordom és nem látom. Már elől a frufrumnál látszik is.

Neked mikor kezdett hatni???

2007. okt. 2. 12:05

KGabo:

Hol lehet rendelni a szappanodat???

Tegnap én is voltam dokinál, vitaminok, stb, meg egy kence a fejemre, amit a gyógyszertárban kevertek, valamint vamai szőrösítő gyógyszer.:S

311. KGabo
2007. okt. 2. 11:55
Hi!Ma használom pontosan 1 hónapja a Lush New Hair sampont.Eredmény:hajmosásnál ma összesen 30 db hajszálat számoltam össze.Reggel nincs a párnámon,nincs egész nap a ruhámon,nem találtam ma a lekásban sem.Bár mikor vettem ezt a sampont és kérdeztem,hogy lesz -e még majd,ha elfogy,akkor azt mondta az eladó,hogy nem fog kelleni még egy.Bár szabályozottan éltem: nem mostam indulás elött 20 perccel hajat,ha fújt nagyon a szél,akkor felvettem egy sapkát,semmit nem raktam a hajamra.Semmi lakk,hajhab,egyéb.Hogy ne lógjon a szemembe,egy pici csipeszfélét raktam bele.Nem érdekelt,hogy hogy nézek ki,fő az egészség.A sampont nem reklámban találtam,hanem javasolta egy "sorstárs".Szerintem ez a legjobb reklám valaminek.Ha érdekel valakit a webcim,akkor megirom.
2007. okt. 2. 07:19

Jó reggelt mindenkinek!


Háziorvos ír, igen, de ha hormont szeretnél, azt általában nőgyógyásszal kell feliratni.


Tegnap este sajnos meghalt a kutyusom. Szóval eddig is full stresszes voltam, hát még most...Állítólag jó a Vichy piros hajhullás elleni samponja.

Nekem még ugyanúgy hullik egyelőre. Már július közepe óta!

309. mongi (válaszként erre: 308. - Csibe78)
2007. okt. 1. 22:42
Köszi.
308. Csibe78 (válaszként erre: 305. - Mongi)
2007. okt. 1. 20:46
A háziorvostól kell kérni egy beutalót vérvételre, és utána szó nélkül leveszik.
307. Csibe78 (válaszként erre: 301. - Czszabyna)
2007. okt. 1. 20:44

Szia!


Esetleg ajánlatos lenne kipróbálni az FLP-s sampont is. Nekem az is sokat segített a multivitamin mellett. Ugyanis ebből a samponból nincs minden fajta hajra való, csak egy. Ugyanis a korpásodás, zsírosodás, száraz haj, mind-mind a fejbőr betegségéből adódik. Ez a sampon ezt hivatott "meggyógyítani".

306. KGabo
2007. okt. 1. 15:21
Sziasztok!Nekem is nagyon hullott a hajam.Alábbi cuccok váltak be: Lush New Hair hajszappan,Eurovit Szépségvitamin.A szappan nagyon jó hajmosásra,kb.1 hónapja használom,és hatásos.Teljesen természetes alapanygokból van.Mivel elfogyott a vitamin most,ezért vettem vas tablettát,cink tablettát és béta-karotint.Ez a három+ a szappan volt együtt 3500 Ft.Szerintem nem érik meg a drága gyógyszerek az árukat.A Revalid sem vált be nekem.Tehát a drogériában összeszedtem a hatóanyagokat (vas,cink,béta-karotin) és bevált.Minden drága gyógyszerben ez az összetevő van.
305. mongi (válaszként erre: 299. - Non Serviam)
2007. okt. 1. 14:05

Igen,igen,a bőrgyógyászok tényleg vizsgálat nélkül írogatják fel a kül. készítményeket!

Hol lehet vérvételt csináltatni?Háziorvos ír ki?

2007. okt. 1. 12:37

memfisz:

Nekem vastagszálú, erős és sok hajam van. Mindenki azzal nyugtat, h abból hullhat ki, de én nem akarom. Eddig mindenki irigyelt, hmilyen szép, sőt a fodrik is mondták, h ez mintahaj.

Úgy vigyáztam rá: semmi festék, semmi haj egyenesítés, és most meg itt küzdök...:(

Dr. Immun bejött vkinek????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook