Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
15333. Laposhal (válaszként erre: 15328. - Nissi)
2014. okt. 12. 15:11
Hormonok, pajzsmirigy tökéletes nálam, de ezek szerint az emésztőrendszer fertőzött.
15332. Laposhal (válaszként erre: 15331. - SSszonja)
2014. okt. 12. 15:10
Most voltam Lyme teszten, 2 hét az eredmény. DE elküldött a doktornő helicobakter vérvételre, a fulladásos refluxom miatt, ami 2 hónapja tart, és brutál magas lett a helicobakterem, pénteken derült ki. Ez okozhat hajhullást, mondta a doktornő. Mindenki ellenőriztesse vérből, hátha ez a baj. Minden más gócot kizártam, de ez is lehet góc. Holnap megyek az antibiotikum kúrát feliratni, és remélem megáll a hajhullás!
15331. SSszonja
2014. okt. 7. 20:39

Régebben írogattam ide, most szeretnék megosztani néhány tapasztalatot: 2 éven keresztül ill most is a 3. évben mindig beindult nyár elején egy erős hajhullás nálam. Idén ezeket vetettem be amik használtak: HUmet R szirup, Forcapil kapszula, és ami most a csodaszernek tűnik: L'Oreal Professional Aminexil ampulla. 1 hét alatt megállt a hullás és eszméletlen jo tartása lett, mintha megvastagodtak volna a szálak! Nagyon bejött ez a szer nem is gondoltam volna.


Egy másik dolog: Lyme korral kapcsolatban olvasgattam mostanában más ügyből kifolyolag, van ún kronikus Lyme amikor bennünk él a borrelia gyerekkor ota de nem okoz tüneteket. Ill hajhullást okozhat! érdemes esetleg megnézetni ezt is..Tudom kicsi az esélye, de a Lyme egyik vezető tünete a hajhullás.

15330. Nissi (válaszként erre: 15329. - Kori54)
2014. okt. 5. 18:00
Köszi. Akkor mindenképpen elmegyek. Lehet hogy nálam is ez az ok.
15329. kori54 (válaszként erre: 15328. - Nissi)
2014. okt. 4. 11:57
Szia, nem fogsz szenvedni, mert még injekció sem kell az elhalt fog gyökérkezeléséhez. Semmit nem érezni, sajnos tapasztaltam.
15328. Nissi (válaszként erre: 15325. - Laposhal)
2014. okt. 3. 19:31
Köszi. Akkor lehet hogy nekem is rá kell magamat szánni hogy ujra elmenjek a fogorvoshoz. Mivel nem fájt gondoltam minek szenvedjek. Hormonjaid rendbe vannak? Pajzsmirigy? IR? Ricinus olajat probáltad?
15327. 31bc25d879 (válaszként erre: 15326. - Tavaszihóvirág)
2014. okt. 1. 19:51

Igen, és ha rendeződnek a hormonjaid, a hajad is fog.

Egyszerre és sok mindent szedtem, kentem, áztattam. Külsőleg, belsőleg alkalmaztam vitaminokat, gyógynövényeket és többszörös dózisban több mint fél évig.

15326. tavaszihóvirág (válaszként erre: 15324. - 31bc25d879)
2014. okt. 1. 19:46
és mitől mulott el? nekem is van pajzsmirigyem, akkor nekem attól hullik?
15325. Laposhal (válaszként erre: 15323. - Nissi)
2014. okt. 1. 13:48

Nem fájt az elhalt fog, nem is éreztem. Az góc lehet, ha nem gyökérkezelik. Nem kell kihuzatni. A röntgenen csak egy sötétebb folt látszott a gyökércsúcs alatt, abból gondolta a doktornő, hogy elhalt. Vitalitásvizsgálat igazolta, nem éreztem hideget a fogon. Gyökérkezelte, és rögtön elmúlt a hajhullás. Ez 3 éve volt.


Én szkeptikus vagyok ezzel a sok vitaminnal, ráadásul szerintem nem is mindig szívódnak fel. Anyukámnál kóros vashiányt állapítottak meg. Vett vas vitaminkészítményt, szedte rendszeresen, 2 hónap után még alacsonyabb volt a vasa. Aztán a doktornő felírt neki másikat, attól 1 hónap után javult a vas értéke, ma már tökéletes.


Nekem sajnos rendben a vasam, illetve azért sajnos, mert nem ez okozza a hajhullásomat.:-(


Revalid, Biovanne nem segített.:-(

15324. 31bc25d879
2014. szept. 29. 18:38

Sziasztok Lányok!


Rég jártam itt, a hajhullásos fórumon. Pár éve én is végigjártam ezt a kálváriát. Ömlött a hajam, napi több száz hullott ki. Igaz, én pajzsmirigy beteg voltam és megmondta a drnőm, ahogy meggyógyulok rendbe fog jönni. Mindezek ellenére rengeteg hajgyógyszert szedtem, rengeteg szerrel kentem, mostam, áztattam, dörzsöltem. Ha van időtök és energiátok keressétek vissza a hozzászólásaimat és tapasztalataimat. Volt, hogy hónapokig egyszerre és dupla dózisban szedtem a forcapilt, biovant, hairclinicet, revalidot. Ezenkívül gyógynövényes főzetbe áztattam a fejtetőm, amely csalán, levendula, körömvirág, kamilla volt. Plusz varga féle hajcsepp, dr immun, vischi dercos és még a jóég tudja...mindent kipróbáltam.


Ez egy türelem játék és nagyon jól tudom, hogy idegörlő, én is sokszor sírtam miatta.


Kitartást mindenkinek és ha van kérdés szívesen válaszolok.

15323. Nissi (válaszként erre: 15321. - Laposhal)
2014. szept. 29. 18:06

Mikor elöször a fogaddal volt gond akkor fájt? Vagy csak ugy elmentél a fogorvoshoz. Nekem is elhalt egy fogam de nem fáj igy még nem szántam rá magma hogy kihuzzassam.

Az nem igaz hogy változatos táplálkozással beviszel elég vitamint. Sajnos a mai zöldségekben, gyümölcsökben már nincs annyi tápányag. Esetleg ha vidéki vagy akkor.. Vas hiánya pl. sok nönek van.

15322. Laposhal (válaszként erre: 15320. - JOjO65)
2014. szept. 25. 14:52
Szia, Hormonokat nézettél? Az alopecias hajhullásnál az szokott gond lenni. Nekem mindenhonnan hullik, nem foltosan.
15321. Laposhal (válaszként erre: 15319. - Rekababus)
2014. szept. 25. 14:50
Gratulálok az új kapcsolatodhoz!:-) Annyira örülnék ha a stressz miatt lenne, de nem stresszesebbek a napjaim mint előtte. Tavasszal még rengeteg hajam nőtt, szedtem a Revalid komplexet, mindig dícsért a fodrász, hogy mennyi hajam van. Egyszerűen július közepétől megállíthatatlanul hullik. Voltam már a fül orr gégén, hasi UH-n is, semmit nem találnak. Reumatikus panaszaim vannak, bal nyak és váll tájon, de nem szedek rá semmi gyógyszert. Ja és nekem diffúz módon hullik, mindenhonnan. És nőnek apró hajak, tehát nem gyökerestől hullik. Már tényleg ettől vagyok lelki beteg. Igazából nem hiszek a vitaminokban, szerintem nagyon ritka esetben állítják meg a hajhullást, mert egy normál vegyes táplálkozású ember ezeket beviszi táplálékkal. A stressz vagy egyéb gócos felfedezetlen dolog állhat a háttérben, a stressz jobb, mert az spontán javulhat.
15320. jOjO65
2014. szept. 17. 18:27

Sziasztok!

Nálam pár éve kezdődött az egész ... úgy 3-4. Elkezdtem fejtetőn kopaszodni, ami az utóbbi hónapokban eléggé felerősödött. Most már nagyon zavar. Szeretnék vele elmenni hajgyógyászhoz, szakértő kezekbe, vagy valami "csodaszert" rá - gondolok itt ecsetelőre, samponra, krémre, akármire - csak segítsen!

Tudtok valamit ajánlani? Ti mit használtatok, mi segített ilyen esetben?!

Köszönöm előre is! :)

15319. Rekababus (válaszként erre: 15318. - Laposhal)
2014. szept. 13. 12:18

Szia!

2éve énis átéltem ezt a kálváriát.Szinte ömlött a hajam kb fél éven keresztül, minden lehetséges vizsgálatot elvégeztek és semmit nem találtak.

Az én esetemben a stressz volt a hunyó. 3éves kapcsolatom ért véget és lelkileg teljesen összetört.

Nálad nincs most esetleg stresszesebb időszak az életedben?

Egyébként én voltam fogorvosnál, endokrinológusnál, orr-fül-gégésznél, nőgyógyásznál, bőrgyógyásznál.

Amég a lelkem nem nyugodott meg hullott a hajam. Ez tényleg így van. Mára visszadúsult a hajam, új kapcsolatom van, és boldog vagyok.

15318. Laposhal
2014. szept. 8. 21:56

Sziasztok,

2 hónapja nagyon hullik a hajam. Sajnos már láthatóan megritkult, és a hajszálak is elvékonyodtak. Már nem merek hajat mosni, fésülködni, fel van tűzve egész nap a hajam.


Kb, 3 éve volt már ilyen diffúz hajhullásom, akkor fog góc állt a háttérben, elhalt egy fogam minden jel nélkül. Ahogy gyökérkezelték rögtön másnaptól megállt a hajhullás, visszasűrűsödött. Sajnos most nem áll mögötte foggóc a fogorvosok szerint, így tanácstalan vagyok. Vérképem teljesen jó, annyi, hogy refluxom van, arra savlekötőt szedek, de ezt csak 2 hete, azóta sem hullik jobban.

Hova forduljak szerintetek? Nem akarok mindenféle drága kencéket rákenni, felesleges.

15317. Ilea
2014. aug. 31. 17:45
a patsmirigyemet is nézték !az rendben van a TSH ok,szerintem a T3-t,és a T4 azt nem szerintem !!!!a prolakctin kicsit magas !!!
15316. Nissi (válaszként erre: 15315. - Ilea)
2014. aug. 29. 19:22
IR-t, pazsmirigyet néztek? Nem csak TSH-t hanem T3-t, T4 is?
15315. Ilea
2014. aug. 29. 17:17

Tisztelt Fórumozók !

lassan 1,5 éve hullik a hajam már egy csomó kencét ki próbáltam de sajnos hiába ,kb 1 hónapja el kezdtem használni a wishy termékét ,és talán kevesebb hullik de baba hajakat még nem látok sajnos !már minden ki vizsgáláson voltam vér vétel ,nőgyogyasz,szemészet,fogaszat ,hormon vizsgálat és most elküldtek sella mr (agyi),pár nap mulva el megyek ct és belgyógyász szakorvoshoz és megint fogaszatra megyek egy alaposabb vizsgálatra !füll orr gégészet is voltam találtak cistát a arcomba azt most kezelik szóval már nem tudom hova menjek el valakinek ötlete ?tapasztalata? üdv

15314. kori54 (válaszként erre: 15311. - Peonia53)
2014. júl. 27. 10:10
Hát persze, csak vicceltem :) A korral csökkennek a hormonjaink is és valószínűleg ez okozza az időskori hajhullást. Eddig az egyetlen külsőleges szer a minoxidil ami vissza tud növeszteni, de annak a használatát soha nem lehet abbahagyni és mellékhatásai is lehetnek.
15313. grizus (válaszként erre: 15312. - Grizus)
2014. júl. 27. 00:06

De a körmöm gyönyörű.

Lehet, azért hullik relatíve a hajam, mert nagyon sok?

15312. grizus
2014. júl. 27. 00:05
Anyukámnak is szokott hullani, meg sajnos szerintem nekem is. Mindig van az ágyban pár szál és sajnos takarításnál is mindig egy csomót összeszedünk, anyám is, pedig az ő szobájába csak tévézni megyek be, mégis ott van a hajam.
15311. peonia53 (válaszként erre: 15309. - Kori54)
2014. júl. 26. 23:56

Bocsi!


Én gondoltam, hogy ez korral is járhat.

Mivel sok idősnek látom hogy a hajuk már nem olyan mint fiatabb korba.

Ennek ellenére jól megvagyok.

Ennyi idősen vannak apróságok ami már nem olyan mint régén, keresem a megoldást amivel mérsékelni lehet a problémákat.

Dóra

15310. vmano76
2014. júl. 26. 20:21
Igen, sissi27, ez az a riport, de én már semmit sem értek :(
15309. kori54 (válaszként erre: 15308. - Peonia53)
2014. júl. 26. 17:42
Kikérem magamnak, mi az, hogy időskori :D Esetleg genetikai vagy inkább hormonális és ezzel nem vagy egyedül :)
15308. peonia53 (válaszként erre: 15307. - Siss27)
2014. júl. 26. 13:15

Szia!


fiatal koromba a bánfi hajszesz mindig megállította az erősebb hajhullást egy darabig, mikor jobban hullott vettem mindig 1-2 flakonnal. Anvált be. A vitaminokat is próbáltam, volt hogy végig csináltam egy 3 hónapos kúrát a körmöm is nagyon vékony. A körmömre is jónak kellenne lenni ezeknek a szépség vitamínoknak, de semmitől se lett erősebb.

Most 61 évesen ez idős kori lehet, vékonyodik hullik két oldalt már alig van fufrum.

Dóra

15307. siss27 (válaszként erre: 15306. - Peonia53)
2014. júl. 26. 10:31

Nem próbáltam még a Vichytől semmit,így ebben a kérdésben nem tudok nyilatkozni.

Sok helyen olvasgattam már tapasztalatokat,van akinek beválik,másnak kevésbé.Ezt csak úgy tudod meg,ha rászánod az összeget és kipróbálod.

Te miket használtál már eddig?

15306. peonia53 (válaszként erre: 15302. - Siss27)
2014. júl. 25. 16:35

A Vichyről van valami infótok mennyire hatásos.

Annó egy volt kolleganőm mondta hogy az anyukájának használt. Hogy azóta mi van vele nem tudom, kell-e időnként haszni?

15305. kori54
2014. júl. 25. 14:25
Hát ez nagyon érdekes, hogy a hajtüszőnek oxigénhiányos környezetre van szüksége :O Miközben az emberi szervezettel kapcsolatosan szinte csak negatívumokat lehet hallani az oxigénhiányos állapotokról, pl betegségek, vírusok és rák is abban terjed gyorsabban. Innentől kezdve az összes hajszesszel való kenegetés csak káros lehet a hajnövekedésre, hiszen az pont a vérkeringést stimulálja és ezzel a fejbőr oxigénellátását is.
15304. siss27 (válaszként erre: 15292. - Vmano76)
2014. júl. 23. 13:43

Ez lenne az a riport?


[link]


Mert ebben,a hajhullással,kopaszodással kapcsolatban,férfi oldalról beszélgetnek.Tehát az említett termék,(aminek persze nem mondta ki a nevét)férfiaknak szól elsősorban.Az való igaz,hogy Kérastase termékekkel dolgoznak a Hajas Szalonokban,ez fent is van a honlapján,hogy ezt a márkát használják.Így viszont szerintem nem a Densifique termékről van szó.Hanem a Homme családról.De ez csak az én következtetésem.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook