Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
15213. Lilibeth59
2014. febr. 18. 18:34

Bizony, nagyon jók ezek a hajmosó/ápoló porokból készült olajok. De nem muszáj "méregdrágán" megvenned, Te is elkészítheted otthon, nem nagy dolog, és legalább tudod, mit tartalmaz.

A recept:

Amla- vagy Shikakai-, neemolaj készítése

Olajos macerátum: 10 g amla/shikakai/neem port 100 ml jó minőségű növényi olajjal leöntünk. Készíthetjük keverékből is, így a keverékből veszünk 10 g-ot a 100 ml növényi olajhoz. Legalább egy napig állni hagyjuk, de ha nem vagyunk türelmetlenek, lehet 2-3 nap is. Néhányszor megkeverjük, majd leszűrjük egy sűrű textilen/gézlapon/harisnyán, vagy kávé/tefafilteren át. A kapott olajos macerátumot már így önmagában is lehet használni pl. masszázsolajnak, de kozmetikumba is tehető, az olajos fázishoz számolva. Bázisolajnak jó a kukoricacsíra olaj (könnyű, szagtalan), szezámolaj, búzacsíra, szója, olíva, argán, avokádó, vagy mandulaolaj (szóval, ami van otthon, csak extra szűz finomítatlan legyen..

Ezt az olajat lehet használni hajápoló olajnak is.

Szóval készítesz szépen 1-2 nap alatt ilyen macerátumot és abból pár cseppel átmasszírozod a fejedet, na és rajta hagyod ameddig lehet, legjobb éjszakára (akkor tudod zuhanysapka, ócska törölköző). Ebből az olajból tehetsz a szokásos hajkondicionálóba is pár cseppet.

Ja, és nem mindegy, hogy az amlát, shikakait, neem port mennyiért szerzi be az ember lánya, Nagyon el vannak szállva a Khadi termékektől, pedig csak egy zacsiban van az is, aztán egy fémdobozban, Én fémdoboz nélkül kevesebb, mint féláron veszem.

Lehet hajat mosni is ezekkel a termékekkel, én már régóta használom mind az amlát, shikakait, reethát, neem hajmosó port, marokkói mosóföldet (Ghassoul) stb. Nem hullik a hajam, nem őszül, igaz, havonta hennát is használok, nem lesz tőle vörös a hajam, csak ami van pár ősz tincs, az olyan bronzos, még tetszik is...

15212. SSszonja
2014. febr. 18. 13:35

Sziasztok! Mi újság haj ügyileg?

Nálam kb 1,5 hete újra van enyhébb, de hullás. Sajnos festetem a hajamat közben arra tippelek az okozza. vagy a pajzsmirigy ingadozik.


De volt kb 1 hónap non stop szuper állapot, amikor szinte alig jött ki pár szál.


Sütibaba próbáltad a Khadit?

15211. sütibaba1 (válaszként erre: 15210. - SSszonja)
2014. jan. 29. 08:13
Jajj de jóóó:) Bevallom én egy kicsit ódzkodom attól, hogy olajat kenjek a fejbőrömre, olyan érzés mintha eltömítené a pórusokat és még töb haj hullana ki.. de ezzel lehet teszek egy próbát:)
15210. SSszonja (válaszként erre: 15209. - Heyhooo)
2014. jan. 28. 20:57
Igen én az amlat vettem, mert ahol rendeltem arra mondták, hogy hajhullás elleni. De szerintem mindegyik jo a hajra. Nekem nagyon bejött-nagyon rég hullik a hajam (2013 nyár eleje ota) és most állt meg pár hete. Kb július ota szedek haircliniket és egyéb vitaminokat, de mintha ez az olaj lendítette volna meg a dolgokat. Ja és jo ideje nagyon odafigyelek arra mit teszek a hajamra, szilikonmentes samponnal kezdtem (alverde) de most már samponbol is khadit vettem. Van egy ismerősöm aki szintén ennek tulajdonítja a sikert-hát nem tudom, egy probát megér-az biztos, hogy jot tesz a fejbőrnek.
15209. heyhooo (válaszként erre: 15207. - SSszonja)
2014. jan. 28. 16:50
Sziasztok! Most írok először, de jó ideje olvaslak már titeket. SSszonja, a khadi amla kondícionáló olajt használod? Én is szemeztem már a khadival, és van többféle olaj...Én a vitalizáló hajolaját néztem ki, mert arra írják, hogy csökkenti a hullást és serkenti a növekedést, de végülis nem tudom melyik lehet a jobb. Szóval neked az amlás jött be?
15208. BBLia
2014. jan. 27. 19:53
A hairclinic szerintem hatásos:)
15207. SSszonja
2014. jan. 27. 19:30

Miota használom a Khadi amla olajat nem hullik a hajam egyáltalán. Kb 3 hete.

Szerintem megér egy probát mindenkinek. Lehet, hogy csodaszer.

15206. Florea (válaszként erre: 15203. - Florea)
2014. jan. 20. 17:22
Elkelt.
15205. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 15204. - Sütibaba1)
2014. jan. 17. 10:38
Igen, bár úgy rendelték, és nem is mindegyik gyógyszertárban tudták beszerezni. Ki kell nyomozni, hol tudnak rendelni, sőt elég gyakran hiánycikk...
15204. sütibaba1 (válaszként erre: 15202. - Rosszcsontka81)
2014. jan. 16. 20:31
Ezt a Ferrotone-t hol szerezted be? Patikákban is kapható?
15203. Florea
2014. jan. 15. 13:34
Sziasztok! Eladó egy bontatlan 18 db-os(!) VICHY Dercos Aminexil Pro hajhullás elleni kezelés nőknek. 12 000.- helyett 6000.-ért! Ha érdekel, kérlek privátban írj!
15202. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 15200. - Mosolyka1111)
2014. jan. 13. 13:25

Szia! Igazából sosem volt olyan tünetem, amiből alacsony vas-szintre lehetett volna gyanakodni.

Ferrograd Folicot szedek napi 1-et és ősszel 2-3 naponta ittam egy Ferrotone-t, most hogy ilyen szép csak hetetnte egyet iszom. Nekem ez nagyon bejött, nincs semmi különleges sem a táplálkozásomban.

15201. Mari20
2014. jan. 13. 10:19

vitamin pótlás

multivitamin, rengeteg kálcium sajtban, magvakban, igazi tejben

15200. mosolyka1111 (válaszként erre: 15198. - Rosszcsontka81)
2014. jan. 13. 09:41

Máskor meg 2-3 körül volt a vasad?:((

Nem semmi, ezt hogy bírtad?

Örülök, hogy rendben van.

Kérlek írd meg légyszi, hogy étkezéssel tartod-e ilyen jó szinten a vasat, vagy szedsz valamit?

A lányomé most 8,1 lett, tudom, még nem a világ vége, na de akkor is határ alatt van.

15199. kori54 (válaszként erre: 15198. - Rosszcsontka81)
2014. jan. 12. 15:30
Szia Rosszcsontka! Milyen vasat szedsz, ha szedsz egyáltalán? Szerintem ez a megoldás nálad :)
15198. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 15197. - SSszonja)
2014. jan. 11. 16:58

Ez olyan érdekes... Úgy látszik ahány ember, annyi féle képpen reagál a dolgokra.

Nekem szoptatás mellett nem hullik, pedig elvileg nálam is ez a szitu. Az oxytocin elnyomja a többi hormont. Vagy a másik teoriám, hogy azért nem hullik a hajam, mert végre normális a vasam=25 még szülés után is. :) Világ életemben 2-3! volt. Szóval X-akta. Bár ez lenne a baj, most már tudom mivel kezeljem. :)

15197. SSszonja
2014. jan. 11. 16:26

Megvan a vérvétel eredményem: a gyulladásos részek negatívak (ASO, CRP, vérsüllyedés). Viszont a hormonok elég gázok... gyakorlatilag nincs bennem hormon. Persze nyilván értelmetlen volt nézetni, mert fogamzásgátlot szedek, de ez akkor is elgondolkodtato. Ösztrogénem szinte 0, a posztmenopauza kategoriába esik. Tesztoszteron becsillagozva annyira alacsony.


Pedig én úgy gondolnám a fogamzásgátlo bevisz minden nap egy fix adag hormont aminek azért látszodnia kellene nem?? Két éve amikor csinálták voltak is értékeim pedig akkor is szedtem.

Biztos ez okozhatja a hullás, hogy gyakorlatilag nincs bennem ösztrogén:(

Most nagyon elgondolkodtam a gyogyszer elhagyásán.Gyakorlatilag posztmenopauza állapotában vagyok és meg kell, hogy mondjam sokszor úgy is érzem magamat. Szoval ez most megmagyarázott sok mindent nálam.

15196. sophie82 (válaszként erre: 15195. - SSszonja)
2014. jan. 8. 11:32

Hát, én sztk-ban jártam még, ahol egy nagyon lelkiismeretes néni úgy csekkolta volna le, hogy góc-e, hogy streptococcusra nézték a vérvételt. ilyen egyszerű. :)


Persze ha gócvizsgálatra mész, elkérnek egy valag pénzt, de első körben szerintem elég lenne egy ilyen. Egy normális fül-orr-gégésznek elmondod, hogy szeretnéd tudni, ki kell-e vetetni a mandulád/okozhat-e hajhullást, és elküld egy sima vérvételre, ahol a strepto-t nézik.


Sajnos nem tudok kit ajánlani, de ez akkor a VI/VII. kerületi sztk-ban volt. Hajrá! (Egyébként térded/ízületeid nem fájnak? Mert a hajhullás mellett azt is okozza a góc-mandula)

15195. SSszonja (válaszként erre: 15193. - Sophie82)
2014. jan. 7. 12:09

Huu hát nálam lukak vannak konkrétan a mandulámban.. nem tudsz olyan helyet Bp-en(fizetőst persze..) ahol normálisan meg tudják nézni ezt a mandula góc dolgot? (ha jól értem Neked is nézték ilyen szempontból)

köszi! Az IR-t most nem fogom megcsináltani szombaton csak a hormonokat és rámegyek az ASO,CRP vérsüllyedésre ezek mutathatják a mandulát. Aztán ha semmi nincs ebben+ gégész sem talál semmit akkor megyek az IR vizsgálatra.

15194. sophie82 (válaszként erre: 15186. - SSszonja)
2014. jan. 7. 11:52

Nekem 0, 60 és 120 perces volt, de azóta több embertől is hallottam, hogy érdemes a pontosabb eredményhez 90. perces is. Fontos, hogy inzulin és cukor is legyen, mert együtt mutatják meg az eredményt.

A pcos simán létrejöhet fogigátló mellett is, sőt.. Nekem már problémámat (hormonális) kifejezetten az gerjesztette a dokik szerint. Én már vagy öt éve nem szedek semmilyen tablettát épp ezért. A cisztákból semmit (azaz szerintem semmit, mert nekem amúgy is fájdalmas a menzesz, illetve ezek nem is igazi ciszták, apró kis göbök a petefészkeken) nem éreztem, és a "csodás", hogy annyira alapnak veszik egyes nőgyógyászok, hogy vannak a petefészkeken ultrahangnál, hogy nem is mondják. Nekem volt olyan dokim, akihez hat éve jártam már, kértem, hogy nézzük meg, pco-m van-e, azt mondta, hogy nincs, majd évekkel később visszamentem hozzá, és elmondtam, hogy de: kiderült, az van, és nevetett, hgy hát ez alap volt, kikereste a számítógépen, és mutatta, hogy "Látja? Fel is írtam magamnak.".


Ultrahanggal nézik egyébként, nekem a Sotén nézték (az volt a hatodik UH-vizsgálatom, akkor már volt két olyan doki, aki kinevetett, hogy ilyen apró cisztái mindenkinek vannak, menjek haza), és ott mondta a nő, hogy ez olyan pcos, mint ide Lacháza, és ne vicceljek, hogy elhittem más dokiknak, hogy ez normális.


Szóval, kitartás. Mondanám, hogy a Mensmentisben nézesd ezt is, mert ott egyben van minden, kifejezetten ezeket a problémákat kutatják, de persze drága. :(


(fontos: IR okozhat PCOS-t, és a PCOS okozhat hajhullást, de sok IR-es, PCOS-esnek dús haja van, és lesz is mindig, mert genetikusan nem örökölték a dht-érzékenységet)

15193. sophie82 (válaszként erre: 15187. - SSszonja)
2014. jan. 7. 11:42

Szonja, viszont a mandula nagyon durván okozhat hajhullást. Én sokakról hallottam, akiknek kikapták, és megállt a hullás, és ha tényleg üreges már az egyik, akkor az simán okozhatja. Én jártam gócvizsgálaton, gégészeten (mert évente kb 2szer van tüszős mandulagyulladásom tizenéves korom óta), és nem találtak semmit. Illetve gégésze válogatja, de nekem legutóbb azt mondták, hogy ha évente nem több 2-nél, akkor nem kell kivenni.

Az enyémen nem is látszik a tüszők nyoma, de akinél igen (tehát lyukacsos kinézetű pl), annál az góc lehet. Tudom, egy mandulaműtét sem az álom, de én már ott tartok, hogy ha megszüntetné a hullást, kivetetném.

Járj utána mindenképpen!

(és én is a centrumlab-ba járok, már aznap megkapod az eredményt, és most már törzskártyás rendszer is van, onnantól 10% a kedvezmény a többi vizsgálatnál.)

Szurkolok!

15192. sophie82 (válaszként erre: 15190. - Mosolyka1111)
2014. jan. 7. 11:39

:( Sajnálom, tényleg annyira kikészíti az embert. Én már hajbeültetéses videókat is néztem, komolyan. :(

Csak elvileg az sem végleges megoldás, kifizet az ember egy vagyont, és aztán újra kihullhat.

15191. SSszonja (válaszként erre: 15189. - Mosolyka1111)
2014. jan. 6. 20:55

Igen a Centrumlabba megyek én is, és ezeket akarom megnézetni kb kivéve a TSH-t, LH-T FSH-t. TSh-t szokta nézni a háziorvos, az FSH LH 2012 nyarán nézték tök normális volt, arra nem kölenék, tudom anélkül nem teljese, de engem most igazán az ösztro-teszto érdekelne. A D vitamin jo ötlet, bár mostanában már azt is szedek, de megnézetem azt is.És még a DHEA-t gondoltam.

A terheléses árára most rákérdeztem a Centrumlab forumjában, remélem megtudom. Bár a Te válaszodbol kiindulva meg abbol, hogy 3000 volt írva cukorterhelésre azt gondolom, hogy 3*3000 lesz. Remélem, nem 6*3000 ugye? a 6 db érték miatt...

15190. mosolyka1111 (válaszként erre: 15185. - Sophie82)
2014. jan. 6. 19:22

Hát ez az:((

És tudom, kár a múlton keseregni, de a lányomnak olyan Sissy-haja volt, mint a csuda:(( Utcán, boltban, suliban mindenki megbámulta.

Most meg, nem győzünk széles hajráffal csalni...

15189. mosolyka1111 (válaszként erre: 15188. - SSszonja)
2014. jan. 6. 19:20

Szia!

3 pontos cukorterhelésre még adhat a háziorvos beutalót, de Neked cukor és inzulin terhelés kell, erre pedig csak endokrinológus adhat.

Tehát én az javaslom, menj el magánlaborba. Van pár ilyen labor, mi a Centrumlab-hoz járunk.

3 pontos cukor és inzulin terhelés mellé még a következők kellenének: progeszteron, ösztrogén, tesztoszteron, SGBH, D vitamin, FSH, LH, TSH.

Ezekért (a terheléses nélkül) szoktunk fizetni kb. 21 ezret.

A lányomnak a terheléses régen volt, akkor volt kb. 11 ezer, de az egy drágább labor, csak akkor még nem tudtuk, hogy van a Centrumlab is.

Az a jó, hogy még aznap megvan az eredmény, emailben elküldik Neked, és mehetsz magánba egy jó endokrinológushoz, én az MM (Mensmentis) ajánlom, többen járunk oda innen is.

15188. SSszonja (válaszként erre: 15183. - Mosolyka1111)
2014. jan. 6. 19:10
Mosolyka nem tudod mennyibe kerülhet kb az IR vizsgálat? a 3 pontos cukoterhelés? 3000,- van írva acentrumlab lapján, de nem tudom, hogy akkor ez most 3*3000 lesz? Háziorvos egyébként adhat erre beutalot?
15187. SSszonja
2014. jan. 6. 19:00

A köv, köröm pedig a fül-orr gégész lesz, de fogalmam sincs hova, kihez menjek? Minden gégész ért a gockutatáshoz? Ha bemegyek a sima SZTK-ba mit várjak?Az egyik mandulám nekem elég rég picit nagyobb mint a másik és elég üreges, meg kellene nézetnem ezt is.


Esetleg ha tudna vki Bp-en (3. kerület) ilyen gégész orvost ajánlani megköszönném.Magán is lehet.


Lányok legem van a hajhullásbol, ez tényleg tönkreteszi az ember minden napját, annyira nyomaszto. Már kezdek eljutni oda hogy nincs kedvem menni sehova és pl nem mernék elmenni fodrászhoz nehogy szoljon vmit a fejemre.. én látom, hogy hátul sokkal kevesebb a hajam, nem felül hanem ahova a papok teszik a sapijukat tudjátok. Ott érzem legkevesebbnek, +ott sok forgom is van amiatt is olyan hülyén áll ott a hajam, hogy elképesztő:(

15186. SSszonja (válaszként erre: 15185. - Sophie82)
2014. jan. 6. 18:56

Jaj nagyon megértelek, iszonyat látni, hogy csak veszítjük el a hajszálainkat:(

Én most elhatároztam, hogy a végére járok, szombatra bejelentkeztem vérvételre. Talán tudsz segíteni ha PCOS vagy IR-el is képben vagy? 75 mg-os cukoroldatos terhelést kérek csináltatni, azt kérdezték a telefonban hogy hány pontosat? Ugye jol tudom, hogy 0,90 és 120 perces inzulin kell? és kell mellé glükoz is ugyanezekre az időpontokra? jOl mondom?


A PCOS létrejöhet fogamzásgátlo szedése mellett is? Éreztél valamit, úgy értem a ciszták okoztak valamilyen érzést? Nőgyogyihoz is tervezek menni februárban ezt is megnézetném (gondolom ultrahanggal)

15185. sophie82 (válaszként erre: 15183. - Mosolyka1111)
2014. jan. 6. 16:43

Hát ez az ijesztő. Nekem már elég szépek a hormonértékek, de nem hogy enyhülne, egyre brutálisabb a hajvesztés. Még tizennyolc-kilenc évesen kezdődött, de az utóbbi 5 évben felgyorsult, és rettegek, hogy nincs visszaút. :(

A hajgyógyász velem nem volt ilyen kedves, még tíz éve jártam nála, (Nice), és egy olyan harmincezer forintos vitamin csomaggal indított volna útnak. Nem volt rá pénzem, ugyan persze eredményeim sem voltak, akkor még nem tudtam, hogy pcos-em van. A biorezonanciás állapotfelmérés hasnyálmirigyet és petefészket mutatott, mint problémás terület - tehát azért ebből (ha hisz benne, és nem csak pénzt kér el érte) következtethetett rá, hogy hormonális. Már ha hiszünk benne, én már semmiben. :)

15184. sophie82 (válaszként erre: 15182. - SSszonja)
2014. jan. 6. 16:39

Nem tudom, pontosan, hogy megy. Még évekkel ezelőtt elég drága genetikai vizsgálat volt, és külföldi cég végezte csak, sajnos nem tudom, nekem nem néztek.


Még itt olvastam valakitől, hogy nézet azt is, nem emlékszem, hogy ki írta. :(


Gondolom, az is genetikai teszt, még ha itthoni is, el kell küldeni fülpiszkálón a szájból vett nyálmintát, jó sok pénzért Amerikába kiküldik, és elemzik.


De ha valaki tud más módszert, írja meg nekünk! Előre is köszi :)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook