Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
14883. kori54 (válaszként erre: 14879. - SSszonja)
2013. szept. 16. 17:29
Igen én is így jártam a 8-as vas nincs megjelölve és én sem figyeltem fel rá, a k dokinő meg főleg. Más vassal kapcsolatos értéket soha nem nézetett, mert szerinte nem indololt. Ráadásul egy gyenge vastabit írt fel. a 100 mg-os már tud valamit. De mire szedni kezdtem, már túl sok hajat vesztettem. Ki tudja mióta volt már alacsony a vasam... Remélem nálad még időben lesz a pótlás. Bár az is egy kérdés mitől csökkent le a szintje..
14882. 7a1c4d35f1
2013. szept. 16. 14:44
Ja, a fodrászomat is megkérdeztem, 1 hónapjavoltam nála, azt mondta szólt volna ha súlyos lenne a hajhullásom. Ő egyből a vasat meg a C vitamint mondta.
14881. 7a1c4d35f1
2013. szept. 16. 14:43

Sziasztok!

Én is csatlakoznám a hajhullatok társaságához:)

Igaz, nem arról van szó, hgoy tele van hajjal a fésűm, inkább a hajmosáskor jön ki nagyon sok. A víz tetén úszkál egy csomó, és utána akifésüléskor is jön. Most én is bepánikoltam, mert a párom is szólt hogy nagyon hullik a hajam. Egyből rohantam a tükröhöz, én viszont látom a kis hajszálakat, amik nőnek. Voltak ilyen hullós periodsuaim, de akkor elk kezdtem szedni dm-es kovaföld kapszulát, meg C, kálcium meg Vas vitamint, és az segített. Most sajnos a vitaminokat kihagytam, a kapszola így semmit nem ért...

Hajmosásra és sima Dove sampont meg balzsamot használok, néha hajpakolást, és festem is a hajamat. Külsőleg semmi kencét nem szoktam használni. Ahogy itt olvastam, eszembe jutott egy tini kori hajmosási praktika, igaz akkor ezt a zsíros hajamra vetettem be: tojással mostam meg a hajamat, a balzsam pedig ecetes víz volt. Esküszöm olyan volt, mintha samponnal mostam volna. Csak ráuntam, mert midnig macera volt, keverd össze a tojást, készítsd el az öblítő vizet, stb. Igaz nem tudom, hogy ez hajhullásra jó lenne e.

Azon is gondolkodtam kipróbálom azt, hogy egy időre áttérek asima baba samponra...Hátha. Bar nem hinném hogy kevesebb kémiai trutyi van benne.

14880. SSszonja (válaszként erre: 14879. - SSszonja)
2013. szept. 16. 11:57
JA és annyi a jelentése ennek, hogy kering a vérben vas (lehet hogy az előzőleg bevett tabletta) de a vasraktárak tök üresek.
14879. SSszonja (válaszként erre: 14876. - Vali72)
2013. szept. 16. 11:56

Bizony én sem hinném, hogy egy biosampon lenne a megoldás...

Hadd osszak meg valamit veletek: nem tudom Ti a vérképben a vas érték mellett nézettetek e más vas paramétereket e. Azt hiszem alapból nem nézik, viszont én nemrég amikor említettem, hogy hullik a hajam kezembe kaptam az összes idevágó értéket. És ahogy olvasgatok a neten van olyan, hogy látens vashiány. Amikor az Fe értéke normális (pl nálam 18) viszont a többi érték (vaskötő kapacitás, ferritin,transzferrin,MCV) mind rosszak. Nos nálam ez van ill NAGYON remélem, hogy ez az ok. Az orvos felírt receptköteles vasat, azt szedem most. Ki mit gondol erről? elméletileg a haj hullhat ezek miatt, de lehet hogy sokan megnyugszanak a normál vas érték miatt és nem nézik tovább.Én szeretném ha így lenne, mert ez azt jeleti megoldanám a hullást, de azért az elbizonytalanít hogy már egy ideje szedtem drogériás vasat és nem volt változás. Talán most ez a nagy adagos...

14878. kori54 (válaszként erre: 14870. - Sütibaba1)
2013. szept. 15. 23:33
Köszi sütibaba, majd utánajárok :)
14877. Tempest (válaszként erre: 14874. - Lilibeth59)
2013. szept. 15. 20:33
Lenmagból hogyan készítsek hajzselét??
14876. Vali72 (válaszként erre: 14874. - Lilibeth59)
2013. szept. 15. 19:48

Akik évek óta itt kínlódnak a fórumon, tök mindegy, hogy mivel mossák hajukat - szerintem. Ez nekünk már régen túlmutat egy sampon választás problémáján. Én pl. már rengeteg sampont kipróbáltam, bio sampont is, sls menteset is, de ha épp olyanja van akkor hullik, ha meg valamitől jobb állapotba kerül, akkor nem hullik annyira. Olyankor örülök, hogy na amivel most mosom vagy fújkálom végre használ, aztán megint elkezd hullani és rájövök, hogy totál mindegy mit csinálok vele, mert semmi összefüggés nincs a rákent dolgok és a hullás között.

Rendes vagy, hogy segíteni próbálsz, de ha évek alatt már kipróbálsz egy csomó dolgot, elmész mindenhova, teljesen ki vagy vizsgálva, ráköltesz egy tonna pénzt, semmi bajod nincs, a hajad meg csak hullik, akkor egy idő után elmegy a kedved otthon tojás sampont pancsolni, meg mosódiót készíteni, mert nem ezen múlik.

2013. szept. 15. 17:53
Jujj, dejó. Antalvali forradalmára on board. Remek.
14874. Lilibeth59 (válaszként erre: 14870. - Sütibaba1)
2013. szept. 15. 17:38

Egy kis segítség, hogy lecseréldhesd a mosogatószeredet, én is használom, és nekem bevált.

Vegyszermentes mosogatószer

5-6 egész mosódió héját fél liter vízben kb. 10 percig forralok, teszek bele 2 evőkanál lenmagot (tegyük teatojásba, vagy gézbe csomagolva, összekötve, mint egy kis batyut), akkor gélszerű lesz, ehhez teszek még egy teáskanál szódabikarbónát. Lehűtjük, és tehetünk bele pár csepp citrom, narancs, teafa illót, ami van otthon, de anélkül is jó. Ha túl erősnek bizonyul, forralt vízzel hígítható.

Ha van otthon ezüstkolloid, vagy kálium szorbát és a nátrium benzoát, ezekkel bátran tartósítható, ha nincs, hűtőben kell tárolni.


Mosódió DM-ben is kapható, bio boltokban is, nem kell rendelni. 3x/4x kifőzhető, nagyon gazdaságos, olcsó, sokáig elég. Lenmagot a Tescoban veszek, nem csak ehhez, pl. lenmagzselés szemránckrémhez, vagy hajzselének is használom, vagy bármihez, amit sűríteni, zselésíteni szeretnék, pl. folyékony mosószer, folyékony szappan stb.


Folyékony szappan és könnyű otthon házilag készíteni, és elviheted a munkahelyedre...


Az öblítőt pedig tényleg iktasd ki az életedből, még a bőrgyógyászok is azt javasolják (pedig az nagy szó!), hogy ne használjunk öblítőt, nagyon sok bőrbetegség okozója...

14873. Tempest (válaszként erre: 14872. - Lilibeth59)
2013. szept. 15. 17:00
Huhh hát köszi a gyors és kimerítő választ. A leírtak közül jónéhány dolgot életemben nem hallottam. Azokon a porokon is csak pislogok nem is értem, és ezt az agyagot sem. Lesz minek utána nézzek. :)) Köszi még1x.
14872. Lilibeth59
2013. szept. 15. 15:35

Én régebben használtam (néha még most is, ha elcsábulok) hajmosó szappant. Persze, van, akinek nem válik be, itt is oda kell figyelni, hogy milyen tip. a hajunk - száraz, zsírosodásra hajlamos, normál, korpás stb.

Nagyon fontos a samponos hajmosás után az almaecetes (barna, fekete hajra), citromleves (szőke, világosbarna hajra) öblítés. Az nem elég, hogy egy flakonból ráöntjük a fejünkre, hajunkra, lavorban, mosdókagylóban öblögetni kell az ecetes/citromleves vízben, ami ne legyen meleg legalább 2-3 percig. Nem marad ecetszagú a hajunk száradás után, mint ahogy ecetes öblítés után a mosott ruha sem ecetszagú. Aki akarja, még tiszta vízzel leöblítheti, én nem szoktam.

Használtam saját készítésű tojássampont, itt is almaecetes/citromleves öblítés szükséges. Száraz hajra kell felvinni, és nem szabad meleg vízzel öblíteni, csak éppen langyossal.

Újabban porokkal mosok hajat, shikakai-, amla-, neem-, mosódió por, hibiszkuszvirág por, currylevél por, görörgszéna, kurkuma.. Van, hogy "csak" egyet használok, van, hogy keverem pl. amlát shikakaival, vagy shikakai, görörgszéna, currylevél. hibiszkuszvirág port keverek össze, legutóbb mosódió port használtam.

Ezeket a porokat időnktől függően hagyni kell a hajunkon, de legalább 10 percig, aztán alaposan öblíteni tiszta vizzel.

A Rhassoul agyagot is jó szívvel ajánlom, és az olahpakolásokat is, szinte csodát tesznek a hajjal!

Olajpakolást sajna ezekkel a porokkal nem lehet kimosni maradéktalanul, itt említem meg a Biola Herbal babasamponját, ami 100 %-osan tiszta termék, mentes minden káros összetevőtől. 250 ml és kb. 2000,-Ft körül van az ára, bioboltokban kapható, ezt is lehet/kell higítani, és persze nem csak babák/gyermekeknek ajánlatos, nyugodtan használhatják felnőttek is. Ami a lényeg: szintetikus konzerváló, szintetikus színezék, szintetikus parfüm és Sodium lauryl szulfát (S. L. S) mentes!

A Faith in Nature samponok is tartalmaznak Ammonium Laureth Sulfatet, ami habképző felületaktív anyag, agresszív zsíroldó tenzid. Hatása megegyezik a Sodium Laureth Sulfate-éval.

Az ára kedvező az igaz, 250 ml 1200/1300 Ft körül van.


A Logona samponokban a 3. helyen van a Alcohol denat.

denaturált szesz. Oldószer, tartósító, frissítő

Szintetikus anyag, gyakori alkalmazáskor bőr- és nyálkahártya izgató, a bőrt kiszárítja.


Szóval én ajánlom a Biola és a Bio Bella samponokat, azok tényleg tiszták, kemikália mentesek. Mindegyik 250 ml, az áruk 1200/1300,-Ft, megfelelő higítással sokáig elég.

14871. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14870. - Sütibaba1)
2013. szept. 15. 14:11
:D :D köszi az érdekképviseletet.)))
14870. sütibaba1 (válaszként erre: 14864. - Lilibeth59)
2013. szept. 15. 13:03

Én ezzel mind egyetértek, samponból én is szulfát, parabén és szilikonmenteset használok, szappannal mosakszom tusfürdő helyett, és csak natúr dekorkozmetikumokat kenek az arcomra. De pl. nem cseréltem le a kézmosómat - minek, ha a munkahelyemen úgyis legalább 10x kezet mosok egy nap a sima SLS-essel? Nem cseréltem le a mosogatószeremet sem, vagy az öblítőmet, a parfümömet... Ha mindenből natúr cuccot használnék, a fizetésem utáni első hétben elfogyna az összes pénzem. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenki a maga igényeinek és lehetőségeinek mérten csökkentse a "káros anyagokat", a fejlett országokban az emberek 99,99999%-a használ SLS-es sampont, a többieknek mégsem hullik a hajuk:) Szóval ne vegyük el Rosszcsontka kedvét emiatt a sampontól amit vásárolt...


Kori: én a Müllerben kapható Logona márkájú samponokat használgatom, a mézes-sörös dúsító vált be eddig a legjobban, tényleg ad egy kis volument a hajnak, és nem szárít egyáltalán. 2300 forint körül van egy flakon, 250 ml. Még amiről jókat hallottam és hasonló árban van, az a Faith in Nature. Én mindig jól fel szoktam higítani, így tovább tart, 2 naponta való hajmosással kb. 2-3 hónap

14869. Tempest (válaszként erre: 14860. - Lilibeth59)
2013. szept. 15. 11:18
Engem érdekelne valami káros anyagoktól és SLS től mentes sampon. Fogalmam sincs melyik lenne az, Te mit használsz??
14868. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14859. - Kori54)
2013. szept. 15. 08:31
Köszi kori, aranyos vagy.))
14867. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14860. - Lilibeth59)
2013. szept. 15. 08:31
Köszi. Szerintem az átlagos üzletekben fellelhető samponok 80%a ilyen összetevőket tartalmaz. Kivéve ugye a bio samponokat, de én nem hiszem, hogy emiatt hullana a hajam.
14866. kori54
2013. szept. 14. 22:28
z->t
14865. kori54 (válaszként erre: 14864. - Lilibeth59)
2013. szept. 14. 22:27
Az a baj, hogy túl kevés az alternazíva, de legalábbis nem elterjedt. Én pl szappannal nem fogok hajat mosni, mert koszos érzetem maradt. Igaz, hogy régen próbáltam, de a fésű is tele lett korpa szerű bevonattal utána. Mi az amivel nem kell 5x hajat mosni, hogy tiszta, fényes és könnyen fésülhető lesz a haj, ja és nincs benne semmi, de semmi káros anyag? Szivesen kipróbálnám.
14864. Lilibeth59 (válaszként erre: 14861. - Sütibaba1)
2013. szept. 14. 19:15

Biztos igazad van, de miért nem iktatnánk ki legalább azokat a káros anyagokat az életünkből, amiket lehet?

Értem itt az élelmiszertől elkezdve a tisztító/tisztálkodószereket, tehát kis odafigyeléssel, hogy mit eszünk/iszunk meg, mivel takarítunk, mosunk, mivel tisztálkodunk stb. sokkal kevesebb mérget juttatunk a szervezetünkbe, kevésbé szennyezzük a környezetünket, így megint csak magunknak teszünk szívességet, mert kevesebb káros anyagot tartalmazó élelmiszert/vizet fogyasztunk.

Az SLS pedig igenis nagyon-nagyon mérgező, tisztítószerekben, mosószerekben/öblítőkben, tus/habfürdőkben, bolti szappanokban, samponokban, mosogatószerekben, szinte mindenben megtalálható.


Nem azért figyelek ezekre, mert "Jó dolgomban már nincs mit kitalálnom", hidd el, nyomós okom van rá, és bár eleinte nem volt könnyű, ma már tudatosan és rutinszerűen megy.... és "köszönöm, jól vagyok"....

14863. Nissi (válaszként erre: 14851. - E6429b7168)
2013. szept. 14. 18:25
A férfiaknak szerencséjük van náluk elfogadott a hajhullás, még sexi is lehet. De férfiaknál is hormonális probléma lehet a dolog mögött. Egy ismerösömnek prosztata megnagyobbodása van és gyogyszertöl amit kapott rá, kinött a haja:)
14862. Nissi
2013. szept. 14. 18:16
En mindenkinek javaslom hogy végeztesse el az inzulin rezisztencia tesztet, ha nincs gyulladás, vas hiány akkor a hajhullás legtöbbször hormonális eredetü.
14861. sütibaba1 (válaszként erre: 14860. - Lilibeth59)
2013. szept. 14. 18:15
Valóban nem a legjobb SLS-es sampont használni, de szerintem érnek bennünket ennél sokkal károsabb hatások is...
14860. Lilibeth59 (válaszként erre: 14856. - Rosszcsontka81)
2013. szept. 14. 13:42

Mindig megnézem, hogy mit tartalmaz a termék, amit magamra kenek.

A Nioxin sampon első három összetevője: az első, ami a legtöbb van benne az a víz,


a második a TEA-Lauryl Sulfate. Amit erről tudni kell:

Felületaktív anyag, tisztítószer, mellyel leggyakrabban samponokban, tusfürdőkben és arctisztítókban találkozhatunk. Ez az anyag nagyon hasonló a Sodium Lauryl Sulfate (SLS-hez), így bár magáról a TEA-Lauryl Sufateról nincsen sok kutatás, mivel az SLS egy agresszív, irritáló tisztító anyag, így a TEA-Lauryl Sulfate-ot tartalmazó termékek használata sem ajánlott.


A harmadik összetevő a Sodium Lauryl Sulfate, erről is tudni kell, hogy nagyon káros az egészségünkre!!!

Sodium Lauryl Sulfate (Nátrium Lauryl Szulfát) Erős tisztító és nedvesítő hatású anyag, amely előfordul a felmosószerekben, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben egyaránt. Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag. Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító hatású.

Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható. A csomagoláson a következő figyelmeztetés olvasható: belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt. Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz! Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni! Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése. Lenyelése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, és a címkét vagy a csomagolást meg kell mutatni!


Szóval az első három összetevő, ezekből van a legtöbb a samponban, nem ajánlom, hogy használd!

14859. kori54 (válaszként erre: 14858. - Rosszcsontka81)
2013. szept. 14. 12:43
Nincs mit!Ez majd optikailag és hangulatilag is segit, de szerintem valóban csökkenni fog tőle a hullás. Magamnál is igy vettem észre :)Drukkolok, hogy jó legyen a Nioxin !
14858. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14857. - Kori54)
2013. szept. 13. 18:08
Szia kori! Köszi.) Nekem is iszonyat rengeteg hullott, de kizártnak tartom,hogy egy borsónyi sampontól lenne.. Vagy ki tudja.. Múlt szombaton levágattam a kivasalva hátközépig érő hajamat, már itt-ott alig 10 cm, de legalább nem 40 centis hajak kígyóznak a földön... Nem tudom mi lesz ennek a vége... :O
14857. kori54 (válaszként erre: 14856. - Rosszcsontka81)
2013. szept. 13. 17:26
Szia Rosszcsontka! Nekem volt samponom, hozattam, de első mosáskor rengeteg hajam jött ki és nem mertem többet használni. Biztos, hogy nem az okozta, mert akinek elajándékoztam annak elállt a hullása. Igaz abban az időben a bölcsességfogát is kihúzták, ami gyulladt volt. Na, ettől sem lettél okosabb, bocsi. Remélem használni fog Neked! A neten olvastam sok pozitív beírást róla.
2013. szept. 13. 15:04
Sziasztok! Van köztetek olyan, aki használ(t) Nioxin termékcsaládot? (sampont, balzsam, fejbőrápoló) Már van fodrász a családban, tőle rendeltem és állítólag kevés, akinek nem használ - na erre kíváncsi leszek.. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
14855. sütibaba1 (válaszként erre: 14854. - Kori54)
2013. szept. 11. 18:59
Ez egy ördögi kör... Én egészen mostanáig mindig csak kibontva hordtam a hajam, mert utálom összekötve.. De nyár eleje óta már annyira ki van ritkulva, tiszta csoffadt, hogy csak összefogva tudom hordani. Még otthon is, mert utálok tükörbe nézni a 2 szál hajammal, egyedül éjszakára szoktam kibontani. Ráadásul mivel egy hülye pillanatomban levágattam állig érőre, szorosan is van összefogva mert alig ér össze a copf :D
14854. kori54 (válaszként erre: 14853. - Sly001)
2013. szept. 11. 15:26
Remélem csak nagyon lazán kötöd össze a hajad? Nekem az állandó feltűzéstől- a hajszálak feszülésétől -is ritkult a hajam hátul. A folyamatos húzástól elsorvadnak a hajtüszők. Sajnos én későn vettem észre, azóta már nem tűzöm fel, de nem sűrűsödik vissza. A korod még nem ok a hullásra :)
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook