Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
15423. vmano76 (válaszként erre: 15421. - Sweetscorpion)
2015. ápr. 29. 14:38
Ja, és azt el is felejtettem, hogy nekem évek óta van valami trutyi a torkomban, amire minden doki csak legyintett eddig. Folyton úgy érzem, hogy le kell nyelnem valami vackot, de nem sikerül, olyan, mint ha csorogna hátra valami, de igazából kutya bajom...lehet, hogy ez is ettől van!! Csak azért írtam, mert Te is írtál hasonló tünetet!! Érdemes erre is odafigyelni! :)
15422. vmano76 (válaszként erre: 15421. - Sweetscorpion)
2015. ápr. 29. 14:36

Szia!

Mi volt a hajgyógyásznál?

Nekem meg van az arcüreg CT eredményem. Van egy 1 cm-s ciszta az egyik oldalon, a másik oldalon meg valami gyulladásos izzadmány. Május 12-re kaptam időpontot gégészhez, már nagyon várom!! Azt olvastam, hogy a ciszta nem góc, ahhoz sokszor nem is nyúlnak hozzá ha problémát nem okoz, viszont a másik az egy gyulladásos góc! BINGÓ!!! Sose örültem még ennyire egy betegségnek, most is csak azért mert valószínűleg ez lesz a ludas!!! :))

15421. sweetscorpion (válaszként erre: 15420. - Vmano76)
2015. ápr. 26. 20:13
Na, remélem ez lesz a bűnös! :) Most hogy említed, régebben nagyon sokat voltam megfázva és mindig éreztem, hogy tele van az arcüregem. Emellett jópár éve érzek valami trutyit a torkomban. Lehet el kellene menni gégészetre... Bár a vérvétel nem mutatott gyulladást. Mondjuk csütörtökön derült ki, hogy autoimmun gyulladásban van a pajzsmirigyem (iszonyatosan magas az antitest érték, 63-ig normális, nekem 1240) és azt sem mutatta ki eddig semmi (konkrétan 4 a vérsüllyedésem :D ). El fogok menni endokrinológushoz, mert más pajzsmirigyes tünetem is van, de 3.4-es TSH-ra nem kaptam gyógyszert... Holnap pedig hajgyógyászhoz megyek a fejbőrömmel, majd beszámolok. Addig is minden jót :)
15420. vmano76 (válaszként erre: 15418. - Sweetscorpion)
2015. ápr. 26. 14:16
Érdekes, amit írsz a kicsi hajakról, mert nálam is pontosan ugyan ez volt a helyzet. A kihullott hajszálak nagy része 3-5 cm-s volt. Azért írom múlt időben, mert bár még most is sok kicsi hullik, de már nem annyira, mint korábban. Képzeljétek el, pénteken voltam egy nagyon alapos fogászati rtg-en. először készült egy panoráma rtg, majd az alapján, amit azon látott a doki készített közelebbi felvételeket 2-3 foganként. Van itt-ott apró probléma, de ami a lényeg, hogy a panorámán látta az arcüregemnek egy részét és azt mondta, hogy miután visszavittem a leletet a fogorvosnak és ő sem lát semmi gócra utaló jelet menjek vissza ha gondolom, mert az arcüregben látott valamit és ha szeretném, készít egy arcüreg CT-t (persze jó pénzért!!!) Felkeltette az érdeklődésemet és megkértem, hogy ha lehet készítse el akkor és ott rögtön :) És láss CSODÁT úgy tűnik meg van a góc!!!! Az egyik arcüregem totál tele van valamivel!!! Elküldi a radiológiának és szerda magasságában megkapom a leletet. Lehet valami gyulladásos maradvány, polip, ciszta vagy bármi...a lényeg, hogy meg van!!!!!! :) Amit megkapom az eredményt jövök és beszámolok róla :)
2015. ápr. 22. 12:16
még valami, nagyon durva vashiányom volt/van, de hosszra mindig ugyanolyan gyorsan nőtt. Szerintem mindenkinél máshogy jelentkeznek ezeknek a gondoknak a hatásai :) Tudom, hogy hisztizek én is, de nem lenne szabad feladni. Valami probléma biztos van, aminek utána kell járni. vmano76, pajzsmirigyedet nagyon alaposan vizsgáltasd ki. Anti TPO-t nézess, ha még nem volt (Hashimoto féle pajzsmirigy betegség, nálam is ezt gyanítják)
2015. ápr. 22. 11:52
a ciklikusság talán a hormonok miatt lehet? esetleg így cserélődik a haj, de valamilyen belső ok miatt alapból több hullik, ezért jobban észrevehető? ezekre tippelnék. sajnos nálam bár tényleg kevesebb jön ki, rengeteg ebből nagyon pici, alig néhány cm, a normális, hosszú hajak alig hullanak (naponta talán 30 szál)... Most megint beparáztattam magam, mert külföldi hajhullásos oldalakat/fórumokat olvasgatok, és sokan azt írják, hogy a pici hajak elvesztése az androgén kopaszodás jele lehet. A bőrgyógyász erre semmit nem mondott... Ezzel gyakran járnak együtt fejbőr problémák is, ami nálam is megvan :( A fejtető a legkritikusabb rész, na az nekem 1 nap után úszik a zsírban, meg ugye ott van a korpa is. Nagyon-nagyon várom, hogy meglegyenek már a múlt heti laboreredmények, mert mennék vele hajgyógyászhoz. Tudom, hogy türelemre lenne szükség, de időnként iszonyatosan elkeseredem. Két éve még olyan gyönyörű hajam volt... A körmöm egyébként életemben nem volt még ilyen erős és szép, mint amióta szedem a vasat meg a többi vitamint, ásványi anyagot (B, D, szelén, cink, Béres hajvitamin).
15417. SSszonja
2015. ápr. 22. 10:11
Nekem is így volt, tudod írtam. Kb 3 éven keresztül fél évig hullás utána beindult és nem hullott. Én se jöttem rá miért. Nincs valami lelki dolog ami nyomaszt? nekem volt egy helyzet amiből kiszakadtam és rá kb 8 hónap múlva lett tökéletes a helyzet. Nem tudom van e kapcsolat, mert ugye szedtem közben sok vitamint is. Vagy valami olyan vitamint sikerült eltalálnom, ami addig nem volt elég bennem. passz.Ha valaki rájön erre a szezonális dologra írja meg.
15416. vmano76
2015. ápr. 21. 11:41

Sziasztok! Örülök, amikor jó híreket olvasok!! Tök jó, hogy nálatok javul a helyzet!! :)

Én nekifutok újra!! Holnap vérvétel, pénteken teljes fogászati rtg, jövő héten bőrgyógyász! Nem vagyok hajlandó belenyugodni a kudarcba. Olyan sokat gondolkodom, hogy vajon az miért lehet, hogy ciklikus nálam a történet? Kb fél év nyugi után mindig jön egy erőteljes és hónapokig tartó hullásos időszak. Közben pedig nagyon szépen és intenzíven nő a hajam hossza és nőnek az új hajszálak is... passz, nem értem. Ha tápanyag hiány lenne, akkor gondolom a növekedés nem lenne rendben. Szerintetek?

15415. SSszonja (válaszként erre: 15414. - SSszonja)
2015. ápr. 19. 08:20
Bocs keverem, nem Hairkliniket szedek hanem a Forcapilt, de mindegy végülis.
15414. SSszonja (válaszként erre: 15413. - Sweetscorpion)
2015. ápr. 19. 08:19

Nagyon örülök, hogy nálad is siker van:) Nekem most már nagyon dús a hajam, a fodrászom elájult:) és végre meg tudom növeszteni, eddig mindig vissza kellett vágatni annyira elvékonyodott.

Most én már "csak" ezeket szedem jo régota és úgy tűnik elég:

B vitamin komplex

Hairclinik 1 db

Neo ferrofolgamma vas 1 db néha

3 kovaföld-biotin (ebből szerintem nagyon jo a Rossmann saját márkása)

szojalecitin 1 db


És felváltva spriccelek Vargát és Loreal Aminexilt.Most azt gondolom a B vitamin állítja le a hullást, az lehet a kulcs. Miota B kompexet is szedek azota kezdett nagyon bedúsulni. Szerintem az a kulcsa az egésznek.

2015. ápr. 17. 07:10
sziasztok! lassan egy hónapja írtam ide először, és most azért jövök, hogy még egyszer megköszönjem a segítséget, főleg Neked, SSszonja :) egy hónap után jelentősen csökkent a hajhullásom a vasszedés és a hatalmas dózis vitaminok/ásványi anyagok hatására. Nagyon meglepődtem, amikor mutatta a bőrgyógyász, mennyivel keskenyebb a választékom, mint amikor az egész elkezdődött. Észre sem vettem, mert ugye nap mint nap látom... A pull tesztnél 2-3 hajszál jött ki, ellentétben a múltkori 10-15-tel. Ja és tegnap azért volt még egy vérvételem, egyrészt hormonok, pajzsmirigy miatt megnyugtatásképp, másrészt a vasszint ellenőrzése miatt, hát kíváncsi leszek. Egyébként sokan azt javasolják, hogy főleg a ferritin (vasraktár) értéket kell figyelni. Ha ez 70 fölött, de inkább 100 közelében van, akkor tud a haj megfelelően nőni. :) A fejbőrömmel sajnos elégg é szenvedek, de tervezek elmenni hajgyógyászhoz miatta.
15412. peonia53 (válaszként erre: 15411. - Pink habroló)
2015. márc. 29. 20:19
Köszönöm!
2015. márc. 29. 19:16

Szia!

Megkérdezem a kolléganőmet,aki a vichy-ket rendeli,hogy mik a visszajelzések,és majd referálok:-)

15410. peonia53 (válaszként erre: 15408. - Pink habroló)
2015. márc. 28. 23:29

Szia!

A vichy-t szeretném kipróbálni, olvasom hogy patikába dolgozol. A vevőktől van visszajelzés? Mennyi doboz hozza meg esetleg a kedvező hatást. Mire számítsak mennyiségileg, mert elég húzós az ár.

Köszönettel :Dóra

2015. márc. 27. 18:12

Tegnap voltam endokrinológusnál, mivel pajzsmirigy alulműködésem van, ő mondta, hogy a stressz is kiválthatja a hajhullást - január 8-án volt egy teljes méheltávolításom, ez elég stressz. Okozhatja természetesen a megváltozott hormonműködés.Konkrét gyógymódot,"csodaszert" ő sem tudott ajánlani a hajhullásra...

SSzonja javaslatára szereztem be koffeines sampont, hajszeszt, valamint szedek még vasat, cink-kovaföld kapszulát. Várom a csodát!! :) Remélem sikerrel!!

15408. pink habroló (válaszként erre: 15406. - Vmano76)
2015. márc. 27. 17:07

Patikában dolgozok,szóval látom,hogy is dolgoznak.

Külön kiképzést kapnak arra,hogy mindenkinél megállapítsák a zsíros korpát és a seborreát,mert a fejbőrtisztítót amivel a zsíros korpát le lehet oldani,nekik ezt el kell adni,legalább 5db a napi norma,ha annyit sikerül beleszugerálniuk a nőkbe,akkor már hozták a normát.

Mindig úgy fordítják a beszélgetést ,hogy a végén a diagnózis ez a kettő,amit a stressz váltott ki.

15407. siss27 (válaszként erre: 15406. - Vmano76)
2015. márc. 27. 16:26
Csak arra számítsál,hogy tuti azt fogják mondani,hogy ez meg ez a baj.Holott lehet semmi.Mivel nekik a speckós cuccok eladása a cél.Ha nincs baja az adott emberke fejbőrének,hajának,akkor nem tudnák ajánlani a csodaszereiket.Szóval ki van ez találva kérem. :D
15406. vmano76
2015. márc. 27. 15:14
Hajgyógyásznál még nem voltam, szkeptikus vagyok a hajgyógyászokkal. Az a véleményem, hogy csak a lehúzás a cél, de most bogarat tettél a fülembe :) Lehet elmegyek egy sima mikrókamerás vizsgálatra és nem veszek meg semmilyen szert, bármennyire is csodaszerként fogja árulni :)
15405. peonia53
2015. márc. 26. 21:48
Vichy hajhullás elleni ampullákat hetente hány alakalommal ajánlatos használni. Tudtok ebbe segíteni? elég húzós az ára. Mire számítsak.
15404. SSszonja (válaszként erre: 15399. - Vmano76)
2015. márc. 23. 07:20
Hajgyogyasznal nem voltál meg?ő kihuzgal szálakat es a gyokerbol Elvileg lehet következtetni hogy kb mi miatt hullik.mashogy néz ki a tapanyaghianyos es máshogy a hormon miatt hullo hajgyoker.regebben sokat olvasgattam.asszem ha fekete es olyan elvekonyodott akkor az a tapanyaghiany,neten vannak képek.en nézegettem Anno nagyitoval😊
15403. SSszonja (válaszként erre: 15402. - Pink habroló)
2015. márc. 23. 07:16
Szia pink,igen elmentem maganban es megnezettem.de csak b12t lehet nezetni a többi B nem volt a listán.ezert én komplex b vitamint szedek most.
15402. pink habroló (válaszként erre: 15398. - SSszonja)
2015. márc. 23. 06:40
A B12-t vérvételből derül ki?
15401. pink habroló (válaszként erre: 15399. - Vmano76)
2015. márc. 23. 06:39

Meddig nő meg a hajad,ha növeszted?

Vannak emberek,akiknél csak 1,5-2 év az anagén szak.Lehet nálad is ez van.

Ez csak tipp.

15400. SSszonja
2015. márc. 22. 21:40

Nem hinnem,hogy hormonális,mert akkor nem szűnne meg időnként.Szerintem legalábbis.

Demodex?

amugy nálam érdekes leállt a hullás de helyette kialakult a rosacea.vagy nem is tudom mi ez de megolondulok a bőrömtől kb egy eve....ill most lett nagyon rossz.na mindegy ez nem,ide tartozik.csak van sok más rossz is sajnos,rendbejozt a hajam erre elromlott vmi más.a elegem van néha mar tenyleg hogy mindig szenvedés van vmivel...

15399. vmano76 (válaszként erre: 15398. - SSszonja)
2015. márc. 22. 15:06
Hát passz! :( Fogalmam sincs. Már gyakorlatilag hülyének néznek a dokik, hogy nem vagyok hajlandó belenyugodni a dologba.Túl vagyok minden vizsgálaton, beleértve a hormonvizsgálatot is. Kezdem feladni :(
15398. SSszonja (válaszként erre: 15397. - Vmano76)
2015. márc. 22. 14:18
Fogalmam sincs:( Nálam mindig tavasz végén-nyár elején indult olyan május körül és december volt mire leállt. Ja ha így nézzük szinte mindig hullt:)Talán van valami vitaminhiányod, amiről nem tudsz, mondom pl nálam most derült ki hogy B12 hiányom van, mondjuk ezt most nem haj miatt nézettem és mostanában nem is hullik szoval a B12 nem volt rá hatással. De lehet hogy nálad is kiürül valami ill nagyon kevés van valamiből talán? nem tudom olyan rejtélyes ez az egész.
15397. vmano76
2015. márc. 21. 18:07

SSszonja!

Az én hajhullásominom is kb három éve tart már. Hullik 4-5 hónapig, aztán vmi történik és abbamarad néhány hónapra, majd újra kezd hullani. Szinte folyamatosan szedek dolgokat, még nem gyűjtöttem össze mi mindent ... talán annyira sok félét azért nem mint te, de kis túlzással azért jól lehetne lakni a bogyókkal, amiket beveszek. Szerinted a ciklikusságból lehet következtetni valamire? Illetve ha hullik, akkor kihullanak a rövidebb, viszonylag új hajszálak is :( És érdekes módon folyamatosan nőnek az újak, tehát a hajhagyma valószínűleg ép... Kíváncsian várom a véleményedet vagy bárkiét ;)

2015. márc. 21. 08:45
köszönöm szépen mindkettőtöknek a hasznos tanácsokat, picit megnyugodtam :) Hair Clinicet kb. két hete szedem, plusz egy hete már a Neo Ferro Folgammát is. A közérzetem, étvágyam sokkal jobb lett. B-vitamin komplexet, D-vitamint, szelént (pajzsmirigyre javasolták) most vettem, remélem használni fognak. Varga cseppet már javasolták, szerintem azt is beszerzem. Jelenleg ennyi fér bele a "költségvetésbe" :) Hormonpanelt mindenképp szeretnék majd csináltatni, bár pl. a menstruációmmal nincs semmi különösebb gond, sosem maradt még ki, a leghosszabb csúszás egy hét volt egyszer még pár éve. Fogamzásgátlót ha lehet szeretném kihagyni, egy időben nagyon erőltettem, többfélét is kipróbáltam, de csak rossz tapasztalataim vannak...
15395. SSszonja (válaszként erre: 15391. - Sweetscorpion)
2015. márc. 21. 07:36
Még egy tipp ha semmi nem jön be: fogamzásgátlo? az elvileg női hormont visz be és így elnyomja a tesztot.Igaz ez csak addig megoldás amíg szeded.. és nehéz rola "lejönni" sajnos ez is tapasztalat.
15394. SSszonja (válaszként erre: 15392. - SSszonja)
2015. márc. 21. 07:32

Több szinten kell támadni, szerintem vegyél valami hajszeszt is, pl a Varga szerintem szuper, de jo tapasztalatom van a L'Oreal Aminexyllel is. Képzeld el ahogy a hajhagymáid örömmel beisszák a finom táplálo folyadékot. JA és vki írta itt az is jo: mondogasd a hajnak, hogy aki menni akar menjen,nem sajnálod, de aki marad az csak jol jár, megéri maradni a fejeden:))) ez nekem nagyon tetszett:))

B vitamin komplexet mindenképp szedj, nekem pl nemrég kiderült, hogy B12 hiányom van.

Hairclinik vagy Forcapil az elején nagyobb dozisban-ezekben L-cisztin és L-metionin van amik a haj építőkövei-nekem emlékeim szerint a nagy dozis Hairclinik segített többek között, de csak honapok múlva-kb aug-ban kezdtem szedni és dec. végére állt le! szoval kitartás! Cink, esetleg HumetR vagy Huminicum szirup az ásványi anyagok miatt. Kovaföld kapszula. Szojalecitin. Nemcsak a vitaminok hanem az ásványi anyagok is fontosak, ezért írtam a két szirupot.Én néha úgy éreztem nem is kell étkeznem annyi kapszula volt elosztva a nap folyamán...Állíts össze egy ilyen koktélt magadnak és kezdd el szedni,szerintem nincs értelme külön külön probálgatni, egyszerre kell velük támadni.Bocs ha hosszú voltam, csak tudom milyen rossz ez mikor számolgatja az ember a kihullott hajszálakat és nézegeti a feje tetejét.. én is rémüldöztem rendesen, nekem is szélesedett a csík anno, szar egy érzés.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook