Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
14673. siss27 (válaszként erre: 14672. - Feketepanna)
2013. júl. 7. 13:20

Én sem vitatkozok,de akkor gyakorlatilag semmit ne fújkálj a hajadra,mert ha abbahagyod ugyanúgy hullani fog,legyen szó bármelyik hajszeszről.Majd ha annyi hajad lenne mint nekem,még attól is boldog lennél,hogy azalatt az idő alatt míg kezeled,van egyáltalán hajad és van legalább eredmény.

Amúgy meg mindenki azt csinál amit akar.

Én csak a véleményemet írtam le.

14672. feketepanna (válaszként erre: 14671. - Siss27)
2013. júl. 7. 13:08
Nem fogok ezen vitatkozni de igenis elmondtam a dokinak a velemenyem h mi a szarert fujkaljam ha abbahagyom ugyis elkezd hullani???? Most ha valakit megnyugtat az h ideig orig nem hullik akkor annak valjek egeszsegere, de en egy ilyen vegyszert nem fogok a fejemre fujni eletem vegeig.....
14671. siss27 (válaszként erre: 14667. - Boccci)
2013. júl. 7. 10:55
Nem is pont rád értettem,hogy lehúzod.Csak akiknek javasolja az orvos,egyből lefikázzák,pedig ki se próbálta.Nekem anno hatásos volt.Az a módszer nem rossz,amit írtál.Mi segített újra rendbehozni a hajam?Semmi.Most Planturt használok már jó ideje,de semmi nagy változás.Csakis azért használok mindig valamit,mert enélkül már lehet alig lenne hajam.Még így is sávokban kilátszik két oldalt a fejbőröm,meg mennyiségre is édes kevés.Kínomban már egy ideje a ricinusolajat is bevetettem,szilikonmentes balzsamba belekeverem és pakolásként rajtahagyom 2 órára.Bár emellett is hullik,szerintem nem tőle,mert ha hosszabb szünetet hagyok akkor is,de legalább azt már látom,hogy hosszra nő tőle és apró kis hajak is ágaskodnak.Csak ez a fránya hullás állna már el.Eddig még hosszra is stagnált,most legalább megmozdult valami.
14670. Boccci (válaszként erre: 14668. - Anda83)
2013. júl. 6. 21:53

Nekem IR-em és PCOS-em van, ez már önmagában elég ok a hajhullásra :-( Csak az a fura, hogy bármit használok, ami direkt erre való, mégsem ér semmit.


Nekem 2 éve magas az atpo-m, a hajam pedig 6 éve hullik. Egyébként attól is hullhat igen, de attól egyenletesen mindenhonnan hullik. De az én hajam szerintem nem ettől hullik. Ha belegondolok, hogy mi lesz ha ettől is elkezd hullani........ilyenkor kicsit irigylem az arab nőket a csador miatt :-)

14669. 591e676e61
2013. júl. 6. 18:37
Stresszmentes élet ! Ez a titka
14668. Anda83 (válaszként erre: 14665. - Boccci)
2013. júl. 6. 16:53

Hihetetlen amúgy, hogy még az okot sem tudják kideríteni, elkeserítő az egész. Ezek szerint neked is Hashimotod van amúgy? Attól nem hullhat szerinted?

Mindenesetre ha kipróbálod a neocapilt, kíváncsi leszek, mit hat....

14667. Boccci (válaszként erre: 14666. - Siss27)
2013. júl. 6. 16:38

Én egyáltalán nem húzom le a Neocapilt, sőt épp azt írtam, hogy nagyon filózok rajta, hogy elkezdjem e használni. A szutyok szót csak idéztem :-)


Nekem jelenleg 2 ismerősöm használja és nagyon dícsérik, igazából az ő hatásukra szeretném kipróbálni. Az a bajom vele amit te is írtál, ha abbahagyja az ember brutál hajhullással jár. És ettől félek :-/ Egy idő után hozzá is szokik a szervezet és már nem lesz olyan hatásos, de állítólag ezt át lehet hidalni úgy, hogy 4-5 havonta megszakítani a kúrát 7-8 napra (ennyi megvonástól nem jelentkezik hullás, semmi baj nem történik) és utána újra folytatni. Így elvileg nem szokik úgy hozzá a szervezet és hosszabb távon marad hatásos.


A Neocapil és a Regain abbahagyása után mi segített újra rendbehozni a hajad?

14666. siss27 (válaszként erre: 14664. - Boccci)
2013. júl. 6. 16:01

Le lehet húzni a Neocapilt,de nekem azóta se volt olyan jó és annyi a hajam,mint akkor amikor használtam.2 évig ezt,2 évig Regaint,ami gyakorlatilag ugyanez,csak akkor még nem volt a N. Nagyon sokféle hajszeszt kipróbáltam már,de ami látványra is jó volt,az ő volt.Egy hátránya van,hogy függő lesz tőle a búrád.Tehát ha abbahagyod,az brutál hullással jár.Én csak azért hagytam abba,mert nem mertem még hosszabb ideig folyamatosan használni.Meg is lett az eredménye.A vérnyomásommal semmit nem csinált.

A Varga nekem például egyáltalán nem vált be.Se a Helia-D.Mindkettő gyógynövényes ugyebár.

A dht érzékenységről meg annyit,hogy lehet,hogy csak a fejbőrben jelentkezik minimálisan és a hajhagymák érzékenyek rá.Ez pedig egyéb hormon eltolódással nem jár,kimutatni pedig nem lehet.Nekem ezt magyarázta egyszer a doki.

14665. Boccci (válaszként erre: 14663. - Anda83)
2013. júl. 6. 15:48

Azt mondják ha felül hullik és ritkul, az androgén :-( De az is tény amit te mondasz, hogy egyik olyan szer sem segített, ami direkt erre való, még a fűrészpálma és a koffein sem. Szóval széttárt kezekkel bámulok a semmibe, hogy akkor most merre tovább.


Az atpo-m nekem is szar, kb 2 éve derült ki, előtte még jó volt.

14664. Boccci (válaszként erre: 14662. - Feketepanna)
2013. júl. 6. 15:45

Tényleg? :-D Pedig én épp most kezdtem el gondolkodni azon a "szutykon" :-D Az tart vissza tőle, hogy alacsony a vérnyomásom, a minoxidil meg alapból egy vérnyomáscsökkentő...


A Varga cseppet sokan dícsérik. Még sosem próbáltam.

14663. Anda83
2013. júl. 6. 15:45

Bocci, ha évek óta hullik, nyilván szélesedik a hajvonal, de ez önmagában szerintem egyáltalán nem jelenti azt, hogy androgén a hullás, pláne, ha semmi más nem támasztja alá. Ha nem foltosan, hanem diffúzan hullik és évekig, szélesedni fog a választék:( akármi miatt is hullik. Ha androgén lenne, akkor a sok androgén hullásra való cuccnak is segítenie kellett volna, mert az még a pasiknak is segít.


Hajgyógyászhoz meg én is csak 2 év után jutottam el. Hát, egyelőre egy hete mosom csak a fejemet az általa írt cuccokkal, így eredmény nincs:) vagy :( és én se vagyok hajlandó rákenni ugye a szteroidos-ösztrogénes bigyókat.


Tegnap kaptam meg a pajzsmirigy eredményem másik felét, nem csak az atpo-m, hanem a aTg eredményem is szar, duplája a maximum értéknek. Szerintem részben ettől hullik.

14662. feketepanna (válaszként erre: 14649. - Boccci)
2013. júl. 6. 15:19
En voltam:-) de megmondtam neki h nem kenek ra a fejemre semmi szutykot:-D tehat nincs velemenyem rola:-) varga cseppezwk most es egesz hatasos:-)
14661. Boccci (válaszként erre: 14660. - Boccci)
2013. júl. 5. 21:23
Most mielőtt azt mondjátok, hogy nem is foglalkoztam vele mert nem voltam hajgyógyásznál :-) .... voltam helyette tucatnyi bőrgyógyásznál, nőgyőgyásznál, endokrinológusnál, természetgyógyásznál és belgyógyásznál. Az eredmény, hát...
14660. Boccci (válaszként erre: 14659. - Kori54)
2013. júl. 5. 21:21
Na ez az, ha még él a hajtüsző.... 6 éve hullik a hajam, az elég sok idő. Hajgyógyásznál még sosem voltam, most egy ilyen vizsgálaton gondolkodom. Hogy van e még értelme a sok kenceficének, vagy már halott ügy.
14659. kori54 (válaszként erre: 14657. - Boccci)
2013. júl. 5. 20:10
Még egy kisérletet tehetnél a Vargával, mert azt férfiaknak és nőknek is ajánlják. Tehát androgén hullásra elvileg jónak kellene lenni, persze, ha még él a hajtüsző.
14658. kori54 (válaszként erre: 14656. - Anda83)
2013. júl. 5. 20:04
Ja igaz, az a másik joker szöveg :D
14657. Boccci (válaszként erre: 14653. - Anda83)
2013. júl. 5. 10:45

Hát nálam ez úgy van, hogy fent hullik, a hajvonalam szélesedik, szóval tényleg látszik, hogy androgén hullás. Évek óta tart már, mindig ráfogték a bőrgyógyászok, hogy örököltem, ez van. De a dédszülőkig visszamenőleg senki nem kopaszodott a családban, még a férfi felmenőim is nagy hajjal haltak meg 80-90 éves korukban. Aztán tavaly kiderült, hogy IR-em van, mert nem hagytam annyiban és tudtam, hogy valami okozza ezt.

A laborleletem úgy néz ki, hogy a sima tesztóm 2 felett van, szóval az lehetne jóval alacsonyabb. A szabad tesztóm viszont nem magas, normál tartományban van, az shbg-m pedig magas. Szóval ez a helyzet.

Viszont már csomó mindent próbáltam, ami direkt androgén hullásra van, fűrészpálma, koffeines sampon + hajszesz, Alpicort F hajszesz (az az ösztrogénes izé). És persze semmi nem segített.

14656. Anda83 (válaszként erre: 14655. - Kori54)
2013. júl. 5. 09:03
Hát meg ha semmi nem mutat semmi androgén hatásra, akkor mi a fenéért kell azt mondani rá, h androgén hullás? Vagy ettől hullik, vagy a zsíros korpától:))))
14655. kori54
2013. júl. 5. 08:49
Szerintem a dokik felkapták ezt a lehetőséget, hogy androgén hullás, mert valójában fogalmuk sincs, hogy kinél mi okozza. De valamit azért monaniuk kell. Nehogy már 20 éves kortól kezdve mindenkinek androgén legyen a hullása :D
14654. Anda83 (válaszként erre: 14653. - Anda83)
2013. júl. 5. 08:30
ja, a szabad tesztóra írtad, h alacsony, akkor végképp nem értem, hiszen elméletileg nincs minek dht-vá alakulni. Ha meg nincs, akkor mi a fenéért okozna androgén hullást??!
14653. Anda83 (válaszként erre: 14652. - Boccci)
2013. júl. 5. 08:29

Nincs mit:) amúgy miből állapították meg neked az androgén hullást?

nekem is próbálkozik ezzel a doki, de mivel nekem is minden értékem a helyén van, kb az ideális arányoknál, plusz még minimális androgén hatás sincs rajtam, egy kósza bajuszka, egy erősebb szőrszál, stb. ráadásul nekem hirtelen, egyik napról a másikra kezdett hullani, diffúzan hullik, női a hajvonalam, nincsenek pattanásaim, se túlsúlyom, pláne hason, szóval nem tartom még 1%-nak se az esélyét annak, hogy androgén legyen a hullásom.

Kíváncsi lennék, nálad mi a helyzet, ami alapján ezt mondja a doki.


Én úgy tudom, 1 körül kell lennie a tesztonak nőknél. Ha túl alacsony, az valami olyasmit jelent ha jól tudom, hogy akkor sok a szabad, ami dht-v alakul. elvileg. De ha meg magas az shbg, az elvileg megköti. Nem értem, hogy van, de az a baj, hogy szerintem a dokik is csak kapálóznak :S

14652. Boccci (válaszként erre: 14651. - Anda83)
2013. júl. 5. 01:20

Anda, köszönöm szépen a részletes választ :-)


Igazából azt nem értem, ha a szabad tesztóm normál tartományon belül van, sőt alacsony, az shbg-m pedig magas, akkor hogy lehet androgén hajhullásom? Vagy ettől még simán lehet? Hogy is van ez...

14651. Anda83 (válaszként erre: 14650. - Boccci)
2013. júl. 4. 22:55

[link]


SHBG

 Ösztradiolt és tesztoszteront is köt, de az affinitása nagyobb a

tesztoszteronhoz

Szérum szintje férfiakban alacsonyabb (több szabad hormon)

SHBG csökkenése jobban növeli a szabad tesztoszteron szintet,

mint a szabad osztradiolszintet: androgén hatású

SHBG emelkedése a szabad ösztadiolszintet növeli jobban:

antiandrogén hatás


Ezek alapján az jön ki, hogy ha alacsony az shbg, akkor több a szabad tesztoszteron. (mivel ha sok, akkor sokat is köt ugye)

14650. Boccci (válaszként erre: 14648. - Anda83)
2013. júl. 4. 21:44
Nekem magas az shbg-m, a felső határon van. Ez összefüggésben áll a dht-val?
14649. Boccci (válaszként erre: 14629. - Feketepanna)
2013. júl. 4. 21:43

feketepanna, nem emlékszem pontosan, de talán te írtad pár hónappal korábban, hogy voltál Tűű doktornál és Neocapilt ajánlott neked. Milyen tapasztalatod volt vele?

Ha mégsem te voltál az akkor ne haragudj :-)

14648. Anda83
2013. júl. 1. 07:47

Nem felváltva, hanem összekeverve. Majd meglátjuk, hat-e valami....


Gesztenye, köszi. Mondjuk a teszto szintem pont a nőknél ideális számon van, ha jól tudom, az shbg-m meg nem csökkent (mintha annak is csökkennie kéne ha magas a dht) Meglátjuk, mit mutat a 21. napi vérvétel.

14647. kori54 (válaszként erre: 14645. - Anda83)
2013. jún. 29. 11:24

Szia Anda! Most két samponnal egyszerre hogy kezeled a hajad, felváltva? Én is így jártam 2 éve sima bőrgyógyász majdnem ugyanezeket írta fel. A szteroidos pakolást nem mertem felrakni, heti 3x abban kellett volna aludnom. Az alpicort F meg nem használt. De velem megvetetett egy drága wichy sampont is, ami szintén kidobott pénz volt.

Remélem neked használnak az előírt szerek!

14646. bf788839f9 (válaszként erre: 14645. - Anda83)
2013. jún. 29. 10:06
Ha a DHT szintje megnő, a tesztoszteron csökken.
14645. Anda83 (válaszként erre: 14644. - Vali72)
2013. jún. 28. 20:31

Szia! Hát én se éreztem a zsírosodáson kívül semmit, mert ha kapargattam, ha nem, nem volt semmi trutyi, és korpa sem, de a mikrokamera alatt látszott, hogy zsírban van a töve a hajnak.... a tarkónál pl. sokkal-sokkal enyhébb volt, ill. én ott nem láttam egyáltalán olyasmit, mint a fejtetőn. De amúgy szabad szemmel semmi nincs, ezért is nem mentem eddig hajgyógyászhoz.

Nem tudom, a gyulladásra jó-e a kén vagy nem, majd elválik, most 3 hétig mosom naponta. Igazából az biztat, amit a váróban lévő csaj mondott, hogy elvileg ugyanezt állapították meg neki, és ugyanezeket kapta, és elállt a hullás, 1 hét után enyhült. Majd úgyis beszámolok. Annyi, hogy én az ösztrogénes szteroidot kihagyom, meglátom, így mire jutunk, mert szerintem az androgén hullásra akarja, amire a későbbiekben minoxidilt szándékozik, amit szintén nem óhajtok a fejemre kenni, mert egy elég nagy területen láttunk 2 csoffadtabb hajszálat, ennyi veszteséget elviselek, egyelőre nem foglalkoztat. Biztos, hogy nem amiatt hullik veszettül.


Azért nem nyugtattál meg a dht érzékenységről, az számít mennyi szabad tesztoszteron szaladgál a szervezetemben? Mindenesetre nem érzem (jó, ez hülyén hangzik) de szerintem nem ez a bajom okozója. Én a kezdetektől a fejbőrömre fogom, amit a festékkel tettem taccsra, ehhez hozzájöhet még a pajzsmirigy alulműködés, aláírom, de szerintem az androgén az nem.

Hát, meglátjuk, mire jutunk.

Elvileg a nizoral van a seborrheás dermatitisre, a kénes meg a zsíros korpára.

14644. Vali72 (válaszként erre: 14643. - Anda83)
2013. jún. 28. 20:15

Szia!

Írd már le légy szíves, hogy milyen az a zsíros korpa? Mármint mit érzel? Az enyém zsíros, mint az állat, de én úgy hallottam, hogy a zsíros korpánál hámlik a fejbőr, meg ha kapargatja az ember, akkor a köröm alatt marad valami trutyi. Nekem semmi ilyesmi nincs.

Ha meg be van gyulladva a fejbőr, vagyis a sheb.dermatitisz az valami gyulladás, arra meg úgy tudtam, hogy pont nem szabad kénes sampont használni, mert még jobban szárítja a gyulladt fejbőrt. Én legalábbis így tudtam, de persze mindenki mást mond. Az meg, hogy a vérkép nem mutat férfi hormon eltérést nem jelent állítólag semmit, ezt a hajhagyma érzékenységet a férfi hormonra nem lehet kimutatni, normál mennyiségű férfi hormonra is lehet érzékeny.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook