Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
15123. Nissi (válaszként erre: 15122. - Felhasználóibecenév)
2013. dec. 9. 16:49
Ha IRed van akkor inkább tartsd az IR diétát és szedd a Metet. Elvileg ettöl javulnia kell csak sajnos lassu a javulás.
15122. felhasználóibecenév (válaszként erre: 15115. - SSszonja)
2013. dec. 8. 14:00

Most nincs nálam a papírom, amin rajta vannak a legutóbbi értékek, de emlékeim szerint amit néztek, azok nem voltak vészesek. Majd pontosítok.

Egyébként a hajam szerintem még mindig hullik, viszont nő is. Sok babahajam van megint, nem látja senki, hogy fogyna, bár ez engem egyáltalán nem nyugtat meg, főleg kifésüléskor mosás után.

Sajnos arra jutottam, hogy az én problémám túl bonyolult ahhoz, hogy nagyon gyorsan várjak javulást. Van inzulinrezisztenciám is, pcos-em is.. valószínűleg D-vitamin hiányom is, meg a beleim sincsenek jól. Majd egy radikális diétát készülök kipróbálni, de még nem vettem rá magam (ketogén). Másban már nem igazán bízom.

15121. SSszonja
2013. dec. 6. 22:10
Nekem azokat nézték amiket lentebb felsoroltam. De csak 3 havonta, sűrűbben nem fizeti a TB.
15120. kori54 (válaszként erre: 15115. - SSszonja)
2013. dec. 6. 19:17
A neoferro folgamma nekem is alig hatott, kérj erősebbet, pl ferrograd folic....
15119. Sly001 (válaszként erre: 15115. - SSszonja)
2013. dec. 6. 17:48
Nálunk 1 éve csak ferritint és vasat tudtak nézni a laborban, mást nem. Vasraktárakat azt mondták, csak a László kórházban tudnak nézni...(szolubilis transzferrin receptor, stb...)
15118. Sly001 (válaszként erre: 15117. - Michelle.r)
2013. dec. 6. 17:46

Nekem a háziorvosom írja, 300 ft körül van az ára.

Recept nélkül is kapható, Eurovit D-vitamin (2000 NE) jó árban van.

15117. michelle.r (válaszként erre: 15116. - SSszonja)
2013. dec. 6. 11:47
Szerintem bárhol, emlékeim szerint a DM-ban is látta már. Mielőtt megveszed, jó alaposan olvass utána, mert nagyon nem egyforma a minősége, a hatóanyagtartalma, a felszívódása, stb.
15116. SSszonja (válaszként erre: 15114. - Michelle.r)
2013. dec. 6. 07:16
D vitamint lehet sima drogériában venni? Én néha járok szoliba elméletileg ott termelődik.De lehet h ezt is kéne szedni.
15115. SSszonja (válaszként erre: 15113. - Felhasználóibecenév)
2013. dec. 6. 07:15

Szia!

Ferritin (ez maga a vasraktár), valahol olvastam, hogy ha 70 alatt van akkor hullhat a haj, pedig a normál tartomány alja valahol a 20-nál van asszem.

Traszferrin: ez nem tudom mi pontosan, valami fehérje ami szállítja a vasat. Ha túl magas az utal a vasraktár ürességére.

Teljes vaskötő kapacitás (TVK): ez is ha magas akkor nem jo.(pont fordítva gondolná az ember)

MVC: ez nem tudom mi, de nekem a normál alatt van egy hajszálnyival-ez is vasra utal.


Egyébként ezeket nekem nem nézték sosem csak augusztusban úgy mentem vérvételre hogy mondtam a hajhullást és a nővér beletette ezeket.Akkor maga a vas az nálam 18 volt, ami teljesen jo amúgy.

A mostaninál is jo a vas (20) de a többi még csillagozott, de már javult sokat- 3 honapja eszem a vasat-Neo Folgammát.

Nálad mi a helyzet?

15114. michelle.r
2013. dec. 5. 22:54
Kb. két hete elkezdtem D-vitamint szedni, azóta látványosan alább hagyott a hajhullásom. Bosszant, hogy korábban nem gondoltam erre :/
15113. felhasználóibecenév (válaszként erre: 15112. - SSszonja)
2013. dec. 5. 22:29
Pontosan melyik értékeid csillagosak? Nekem is jó volt a vasam, de most nem tudom hirtelen, miket kéne még nézetni.
15112. SSszonja (válaszként erre: 15110. - D u d o r k a)
2013. dec. 5. 06:28

Az ilyen alattomosan reklámozott cuccokban én nem hiszek. Ha már csodacucc akkor a tényleg sok embernek bevált dolgokat érdemes kiprobálni, mint a Varga, a ginseng csepp, a lucernakapszula-ezekről valodi emberek írják sok helyen, hogy használt.


Nekem megvan a véreredményem: az összes vasérték csillagozott még mindig, de javulgattak az előzőhöz képest. Maga a vas most is tökéletes (20) úgyhogy továbbra is javaslom mindenkinek, hogy nézzen a vasa "mögé". Nálam töltődnek a raktárak de nagyon lassan- 3 honap alatt értem el ezt a pici javulást, de most rákapcsolok napi 2 vastablettával.

15111. kori54 (válaszként erre: 15110. - D u d o r k a)
2013. dec. 4. 19:11

Szia! Ezt teljesen jól látod én büntetném az ilyen szélhámosságot. Beírni nem is lehet a többi "hozzászólás" után és csak egy fb imitáció az egész. Egyébként 10ezertől kezdődik az ár.

A legnagyobb disznóság, hogy azt állítja minden hajbajra jó, kinöveszt és úgy is marad 3-4 havi használat után örökre. Külföldi forumokon érdekes módon nem ismerik. Kiváncsi vagyok mikor jelenik majd meg itt is a hirdetésük....

15110. d u d o r k a (válaszként erre: 15107. - Tempest)
2013. dec. 4. 19:04

Pont ezért léptem fel a fórumra, hogy nem írt-e róla valaki. Egy újabb kamunak tűnik a dolog, pedig olyan jó lenne elhinni, hogy feltalálták a csodaszert! Itt írják az összetevőket: [link]

Már az nagyon fura, hogy a hozzászólások mintha fb-os párbeszédek lennének, mégis mindenkinek tucat neve van, hogy még véletlenül se lehessen rákeresni az emberre. Vagy az ajánlásoknál ugyanez a helyzet, szinte tuti, hogy ők nem is magyarok.


Ez már egy idegen nyelvű weboldal, és érdekes módon ugyanazok az emberek szólalnak meg a fórumban, mint a magyar oldalon: [link]

Ráadásul a termék árát csak akkor láthatod, ha félig beírtad az adataid! Mekkora hülyítés...


Hirtelen annyira elkeseredtem, hogy megint csak abba kellett belebotlanom, hogy egyesek más embertársaikat a pénzért milyen alattomosan próbálják kihasználni...

15109. SSszonja
2013. dec. 4. 08:21
Ma reggel megvolt a vérvétel, kivi vagyok mi van a vasammal. Szerintem du-ra meg is lesz. Kicsit drukkolok, hogy még szar legyen, mert akkor az magyarázza ezt a félhullós állapotomat.
15108. SSszonja
2013. dec. 3. 18:19
Ez elég reklámszagú. nem? Nem böngésztem végig, de kiderül mi a hatoanyag?
15107. Tempest
2013. dec. 3. 17:30

[link] /


Ezt próbálta már valaki, nagyon érdekelnének tapasztalatok. ( a link végéről vegyétek ki a szóközt)

15106. 419d3a90bd (válaszként erre: 15089. - Rosszcsontka81)
2013. dec. 3. 13:56
Nekem szoptatás alatt nem hullott,pedig felkészültem rá lelkileg,hogy fog,de semmi. Viszont utána..na arra jobb nem visszaemlékezni:(
15105. Lilibeth
2013. dec. 3. 13:45

Tényleg jó a koffein! Samponba, hajpakolásokba is lehet keverni kis mennyiséget, úgy mint a panthenolt.

Én pl. a szemránckrémembe is cseppentek pici koffeint.

Ezt olvastam róla:

"A koffein valóban az egyik legősibb, leggyakoribb élénkítőként ismert. Vízhajtó és vérkeringés-fokozó hatása révén a salakanyagok, a zsír és a felesleges folyadék is könnyebben távozik a szervezetedből. És valóban: a bőrt is stimulálhatja, segítheti, hogy közvetlenül a bőrrel érintkezve több oxigénhez jussanak a sejtek, de ez az élénkítő hatás ugyanolyan rövid ideig tart, mint egy reggeli kávé hatása. Vagyis nem lehet az egyedüli segítség abban, hogy a felhalmozott zsírréteg nyomtalanul eltűnjön a kényes testtájakról! Ha használunk is ilyen krémeket és pakolásokat, a kezelést érdemes teljes életmódváltással, rendszeres testmozgással ötvözni, mert csakis így lesz hatásos - önmagában egy finom, koffeines krém még nem lesz csodákra képes!



Meglepő tények a koffeinről:

Amerikai kutatások bizonyítják, hogy a koffein védelmet nyújthat a bőrrák egy igen gyakori változatával szemben.

A koffein bőrrákra gyakorolt hatásán túl segíthet a kopaszodó férfiak helyzetén is. Stimuláló, serkentő hatása révén ugyanis fokozza a hajhagymák vérkeringését, és vérbőséget okoz, aminek következtében a hajhagyma több oxigénhez jut. Ezáltal pedig a hajhullás mértéke csökkenhet, a hajnövekedés pedig fokozódhat!

15104. SSszonja (válaszként erre: 15101. - Farkas Ella)
2013. dec. 2. 21:53
Tudod az a koffeines hajszesz. Olyan mint az Alpecin, talán ugyanaz is gyártja csak az a fériaknak van ez meg a női változata. legalábbis valahol ezt olvastam. A cimke szerint kifejezetten olyan hajhullásra van ami hormonális, a koffein serkenti a hajhagymákat, visszaszorítja a tesztoszteron hatásait. Hát nem tudom túl sok bíztatot nem olvastam rola a neten, de kiprobálom-Rossmannban lehet kapni 3000-ért.
2013. dec. 2. 20:39

Szia Szonja,

Mintha en is megfigyeltem volna hogy mikor halasztom a hajmosast (alapban vasarnap es szerdan szoktam de ha a szerdai atcsuszik csutortokre vagy pentek reggelre) akkor mintha tobb jonne ki, pedig kozben hajmosas napjan mar reggeltol amihez hozzanyulok az kvazi a kezemben marad. En mondjuk most nem szamoltam, ugy dontottem varok par hetet mert en azzal idegesitem magam a legjobban mikor szamolom at hajmosas utan...

Mi ez a Plantur?

15102. SSszonja (válaszként erre: 15100. - Farkas Ella)
2013. dec. 2. 20:08

Az jo ha jönnek az új hajak!Mindenképp pozítívum. Nekem is nőnek és meg is maradnak, de még mindig sok jön ki szerintem. Mindegy már nem vagyok hajlando ezzel foglalkozni állandoan.

Az normál esetben amúgy normális, hogy amikor már nagyon hajmosás érett a haj akkor több jön ki? tehát nem zsíros hajrol van szo csak már 3-4 nap eltelik a mosás ota.

Én most vettem egy Plantur sprayt kíváncsi leszek.

15101. Farkas Ella (válaszként erre: 15099. - Vali72)
2013. dec. 2. 17:18

A 100-rol nekem az a velemenyem hogy egyen fuggo. Nekem mindig is hullott (mikor azt mondtam hogy nem hullik. 100 fole (atlagban) ritkan ment fel, de 60-70 biztos megvolt. Persze a huszas eveimben olyan hajam volt hogy szetpattantak rajta a csatok es sose tudtam lofarokban hordani annyira sulyos volt (en hulye utaltam mert nem tudtam vele mit kezdeni!). Most meg mar olyan "normalis" mennyisegu.

Szoval szerintem fiatalkorban es sok hajnal ok a 100, de kesobb vagy ritkabbnal mar nem az.

2013. dec. 2. 17:14

Sziasztok!

Hat nekem mind feher a vege es nehanyan meg rajta is van a hajhagyma is (ha jol gondolom hogy az a hajhagyma). En aztan boven 100 folott vagyok (mosasnal 800 amugy 100-150).

Viszont ami jo hir hogy elkezdtek uj kis hajszalaim lenni. Kb 1 centisek, nagyon nehez eszrevenni mert nagyon vekonyszalu es olyan "szalazodos" a hajam, de mostmar meggyozodtem rola hogy nem optikai csalodas. Persze csak elol es a fejem tetejen latom a tukorben (hatul es oldalt vagy nem no, vagy csak a ferjem keptelen megallapitani).

Viszont a hullas merteke nem valtozott.

Nem kellene megalljon a hullas ha mar jonnek az ujak?

15099. Vali72 (válaszként erre: 15098. - SSszonja)
2013. dec. 2. 13:32

Szerintem felejtsd el azt a cikket, mert tele van baromságokkal.

Azt már én sem tudom eldönteni, hogy mikor normális a hullás, de ezzel már sokan vagyunk így sajnos. A 100 egy hülyeség, akkor már ritkul rendesen. Én átestem már azon a fázison.

15098. SSszonja
2013. dec. 2. 10:29

De elméletileg ha hormonális okból hullik akkor az élő hajszál jön ki, vagy anagén hullás. Vagyis akkor akinek fehér a vége az kizárhatja hogy ilyen van neki?

Én már nem értek semmi és továbbra sem tudom eldönteni, hogy nálam normális e a hullás vagy kóros. szerdán csináltatok egy vérképet a vasra.

15097. kori54 (válaszként erre: 15096. - Sütibaba1)
2013. dec. 1. 14:57
Az az elhulló fázis, tehát norm. Én még soha nem láttam másmilyet kihullva, szóval ez így önmagában nem sokat árul el.
15096. sütibaba1 (válaszként erre: 15095. - SSszonja)
2013. dec. 1. 14:46
Nekem egyértelműen világos a kihullott hajszálaknak a gyökere... Tehát telogén. Akkor ez most jó vagy rossz?:D
15095. SSszonja
2013. nov. 27. 15:56

Sziasztok! Találtam egy nagyon jó cikket, érdemes elolvasni, nekem mondott újdonságot ill elég megnyugtatóan elemzi, hogy miért is normális még a napi 100 szál hullás is...

És leírja mi a különbség a telogén és az anagén hullás között-a telogénnél van az hogy még 3 hónapig haldoklik a haj a bőrben, az anagénnél viszont egyből kijön tehát az élő haj hullik ki. Különbség van ilyenkor a hajszál végének a színében ezt is leírja.


[link]

15094. kori54 (válaszként erre: 15091. - Rosszcsontka81)
2013. nov. 27. 13:38

Akkor kivételesen jól emlékeztem :) Örülök, hogy valamit használt a nioxin. Én még idejében kaptam egy literes sampont, de az első mosáskor annyi hajam jött ki, hogy megijedtem tőle és elajándékoztam. Persze hülyeség volt, mert egy mosás biztos, hogy semmilyen hatással nem lehetett a hajhullásomra ami a toppon volt éppen. Akinek odaadtam annak később kiműtötték két bölcsességfogát. Így nem tudom attól vagy a sampontól múlt-e el a hullása :(

Örülök, hogy Neked használt:) Én most zsírosságban jobban állok és a forcapilt is újból kezdem, közepes a hullásom, de remélem ez még javulhat. Sajnos a sűrűsödés még várat magára....

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook