Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
14583. Vali72 (válaszként erre: 14580. - Rosszcsontka81)
2013. jún. 4. 14:19
Én is gratulálok!! Kislány, vagy kisfiú? Hajilag hullámzóan vagyok, amúgy köszönöm jól.
14582. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14580. - Rosszcsontka81)
2013. jún. 4. 13:28
Gratulálok! Örülök, hogy jól vagy! Hajad is rendben?
14581. kori54 (válaszként erre: 14580. - Rosszcsontka81)
2013. jún. 4. 11:20
Szia Rosszcsontka! én is gratulálok, további jó hullásmentes egészséget mindkettőtöknek!
14580. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14576. - Vali72)
2013. jún. 4. 08:13
Szia! Igen megszületett május 11-én.) Köszi szépen jól vagyunk. És Te???
14579. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14575. - Anda83)
2013. jún. 4. 08:13
Bízzunk ebben, mert azt mondják, hogy akkor visszadúsul szépen.) Én meg ezt az autoimmun dolgot nem értem.. Nekem az AntiTPO-m alapján nem az, de az első szülés után 10 volt a TSH-m. És azt mondta az endodoki, hogy életem végéig kell a gyógyszer és nem ehetek olyat, amit jódot tartalmaz. Most akkor ez hogy van???
14578. Anda83 (válaszként erre: 14577. - Sütibaba1)
2013. jún. 3. 21:17

Ha fiatal, szülőképes korú nő vagy, 2 alatt kéne lennie a TSH-nak, és az 1-hez közelebb.

(amúgy nemzetközileg levitték a 4-es határértéket 2,5-re 2008-ban, ha jól tudom - itthon persze nem)


Namost, ehhez képest a 3,5-4 közötti eredmény sok. Szerintem. És ráadásul nekem most 2 körüli a TSH-m,ami még hagyján, de az antiTPO-m tízszerese a normálisnak....:(


De ez is olyan, valakinek picit működik alul, és hullik a haja, valakinek nagyon, és mégse. Itt is volt valaki, akinek a határérték körül volt, akkor hullott, amikor nagyon magas volt a TSH, akkor meg nem, fura. MIndenesetre, mivel viszonylag magas a te tsh-d is, én elkezdenék utánajárni, nekem se kellett volna 2 évet várni....

14577. sütibaba1 (válaszként erre: 14575. - Anda83)
2013. jún. 3. 18:58

Szia, visszanéztem a leleteimet és nekem 1,5 éve pl 3,83 volt a TSH-m (Referencia tartomány: 0,27-4,2). Akkor ezekszerint ez sok, azaz alulműködés is lehet?? A doki nem mondott rá anno semmit...

Remélem kiderül nálad, hogy mi a probléma..

14576. Vali72 (válaszként erre: 14574. - Rosszcsontka81)
2013. jún. 3. 17:08

Szia!

Babád megszületett? Jól vagy?

14575. Anda83 (válaszként erre: 14574. - Rosszcsontka81)
2013. jún. 3. 14:46

szia, igen. ill. 2 éve egy tsh-t nézett a háziorvos, akkor 3,5 volt, amit akkor is sokalltam különben, de nem mentünk tovább.

így végül most jutottam el komplexebb vérvételre. állítólag, ha egyszer már kimutatják az autoimmun pajzsmirigygyulladást, akkor az már mindig meglesz, de az összefüggést a tsh-val annyira nem vágom, mert az most viszont egész jó. (bár nem is hullik annyira a hajam, mint 2 éve)


mondjuk őszintén szólva örülnék, ha végre kiderülne, hogy akkor ettől hullik tényleg a hajam, és kezelnénk, mert hátha akkor végre eláll a hullás.

14574. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14573. - Anda83)
2013. jún. 3. 14:41
Szia!! Igen, ez pont az.. Most néztek először pajzsmirigyet?
14573. Anda83
2013. jún. 3. 14:16

Nna, megkaptam a pajzsmirigy-eredményeimet, nem valami fényes:

tsh: 2, 12

Szabad T4 9, 24 pmol/L (referencia:7, 75 - 15, 21)

Szabad T3 4, 46 pmol/L (ref: 3, 80 - 6, 00)

Anti-TPO 99, 0 U/mL * (ref: 0, 0 - 9, 0)



az anti tpo-m nagyon sok, javasolták az endokrinológust mindenképpen. megnéztem, elvileg autoimmun alulműködés lesz ez... attól hullhat a haj....

14572. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14571. - Suz81)
2013. máj. 31. 20:03
Nekem egy kicsit visszább vett. Kb. 1 hónapig hullott most, amikor bejött a nagy meleg. Aztán nem tudom mi segített, de kb. egy hete jócskán lecsökkent. Elkezdtem multivitamint szedni+Hajklinikát, és a héten vágattam is belőle. De amire én gyanakszom, az a hűvös időjárás. Várom a nyarat, de ami vele jár, azt nem...
14571. Suz81
2013. máj. 31. 18:59

Betsssy Te most hol tartasz??? Múltkor olvastam, hogy ismét kezdődik a hullás Nálad??? Remélem nem.Pedig Te olyan szépen visszadúsultál.


Én is IR diétázom, meforalt szedek. A hajhullásom érdekesen alakul.. Ugye nekem már mindenhol kilátszott a fejbőröm. 2011. februárban kezdtem a diétát, novemberében kezdtem a meforalt, 2012. februárjára abbamaradt a hullás és visszább dúsult a hajam. Aztán májusban indult a rémálom, kezdődött megint a hullás. Őszig tartott, akkor jobb lett a helyzet, de ritkább lett a hajam, mint februárban volt. MOst ott tartok, hogy nem hullik, koppkopp...(10-20 szál fésülködéskor-ez már nekem nem hullás) viszont iszonyatosan száraz, és oldalt konkrétan nagyon szarul néz ki. Már nem tincsek lógnak le a fejemről, hanem szálak. Egyesével...mindig az jut eszembe ilyenkor..hogy mint egy kopasztott csirke amikor már csak a szőrök vannak rajta... :( Mi lesz ennek a vége..hol?

Mesélj, mi van Veled?

14570. katababa2 (válaszként erre: 14568. - Eva7171)
2013. máj. 30. 21:15

Szia eva!

Köszi a "tippeket" :)

Ha "lusta" volnék megkeresni az írásaidat :) megtennéd, hogy privátban elküldöd az elérhetőségét. Szivesen elolvasnám :)

Köszönöm :)

14569. sütibaba1 (válaszként erre: 14568. - Eva7171)
2013. máj. 30. 18:11

Nnnna ez érdekes, évek óta visszatérő hólyaghuruttól szenvedek, de a hajammal még nem hoztam összefüggésbe. Nekem azt mondta az urológus anno, hogy egyszerűen olyan a húgyhólyagom, hogy mindig marad benne pár csepp vizelet, és ezért elszaporodnak benne a bacik. Szerinte ez nekem mindig visszatérő probléma lesz. Időnként tőzegáfonya kúrát szoktam csinálni, ill. sokat iszom.

Ha esetleg budapesti vagy, érdekelne a természetgyógyászod elérhetősége, és aki a biorezonanciát csinálta - bár nem pesti vagyok, de fel tudok utazni és nagyon szükségem lenne egy jó természetgyógyászra.. írok majd privit.


Amúgy haj terén nagyon rosszul vagyok, valószínűleg utolért a Diane abbahagyása miatti hajhullás, csomóval jön a hajam, egy fésülködés 30-40 szál... és közben már alig maradt valamicske. Lassan el kellene kezdenem a parókán gondolkozni, de egyszerűen nem visz rá a lélek

14568. eva7171 (válaszként erre: 14567. - Katababa2)
2013. máj. 29. 23:15

Szia!

A több mint 20 éves hólyaghurutból természetgyógyász segítségével sikerült egy év alatt rendbe jönni,de azért vigyázznom kell nagyon még és felváltva használni a gyógynövényeket.Ez alatt a gondolkodásom is nagyot változott,mondhatnám gyógyszer ellenes lettem.Pedig nem kevés dolgot lenyelettek velem az orvosok feleslegesen.Aki elítéli a természetgyógyászatot nagy hibát vét,mert egyedül ez az ág foglalkozik teljes egészében velünk.

És még ráadásul a biorezonancia is segít,amit kevesen tapasztaltak meg.

Ismerőseim mondták,hogy akit én jónak mondok és istenítek az igaz,mert 20 éven keresztül csak nyavajogtam a fájdalmaimat nem szüntették meg.

Miket szedtem pl.probiotik kapszula,ezüstcollaid,uragin 3 hónapig(nagyon fontos ez a legjobb rá),vesevédőtea,homoktövis,echinácia csepp(ez is fontos).c-vitamin!!!!!vitaminok,hagymácska csepp,neuroptim,béress csepp,grepfruit csepp stb.

Csak az elején volt sok.Már csak a vitaminok és az echinácia maradt.A gyulladás elmúlt a szervezetemből,az immunrendszerem megerősödött.A hajam már nem hullik,de bíztosan sűrűbb lenne ha nem lett volna ez a bajom.Főleg a homlokom felett lettem ritkább de még elviselhető.A vitaminok szedését meghálálja a haj is,olyan gyorsan megnőtt

egy fazonhoz hogy hihetetlen.

Sokat tudnék még írni,ja beszélni se keveset szoktam,ha megtalálod írásaimat rájösz

Hosszúra sikerült,de még így is rövid

Szia:)

14567. katababa2 (válaszként erre: 14565. - Eva7171)
2013. máj. 29. 21:57

Szia!

A góc keresés tényleg úgy rossz ahogy van. Ezt igazolni tudom és azzal is egyetértek, hogy valami rejtett dolog okozza. Amit persze nem találnak meg, hacsak nem véletlenül... Na szerintem ezért sem elég a külső kezelés...

A hólyaghurutodból hogyan sikerült kigyógyulnod?

14566. eva7171
2013. máj. 29. 21:51
Ja, a csalán gyökeréből és alkoholból készül ami bedörzsölésre alkalmas az nem teafőzet
14565. eva7171
2013. máj. 29. 21:43

Sziasztok!

Nagyon hosszú a hozzászólások listája,ezért nem tudhatom,hogy olyat írt-e valaki, nem kivülről kellene a problémát megközelíteni.

Egy csalánteás hajöblítés,vagy ebből készített csalántinktúra bedőrzsölésre azt gondolom elég lenne külsőleg.Belsőleg jönnek a bajok,kinél mi pl.nőgyógyászati,húgyuti,gyomor,fog......

A legszebb az egészben nálam a hólyaghurut a bűnös,de a vérsüllyedés soha nem mutatta ki.A góc keresés úgy rossz ahogy van.A gyulladás csökkentéssel lehet csodákat tenni.Ez nem természetes állapot(csak max szülés után,de csak átmenetileg).Nem az a betegség hogy hullik a haj,hanem valami rejtett dolog miatt fogyatkozik.

14564. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14563. - Sophie82)
2013. máj. 29. 19:16
Én vminek a teljes megvonását (szénhidrát) ellenzem. Sztem a táplálkozásnál az segít, ha kerülöd a kajákat, amik hirtelen felnyomják a cukrot, így egyenletes lesz az inzulin, és a tesztoszteron sem fog megemelkedni, de erre meg jó az ir diéta is.
14563. sophie82
2013. máj. 29. 16:41

sziasztok!

mindig elszomorodom, hogy mennyien vagyunk, és senki sem tud előrukkolni egy sikersztorival. :)

én voltam megint olyan mazochista valamelyik nap, hogy rákerestem neten a pcos/ir/hajhullás témakörre, és még a külföldi fórumokon is csak olyan válaszokat láttam, hogy nem segít semmi. persze, ott egy nő kitalálta, hogy neki mi segített (a gyógyszer és diéta és mozgás mellett), de azon is csak felidegeltem magam, mert egyértelmű marketing. :( és sokan be is dőlnek neki. sokan? még szívem szerint én is bedőlnék. (a nizoral samponra esküdött, hogy a többi dologgal kiegészítve két év alatt visszakapta a hajmennyiségét..)


na de azt akartam igazából kérdezni, hogy (bár minden porcikám ellenkezik vele kapcsolatban), de a paleo diétát próbálta-e már valamelyikőtök? merthogy azzal kapcsolatban nem egy sikersztorit olvastam, és többen említették benne (kortól függetlenül, szinte csak nők), hogy a hajhullásuk is megállt, sőt, visszadúsult a hajuk. nekem önmagában teher az IR-diéta, így ha még ebből is le kéne dolgoznom dolgokat = paleo diéta, eléggé elkeserednék, de azért gondoltam bedobom a témát, mert kíváncsi vagyok, mi a véleményetek.


szép napot!

14562. kori54 (válaszként erre: 14559. - Usignolo)
2013. máj. 29. 12:25

Szia!

"Haránt barázdák: ekcéma, bőr- és körömgyulladás, fertőző betegség" -erről tudnál!

"A helytelen manikűrözés, a körömágy túlzott nyomkodása a matrix sérülését okozhatja , ami a köröm haránt irányú barázdáltságát eredményezi"

-ez igaz lehet

"Vízszintes barázdáltság: Amennyiben nem a körömágy betegségéről van szó, akkor jelenthet gyomor- vagy bélbetegséget, gyulladást a szervezetben cinkhiányt" - a cink nagyon fontos a haj számára is.

Ezeket tudtam kiollózni, de nekem is nagyon rég óta haránt barázdált a hüvelykújjam, a többi hosszanti írányban. Próbáld meg finoman lecsiszolni, hátha teljesen eltűnik. Sok víz ivása is fontos lehet, mert ezen a téren nálam javult a helyzet mióta többet iszom.

14561. kori54 (válaszként erre: 14560. - Katababa2)
2013. máj. 29. 11:58
Nekem vérből néztek kortizol szintet DHEA-sulfáttal együtt kell nézni. Nem tudom miért.
14560. katababa2 (válaszként erre: 14558. - Usignolo)
2013. máj. 28. 22:57

Szia!

Kortizol/n?? :) szintet valamilyen nyálteszttel lehet mérni. Magánlaborok csinálják borsos áron. Valamelyik pajzsmirigy fórumon vagy facebookkos csoportban olvastam. A köröm deformitásokról is sok infó van a neten. Keresgélni kell sokat és "tisztulnak" a dolgok...vagy nem....:)

Sajnálom, hogy konkrét dolgot nem tudtam írni.

Jó kutakodást neked :)

14559. usignolo (válaszként erre: 14542. - Cifra)
2013. máj. 28. 21:33
Lányok, nincs egy természetgyógyász ismerőse valakinek? Minek a jele lehet a harántbarázdás köröm? Nekem is uaz. a helyzet a kisujjamnál már nincs nyoma, a hüvelykujjon hangsúlyos. Ez NEM gomba. Egyértelmű.
14558. usignolo
2013. máj. 28. 21:27

Sziasztok Sorstársak!

Először is köszönöm mindenkinek a sok segítőszándékú hozzászólást. El is fogok indulni ezeken az utakon is.

Tegnap - a hagyományos medicina előírásait követve - Endokrinológián voltam, Helicobacter kilégzéses teszten. Az eredmény negatív. Nincs gyomorhurut, gyomorfekély gyanú....bár a gyomrom és az emésztésem továbbra sem 100%-os....Írtátok, hogy vitaminhiány is lehet az oka. Igen, de akkor mit lehet tenni? Hiába eszek és mellette szedek vitaminokat, ha nem tud beépülni. Vitaminszintet lehet mérni? Mert elképzelhető, hogy egy sor méregdrága vizsgálatot nem is kellene elvégezni. Még egyelőre próbálok kapaszkodni abba, hogy nincs komolyabb bajom, csak leromlott fizikai állapotban vagyok. Sok fehérje és változatos táplálkozás....aztán szép lassan összeszedem magam és a hajhullás is megáll, esetleg vissza is sűrűsödik....hallottatok ilyen csodaesetről? Egyáltalán, hallottatok pozitív esetekről??!!!

Írtátok továbbá, hogy érdemes lenne a hormonszintet is megvizsgáltatni. Érdekes, mert ezt a vonalat a háziorvosom lezárta. Megkérdezte mi a helyzet a menzeszemmel, mondtam rendben van, 28 napra jön. Jó, akkor nem ez a gond, válaszolta. A ti tapasztalatotok? Az esetleges hormonvizsgálat kimutatja a magasabb kortizon/kortizol szintet (stresszhormonok - mellékvesekéreg)? Sokan azt állítják, hogy a hajas terület és problémák a vesével szoros kapcsolatot mutatnak.


Fehérje turmixokat / zselatint fehérjepótlás miatt fogyaszt a csapat?

14557. kori54 (válaszként erre: 14556. - Katababa2)
2013. máj. 28. 20:20

Szia! Igen közben rájöttem, az lett gyanús, hogy a zselatint emlegetted. Nekem van itthon egy pár zacskóval :) Csak még nem ettem belőle kb 2 év óta :D Volt egy Bano féle zselatin kapszula,

-abból 1 dobozzal beszedtem- halzselatinból, de azóta teljesen és véglegesen eltűnt. Ez nekem nagyon fura, mert évekig lehetett kapni. Csak nem valami méreg drága, de "hatásos" hajhullás elleni szer gyártója vette meg? pl amit itt a Silvio nevű sorstárs is szedett, ha emlékszel rá.

14556. katababa2 (válaszként erre: 14549. - Kori54)
2013. máj. 27. 22:24

Szia kori!

Én voltam.... :)

A helyzet az, hogy működött valameddig, míg a többi evős-kenős dolog, de vagy hozzá szokott a szervezetem, vagy nem tudom mi van, de megint jobban hullik a hajam :( A francba folytathatom a nyomozást tovább. Már ANNYIRA UUNNOOMMM!!!!!!

14555. Anda83 (válaszként erre: 14554. - Kori54)
2013. máj. 27. 19:52

nekem kakaós volt, és konkrétan tejszínes-csokis shake íze volt :D még örültem is, hogy nemcsak jó, tápláló, hanem még finom is.


csak én nem bírom.miért is bírnám??!

14554. kori54 (válaszként erre: 14553. - Anda83)
2013. máj. 27. 19:41
Amit én vettem igazából ey aminosav koncentrátum volt málnaízben, de nagyogn mű volt ezért nem ittam meg:)
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook