Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


423. czszabyna (válaszként erre: 417. - Dilibaba)
2007. nov. 4. 17:52

Szia!

Biztos olvastad lentebb, már egy ideje én is - sajnos - tagja vagyok a csapatnak. Olvastam Nálad, h Lush szappant használtál... Azt én is elkezdtem, de 3 hét után elmentem 1 hajgyógyászhoz, ott adtak sampont, meg minden löttyöt a fejemre, és azóta nem használom. Szerinted a tiedet a szappan állította meg??? Vitamint én is szedek, számtalant...:) Van benne az az összetevő (sodium lauryn sulfate), amiről azt olvastam több helyen, h rákot okoz. Szóval emiatt is parázok egy kicsit. Segítenél, h pontosan mit tapasztaltál???

Előre is köszi: Szabina

422. ioinme
2007. nov. 4. 15:26

Hy mindenkinek, énis uj vagyok még itt. Van egy ksi gondom remélem sokan fognak segiteni, tanácsokat adni az ügyben.

Nos nekem elkezdett hullani a hajam legalábbis szerintem, nem jön ki ránézésre 60 nál több de azért jövöget és eddig abszolute nem hullott vagy csak 1-2 hajszál. Az utóbbi időben elég gyakran voltam ideges, 4 hónapig állandó stressz alatt voltam párkapcsolati okoból, és minden nap stresszeltem valamin. Nemrég 1-2 hete kaptam észbe hogy lehet hogy nem normális a hajhullásom. Általában a nagy hajszálaim jönnek ki, nem a frissek,tehát amik hosszuak. Hallottam olyat hogy ősszel mindenki veszt valamennyi hajat de nem tudom hogy ez most normális vagy nem. Főként hajmosáskor jön elő oylankor igen könynen kitudom huzni amelyik ki akar jönni. Hozzá kell tennem mostanában mindig más samponnal mostam hajat, majdnem végigpróbáltam mindet, lehet ez is megviselte nem tudom. Valaki segitsen mit kellene tennem ha egyáltalán baj van.

421. Non Serviam (válaszként erre: 416. - Gábor22)
2007. nov. 3. 17:51

Gábor!

A legfontosab dolog ha az embernek hullik a haja, hogy kérjen hormonvizsgálatot!

Kenegethetsz 600 ezer forint értékű dolgokat a hajadra, ha hormonhiányod van, vagy épp túltengésed, akkor úgy sem fog használni!

Ravasz dolog a hormon.

Mindenféleképp kérj az orvosodtól beutalót teljes, részletes hormonvizsgálatra!

Én a nőgyógyászomtól kértem, mert ő mindent ráírt.

Érdeklődd meg ki írna neked beutalót.

A hormon nagyon sok mindenért felelős a szervezetünkben, a sok közül például a hajunkért is.

Mindenképpen nézesd meg, kimutathat elváltozást, rendellenességet, illetve a vérből kimutatható bármilyen szervezeten belüli gyulladás.

De még van egy kérdésem, nem úszod meg! :)

Mikor jártál utoljára fogorvosnál, és van-e valamilyen panaszod? Ugyanis a fog gyulladása, illetve rejtett gyulladása is rengeteg esetben vezethet hajhulláshoz.

Szóval sok sikert!

Bárkinek kérdése van hozzám, írjon nyugodtan!


Szép estét!

2007. nov. 3. 17:22
Lehet, hogy hulye kerdes, de mit takar a góckutatás és a hormonvizsgalat?
419. Csibe78 (válaszként erre: 416. - Gábor22)
2007. nov. 3. 13:00

Nekem ezt ajánlották, és bevált, bár már beszéltem itt olyan emberrel is, akinek viszont a Fields of Green-t ajánlották, és az segített.

De egy hozzá értő szakember biztosan jobban tudja, hogy kinek mire van szüksége.

2007. nov. 2. 15:11
Anyukám épp ma mondta, hohy elkezdte használni a Varga cseppet és látványos a javulás pár hét után, pedig nagyon hullott a haja.
2007. nov. 2. 14:33
Sziasztok!Én még új vagyok itt de gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat mert én is teljesen el voltam keseredve amikor hónapok óta kitartóan hullott a hajam.Szerintem azért mert nem nagyon kiméltem (eddig) Festés,melir,Tupir non-stop.Fél évente új hajszin. De nem féltem mert volt bőven és gyönyörűen csillogó volt!aztán egyszercsak tönkrement és hullani kezdett nagyon.200 szálon fölül volt mindig!Itt hallottam először a Lush szappanról.Hajvizsgálaton az Oltre nevű termékekről meg a Forcapil-ról.Szedtem még mellé E vitamint.Meg dörzsölök a fejembe a fodrászomnál vett löttyöt.Bár erről nem tennék emlitést mert amig csak ezt használtam nem volt semmi változás.Már csak azért használom el mert drága volt és akkor fogyjon el!Ártani csak nem árt!Elötte már mindent beszedtem amit a patikában hajhullásra meg lehetet vásárolni!De semmi nem használt! Mára mosásnál 60-100 hullik.Szerintem már ez is eredmény.Inkább lassan de teljesen muljon el.Én igy vagyok vele! Sok szerencsét mindenkinek!
416. Gábor22 (válaszként erre: 415. - Csibe78)
2007. nov. 1. 21:03

Az A-Beta Car-e, általad javasolt készítményről nem olvastam bármely hajhullást csökkentő összetevőröl.

Ünnepek után lemegyek egy gyógyszerészhez, és megkérdezem tőle hogy ajánlaná e ezt a kapszulát az én bajomra. Örülök neki hogy ennyivel megúsztad, és nincsenek iylen gondjaid. Jó lenne ha nekem is ilyen egyszerű lenne.

Köszi.

Szép estét.

415. Csibe78
2007. nov. 1. 20:51

A-Beta-CarE vitamin csodákra képes

A javasolt adag két naponta 1 szem, de én naponta szedtem, és 2 hét után már látható volt a javulás.

Mostanra már alig jön ki pár szál a hajmosásnál is. Még használtam mellé a samponjukat és a balzsamot is.

414. Gábor22 (válaszként erre: 411. - Non Serviam)
2007. nov. 1. 20:28

Szia.

Vérvételen voltam, és semmi elváltozást nem mutatott ki. Hormonvizsgálatot nem csináltam még. Szerinted célszerű lenne?


Köszi a választ.

Szép estét.

413. Gábor22 (válaszként erre: 412. - Lányom)
2007. nov. 1. 20:25

Szia.

Góckutatáson nem voltam még, de laborvizsgálaton és bőrgyógyásznál igen.

Mondjuk az itteni bőrgyógyásznak elég rossz híre van, ezértelmentem egy klinikára is. Mind a két helyez nyugtatgatni próbáltak azzalh, hogy törődjek bele, hogy hamarosan kihullik az összes hajam. Ennek nem túlságosan örültem, mert nehezen hiszem el hogy nincs rá gyógymód. Mindent megteszek ellene, Bánfi hajhullás csökkentő samponnal mosok hajat, a Vichy """ csúcsszuper"" termékeit is kipróbáltam, de semmi változást nem tapasztaltam. A hajdiagnosztikában bíztam, de ha csak annyit mondanak hogy a sok stressz meg rendszertelentáplálkozás... ez még nem gyógymód. Szerinted keressek egy harmadik bőrgyógyászt? Vagy a góckutatást csináltassam meg? Az a baj hogy még pontosan behatárolni sem tudták hogy vitaminhiányos-e a fejbőröm, vagy belső szervi probléma miatt van ez. Nem tudok mit tenni vele, csak ilyen felületi szeszekkel kezelni.

Sokkal pontosabban lehetne gyógyszeres kezelést alkalmazni, ha már tudnám hogy mi okozza. A bőrgyógyászon kívül van olyan kezelés, ami kimutatja ezt?

Köszi a segítséget és a választ.

Szép estét.

412. lányom (válaszként erre: 410. - Gábor22)
2007. nov. 1. 12:15
Góckutatásod, laborvizsgálatod volt már? Jártál bőrgyógyásznál?
411. Non Serviam (válaszként erre: 410. - Gábor22)
2007. nov. 1. 12:05

Szia!


Nos, én 2 helyen is voltam hajdiagnosztikán, az egyik 15 ezer volt, a másik 28 ezer. Mind a 2 helyen ugyanazt mondták. Stressz, szedjek vitamint, étkezzek rendszeresebben, blablabla... Én kíváncsiságból mentem el, érdekelt, hogy tényleg megmondják-e mi bajom. Persze nem mondták meg, csak a már említett dolgokat, amiket a pénz kifizetése nélkül is tudtam saját magamról.Végül is azt, hogy mi a bajom, a bőrgyógyász mondta meg. Szóval nekem a hajdiagnosztikáról megvan a véleményem, persze nem ítélkezem, mindenki tudja magáról mi a jó neki.

Gábor, ha beírod a G-oogle keresőjébe, hogy "hajdiagnosztika", egyből kidob egy csomó címet. Értelemszerűen ahol én voltam, nem adom meg a címét, mert rossz a tapasztalatom, és nem akarok neked rosszat. De például voltál már vérvételelen? Hormonvizsgálaton?

Sok sikert!

Ha bárkinek kérdése van, írjon!

410. Gábor22 (válaszként erre: 409. - Non Serviam)
2007. nov. 1. 11:40

Sziasztok.

Azt meg tudná valaki mondani, hogy hol csinálnak hajdiagnosztikát? És persze egyértelműen megállapítják hogy miből ered a hajhullás.

Köszi a választ.

Szép napot

2007. nov. 1. 10:29

Köszönöm, hogy együtt örültök velem.

Még egy jó tanács: A Vichy szerintem szart sem ér, már bocs. :)

De ez a jó szó rá!

10 ezer forint,és semmi. A sampon sem, és az ampullák sem!

Tanultam én is ebből, enm mindig a drága megoldás a jó!

Sok sikert mindenkinek!

Ha segíthetek valamiben, írjatok!

408. lányom (válaszként erre: 396. - Non Serviam)
2007. okt. 31. 20:09
Akkor hála neked már csak BOCSI, de csak a "leszarom" tablettát kell már bevenni.Örülök az örömödnek.És csk így tovább!!! Ne is legyen másféle tablettára szükséged!
2007. okt. 31. 07:43
Lassan én is, de azért érdemes megszámolni, mert 100 szál egy olyan csomón nem látszik meg, viszont, ha számolod akkor nagy örömet okoz, ha annyival kevesebb! És az ösztönzőleg hat a kitartásodra.
406. emagdi (válaszként erre: 404. - Czszabyna)
2007. okt. 30. 21:58
nekem még sosem volt türelmem megszámolni... én már csak marokra nézem, hogy mennyi jött ki:((
405. emagdi (válaszként erre: 402. - Mongi)
2007. okt. 30. 21:57
hol csinálnak ilyen hajdiagnosztikát? s kb mennyibe kerül?
404. czszabyna (válaszként erre: 402. - Mongi)
2007. okt. 30. 21:36
Milyen terméket használsz??? Én az ORGold család cuccait! Nekem is hajgyógyász írta fel... 2 hete mosom vele a hajam, no javulás, max talán annyi, h napközben nem hullik ki olyan sok, de a mosás még mindig tragikus... 500 szál... az annak számít szerintem.
2007. okt. 30. 21:34

Már többőtöktől olvastam, h a fogamzásgátló jó a bajokra... de könyörgöm, az mit csináljon, aki pont az egészsége miatt hagyta abba és az abbahagyás miatt hullik a haja??? Én nem akarok újra hormonkészítményeket szedni. Akkor ilyenkor mi a teendő???

Valakinél ötlet?

402. mongi
2007. okt. 30. 21:28
Én holnap megyek ellenőrzésre a hajdiagnosztikára.1 hónapja "kúrálom"magam.Igazából,én már boldog vagyok,mert rengeteg új hajam nőtt,holott 3 hónapos a kezelés,s azt mondta a csaj,hogy mindenképp 3 hónapig kell használnom.A hullás nem szűnt meg teljesen,de mivel sok a babahaj,ezért nem aggaszt.Szóval én meg vagyok elégedve a hajdiagnosztikával és az ajánlott termékekkel.
401. adri25
2007. okt. 30. 20:32
kalcium kovaföld kapszula
400. Gábor22 (válaszként erre: 397. - Non Serviam)
2007. okt. 30. 15:08

Sziasztok. Még új vagyok itt. Most regisztráltam.

Olvastam a fórumban hogy hajhullástól szenvedők is írnak. Nos én is ebben a "betegségben" szenvedek, és bízom benne hogy kapok valami segítséget.

Nos ahogy olvasgattam leírtatok egy pár gyógyszert, ezek közül én a Revalidot szedem rendszeresen, kb másfél hónapja. A vichi decros tipusu hajhullás elleni hajszeszt is használtam (nem túl pénztárca barát) de ezt is megvettem hátha segít. 2 hónapos csomagot vásároltam, és a 2 hónapi rendszeres használat után sem tapasztaltam változást. Elmentem bőrgyógyászhoz aki kenőcsöket, kapszulákat írt fel, de ez sem segített. Elég intenzíven hullik a hajam, és bízom bene hogy ez visszafordítható. Hajdiagnosztikát még nem csináltattam, arról is itt hallottam először. Halán azzal kellene kezdenem mindent?

Előre is köszönöm a választ.

Minden jót.

399. emagdi (válaszként erre: 396. - Non Serviam)
2007. okt. 30. 13:09
gratulálok!!!
398. 613c0e0120 (válaszként erre: 396. - Non Serviam)
2007. okt. 30. 11:58

Én csak gratulálni tudok neked!!! Mennyi mindent összeszedtél! :)

Nagyon sok számít a stresszen, nekem is emiatt hullik most. És nagyon jól tetted, hogy stílust váltottál, már én is ezen vagyok, már sokkal lazább vagyok, és érzem azt is, hogy picit csökkent a hajhullásom nekem is. :)

De még nem múlt el. De igyekszem. Meg a hajam is. :)

2007. okt. 29. 22:46

Ja, az anyagiakról is pár szót. A 90 db-os Revalid 3800, az Alpicort F 2890, a Béres Vas 1100, a B komplex 1800, a Bio Szelénium 1900, éa az A-Beta-CarE az FLP-nél 6500. Általában hosszú ideig kitartanak. Napi 1 kell a vasból, B komplexből, a szeléniumból és az A-Beta-CarE-ből.

Ha kérdésetek van, írjatok nyugodtan!!!

Ja, mielőtt ebbe belefogtok, kérjetek egy beutalót hormonvizsgálatra és teljes vérképre, és vizeletre. Mert lehet hormonális hajhullás, vagy vitaminhiányos, vagy akár belső gyulladásos... Nekem férfi típusú kopaszságom volt, ami a legtöbb nőél is előfordul. Fejtetőn indul, és erőteljesen megritkul a haj. Párosulva stresszel, és ebből eredendő vitaminhiánnyal.

Na, jó éjt mindenkinek!!

2007. okt. 29. 22:40

Sziasztok!

Nos, sikerült!Örömmel számolhatok be arról, hogy VÉGE a hajhullásomnak, ami július közepén kezdődött. Ez idő alatt fél tenyérnyi helyen nagyon látványosan kihullott a hajam. Mára mindez a multé!!! Nemcsak, hjogy elállt a hajhullás, de a folt már nem látszik, a hajam dús, és tele vagyok babahajakkal!!!! Lányok, egy a lényeg: TÜRELEM!!! És megoldódik minden. Ha gondoljátok elmondhatom mit szedtem, csináltam a siker érdekében.

Nos, nagyon hullott a hajam, fésülködésnél marok szám maradt haj a mosdóban, sok sírás, itthon ülés... Bőrgyógyász javasolta, hogy szedjem a Diane 35 nevű fogigátlót, mert az jó hajhullásra is, és felírt Alpicort F hajszeszt. Emellett voltam hajdiagnosztikán is. Amit szedtem: Revalid, az általam régebben leírt adagolás szerint, Bio Szelénium, B komplex vitamin, Béres Vas tabletta, A-Beta-CarE, és a hajszesz. Ezek használtak, de kipróbáltam a Vichy 10 ezer forintos csodaszerét is, nekem 8 hét alatt sem csökkent semmit a bajom. Viszont a vitaminok, és a hajszesz csodát tett, na meg a fogigátló. Ami érdekes volt, a vérvétel semmiféle vitaminhiányt nem mutatott ki a szervezetemben, viszont a hajdiagnosztika kimutatott. De azt, hogy a fejbőröm vitaminhiányos. Ezért kellettek a bogyók. A hajszesztől kiszáradt a fejbőröm, és a hajam is, de ez ellen lehet tenni. Egyébként nálam mindezt a stressz indította el, attól lett vitaminhiányom is. Stílust váltottam, még a szart is leszarom. :) Nem veszek mindent már magamra. És fura, de bejött. Azóta tök jó állást találtam, elköltöztem, és terveim vannak. Szóval, sok sikert mindenkinek!!!!

Remélem segítettem valamit, kitartás!!!

395. <Tünde> (válaszként erre: 394. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 29. 14:37
Mausi receptjét én is kipróbáltam, és hatásosnak tűnt, sok apró hajam kinőtt tőle:) Amúgy konyakot kb. 10 alkalomból max. 3* raktam, sz.tem az mellékes. Csak az egyéb problémám miatt most felfüggesztettem a használatát...
2007. okt. 29. 13:10

Nalam ugy latszik segit az az olajkeverek, amit magamnak kutyultam. Valami bazisolajba (akar oliva olaj is lehet, de a legjobb a ricinus) belecsepegtetni rozmaring, levendula es teafa olajat. Utolso hajmosaskor(tegnap) mar alig par szal hullott csak ki, de persze nem akarom elkiabalni. Egyebkent szetneztem a hajhullas elleni keszitmenyek piacan, olyan osszetevokbol allnak ezek a samponok, szerumok stb, hogy nem is ertem, mivel szuntetik ezek meg a hajhullast. Egyaltalan nem csoda, hogy a hajszalak menekulnek a fejrol, amikor ilyen dolgokat beledorzsolnek.

Mausi recepturajat is ki akarom probalni (a topic elejen irta le), ma fogom beszerezni hozza a konyakot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook