Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
14913. emi1206 (válaszként erre: 14910. - Sly001)
2013. szept. 23. 03:56
Igen, én veszem, nálunk a közelben van egy nagykereskedés és onnan szerzem be. Elvileg sok helyen lehet kapni, de szerintem kisebb boltokba nem árt odatelefonálni mielőtt mész hozzájuk, mert én jártam úgy, hogy az eladó nem tudta, hogy miről beszélek (nyírfacukrot ajánlgatta helyette :)).
14912. sütibaba1
2013. szept. 22. 14:04

A nyírfanedvet én is használom egy pár hete. Viszont ilyen hajlötyibe (nagyobb kiszerelésűbe) nem tenném, mert ugye felbontás után csak 7 napig jó. Egyébként én úgy rendelem egy webshopból (bioszallito.hu).

Majd tavasszal én is csapolok magamnak, de az se áll el sokáig ha jól tudom:(

Én kenem a fejbőrömre is, hajmosás után, és nem öblítem le. Illetve minden reggel megiszok belőle fél decit éhgyomorra. Így fogy el heti 1 üveg. Ötöt rendeltem, már csak egy van, aztán majd rendelek még szerintem, mert nekem bevált (bár a hajhullásomra sztem nem sok befolyással van.. de egészséges)

14911. Tempest (válaszként erre: 14881. - 7a1c4d35f1)
2013. szept. 22. 10:09
HOgyan kell tojással hajat mosni?? Csak simán felverem a tojást és ráteszem, vagy kikeverem valamivel?? És ha ezzel mosok hajat akkor fontos az ecetes öblítés??
14910. Sly001 (válaszként erre: 14906. - Emi1206)
2013. szept. 21. 19:44
Épp ma olvastam én is a nyírfavízről. Állítólag februárben lehet csapolni a fákból. Te veszed valahol?
14909. SSszonja (válaszként erre: 14908. - Aitah)
2013. szept. 21. 16:55
Én ebben a hajhullás miatti stresszben azt nem értem, hogy amikor kezdődik a hullás akkor ugyebár nem stresszel ezen az ember, hiszen ez a hullás után jön. Akkor mégis valami más indítja el.
14908. aitah
2013. szept. 20. 18:05
Főleg azoknak írnék most, akiknek nem örökölt kopaszodással kell megküzdeniük, vagy nem szervi/gyulladásos/gócos okok állnak a háttérben. Kb 3 hónapja kezdett el hullani a hajam, vérvétel semmit nem mutatott, csak a vasam volt egy minimálissal a határ alatt. Eléggé idegesített a dolog, egyre jobban kezdtem rástresszelni, majd eljutottam oda, hogy nem akartam emberek közé menni, pedig a helyzet abszolút nem olyan gáz, inkább csak ijesztő. Eljutottam bőrgyógyászhoz, aki kijelentette, hogy a hajhullásomnak valszeg annyi az oka, hogy folyamatosan rágódok rajta, és egyfajta ördögi körbe kerültem. Amit tanácsolt, hogy próbáljak nem stresszelni. Kb kínomban kiröhögtem, hogy ez a "nagy diagnózis", tényleg fel voltam már készülve mindenre. Lényeg a lényeg, egy próbát megért, hogy a stresszt próbáljam minimálisra csökkenteni. Ez így elsőre borzasztó nehezen hangzik, de gyakorlással el lehet jutni odáig pár hét alatt, hogy egyáltalán nem agyalsz már a hajadon, nem nézel a tükörbe öt percenként, nem agyalsz azon, hogy vajon napi hány szálnál tarthatsz. Egyszerűen próbálj örülni az apró dolgoknak, mozdulj ki, sétálj, bármi, ami el tudja terelni a figyelmed a hajadról. 2 hét alatt sikerült kb. megfelezni a kihullott hajak számát mindenfajta terápia nélkül. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy néha nem agyalok rajta, de ha soknak érzem, csak fogom magam és 20-30 percre megpróbálok relaxálni. Nagyon király relaxációs gyakorlatok vannak, próbálj elcsendesedni, stresszmentesíteni magad. Elsőre tényleg nem hangzik egyszerűen, de nagyon gyorsan bele lehet jönni. Ez nem minden. Azt látom nagyon sok emberen, hogy ahogy észreveszik a hajhullást, elkezdik tömni magukba levelestül a multivitaminokat, de nem hinném, hogy ez önmagában megoldás. Pár plusz tanács, ami nekem még segít: rengeteg vizet iszok, kb napi 3-4 litert, valamint rengeteg gyümölcs-zöldség! Nem csak a vitamintartalom, de a rosttartalom is fontos, ugyanis tisztítja a bélrendszert, ezáltal fel tud szívódni a multivitamin is normálisan, amit szedsz. Néha próbálj beiktatni egy kis mozgást, akár egy séta, akár futás, bármi. És a legfontosabb tényleg az, hogy NE pánikolj, tudatosítsd magadban, hogy ez egy ideiglenes állapot, ami biztosan meg fog szűnni, és nagyban a hozzáállásodon múlik, hogy mennyire hamar! Remélem tudtam segíteni, kitartást és fel a fejjel :)
14907. emi1206 (válaszként erre: 14904. - 7a1c4d35f1)
2013. szept. 20. 15:33
Nekem a tojássampon valahogy soha nem sikerül, de szoktam hajpakolást csinálni tojássárgájából és kókuszolajból (vagy tojássárgája + egy evőkanál méz + tej) és az tényleg széppé varázsolja a hajam. Viszont a hullás az változatlan maradt ettől.
14906. emi1206
2013. szept. 20. 15:29

Sziasztok!


Írtam már ide, nekem is a pajzsmirigyem miatt hullik a hajam. Kb. 300 hajszálam hullik ki egy nap, de volt olyan, hogy hajmosás után teniszlabda nagyságú gombolyagot tudtam gyúrni a kihullott hajszálaimból. Hozzátenném, hogy tarkóig érő hajam van, szóval nem a hosszú hajszálak csapnak be. Sajnos úgy néz ki, hogy amíg a pm-em rendbe nem hozzuk, addig a hajhullás nem fog megszűnni, illetve szerintem valamelyik gyógyszerem mellékhatása is fokozza hajhullást. Viszont most találtam (kitaláltam) valamit, amivel már "csak" olyan kb. 80 szál hajam hullik ki egy nap. A sztori: pár éve volt, hogy hullott a hajam, de akkor nem ilyen drasztikusan (persze volt olyan is, amikor ugyanígy hullott) és kolleganőm ajánlotta a Re.alid hajtonikot. Akkor az segített. Most gondoltam kipróbálom megint, viszont sehol nem lehet kapni még a hivatalos oldalról is leszedték. Utánanéztem az összetevőknek és összekutyultam magamnak, amit be tudtam szerezni. Úgy csináltam, hogy egy bögrébe raktam egy teáskanál csalánt, egy tk. kamillát és egy tk. zsurlót. Ezt leforráztam kb. negyed bögre vízzel, 10 percig állni hagytam, majd leszűrtem. Ehhez raktam kávét (ezt csak úgy találomra öntöttem hozzá) és nyírfanedvet (ezt is csak találomra, de nem sokat kb. egy-két kortynyit). Hajmosás után ezzel a keverékkel öblítettem a hajam illetve a nyírfanedvet naponta használom. Iszom is, kb. fél decit reggelente meg a fejbőrömbe masszírozom. Pedig herótom volt már a házi praktikáktól, a világból ki lehetett volna kergetni az okoskodásokkal és most mégis talán ez használ. Tudom, hogy ti is így vagytok ezzel, hezitáltam is, hogy leírjam-e ezt, ha valakit zavartam, attól elnézést. :)

14905. 7a1c4d35f1
2013. szept. 19. 09:20
Ja, és párommam megszagoltattam a fejemet és nem az ecetet érezte hanem a tojást :))) És mondta hogy milyen puha lett a hajam.
14904. 7a1c4d35f1
2013. szept. 19. 09:19

Tegnap este kipróbáltam újra a tojásos hajmosást. Két tojást használtam el, 1 liter vízhet egy evőkanál sima ecetet raktam, ezzel öblítettem le a hajamat, miután lemostam a tojást. Kicsit féltem, nehogy az ecet kiszívja a hajszíneme (vörös), de nem volt semmi gáz. Úgy éreztem több hajam lett :DDD Kifésüléskor a szoksásos mennyiség jött ki, viszont az elmúlt két hajmosás között alig jött ki valami hajszál. Ennek nagyon örültem, igaz nem is maceráltam a hajamat...

Szóval még mindig működik anyáink receptje:)))

14903. SSszonja
2013. szept. 17. 22:00

Találtam egy szimpatikusnak tűnő tricholgust a neten: Borsányi Andrea. tetszik, ahogy a forumokban válaszolgat, sokat kérdez és nem drága termékeket ajánlgat. Asszem elmegyek hozzá, a 13. kerületben rendel.

Valaki tapasztalat?

14902. kori54 (válaszként erre: 14899. - SSszonja)
2013. szept. 17. 15:51
114 mg ferróz szulfát és nem tiszta vas. A másikban amiben 105 mg vas van, abban 325mg vas-szulfát van. Csak ebből gondoltam, hogy az utóbbi az erősebb. Majdnem háromszor annyira :)
14901. Lilibeth (válaszként erre: 14897. - 7a1c4d35f1)
2013. szept. 17. 13:24

Sajnos igen, és nem csak a Baba termékek, de a többi - babáknak, gyermekeknek ajánlott termékek is, lehet az öko-nak, bio-nak kikiáltva, bizony érdemes megnézni, hogy mégis mit tartalmaznak.


Volt egy nagyon kedves webáruházam, hát onnan is azért pártoltam el, mert gyermekeknek kínáltak olyan termékeket, amiben bizony ott lapul az SLS (is), ráadásul szinte megfizethetetlen áron..

Persze vannak jó dolgaik is, mégis azóta, hogy ezt észrevettem, kerülöm ezt a boltot...

14900. Lilibeth (válaszként erre: 14896. - Annie1130)
2013. szept. 17. 13:16

A levendula- és teafa illó is nagyon jó

antibakteriális, fertőtlenítő, gyulladást csökkentő hatású.

Hatékony zsíros hajra és korpás fejbőr kezelésére.

Lehet, hogy Neked nem zsírosodásra hajlamos a hajad, inkább száraz? Mert akkor ezek az illók még jobban kiszárították.


Száraz hajra vitted fel a "sampon"-t? Alaposan be kell dörzsölni, és igen ecetes (ha lehet almaecet) vagy ha szőke/világosbarna vagy, akkor citromleves (kifacsart citromlé, nem bolti) öblítés.


Az is lehet, hogy még maradt a hajadon a régi samponodból, és amíg az maradéktalanul el nincs távolítva, addig bizony előfordulhatnak ilyen "balesetek", sőt, az is lehet, hogy meg kell szokni a fejbőrödnek, hajadnak, hogy átálljon a vegyszermentes tisztításra.

Kitartás, próbáld meg illó nélkül, savas öblítéssel, ha mégis valamilyen illatra vágysz, fújd be a hajad rózsavízzel, ha már megszáradt.

14899. SSszonja (válaszként erre: 14893. - Kori54)
2013. szept. 17. 09:26
Erősebbet?? ebben 114 mg van/tabletta. Van ennél erősebb is? Az erősebb vasban hány mg van?
14898. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 14896. - Annie1130)
2013. szept. 17. 08:23
Én anno csak tojást használtam, mindenféle olaj nélkül, és nekem jó volt. De a héten újra megcsinálom. De az öblítést ezek szerint kihagytad, az aecetes vizet? Azt hiszem attól lesz puha a haj...
14897. 7a1c4d35f1
2013. szept. 17. 07:50
Mi a véleményetek a babasamponról? Ugyanolyan sok kémiai szutyok van benne a mint a rendes samponokban?
14896. Annie1130
2013. szept. 17. 01:29
Itt olvastam a tojássamponról. Jelentem kikavartam, tettem bele néhány csepp levendulaolajat és teafaolajat is, majd megmostam vele a hajamat és szörnyű lett!Alaposan leöblítettem, de mint ha elnehezítette volna a hajamat és nagyon durva tapintású lett. Azért csináltam meg, mert hirtelen elkezdett viszketni a fejbőröm a szokásos samponomtól. Annak ellenére, hogy a hajammal borzalmas amit tett, a fejbőröm mint ha fellélegzett volna.
14895. Sly001 (válaszként erre: 14888. - Sütibaba1)
2013. szept. 16. 23:52
C-vitamin? Legalább napi 1000 mg kellene. A vas felszívódásához is szükséges. Ráadásul rákellenes hatása is van. Már a gyártók is beismerik, hogy nevetséges volt az a napi 80 mg...
14894. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14886. - Lilibeth)
2013. szept. 16. 23:40
Én erre most nem kezdek el reagálni, mert kihullik a hajam nagy része. :) Mindenki abban hisz, amiben jól esik. Vidéki vagyok eredetileg én is.
14893. kori54 (válaszként erre: 14891. - SSszonja)
2013. szept. 16. 20:47
Nekem is azt írták fel, de nem volt elég, akkor kértem az erősebbet.
14892. SSszonja (válaszként erre: 14883. - Kori54)
2013. szept. 16. 20:32
8-as vas? Huu az nagyon kicsi. Nekem 18-as volt, nem is ezzel van a baj hanem a többi vas paraméterrel. legalábbis ez az én teoriám, mert a háziorvos nem akart túlságosan sokat csevegni velem erről.De ellent se mondott és az már valami:)
14891. SSszonja (válaszként erre: 14889. - Kori54)
2013. szept. 16. 20:28
A háziorvos nem volt túl kommunikatív velem, csak hümmögött és felírta a vasat 2 honapra.Mondtam, hogy én szedtem azért vasat, ilyen dm-es drogériás cuccokat, de azt mondta hogy hát az nem sokat ér.Most a Neo FerroFolgammát szedem.
14890. SSszonja (válaszként erre: 14883. - Kori54)
2013. szept. 16. 20:26

Volt ezév elején egy vegetáriánus korszakom-pár honapig nem ettem húst. Talán ez magyarázza. Hát probálok ebbe a magyarázatba kapaszkodni, de ha nem áll le a vastol akkor fogalmam sincs mit tegyek. Akkor valszeg indul az orvosjárás több 10-20 ezerért jááj...

1 honap múlva beszámolok.

14889. kori54 (válaszként erre: 14888. - Sütibaba1)
2013. szept. 16. 20:08
Nekem a b.s multi mellett ment le a vasam, már nem tudom mennyi volt benne. Amúgy sem tud felszívódni a teljes mennyiség. Ebben folsav is van, de a C vitamin is jó mellé, szerintem abból sem a 80mg-os, hanem legalább 200-as. Nem értem, hogy az orvosok miért nem mondják soha, hogy szedjünk mellé C vitamint is....
14888. sütibaba1 (válaszként erre: 14883. - Kori54)
2013. szept. 16. 19:55
100 mg-os? Gyorsan rápillantottam a multivitaminomra, hát bban 9 mg vas van :DD azt hiszem rá kellene feküdnöm a vasbevitelre is... C-vitamint ti szedtek? Milyet érdemes?
14887. Lilibeth (válaszként erre: 14881. - 7a1c4d35f1)
2013. szept. 16. 18:58

Pedig jó lenne, ha továbbra is használnád a "tojássampont".

A Dove samponnak a második összetevője az SLS, amiről már írtam, de benne a Sodium Sulfate, ami

térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használják.

Olvastam egy cikket, ami úgy kezdődik, hogy "Ön Persil mosóporral mos hajat?" Nos úgy látszik, hogy sajnos nagyon sokan igen!


A Dimethiconal hidroxilált, szintetikus szilikonolaj. Hajlakkokban használják. A hajszínezetet károsíthatja. Krémekben és ápoló olajokban habzásgátlóként alkalmazzák. Nehezen bomlik le.

Funkció: rétegképző szilikon


Megjegyzés: A rétegképzők maguk alá temetnek más anyagokat (például a termék egyéb összetevőit). Azáltal, hogy nem engedik a bőrt lélegezni, súlyosbíthatják az izzadság, vagy más anyagok által kiváltott irritációt.

Ugye, ne soroljam tovább?


Ha Neked bevált régebben a tojássampon, akkor azt a pár percet az egészséged megéri, amit arra szánsz, hogy elkészíted.

14886. Lilibeth (válaszként erre: 14875. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 16. 18:08

Mégis, mi bajod van Antal Valiékkal? Igen, olvasom Őket, tisztelem, becsülöm, amit tesznek, de nem ragadtam le csak Náluk, nyitott vagyok mindenre, amit úgy gondolok, jó és hasznos, segít nekem, segíthet másoknak. Vannak mások is Valiékon kívül, akik igyekeznek tiszta, természetes megoldásokat találni a sok kemikáliát tartalmazó termékek kiiktatására az életükből, persze a higiéniát maximálisan továbbra is igényelve.

A lényeg, hogy nem kell, nem szabad a reklámokban hinni, veszel egy sampont, arckrémet, tus/habfürdőt, mosószert, mosogatószert, hajlakkot, hajszeszt/balzsamot stb., stb., stb...., mind-mind hemzseg a mérgező anyagoktól, persze, a gyáetót ez nem érdekli, a profit, amit bezsebel, az már annál inkább.

Gondolkodj, szüleink, nagyszüleink, az ő szüleik... mit használtak? Voltak pl. hajproblémáik, bőrbetegségben szenvedett a lakosság 80 %-a? Ugyan! Nem utolsó sorban, nem voltak koszosak, tiszta volt a ház, az udvar, a kert tele egészséges gyümölccsel, zöldséggel, az udvaron tápszert nem ismerő baromfi, az ólban koca.....

Én is így nőttem fel. A sok vegyszeres tisztítószer helyett minden évben meszelt falak, hetente felsúrolt padló, naponta törölgetés, a szőnyeg kiporolva prakkerral.


Na, elszaladtam, bocsi. Csak azt akartam írni, hogy a kevesebb néha több, a természetes dolgok pedig nem nélkülözhetőek.


A vitamínokról csak annyit, hogy vagy bevíszed zöldséggel/gyümölccsel, vagy szeded a szintetikust, ami többet árt, mint használ.


Bocsi, kicsit kifakadtam....

14885. Lilibeth
2013. szept. 16. 17:46
Bocsi: abból ki tudod szépen húzogatni.....
14884. Lilibeth (válaszként erre: 14877. - Tempest)
2013. szept. 16. 17:44

A lenmagzselé készítése nagyon egyszerű:


1 dl desztillált víz (én sima forralt vizet használok)

1 evőkanál lenmag


Ezt kell zselésedő állapotig rotyogtatni alaplángon, ami kb. 3-5 perc. Utána leszűrni.


A lenmagot mint már írtam érdemes gézbatyuba tenni, abból ki tudod szépen kézzel kihúzogatni a zselét. Eleinte én szűrőn szűrtem le, na az már nehezebb dió volt...


A mennyiség persze változik, attól függ, mihez kell, de az arány a fenti.


Minél tovább főzöd, annál sűrűbb/zselésebb lesz.


Sok sikert!

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook