Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
15183. mosolyka1111 (válaszként erre: 15180. - Sophie82)
2014. jan. 6. 15:44

Nem, dht-t nem nézettünk. Nálunk azért nem forszírozza még a Tűű doki, mert eleve rosszak még a hormon értékek, tehát még bőven okozhatja a haj romlását.

Persze ez nem vigasztal, hogy papíron legalább oka van, csak talán ad egy reményt, hogy ha.....ha az SHBG növekszik, ha vele együtt a szabad tesztó csökken, akkor javulhat.

De lehet, hogy közben (hormonok ide vagy oda) elviszem megint valami hajgyógyászhoz is. (2,5 éve a hajgyógyász azzal küldött el, hogy amíg a hormonok ilyen rosszak, addig ő nem akar pénzt kivenni a zsebünkből potyára, végülis korrekt volt. A hormonjai pedig....hát, egyet lépünk előre, kettőt hátra:(

15182. SSszonja (válaszként erre: 15180. - Sophie82)
2014. jan. 6. 15:25
Azt hogy tudják nézni? Mit kel nézetni a vérben? most tervezek menni én is ezért kérdezném. A DHEA szintet kell megnézetni?
15181. sophie82 (válaszként erre: 15180. - Sophie82)
2014. jan. 6. 13:48
dht, nem dhd :) bocsánat.
15180. sophie82 (válaszként erre: 15179. - Mosolyka1111)
2014. jan. 6. 13:47

szia,


a tesztóm 1.8 volt, amikor a legmagasabb volt, most egy fél éve 1,1 vagy 1. Lányodnál néztek dhd-érzékenységet? (nálam nem, csak egyre több helyen olvasom, hogy ez + a tesztoszteron okozhatja.

15179. mosolyka1111 (válaszként erre: 15177. - Sophie82)
2014. jan. 6. 12:46

Szia!

Nagyon szépen köszi, hogy a történetedet megosztottad velünk.

Lányomnál (ő 18 lesz májusban) hasonló a helyzet, hajritkulás terén. Igaz, ő súlyos IR-es (legalábbis akkor, 2,5 éve annak lett diagnosztizálva).

Az ő haja ugyanúgy nem reagál a méregdrága sz...rokra, legtöbbet az Al..fa5-Or..isingtől vártunk, de nem ért egy kalap bagót sem.

Mennyi a tesztód?

15178. mosolyka1111 (válaszként erre: 15175. - Boccci)
2014. jan. 6. 12:34
Te jó ég, jó h..-e egy dokit fogtál ki...:(
15177. sophie82
2014. jan. 6. 12:05

Sziasztok!

Én már jó ideje nem írtam, most csak egy összegzőt, mert látom sok az új felhasználó azóta, és hátha tudunk egymásnak segíteni tapasztalat terén.

Lassan három éve szedek metet, pcos-em és ir-em van (enyhe). Testmozgás kb heti kettő, ez is csak az elmúlt két évben. próbáltam rendszeresíteni a hármat-négyet, de nem ment. :S

diéta: az elmúlt évben tartottam, néha persze sajnos becsúszott a fehér liszt, és alkohol is, de összességében teljes kiőrlésű és durumliszt, zöldségek, gyümölcsök, főleg fehér húsok szerepeltek az étrendben. édesség csak ünnepekkor.

a hajam rohamosan rosszabbodik, már tíz éve csökken a mennyisége, de mintha az utóbbi két évben megsokszorozódott volna a hullás/ritkulás. már sok helyen látszik a bőr, nincs haj. :(

forcapilt írt fel legutóbb Tűű doki, most kezdem használni, mert eddig tartottam tőle, de úgy érzem, már nincs veszítenivalóm.

d-vitamint két éve szedek, ő írta fel.

hairclinicet szedtem: semmit nem ért.

vitaminok, táplálékkiegészítők, hajszeszek, gyógynövényes samponok: semmi.

ricinusolaj - hónapokig használtam pakolásként, nagyon sok haj hullott ki kimosásnál, de babahajak nőttek legalább - attól is megijedtem, abbahagytam.

Már kezdem tényleg feladni - nagyon kikészültem az elmúlt években, folyamatosan bőgni tudnék, ha eszembe jut. És persze naponta százszor eszembe jut.

És még mindig senki nem tud semmit, csak Tűű tippeli, hogy tesztoszteron (de az csak nagyon picit magas).

Hát, körülbelül ennyi. :)

Most viszont a barátcserjére kíváncsi lettem, veszek azt is, hátha..

Nektek kitartást és sok új hajat! :)

15176. Boccci (válaszként erre: 15174. - Gyöngyszemü)
2014. jan. 5. 23:39
Ha magas a vérnyomásod, akkor még jót is tesz veled a Neocapil :-D A Minoxidil eredetileg egy vérnyomáscsökkentő szer amúgy, de pozitív mellékhatása, hogy hat a hajnövekedésre, ezért adják hajhullás esetén. De én a 90/60-as vérnyomásomat már nem igazán szeretném csökkenteni...
15175. Boccci (válaszként erre: 15170. - Mosolyka1111)
2014. jan. 5. 23:37
Mindenképp írok majd neked privit :-) Mondjuk nem tudom mire megy majd most velem Tűű doki mert szerettem volna friss terheléseredményt vinni + 3. és 21. napi hormonlabort. Elmentem az sztk-s endo dokihoz a korábbi MM-es és Balázs profos leleteimmel, amikben már ott szerepelnek a diagnózisok, hogy hátha így ír beautalót friss laborokra (másfél évvel ezelőtti az utolsó). Erre a nemnormális doki nem írt egyikre sem beutalót, mondván szerinte semmi bajom, menjek el pszichológushoz :-)
15174. gyöngyszemü (válaszként erre: 15167. - Boccci)
2014. jan. 5. 23:07
Nekem magas a vérnyomásom, nem is tudtam hogy csökkenti.., lehet nem olvastam el jól a használatiját. :-( Mindenesetre használom aztán meglátom mi lesz.
15173. kori54 (válaszként erre: 15172. - Mosolyka1111)
2014. jan. 5. 19:11
Köszönöm szépen, én is nektek! Egyszer valamit csak kitalálnak végre :)
15172. mosolyka1111 (válaszként erre: 15171. - Kori54)
2014. jan. 5. 15:19

Azért annak örülök, hogy legalább nem romlik a helyzet Nálad.

Biotint nem szed a lányzó, majd rákeresek a neten. Az az igazság, hogy hosszra nő neki, mint a fene, mindig noszogatni kell, hogy vágassa már le nyakba érőre. Mivel göndör, így ugyanis telítettebbnek látszik (valamivel), mintha hosszú lenne. (Talán jobban összeugranak a csigák, ha rövidebb).

Az az igazság, hogy Haircl..nic nevűt etettem vele 3 hónapig, nem ért az sem semmit, úgy értem, a még meglévő hajai sem lettek jobbak tőle:((

Szorítok, hogy javulás legyen Nálad, vagy legalábbis rosszabb ne legyen (már sokszor az is jó tud lenni.)

15171. kori54 (válaszként erre: 15169. - Mosolyka1111)
2014. jan. 5. 14:31
Szia, mosolyka! Nálam most épp nincs nagy baj, de szedem a forcapilt. Hogy utána mi lesz azt még nem tudom, a Hc szedése után rosszabbodott. Biotint nem szedtek? Állítólag az is hatásos, (min. napi 2500mcg ) de nekem csak gyorsabban nőlt tőle viszont nem sűrűsödött. Sajnos már nem is reménykedhetek a dúsabb hajban.
15170. mosolyka1111 (válaszként erre: 15167. - Boccci)
2014. jan. 5. 12:55

Köszi, hát sejtettem.

Majd írjál mindenképp, ha voltál Tűű-nél (akár priviben is:)

15169. mosolyka1111 (válaszként erre: 15165. - Kori54)
2014. jan. 5. 12:54

Szia, Kori!

Köszi a linket, mindjárt elolvasom.

Amúgy bennem az merült fel elsőre, hogy jó-jó, de hormonális alapon ritkuló hajra is jó vajon?

Hát igen, a lányom hajánál semmi javulás nincs, sőt:((((

Járunk Tűű dokihoz, nagyon jó fej, okos, felkészült. A lányom mozog napi 40 percet, a diétát tartja (jó, hát karácsony környékén volt egy kis kilengés), gyógyszert is szedi. Az a nyavajás SHBG nem tud emelkedni, és emiatt magas a szabad tesztója, cseszhetjük, de nem adjuk fel (A súlyából szépen fogyott amúgy, csak a haja:(((

Nálad van pozitív változás?

15168. siss27 (válaszként erre: 15164. - Mosolyka1111)
2014. jan. 5. 12:06

Én biztos,hogy csakis kizárólag olyan hajszesszel próbálkoznék,aminek az összetételének utána lehet nézni a neten és biztos forrásból árulják,pl gyógyszertárban,bioboltokban.

Azok a sumák,légből kapott reklámvackok menjenek csak a fenébe.Gondoljatok bele,ki tudja mi van benne?Ha valami méreg és többet árt mint használ,akkor megérte?Arról már ne is beszéljünk,hogy mi van ha még rosszabb lesz.Áhh,nem kell az ilyesmivel foglalkozni.Szerintem ezek az utánajárhatatlan szeszek olyanok lehetnek mint a hamisított gyógyszerek.Ha bevizsgálnák,akkor derülne ki a turpisság.

Amit tudnék ajánlani az a Babé hajtonikja.Jelenleg ezt használom,már a második flakonnal,csak jókat tudok róla mondani.Én a samponjával együtt használom.Szerintem csodát várni semmitől nem lehet,de ha az állapoton lehet javítani,már megéri.

15167. Boccci (válaszként erre: 15166. - Gyöngyszemü)
2014. jan. 5. 12:04

A Neocapilt én is tervezem, de még nem mertem nekiállni. Nekem alapból alacsony a vérnyomásom (90/60), ennek pedig van vérnyomáscsökkentő hatása is. Februárban megyek Tűű dokihoz, ha ő rábólint akkor elkezdem használni.


Mosolyka, sajnos az a cucc amit annyira hirdetnek tutira kamu :-/

2014. jan. 4. 22:45

Pár napja elkezdtem használni egy Minoxidil tartalmú pumpás sprét Neoc.pil 2%, azt mondják az jó.... kíváncsi leszek a hatására, bár már most jobb a hajam állaga.. :-)

Esetleg valakinek tapasztalata róla???

15165. kori54
2014. jan. 4. 21:10

Szia mosolyka, sajnálom, hogy még mindig fennáll a problémátok. Sajnos ebben a különböző címeken megjelenő csodaszerben sem lehet bízni. Ezen az oldalon írnak róla többen, hogy miért hiteltelen az egész.

[link]

2014. jan. 4. 17:27

Sziasztok!

Régebben jártam erre én is.

Most találtam egy ilyet a neten, nem tudom, milyen lehet (nálunk a lányom hajával vannak bajok sajnos, PCOS meg IR-rel párosítva).


[link] healthjournal.com/hu2QrtEsZ/

(tettem bele egy szóközt)

15163. SSszonja (válaszként erre: 15160. - Sütibaba1)
2014. jan. 3. 20:40

Sütibaba én meg pont azt nézem állandoan mintha a fejem tetjén a választék ritkulna ill hátra lefelé amerre a választék ill a forgo megy. Az a baj hogy nem tudom milyen volt régen mert felülről sosem fotoztam le a fejemet így nincs összehasonlítási alapom. De egy ideje amúgy rendszeresen fotozom a fejemet hogy észrevegyem ha valami nagy változás van.

Ja és most nekem is hullik:( ki is vagyok rendesen. És elegem van az egészből, hogy nekem sosem lesz gyönyörű szép nem hullos hajam:((((


Folyton attol rettegek, hogy androgén alopecia, de most pl megint olvastam egy helyen hogy akkor a hajhagyma még nem halt el, és fekete amikor kijön.De ettől a diagnozistol nagyon félek:(

2014. jan. 3. 17:40
A DM-ben lehet kapni saját dm-es kapszulát. A lányomnak elmúlt tőle a hajhullása,sok babhaja nőtt, nekem pedig sokkal dúsabb lett. Érdemes kipróbálni, nincs ezer ft egy dobozzal és 60 szem van benne, ha jól emlékszem.
15161. Vali72 (válaszként erre: 15160. - Sütibaba1)
2014. jan. 3. 15:36
Én egyet szedek, mert meg sem néztem, hogy kettőt kéne:)) Nekem annyit csinált, hogy a mensi előtti mellfeszülést megszűntette és nem nőnek szőrök olyan helyen, ahol semmi keresnivalójuk:)
15160. sütibaba1 (válaszként erre: 15158. - Vali72)
2014. jan. 2. 12:12
Végülis most megnéztem magam alaposan, a fejtetőn nem ritkul a hajam, viszont oldalt fel van csúszva a hajvonalam.. tudjátok ahogy a férfiak szoktak "mikiegeresedni". Az viszont furcsa, hogy most a bőröm egész jó, pedig régen pattanásos voltam nagyon. Mindesetre ma elkezdtem szedni a Zafírt, aztán majd meglátjuk, ártani nem hinném, hogy fog. Te napi kettőt szedsz belőle?
15159. Miss Angel
2014. jan. 2. 11:15

Varga cseppek és sampon,jó!!!!

érdemes egy kúrát végigcsinálni,naponta többször kell a cseppeket használni de megéri,neten is simán megrendelhető

15158. Vali72 (válaszként erre: 15156. - Sütibaba1)
2014. jan. 1. 18:00

Zafírt szedek én is. Én úgy tudom, hogy a barátcserje minden női hormon szintet megemel. A bio boltos hülyeséget mondott, mert a progeszteront nem helyettesíti, csak segíti a termelődését.

Viszont az a fura Nálad, hogy nem a fejtetőn ritkul, a magas tesztonak pedig pont azt kéne csinálni, úgyhogy lehet, hogy nem is ez a bajod. Lehet, hogy a májadat csinálta ki a diane, ezt is olvastam már sokszor, hogy ilyet csinál, az arra hajlamosaknál. És a májtól is hullik a haj, különösen a fej jobb oldalán, legalábbis én ezt olvastam, hogy ez mennyire igaz, azt ugye nem tudhatom:)

15157. SSszonja
2014. jan. 1. 11:40

Na pár napja megint hulldogál a hajam. Én már nem tudok erre mit mondani. Örök probléma marad már ez úgy érzem.

Várom a 29-ét, hátha kapok választ a kérdéseimre végre! Azt mindenképp tisztázni akarom, hogy hogyan is van ez, hogy a hormoningadozásra rögtön reágál a haj vagy sem? Ill ha fehér a vége az mit is jelent? na ezek nagyon érdekelnek. De ha addig megint jobb állapotba kerülök akkor nem fogok elmnni, ismerem magam nem fogok rááldozni annyi pénzt ha épp jo passzban vagyok.

15156. sütibaba1
2013. dec. 31. 00:42

Nekem anno csak úgy felírtak Diane-t fogamzásgátlóként, aztán miután abbahagytam elkezdett hullani a hajam (de az a mostanihoz képest még semmi nem volt). Vérvétel alapján magas volt a tesztoszteronom, ezért újra felírták a Diane-t és 3,5 ébig szedtem is. Röviden ennyi.


Vettem barátcserjét, Zafír márkájút mert csak ezt találtam :( Vali te melyik fajtát szedted?

A bioboltos néni amúgy jól le akart beszélni róla, hogy ez csak a progeszteront helyettesíti és nekem nem lesz jó.. de most már mindenképpen el akarom kezdeni szedni, egy próbát megér


Vasat nézettem régebben, az jó volt, a vaskötő kapacitást még nem nézettem meg

15155. Vali72 (válaszként erre: 15152. - Sütibaba1)
2013. dec. 29. 20:04
Bocsi, biztos írtad már, hogy kivizsgáltak egyáltalán, vagy csak ráfogták a fogi gátlóra?
15154. SSszonja (válaszként erre: 15152. - Sütibaba1)
2013. dec. 29. 16:56
Én úgy olvastam a barátcserje a hormonháztartást egyensúlyozza ki, tehát probálja normalizálni az eltéréseket. Szerintem simán kiprobálhatod.
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook