Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
15153. kori54 (válaszként erre: 15152. - Sütibaba1)
2013. dec. 29. 13:11
Vasmeghatározást (nem csak a sima Fe-t), TSH-t bátmikor megnézetheted, ezek is okozhatnak galibát. Legalább ezeket csináltasd megmihamarabb. És kitartás lesz ez még jobb is!:)
15152. sütibaba1
2013. dec. 29. 11:59

Megpróbálok kitartani... de konkrétan 1 hét alatt látványosan megritkult a hajam :'( Szerintetek próbálkozzak a barátcserjével S.O.S? Csak az a baj, hogy így hogy nincs vérképem félek hogy csak még nagyobb bajt okozok... Mellesleg furcsa, mert pl. az arcbőröm szép... Pedig pattanásokra hajlamos vagyok.

Most kéne hajat mosnom de nem merek... 500 szál mínusz egyből :S

15151. SSszonja
2013. dec. 28. 16:19

Fel a fejjel! Tuod múltkor én voltam annyira ki és még pont Te írtál...Van nálunk egy lány a családban aki ugyanezen ment végig, abbahagyta a fog.gátlot és utána még 1 évig hullott neki.(neki is hullott a fogamzásgátlo alatt is már). És helyreállt a szervezete, és sosem lehetett látni semmit a haján, tényleg figyeltem! Ő a Khadi hajolajra esküszik most, ezt én is megrendeltem pont most.

A barátcserje nagyon jo ötlet! Pont egyik nap olvasgattam a neten, hogy mennyire szuperül rendezi a hormonokat, van kapszula azt írták az még hatásosabb mint a tea.


A progi krém nem arra valo, hogy helyrebillentse a helytelen ösztrogén-progeszteron arányt?

Van még olyan, hogy fitoösztrogén, amik növényi ösztrogének, ezek is segíthetnek.


Mindenképp kellene csináltatnod egy hormonképet és abbol látszana mi a szitu. Ne add fel, ha már eddig kitartottál közel van a vége hidd el. Nem hullhat állandoan!

15150. Vali72 (válaszként erre: 15149. - Sütibaba1)
2013. dec. 28. 15:02

Szia!

Az nem megoldás, mert amikor szedted akkor is hullott. Barátcserje és fűrészpálma jó férfi hormonok ellen. A fűrészt írják mindenhol, de nekem sokkal jobban bejött hormon problémákra a barátcserje. És a progeszteron krémet írják mindenhol, hogy az tudja csökkenteni a férfi hormon szintet, de ezt nem tudom.

A teák közül meg a cickafark és palástfű jó, láttam már olyan filteres gyógynövény teát, ami ilyen női bajokra volt, igaz, hogy fájdalmas menstruációra vagy valami ilyesmire ajánlgatták, de ezek a gyógynövények voltak benne.

Fel a fejjel, múltkor írtad, hogy más észre sem veszi, hogy problémád van. Mondom én okosan, aki majdnem behülyült ezért két éve.

15149. sütibaba1
2013. dec. 28. 13:03
Én nagyon kétségbe vagyok esve.. Mindjárt elmegyek és íratok fel fogamzásgátlót és megint elkezdem szedni:S Most tartok 5 hónapnál nélküle, de még soha életemben nem hullott ennyire.. közben meg már olyan kevés van, hogy alig tudom összefogni mert 8x kell ráhurkolni minden hajgumit:( Ráadásul még egy épkézláb hormonképem sincs mert itt ahol én lakom a magánlaborban csak keddenként vesznek és néha csütörtökön, és még egyszer sem jött meg úgy hogy a 3. nap környékére essen a kedd. Bár gondolom brutál magas a tesztoszteron meg az androgén szintem most:(
15148. SSszonja
2013. dec. 25. 15:01

Én is beköszönök, kellemes ünnepeket mindenkinek!

Hajhullás: háát azért vannak visszaesős napok. Ma reggel 18 szálat fésültem pl ki,ok magában nem sok, de azért mindig találok itt ott hajakat. Hajmosás még mindig sok, én a hajcsomo nagyságábol becsülöm meg, egyszer megszámoltam egy ilyen kupacka felét ebből jött ki hogy kb 100 szál távozik. A kupacka mindig kb ugyanakkora.

Összességében vannak napok amik tökéletesek és vannak hullosabb napok ergo szerintem ez még mindig hullás azért, max nem annyira durva. De én igazábol nem is tudom milyen az amikor csak 1-2 hajszála esik ki az embernek naponta. Szerintem nekem ilyen nem is volt. Szerintem elmegyek arra a jan 29-i vizsgálatra. Csak nagyon félek, hogy megállapítják a dht érzékenységet, amire igazábol nincs segítség .. lehet hogy jobb lenne nem is hallani.

15147. sütibaba1
2013. dec. 24. 14:09
Boldog karácsonyt és sok, szép hajat kívánok mindenkinek!:)
15146. sütibaba1 (válaszként erre: 15145. - SSszonja)
2013. dec. 20. 19:54
De jó ezt hallani:) Remélem azóta is tart a dolog!!
15145. SSszonja
2013. dec. 16. 19:02

Ezt le kell írnom: valami történt, mert majdnem három nap eltelt a hajmosás ota és szinte alig jött ki hajam.. szombat reggel mostam akkor sok kijött kb 100 szál és a szárításkor is jött szoval ott még nem volt változás. Aztán onnantol nem tudom mi történt de mintha elvágták volna-pedig múlt héten itt is írtam mennyire kivagyok borulva... Ma este hazajöttem és kifésültem-gondoltam most majd kijön egyben a 2,5 nap, de nem. 16 szál jött összesen úgy hogy 2,5 napja nem fésültem át rendesen.

Egy dolog változott, de nem hiszem hogy az okozta ezt: még pénteken a hajmosás előtt bekentem ricinussal a hajamat.


Egyébként szinte napra pontosan most van 3 honapja, hogy szedem a vasat-talán az hat?

Probálok rájönni mi okozza ezt, biztos lesz visszaesés ezt már megtanultam, de jo volt ez a 2 nap:)Lányok ha elmúlik akkor tuti a vas volt más egyszerűen nem lehet. Ha meg visszajön akkor tuti hormonális ingadozás, de az is kiderül majd januárban, mert jan 29-re kaptam időpontot a hiper szuper klinikai hajvizsgálatra (30 e de nem kamu-szerárusok vizsgálnak, hanem igazi doki)


Még arra is gondoltam, hogy a nagy nyugalom tette ami körülvett hétvégén-a munkahelyen elég nyüzsi és rohanás van néha stresszel együtt.

2013. dec. 14. 11:13
Ha vannak anyukák köztetek, kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, hogy kinek mit "csinált" a haja a szoptatás befejezésekor. Ha már ilyen nyomozásban vagyok. :O
15143. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 15142. - Kori54)
2013. dec. 14. 11:12
Szia kori! Köszi, hát igen... :) Ha így maradna nagyon boldog lennék, hogy van hajam. :) Remélem Neked is dúsulni fog. Használom a Nioxint és nem is tudom eldönteni, hogy emiatt, vagy más miatt van. Tény és való, ahogy elkezdtem használni lecsökkent a hullás. Szép hétvégét!!! :)
15142. kori54 (válaszként erre: 15141. - Rosszcsontka81)
2013. dec. 13. 19:46
Szia Rosszcsontka! Ne legyen szarabb -ez már szerintem nagyon jó állapot, én elfogadnám magamnak- maradjon is így! És még ott van a nioxin is segítségül. Használod még, esetleg pont attól nőttek a kis tincsek?
2013. dec. 12. 19:24

Szia kori!

Itt vagy? Kár volt nyomoznom múlkor. A férjem felhomályosított.. Ugye kérdeztem, hogy szoptatáskor van-e a szervezetben olyan hormon, ami a hajhullást is befolyásolja. És most elárulta, hogy az oxytocin gátolja a nemi hormonokat, ezért nem is lehet elvileg teherbe esni, ami nálam a keresztkérdést idézte elő. Csak nem értettem a zseniális eredményeim okát, pl. mosás 30 szál (volt 300 is), fésülködés 3 szál. Hogy el ne kiabáljam..:O Elől több aranyos kis tincs is van, még... Szóval lesz ennél szarabb is asszem.. :SSSSSSSS

15140. SSszonja
2013. dec. 12. 18:53
Köszi elmegyek majd mindenképp. Viszont én szedek fogamzásgátlot ilyenkor is kimutatják ha vmi gond van? Gondolom igen. nekem a hajgyogyászt azt mondta menjek a 6. napon.. hát nem tudom szerintem az a lényeg hogy kimutassáh az ösztrogén-progeszteron arányt, hogy nincs e ösztrogéndominencia ill hogy hogy áll a tesztoszteron (DHA-t is akarok nézetni. Ezek a hormonok az én elméletem szerint mindig egyensúlyban kell hogy álljanak tehát elvileg mindegy mikor megyek. Nem azt akarom nézetni h van e peteérés stb hisz az nem is lehet. De lehet hogy ez az egész tök hülyeség. Nem ért ehhez valaki?
15139. Nissi (válaszként erre: 15137. - SSszonja)
2013. dec. 12. 17:50
Hormonvizsgálatra a ciklus 3. vagy 21. napján kell menni de legjobb mindkettön mert más hormonokat és értékeket néznek. Ha teheted nézesd meg a vasad a pajzsmirigyed és a IRt is. Az IR nem divat betegség hanem a cukorbetegség elöszobája és vérvétel alapján állapitják meg ránézésre.
2013. dec. 12. 16:34

Szia Szonja,

Ne parazz, szerintem ezek a parnaponkenti ingadozasok nem jelentenek semmit. Atlagot szamolj mindig, es legalabb 1 het alapjan. En igy szoktam es a hajmosas beleszamit (mondjuk en csak olyankor fesulkodom mert gondor a hajam tehat nekem olyankor tobbszorose jon).

Nekem is volt egy param a heten mert egyik ejszaka megint nem tudtam aludni a fejborom egett megint (es oktoberben ilyenkor volt az az igazi veszes hullas hogy amit megfogtam a kezemben maradt), de mivel masnap volt egy nagyon kenyes beszelgetesem a fonokommel ami vegulis jol sikerult, hopp elmult a fejbor eges. Szoval rajottem hogy a stressz mekkora faktor ebben.

15137. SSszonja (válaszként erre: 15136. - Sütibaba1)
2013. dec. 12. 07:20

Köszönöm.. Most várom a ciklus végét és akkor elmegyek egy hormonképre, ez majd jan-ban lesz.


A napi átlagot hogy számolod? abban a hajmosás is benne van? vagy az külön kezelendő "tétel"?


Neked a hormonvizsgálat kimutatott valamit? voltál ilyenen? Bocsánat nem olvastam nagyon vissza.. a privit is köszi...

15136. sütibaba1 (válaszként erre: 15135. - SSszonja)
2013. dec. 11. 21:59

Kitartás Szonja! Néha mindenkinek vannak rosszabb napjai a hullás terén, de ez még nem jelent semmit. Nekem pl. anno tök egyenletese hullott, és mégis hormonálisan.

A hormonvizsgálatra már csak a saját magad megnyugtatására is el kéne menned.


Egyébként nekem áprilisban már foltokban szinte teljesen kopasz volt oldalt a fejem (nem foltosan hullik, csak valamiért onnan hullik legjobban, és ott eleve kevesebb hajam volt), ennek ellenére még mindig van hajam mindenhol, pedig napi 150 körül hullik ha leosztom. Sőt a napokban még kibontva is hordtam... és a munkatársaim megjegyezték, hogy nem értik mit parázok a hajammal kapcs., szerintük egyáltalán nem látszik hogy kevés lenne. Na ezzel csak azt akarom mondani hogy nem szabad túlmisztifikálni a dolgokat, a hajunk csak a hajunk, és rajtunk kívül a többi ember nem ezt lesi nonstop.. :) Ahogy egyszer írta valaki, innen még senki se kopaszodott meg! Menj el a hormonvizsgálatra, és próbálj meg ne a hajaddal foglalkozni egész nap, mert tapasztalatom szerint attól csak rosszabb lesz. Küldöm a pozitív energiákat!

15135. SSszonja
2013. dec. 11. 20:43
Nekem ma nagyon nehéz napom van... ma nagyon hullott. És azt vettem észre hogy főleg a fejtetőmről jön:((( lehet hogy valami szaros hormonbajom van?? Most már tényleg el kell mennem hormont nézetni:( annyira kivagyok, írjatok valami bíztatot légyszi....Sosem lesz szép hajam:((
15134. Farkas Ella (válaszként erre: 15132. - Felhasználóibecenév)
2013. dec. 11. 00:45

Hat figyi nekem biopsziaval allapitottak meg egyszer azt hogy colitis, egyszer meg azt hogy csak IBS (irritabilis bel szindroma). Meg anno mikor a colitis volt (meg akkor mutetem is volt) evekig szedtem szteroidot amit vegul a magam esze alapjan hagytam abba es rajottem hogy csak az a fontos hogy mit mikor es mennyit eszek. Persze marha nehez betartani az eletmodom miatt (kvazi nem kellene ennem este 6 utan, joval kevesebb kenyer, stb. stb. - szoval nem nekem valo...).

A liszt (vagyis gluten) erzekenyseg az nalam is most derult ki, amugy ez is olyasmi hogy ugy latom aki kivizsgaltatja az mind glutenerzekeny...

Nekem is nagyon elvekonyodtak a hajszalaim az evek soran (de en sajna mar 39 vagyok, tehat nalam a kor) de a hajhullas (ilyen merteku) az mas ugy (nalam hormonkezelesek eredmenye.

15133. michelle.r (válaszként erre: 15131. - Farkas Ella)
2013. dec. 10. 21:29
Mivel egy táplálék kiegészítőket gyártó cégtől veszem igen. De vehetsz patikában is, ott valószínűleg nem adják recept nélkül.
15132. felhasználóibecenév (válaszként erre: 15130. - Farkas Ella)
2013. dec. 10. 21:14

Az a rossz, hogy még diagnózisom sincs rá. Sőt, az még furább, hogy ez az antitest, amit írtam, a barátom vérképében (ő Crohn-os) 3 +-jeles volt, nekem 1. És neki is úgy volt, hogy pl. tükrözéssel semmit nem láttak, pedig alulról felülről átnézték, aztán vagy ct-vel vagy mri-vel nézték a hasát és úgy látták, hogy egy helyen meg van vastagodva a bélfal. Bár neki az allergiapanele kb. 20 súlyos allergiát mutatott, közben semmire nem allergiás, úgyhogy emiatt az anomália miatt küldték el. Nekem porra mutatott súlyosat, miközben soha életemben nem voltam rá (tudtommal) allergiás. Másra nem.

Na mindegy, előbb tisztázni vagy kizárni kéne a Crohn vagy más emésztőrendszeri dolog meglétét, mert én már abban sem vagyok biztos, hogy a rossz felszívódás és IR nem rontják-e egymást kölcsönösen.

De a kajanaplót jó ötletnek tartom, be fogom vezetni, mert állandó puffadással küzdök és már elegem van.

Meg tervezek lisztérzékenységet kivizsgáltatni. Valamikor hátha megállna a hajhullásom/vékonyodásom. Mert nekem pl. az évek során egyre világosodik a hajam és vékonyodnak a szálak. Konkrét hajtömegvesztést az sem lát sosem, akivel félévente találkozom. Úgyhogy fura.

15131. Farkas Ella (válaszként erre: 15129. - Michelle.r)
2013. dec. 10. 19:30
Csepp az jo lehet szerintem is. Ez siman kaphato veny nelkul?
15130. Farkas Ella (válaszként erre: 15128. - Felhasználóibecenév)
2013. dec. 10. 19:29

Szia Felhasznaloi...

Ertem, erdekes. Amugy en abban hiszek hogy a legtobb embernek maganak kell kitapasztalnia hogy mi jo es mi nem. Nekem a colitisnel ez valt be. Etkezesi naplo es figyelni hogy mire hogy reagalok.

En is azt gondolom hogy az IR olyan divatbetegsegge kezd valni tul sok mindenkit allitanak ra gyogyszerekre.

Akkor ez a chron azert nem veszes nalad (ha lehet igy fogalmazni), nezd meg hogy megy ez a dieta milyen hatasokat okoz.

Amugy a chronosoknak sajnos altalaban hullik a hajuk (es szerintem tokre nem tisztazott hogy maga a rossz tapanyagfelszivodas vagy a gyogyszerek okozzak - vagy mindketto).

15129. michelle.r (válaszként erre: 15125. - Farkas Ella)
2013. dec. 9. 20:50
Nem vagyok a kérdésnek nagy tudora, én a CaliVita D-vitaminját szedem, egy természetgyógyász azt tanácsolta. Ezek cseppek, nics hordozóanyag és a saját logikám szerint a folyadék jobban szívódik fel mint pl. tabletta formájú.
2013. dec. 9. 20:45
Ja, azt leszögezném, hogy a paleo egyik nagy ellenzője vagyok, szóval nem onnan jött az ötlet abszolút, mondom, semmiféle varázsdiétában nem hiszek, ezt láttam működni testépítőkön és onnan indult a vezérhangya a fejemben, plusz ezzel a videóval.
15127. felhasználóibecenév (válaszként erre: 15124. - Farkas Ella)
2013. dec. 9. 20:44

Dehogy sértődöm meg. :) Sajnos a beleimmel az a gond, hogy abszolút nem tudom, mi van velük. Crohn-ra egy antitestem vagy markerem vagy mim pozitív lett a vérképemben legutóbb (ASCA), viszont ennek ellenére sem kaptam beutalót gasztroenterológiára, pedig a nagynéném crohn-beteg.

Még nem véltem felfedezni semmit, ami kifejezetten rossz lenne a beleimnek (hüvelyeseket, gombát kivéve), ez egyelőre totál homály nekem.


És hogy hogyan jutottam a diéta ötletére. Eleve tudok róla, hogy a testépítők (sokat olvasok ebben a témakörben, öcsém és ismerőseim művelik, én is edzek egy ideje) alkalmazzák a ciklikus ketogén diétát, ugyanis a lehető legjobb mód a zsírvesztésre. Ennél hétvégente van töltés szénhidráttal. Annál, amit én csinálnék, állandó lenne a ketózis, de nyilván nem az a fajta, amitől kómába esek. :)

Láttam egy videót egy orvossal, akinek metabolikus szindrómája és IR-e volt (pedig sportolt heti többször), ő beszélt róla, hogy elkezdte ezt. Van honlapja is, ahol ír róla. Alapvetően senkinek nem hiszek el semmit és mindenki irányában gyanakvó vagyok, de valamiért ez az ember nekem nem tűnik kóklernek egy csöppet sem. Pedig életemben nem csináltam semmilyen diétát és nem is állt szándékomban ilyesmikkel foglalkozni, leszámítva persze az IR-diétát, de az inkább normális étkezés. Aztán ő beszél ebben a videóban arról, hogy egy elég radikális dologgal "meggyógyította" magát. Nyilván ebből meggyógyulni nem lehet, csak nem adni módot arra, hogy aktív legyen, és nem is vagyok benne biztos, hogy nekem ez szükséges (a honlapján írja, hogy abszolút nem az van, hogy mindenkinek ezt ajánlja, de neki nagyon rossz génjei voltak, versenysportolóként lett metabolikus szindrómája, klasszik testép. diéta mellett, és hát az sem szr...)

Ez volt az a videó, a what után van egy kiveendő szóköz:

[link] _if_we_re_wrong_about_diabetes.html


Na, hát így jutottam erre. Hogy jó lenne végleg megszabadulni az ir-től és nem játszadozni fél-1 éveket, hogy elmúlik-e diétától, ha nem, kérjek-e metet, ha nem jó, milyen fajtát szedjek, egyáltalán normalizálódik-e valaha.. Nekem ez lenne a könnyebb út, hiába radikálisabb.

15126. felhasználóibecenév (válaszként erre: 15123. - Nissi)
2013. dec. 9. 20:36
Én több embertől is azt hallottam, hogy még rontott a hajhulláson a met. És nekem abszolút nem tűnik meggyőzőnek az a módszer, amivel gyógyítják vagy gyógyítani próbálják. De mivel a ketogén egyelőre az életvitelem miatt igen nehezen fenntartható lenne, bár jobban bízom benne, így valószínűleg maradok a bevált kezelési módnál. Bár én nem kapok gyógyszert, csak diéta és sport van.
15125. Farkas Ella (válaszként erre: 15114. - Michelle.r)
2013. dec. 9. 18:21
Lanyok, tudnatok abban tanacsot adni hogy milyen D vitamin ami jol felszivodo? En 1 eve szedek es semmi valtozas a szintben.(Szerintem nem jot szedek?) Vagy mi befolyasolja meg a felszivodast?
15124. Farkas Ella (válaszként erre: 15122. - Felhasználóibecenév)
2013. dec. 9. 18:19

Szia,

Nem akarok "okoskodni" (vagyis legyszi tenlyeg ne vedd sertesnek, de ha a "beleid nincsenek jol" azaz IBS (vagy ne adj'Isten chron vagy colitis) nem tudom hogy a ketogen dieta jot tesz-e. Mondjuk pont a sok rostos cucc (zoldseg, teljes kiorlesu gabona, etc.) ami jo az IR-re az rohadtul nem jo ha az embernek allandoan belproblemai vannak (sajat tapasztalat) de valahol meg lehet talalni az egyensulyt.

Mindenesetre erdekel hogy hogy jutottal a ketogen dieta otletere?

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook