Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
14523. Anda83 (válaszként erre: 14522. - Vali72)
2013. máj. 22. 18:10

köszi, megnézem őket.

Igen, ki lehet, szerintem jobban, mert kevésbé tapadós. Abszolút eltünteti a zsírosságot. Én tettem bele levendula illóolaj cseppet, így illatos is:)) amúgy meg este szórok, így reggelre minden maradék eltűnik. (este még nem olyan zsíros, hogy indokolja, viszont így nem is lesz az reggelre, enélkül viszont igen) nekem így teljesen jól bevált.

14522. Vali72 (válaszként erre: 14519. - Anda83)
2013. máj. 22. 17:32

Mikor anno nézegettem, akkor a Centrub labor volt a legolcsóbb.

A kukoricakeményítőt ki lehet fésülni? Van itthon:)

A zsírosságot eltűnteni?

14521. kori54 (válaszként erre: 14520. - Anda83)
2013. máj. 22. 16:41
Szia! Én meg egyáltalán nem hiszek. Az ember feleslegesen nem izgul, max ha már valami rossz tapasztalata van. Akkor a férfiak 70 százaléka ugye előre izgul és azért kopaszodnak meg. Ez az új medicina mindent meg tud magyarázni, hogy mitől van, de gyógyírt nem tud rá. Még az agydaganatra is azt mondják, hagyni kell majd magától meggyógyítja a szervezet. Igaz közben meghal a beteg. :(
14520. Anda83 (válaszként erre: 14518. - Kori54)
2013. máj. 22. 16:12

basszus kori, a csávónak alig van szemöldöke, szempillája, ritka a szakálla, de tele van hajjal :D

amúgy én idén abszolút nem féltem a hullástól, mert nem volt vészes, és le is tojtam, ezt komolyan mondom, mégis most jobban hullik. én annyira nem hiszek ebben....

14519. Anda83
2013. máj. 22. 16:08

Sziasztok!


Lollita, sajnálom, hogy megint hullik:(( viszont mivel terhesség alatt nem hullott, elég egyértelműnek tűnik így laikusként, hogy valami mégiscsak a hormonokkal van, nem? elvileg meg ilyenkor mindenkinek hullik, hátha neked is csak ez az időszakos, és pár hónap múlva megáll.... szorítok.


Manoka, ha hullik a hajad, a pótlás szerintem baromira megterheli, nem?


Szárazsampon: használjatok sima kukoricakeményítőt, viccen kívül. A hintőpor (talkum) nem engedi lélegezni a pórusokat, fullasztja a hajhagymákat, és nehéz tökéletesen lemosni. (nekem a natúr sampon pl. ki sem mosta, és csak gyűlt egymáson a púder (látszani nem látszott) ettől persze még jobban hullott.)


Amúgy nekem is jobban hullik most. Ma voltam pajzsmirigyszűrésen, kíváncsi vagyok, ott mi lesz, 2 éve 3.5 volt a tsh...

Különben most elkezdtem jobban edzeni 2 hónapja, és fehérjét is inni edzés után, na, kb 3 hete kezdett jobban hullani, szerintem van valami köze a fehérjéhez. Most azt abbahagytam,és minden tej alapú fehérjét is felfüggesztettem, erre is kíváncsi vagyok, hogy számít-e valamit. (ugye mindig gyanús volt, hogy vagy a cukor, vagy a tejfehérje is okozhatja nekem a gebaszt, mivel cukrot nem nagyon eszem, viszont sokat fehérjéztem, és bedurvult a hullás, lehet, hogy ez is közrejátszik) ugye nekem akkor maradt abba totál a hullás, amikor jártam a kezelésemre, plusz betartottam abszolút az előírt diétát (és én a diétában jobban hittem, mint a kezelésben....) hát, meglátjuk....


a női hormontükörre van valakinek tippje, hol végeztessem el Bp-n? fizetősön, nem tb alapon, de ha nem muszáj, nem a legdrágább helyet keresném meg.

14518. kori54
2013. máj. 22. 16:01

Nézzétek meg ezt az okosságot :D

Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás


[link]

14517. Lollita (válaszként erre: 14516. - Kori54)
2013. máj. 22. 14:18

Szia! Köszi.

Dehogynem hullot már 8 éve hullik a hajam 26 éves koromtól. A terhességem 5. hónapjáig szakadt a hajam. Sajnos már régi motoros vagyok ezen a fórumon. A laborokon és a teljes kivizsgálásokot már túl vagyok egy párszor :-(

14516. kori54 (válaszként erre: 14515. - Lollita)
2013. máj. 22. 13:14
Szia! Gratulálok a babához! Ne ijedj meg nagyon, mert ennek a hullásnak meg kell állnia. Szülés előtt remélem nem hullott ? Az oldalt pótlás a legnehezebb szerintem. Nekem is két oldalt a a fülem feletti részen a legkevesebb. Felvarrás szóba sem jöhet, mert még azt is kihúzza ami még ott van. Nekem vannak csattos tincseim, valódi, de azt se bírom. Csak áll a szekrényben. Gondolom labort csináltattál, hogy tudd mit kell pótolni.
14515. Lollita
2013. máj. 22. 09:32

Sziasztok Lányok!

Sajnos én is itt vagyok. Ahogy a pici 3 hónapos lett beindult a rémálom szakad a hajam. A véleményem az, hogy már csak a padló fogja megállítani a hajhullásomat. Ami már nem sok idő mert alig van hajam. Sajnálom, hogy még ti is küzdöttük ezzel a problémával.

Valaki nézett már valami hajpótlás után, vagy csináltatott már? Mert nekem a fejem tetején meg oldalt már szörnyű valami kellene, mert én haj nélkül nem fogok tudni élni. Legalább a külvilág ne lássa, hogy nincs hajam, még ha én belül bele is halok, hogy pótlásom van.

oldalt már szörnyű valami kellene, mert én haj nélkül nem fogok tudni élni. :-(

14514. hairloss:(
2013. máj. 21. 22:46
Sziasztok lányok. Komolyan mondom én már alig idegeskedem ezeken. Nemrég volt hormonvizsgálatom, van ami rosszabb lett de összességében nem lehet okom panaszra, a tesztóm 3.1ről lement 2.6ra ami még mindig sok de már ez is valami. A ciklusom még mindig rossz de már nem izgat, majd helyreáll ha akar. Viszont tény hogy a bőröm sokkal szebb és kevésbé zsíros. Nálam iszonyú lassú a javulás de legalább van és nagyon örülök neki. Amúgy mostanában nekem is jobban jön a hajam de nem tud érdekelni. A parázás még árt is neki :-(
14513. -manoka- (válaszként erre: 14511. - A2bbd13f84)
2013. máj. 21. 13:40

Sosem számoltam, de mosásnál egy nagyobb csomó haj kijön, pedig már csak vállig érő a hajam. Naponta 20-30 biztos kijön, de nekem már tök kevés hajam van, úgyhogy ez igazán látványos. A kicsik szerencsére még nőnek, de azok is kezdenek hullani. Annyira reméltem, hogy visszadúsul, de a mostani hullás-roham igazán kiábrándító.


Egyébként a tavalyi nagy hullás az esküvőnk előtt és nászúton volt, gondolhatod milyen lelkiállapotba kerültem. Most nem akarom ezt megvárni, ezért is gondolkodom a pótláson, hogy végre szép legyen. Csak azt nem tudom, hogy ha most tetetek fel póthajat, hogy megint ennyire elkezdett hullani, nem fogok-e ártani vele...

14512. -manoka-
2013. máj. 21. 13:36

Én is mindig úgy vagyok vele, hogy valamire ráfogom, hogy biztos ezért hullik jobban, de szerintem hosszú idő alatt az fog kiderülni, hogy tök mindegy mit csinálok vele akkor is hullik és melegben, plusz hormonális változásoknál ez a hullás felerősödik.


Nálam nem néztünk sem cukor, sem inzulinvizsgálatot azóta, hogy szedem a gyógyszereket (másfél éve), úgyhogy ezekről az eredményekről nem tudok. Ami biztos, hogy nem rendeződött a ciklusom, iszonyú magas lett a tesztoszteronom kb fél évvel a met elkezdése és 3 hónappal a fog.gátló abbahagyása után, így Tűű doki azt mondta, hogy nem elég a met, szedjem a velmetiat. Annyit hánytam tőle, mint még életemben soha, az életminőségem a béka feneke alá csökkent, bárhol képes lettem annyira rosszul lenni, hogy majdnem elájultam, volt hogy 3 alá csökkent a vércukrom. Így 2x1-ből a végén 1x1/2 lett, majd több, mint fél éves szenvedés után abbahagytam. Azóta a Competactot szedtem, ami egy másfajta kombináció (korszerűtlenebb), de úgy gondoltam hogy ki kell tartanom emellett az út mellett. Bevallom, hogy én sem szedem a Velmetiás kaland óta olyan becsületesen a gyógyszereket, ha megyünk valahova pl. most voltunk biciklitúrán akkor egyszerűen nem veszek be semmit, mert nem akarom, hogy rosszul legyek. Amúgy mostmár a sima mettől is képes vagyok rosszul lenni, valahogy nem az igazi a közérzetem, ha szedem. Szívesen elhagynám, egyáltalán nem szeretem a gyógyszereket, igyekszem mindenből áttérni a természetesebb dolgokra, erre pont ilyen brutális gyógyszereket szedek? Közben több nőgyógyászt is megjártam, volt aki azt mondta, hogy ez egy nagyon durva PCOS, neki nincs is velem teendője várjak türelemmel (2 év után is...), volt aki azt mondta, hogy azonnal hagyjam abba ezeket a gyógyszereket és már rég el kellett volna kezdeni a direkt meddőségi kezeléseket. Na ilyenkor nem tud okos lenni az ember.

14511. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14509. - -manoka-)
2013. máj. 21. 11:35
Egyébként mennyi hullik neked most, mosásnál meg naponta?
14510. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14509. - -manoka-)
2013. máj. 21. 11:33

Igen, leálltam vele, sztem az rontott az eredményeimen, ráadásul szép lassan fel is jöttek rám a kilók. Nem tudom, hogy ez volt-e az oka, de sose voltam annyi, mint amikor szedtem. Leraktam minden gyógyszert és már csak a kajázásra figyelek.

Illetve az utóbbi időben elkezdtem sokat futni. Azon is gondolkozom, hogy lehet, hogy ez belejátszik a hullásba? Arra gondolok, hogy az izzadással könnyebben kijönnek a hajak, meg esetleg hogy így több nyomelem is távozik belőlem.

14509. -manoka- (válaszként erre: 14508. - A2bbd13f84)
2013. máj. 21. 11:25

Én is szedek mindenféle vitamint, Actival extrát, szelén vitalt, d-vitamint, c-vitamint, fűrészpálma kapszulát és hairclinicet. Nem mind egyszerre, sokat váltogatok, de nagyjából ezek állandóak. A vasat nem nagyon bírom szedni amikor Velmetiát szedtem, az külön rontott a helyzeten és azóta nem bírok ránézni. Emellett a vichy ampullákat gyakorlatilag folyamatosan használom, szerintem függő lettem... Nagyon szépen visszadúsult a hajam, a fejem tetején kétszer annyi haj van, mint lent és most annyira elkezdett hullani, nagyon kétségbe vagyok esve :(


Én most Competactot szedek, mert a sima met nekem nem elég Tűű dr szerint. Olvatsam, hogy leálltál az Eucreasszal, nekem sem volt jó tapasztalatom a Velmetiaval (gyak. ugyanaz). Másfél éve szedem, rendszeresen sportolok (51 kg vagyok) és semmi, de semmi javulás. Sem baba, sem hajügyben. Nagyon magam alatt vagyok...

14508. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14506. - -manoka-)
2013. máj. 21. 11:01

Én ajánlottam a fodrászt. Elküldöm priviben az elérhetőségét.

Megértelek, én is álmodok ilyet tincsekkel... Tavaly nekem is később kezdődött, ezért aggódom.

Egyelőre most szétnéztem a samponok között, még hanyagolom ideig-óráig a szárazsampont, most vettem egy hajerősítő sampont, B vitaminokkal.+betáraztam Béres multivitamint (ebben benne van az összes hajra való vitamin, amik a direkt hajra való vitaminokban is, plusz még sok minden más is), és a biztonság kedvéért egy Hairclinicet is. Tudom, nem ezeken múlik, de belehülyülnék, ha nem tennék semmit, csak várnék. Egyébként sztem előbb-utóbb én is a fodrászomnál fogok kikötni, ha más nem, prevencióként!

14507. -manoka- (válaszként erre: 14504. - A2bbd13f84)
2013. máj. 21. 10:32
Száraz sampon helyett sima hintőpor is megteszi, egészségesebb, mint a száraz samponok többsége, ráadásul olcsóbb is. Ha világos a hajad akkor nem probléma a használata, világosítja a hajat, de ha zsírosabb a töve, akkor világos hajnál az amúgy is sötétebb lesz, mint a vége, így a hintőpor/száraz sampon csak kiegyenlíti a tónust :) Sötét hajból nagyon nehéz annyira kifésülni, hogy ne látszódjon... Ha valahova sokat szórsz egy nedves törcsivel dörzsöld ki.
14506. -manoka-
2013. máj. 21. 10:29

Sziasztok!


Nekem is jobban hullik most május elejétől-közepétől, mint eddig. Tavaly májusban kezdődött a hajhullásom, amikor is a harmada-fele nagyjából kihullott. Szeptembertől szépen nőttek a picik, csökkent a hajhullásom, a fodrászom is ezerrel biztaott, hogy minden jól alakul. Erre most megint baromira hullik... Mi közben babát szeretnénk és hormonális stimulációt is kaptam, lehet, hogy az rontott a helyzeten :(


Nagyon el vagyok keseredve, minden éjszaka azt álmodom, hogy hullik a hajam, a kezemben marad egy csomó, vagy egy tincs... Néhány hónappal ezelőtt valamelyikőtök ajánlott egy fodrászt aki hajdúsítást végez. Az ő elérhetőségét szeretném elkérni, vagy bárki másét, aki hozzáértő és jó munkát végez, nem baj, ha drágábban, csak ne legyen kontár. Nektek van valami tapasztalatotok ezügyben? Köszi!

14505. Sly001 (válaszként erre: 14504. - A2bbd13f84)
2013. máj. 20. 22:01

Hát nagyon nem ment meg a hajmosástól a száraz sampon sem...nem ugyanaz a hatás, mint vízzel mosva.

Maximum egy napot tudod eltolni a hajmosást.

De azért próbáld ki, hátha neked más lesz a tapasztalatod.

14504. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14503. - Sly001)
2013. máj. 20. 20:53

Akkor csöbörből vödörbe?

Én a víztől meg a szárítótól félek rettenetesen, ha szárazon fésülöm az nem gáz.

14503. Sly001 (válaszként erre: 14499. - A2bbd13f84)
2013. máj. 20. 19:54

A SYOSS száraz samponjait próbáltam csak.

Egy napot tényleg kibír a haj mosás nélkül, és látszik a hajon, hogy frissíti, de nagyon megül a fejbőrön a permet. Szerintem a hajam is jobban hullott tőle.

14502. a2bbd13f84
2013. máj. 20. 18:04

Köszi! Sztem ki fogom próbálni, nincs nekem idegzetem erre két naponta.

Sztem ez a helyzet őszig nem is fog javulni Vali...

Nálatok van javulás?

14501. bárányka (válaszként erre: 14499. - A2bbd13f84)
2013. máj. 20. 17:41
Nagyon régen én használtam, egy törülközőre rászórtam, rádörzsöltem a hajamra, majd kefével kikeféltem. A mostanit nem ismerem:(
14500. Vali72 (válaszként erre: 14499. - A2bbd13f84)
2013. máj. 20. 17:39

Állítólag hatásos, zsírosodás ellen nagyon jó, csak nagyon ki kell fésülni. Én felsültem vele, de nekem göndör a hajam és nem bírtam kifésülni belőle azért.

Sajnálom, hogy nem javult a helyzet még Nálad.

14499. a2bbd13f84
2013. máj. 20. 13:44

Száraz sampont használt már valaki? Mennyire hatásos?

Én a mai után nem vágyom különösebben a következő hajmosásra, ezért kérdezem...

14498. katababa2 (válaszként erre: 14496. - Kori54)
2013. máj. 18. 22:00
Ó, de "édes" kis kardiológus... Én kapásból hajat mondtam volna... :) A koleszterincsökkentőkről meg megvan a véleményem....Egyik ismerősömnek nagyon rossz lett tőle a vérképében a máj funkciója. A doki meg azt mondta, hogy akkor ne szedje. A legszebb az egészben, hogy egy másik meg azt, hogy ő ezért nem szedi.... Ha nekem rendben lenne a hajam én is szívesen mondogatnám a hajhullósnak, hogy nyugi a haj nem számít, majd helyrejön... :)
14497. Lina* (válaszként erre: 14484. - Anda83)
2013. máj. 17. 14:53
Köszönöm a válaszodat!Azóta is egyre több hajam hullik ki!Voltam bőrgyógyásznál és írt rá Advantan emulziót de én nem merem rákenni a fejemre!És elkezdtük a góckutatást mert ő nem hiszi hogy a festéktől lenne,dehát szerintem igen mert amikor lemostam a festéket már a kezembe maradt a hajam.Annyira kétségbe vagyok esve hogy hihettlen,épp most mostam és annyi kijött hogy nem bírom feldolgozni.Vettem Báénfi sampont,balzsamot és szeszt,gondoltam az nem árthat de olyan durva lett a hajam tőlle és sokkal több jött ki mint eddig.Elkezdtem a -forcapilt is szedni,de ha megkopaszodom én felkötöm magam
14496. kori54 (válaszként erre: 14495. - Katababa2)
2013. máj. 14. 22:04
Ma azt kérdezte egy kardiológus tőlem, hogy miért hagytam abba a koleszterincsökkentő gyógyszert. Mondtam, hogy, mert hajhullást okozhat. -Na akkor most döntsem el, hogy hajat vagy szívet akarok jobban? :D jól el lehet vele viccelődni, de inkább szomorú, hogy választani kell.
14495. katababa2 (válaszként erre: 14494. - Kori54)
2013. máj. 14. 21:07

Meg általában az orvosoknak halvány lila gőzük sincs róla, hogy mi okoz bármilyen formájú hajhullást... hacsak véletlenül el nem találják az okot... :)

( Amugy nem olyan vicces, de így van. )

14494. kori54 (válaszként erre: 14493. - A2bbd13f84)
2013. máj. 14. 20:55
Bizonyos orvosok szerint diffúzat is okozhat! :)
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook