Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
15063. Farkas Ella (válaszként erre: 15061. - SSszonja)
2013. nov. 6. 23:09

OK utana nezek, de en is arra tippelek hogy nalam valami altalanos egyensulytalansag lepett fel (lombik, stressz, rossz taplalkozas kombo) csak ijeszto hogy nem egy ilyen lassabb lefolyasu "hat igen hullik a hajam" hanem egy ilyen tomeges drasztikus dolog ami nem tudom hogy meddig tart.

Ezert megyek el most egy termeszetgyogyaszhoz hogy hatha mondd valamit. Allitolag csinalnak olyan haj analizist (nem a hajhullas miatt) csak hogy a hajszalbol meg tudjak allapitani hogy valamilyen mereg esetleg felhalmozodott-e a szervezetben, hat ez jovo pentek meglatom mit mondanak.

Sajnos arra jutottam (rengeteget olvastam a temaban) hogy kvazi a hajhullas mindentol lehet ha valami nem OK az emberben, gyakorlatilag a test vesz-jelzese. Egyebkent a hajszalaim nem toredeznek, nem "egeszsegtelen" a hajam, nem korpas a fejborom csak egyszeruen ugy dontott valami bennem hogy a nagy resze atlepett a telogen fazisba. Most azon agyalok hogy levagassam-e addig is (vallig er) vagy arra keszuljek fel hogy a hosszabb hajjal jobban tudok "leplezni".

2013. nov. 6. 22:59

Szia Szonja,

Kanada.

Persze nagyon sok hormont kaptam. Es iszonyu stressz ez az egesz lombik. En is azt tippelem hogy valahol itt van a kutya elasva, de igazan a lombikosok kozott (van tobb forum, rengeteg blog amit kovetek) egy valaki irta csak hogy hullott a haja, szoval nem latom hogy ez altalanos tunet lenne.

Es valoban ezt a 2-3 honapot en is szamon tartom, ami az erdekes hogy valoban az elso lombik utan 3-3.5 honappal kezdodott a hajhullas de pont egybeesett a masik lombik kezdetevel. Szoval lehet hogy meg az elsonek a hatasat erzem, es nemsokara bejon a masodik is.

15061. SSszonja (válaszként erre: 15059. - Farkas Ella)
2013. nov. 6. 20:39

Ird be a googlebe hogy demodex atka hajhullás és kiad mindent, bár nálad a lentieket olvasva nem hinném, hogy ez lehet az ok.

Egyébként valami specko sampon van ellene, persze boltban nem kaphato.

15060. SSszonja
2013. nov. 6. 20:35

Az nagyon is lehet, hogy a lombik miatt van a hullás szerintem. Biztos kaptál ilyen olyan kezelést hormont stb.

Egyébként a hullás általában 2-3 honappal a kiválto ok után indul meg, mivel az elhalt hajszál 2-3 honapig még a fejbőrben van, ennyi idő amíg kiesik.

Nagy érzelmi sokk okozhat olyat, hogy utána 2-3 honappal nagyon hullik a haj.A hajgyogyász 1. kérdése ez volt, hogy ért e valami nagyobb stressz a hullást megelőzően.

Kitartás! Ez nagyon durva hogy nem nézheted meg a saját leletedet! megkérdezhetem ez melyik ország?

15059. Farkas Ella (válaszként erre: 15050. - SSszonja)
2013. nov. 6. 19:17
Es hogy lehet ezt kideriteni? Vagy mivel lehet ellene vedekezni?
15058. Farkas Ella (válaszként erre: 15054. - Sütibaba1)
2013. nov. 6. 19:13

Szia Sutibaba, ezzel most megijesztettel, ki tudnad fejteni bovebben a minoxidillel kapcsolatos ismereteidet?

A tobbivel nincs gond, szerintem atalltam termeszetesre.

15057. Farkas Ella (válaszként erre: 15051. - Vali72)
2013. nov. 6. 19:10

OK fogaszhoz elmegyek, jo hogy ezt emlitetted.


A tobbi azt nem tudom, legkozelebb jovo marciusban megyek haza elvileg... Szoval nem tudom.

2013. nov. 6. 19:09
Azt meg nem mondtam hogy tul vagyok az iden ket (sajna sikertelen) lombikbebi programon, en valahogy ezzel hozom osszefuggesbe, habar nem olvastam arrol lombikos forumon vagy blogon sem hogy valakinek hullana a haja ettol.
2013. nov. 6. 19:08

Sziasztok,

Koszi a valaszokat. Sajna en nem Magyarorszagon elek, itt nagyon nehez szakorvoshoz kerulni. Ennek ellenere neztek vasat (es az ahhoz kapcsolodo felszivodasos egyeb ertekeket) ez jo, valamint neztek ferfihormonokat (ez is jo) es a pajzsmirigyhez TSH-t csak (de a pajzsmirigyemet mar otthon kivizsgaltattam rendesen, alulmukodes van de csak kicsit emiatt magas a TSH-m es thyroxint szedek (de mar regota).

Itt nem adjak oda a leletet tehat az hogy "jo" nem tudom pontosan mit jelent, de nyilvan nem lehet egbekialtoan rosz.

Mast nem tudtam kikonyorogni beloluk, most egy termeszetgyogyaszhoz tervezek elmenni (az van itt) hogy hatha valamilyen modon megallapitjak hogy van-e valami gyulladas, vagy tul sok (tul keves) mereg anyag a szervezetemben.

15054. sütibaba1 (válaszként erre: 15047. - Farkas Ella)
2013. nov. 6. 18:49

Ella: ha rám hallgatsz, a minoxidilt lehetőleg ne kezdd el használni. Samponból, meg úgy egyáltalán mindenből próbálj meg a lehető legtermészetesebb termékeket/módszereket alkalmazni, én tavasszal kezdtem el natúr termékekre váltani és összehasonlíthatatlanul jobban érzem magam azóta...


A túl sok vitamin valóban nem jó, szerintem a legjobb lenne elmenned egy teljes vérképre és abból már meg lehetne tudni dolgokat

15053. sütibaba1
2013. nov. 6. 18:46
Sziasztok! A Schüssler-sókat próbálta valaki?? A fül-orr gégész akinél voltam, homeopátiával is foglalkozik. Említettem neki a hajhullást, megnézte a körmeim és már abból megállapította, hogy vashiányom van, mert barázdált a körmöm és tele van fehér foltokkal. Most 1 hete szedem a Schüssler-sókat, háromfélét.
15052. Lilibeth59 (válaszként erre: 15048. - Farkas Ella)
2013. nov. 6. 18:22
Igazad van, főleg, ha az a "nagyon sok vitamin" szintetikus...
15051. Vali72 (válaszként erre: 15048. - Farkas Ella)
2013. nov. 6. 17:54

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen rossz állapotban vagy, én spec. már bediliztem volna. Azt az orvost, tedd felejtőbe, mert ekkor hülyeséget még nem is hallottam, hogy a férfias hullástól fájna a haj töve:)) Nekem is fájt, vagyis nem tudom, hogy fájt-e de viszketett és volt valami fura érzés a fejemen. Be volt gyulladva a fejbőr, valószínűleg a Tied is be van azért fáj, erre minoxidil-es cuccot rákenni szerintem hülyeség. A fogászati témához meg annyit, hogy nekem gócos fogam volt és nem foltosan hullott, hanem mindenhonnan. Véleményem szerint valami belső gyulladásod lehet, mert ez tényleg sok, ennek nem az az oka, hogy milyen samponnal mosod a hajad. A fejbőr is azért gyulladhat be, mert belül valami gyulladásban van. Szóval ne bőrgyógyászhoz menjél, hanem fogászatra, belgyógyászatra, nőgyógyászatra, endokrinológushoz.

15050. SSszonja
2013. nov. 6. 08:49
Demodex atka: ezt is mostanában találtam a neten. Hajhullást okoz, mert befészkeli magát a hajgyökérhez és folyamatosan petézik. Ezek okozhatnak macerálós, viszkető érzést, főleg éjszaka aktívak.
15049. SSszonja
2013. nov. 6. 08:48

Szia! Üdv a fórumon:)

Megnézték a hormonokat nálad vagy csak úgy megállapította az orvos ezt? Én úgy olvastam, hogy ha már nagyon nem tudnak okot találni akkor ezt mondják rá a hajhullásra.


Még esetleg nem lenne hülyeség elmenned egy hajkamerás vizsgálatra, hátha látnak valamit.

2013. nov. 6. 00:45

Ja es meg egy erdekesseg: egy kulfoldi forumon olvastam (lehet hogy butasag ki tudja) hogy aki nagyon sok vitamint szed (mint en mert olyan tajan elek a foldnek ahol nagyon keves a tapanyag az elelmiszerekben)az is lehet gond hogy a rengeteg vitamint mar nem birja a szervezet, gyakorlatilag meregkent eszleli.

Hat nemtudom. Mindenesetre most visszavettem a vitaminokbol...

Bocs hogy ennyire tulbuzogtam...

2013. nov. 6. 00:40

Es vegul amiket elkezdtem hasznalni, es meg nem tudom hogy hatnak-e.

Lecsereltem a samponomat olyanra ami (talan) termeszetes anyagokbol van, de legalabbis nincs benne (remelem) SLS.

Mosas utan hajoblites csalanlevel-koromvirag-kamilla fozetben. Ez valoban enyhiti az egest (egy darabig).

Plusz a dokim felirt Minoxidil-t (en ugy tudom ez nem a termek hanem a hatoanyag neve, tehat leirhatom) amitol persze felek mert ugy olvastam hogy "orokre" hasznalni kell es van/lehet egy csomo mellekhatasa.

Valakinek esetleg tapasztalata ezzel a szerrel mostanaban?

1 hete hasznalom ezeket, nem tudom meg hogy lesz-e hatasuk.

2013. nov. 6. 00:30

Nekem a hajhullas melletti leg ijesztobb tunetem hogy az egesz fejborom eg ill. a hajtoveim "fajnak" mintha szoros copfban lenne (amiben termeszetesen nincs). Olyan sokat nem olvastam errol a tunetrol ezen a forumon, de vannak angol nyelvu forumok csak erre, ahol az emberek azzal kezdik hogy a dokik hulyenek nezik oket hogy "faj a hajuk".

Nos engem nem nezett hulyenek hanem azt kozolte hogy ez a ferfias tipusu hajhullas tipikus tunete, ugyhogy most jol megijedtem mert ezek szerint nem biztos hogy az enyem helyrejon.

Valakinek van ezzel a tunettel kapcsolatban tapasztalata mostanaban?

2013. nov. 6. 00:26

Szoval:

En ugy olvastam hogy gocoktol (pl. fog, torok, stb.) az embernek foltos hajhullasa lesz, tehat ha nem az van, akkor nem ezekre kell koncentralni.

Ha meg nem foltos, tehat mindenhonnan egyforman hullik akkor vagy a szervezetet erte valamilyen sokk vagy az egyensuly felborulasa (ilyenkor: vas es annak felszivodasa, pajzsmirigy problema, hormonhaztartas megborulasa, menopauza, stressz, taplalkozassal kapcsolatos problema pl. akar glutenerzekenyseg, elsavasodas, mergezes, fejbor betegsege) allhat a hatterben.

2013. nov. 6. 00:21

Sziasztok!

Csatlakoznek en is (egyreszt hogy majd vissza tudjam keresni hogy miket probalgattam es milyen hatasa volt, valamint hogy hatha segitek, ugyanis rengeteg infot tudtam meg innen).

Nekem eredendoen nagyon sok hajam van/volt, es minden evben volt egy-egy oszi/tavaszi par hetes hajhullasom, most viszont mar tobb mint harom honapja hullik. Nekem hajmosaskor 800-1000 (nem eliras, nyolcszaz-ezer) szal hullik ki, hajmosas kozti napokon pedig 100-150. Hajmosasnal csak a szamolas telik 20 percbe. Szoval barcsak 26 vagy 45 hullana...

Amiket eddig megtudtam/probaltam kovetkezo hsz.

15043. SSszonja (válaszként erre: 15041. - Ildikek)
2013. nov. 5. 11:53

Első körben, amit háziorvos meg tud nézni:

TSH-ez a pajzsmirigy eltérést mutatja ha van.

Vas: fontos, hogy ha lehet ne csak magát a vasat nézzék, hanema hozzá kapcsolódó értékeket is: transzferrin, ferritin. vaskötő kapacitás.Nálam pl az volt hogy kapkodtam be pár vastabit emiatt a vasérték OK volt, viszont a többi mind csillagozott, mivel keringett ugyan vas a véremben a reggel bekapott kapszulától, de a raktáraim gyakorlatilag üresek voltak. ha ezt a többit nem nézik, nem is tudtam volna meg.

Mondjad hogy hullik a hajad és nézzék meg ezeket, nekem simán megnézték.

Mást háziorvos nem tud nézetni.

15042. SSszonja
2013. nov. 5. 11:51

Na ma reggel nekem is pont 26 szál jött ki:)

Nem hiszek ebben a hajhullástól való félelem miatti magyarázatban, nekem elkezdett hullani nyár elején és 1-2 hónapig szinte észre se vettem, aztán kezdtem tenni ellene. De nem izgultam emiatt és mégis hullott:)

15041. ildikek (válaszként erre: 15037. - SSszonja)
2013. nov. 5. 05:47
Még annyi, hogy vérvételen mit néztek neked?
15040. ildikek (válaszként erre: 15037. - SSszonja)
2013. nov. 5. 05:47

Én meg azt figyeltem meg, hogy ha nagyon zsíros már a hajam és úgy mosok hajat, akkor nagyon sok jön ki. Ma reggel max 10 hajszál ha kijött, tegnapi nap folyamán amit megszámoltam vagy 35-40 szál volt.


Vérvételen még nem voltam, előbb a fogamat akarom helyretenni,mert a bal oldalon a leghátsó fogamon érzek egy lyukat.


Olvastam sajnos, hogy már a hajhullástól való félelem miatt is hullhat a hajad, én is bekerültem ebbe az ördögi körbe :S

15039. Katie100
2013. nov. 4. 21:53

Follixin - legjobb kezelés a hajhullás ellen.


www.follixin.hu

15038. SSszonja (válaszként erre: 15037. - SSszonja)
2013. nov. 4. 20:18
Hát ez most elég jol hangzik ahogy leírtam, de azért sajnos vannak napk amikor jön jön a hajam itt is egy ott is egy.
15037. SSszonja
2013. nov. 4. 20:16

A 26 nem sok. Az ötszöröse már azért sok hajmosásnál, de egyáltalán nem biztos, hogy annyi.

Én sem tudom eldönteni, hogy hullik e ahajam vagy sem. Mindenképp hullik valamennyire, de talán nem vészes.

Nekem reggel változo, ma pl olyan 30 jött ki és napközben nem nagyon láttam szálakat magamon és este fésülésnél olyan 15 szál volt. Ez nálam a jo kategoria már. Vannak napok amikor reggel kijön 45 szál is és napközben is jön. Nem tudom mitől függ ez. Hajmosásnál viszont nem jön sok.

Most figyelgetem magamat, hogyan változik a ciklus során stb.

Vasadat nézetted? Mert nálam az volt, hogy csináltam nyár előtt egy diétát, nem igen ettem hasznos tápanyagokat ill volt egy vega korszakom is.

Aug-ban elmentem vérvételre és vasraktáraim ki voltak ürülve. Már 3 honapja szedem a vasat, majd nemsokára visszamegyek egy kontrollra. De nem vagyok biztos benne hogy ez okozza, mert azért meg nem szűnt a probléma 3 honap után se.

15036. d41005143d
2013. nov. 4. 05:51
helyes/egeszseges etkezessel ez a problema megelozheto.
15035. ildikek (válaszként erre: 15033. - SSszonja)
2013. nov. 4. 05:34
Ma reggel kb 26 hajszál esett ki amit megtudtam számolni, de ennek több mint a háromnegyede hajvasaláskor. A hajmosásnál meg szerintem az ötszöröse, tudom a vasalást is hanyagolni kellene.Igazából ma kezdtem el számolni reggel. Köszi, hogy válaszoltál :)
15034. Boccci (válaszként erre: 15031. - Lilibeth59)
2013. nov. 3. 22:28
Írtam privit :-)
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook