Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
15453. sweetscorpion (válaszként erre: 15452. - Nissi)
2015. jún. 16. 11:56
szia! pajzsmirigyre kaptam gyógyszert, szelént március óta szedem. a terheléses értékeimre azt mondta, hogy inkább felszívódási zavar lehet. bár a vas is rosszul szívódik fel, én ebben nem lennék annyira biztos. dexametazon fékezést csináltunk, ami egy szem gyógyszer bevételét jelenti este, majd reggel vérvétel. a mellékvese stimuláció így felfüggesztődik, és kiderül mennyi férfihormon származik a mellékveséből és mennyi a petefészekből. eddig az androsztendion értéket tudom, ez felére csökkent, de még így is a határérték felett van egy tizeddel. szóval valószínűleg nekem mindkét helyről jön :( kezdem elveszíteni a reményt. vannak kis hajaim, gondolom a vaspótlás miatt, de szinte tuti,hogy a férfihormonok is közrejátszanak a hullásban. július közepén megyek majd vissza, amikor a pm-et is ellenőrizni kell. viszont fogamzásgátlót fix, hogy nem fogok szedni, mert amióta pótlom a vitaminokat, a ciklusom napra pontosan beállt.
15452. Nissi (válaszként erre: 15449. - Sweetscorpion)
2015. jún. 11. 20:52

Szia! Mit mondott az orvos? Kaptál gyógyszert?

Kezd el az IR diétát. PM problémákra még jó a szelén is.

15451. Melon83 (válaszként erre: 15450. - Sweetscorpion)
2015. máj. 29. 15:16

Írtam privit.

Én most a csalános bedörzsölést alkalmazom, meg sok olajos magvat főképp mogyorót eszek, ezek szerintem hosszú távon jót tesznek. Majd beszámolok a fejleményekről.

15450. sweetscorpion (válaszként erre: 15448. - Anzs37)
2015. máj. 29. 14:22
szia! mikor kezdődött nálad? van valamilyen hormonális eltérésed?
15449. sweetscorpion (válaszként erre: 15447. - Melon83)
2015. máj. 29. 14:14

köszönöm, megkaptam az üzenetedet, szerintem ki fogom próbálni! természetesen még várok, mit mond az endokrinológus jövő héten.

egyébként a minap borzasztóan kiakadtam, muszáj kiírnom magamból, mert lehet mások is "tanulhatnak" belőle. Szóval, voltam kontrollon hajgyógyásznál 3 kezelés után. A legelső alkalommal (állapotfelmérés) csak mikrokamerás vizsgálat történt, most viszont húzkodott is ki hajszálakat. Egész addig, amíg a kezelésekre jártam, a hajgyógyász minden aggályomat elhessegette, hogy jaj majd elmúlik, nem is jön ki sok stb. Volt, hogy csak megrántotta a vállát. Meg hogy ha a kortizol szintem lecsökken (na itt megjegyzem, az állapotfelmérésnél mellékvese kimerülést "diagnosztizált", ami tökéletes ellentétben van ezzel a kijelentéssel). Persze a kortizolommal és az ehhez kapcsolódó mellékvese hormonokkal (a DHEAS-on kívül) a vérvétel eredménye alapján semmi baj sincs. Össze-vissza beszélt végig, vagy meg sem hallgatott. Aztán a kontrollon minden megváltozott: mállanak szét a hajhagymáim a férfihormonok miatt, azonnal vásároljam meg a több tízezres termékcsomagot, mert HULLIK A HAJAM. Jé, mert én ezt nem tudtam eddig. Természetesen nem kétlem, hogy probléma van, mert tudom, hogy van. De ha az eddigi kezelések hatására sem tapasztaltam jelentős változást, akkor nem hiszem, hogy ez most fog elkezdődni...Egyébként neki is hasonló problémái (IR, meg ami vele jár) vannak, mindent gyógyszer nélkül próbál megoldani, ami dicséretes lenne, de amit eddigi találkozásaink alapján leszűrtem, nem nagyon foglalkozik a diétával. Hát nem tudom, hogyan bízhatnék így meg benne... Főleg, hogy a saját problémáját sem sikerül kezelnie a kencéivel.

Alapvetően én is a természetes módszerek híve vagyok, de esetenként valóban szükség van "klasszikus" orvosokra és gyógyszerekre.

tényleg elnézést, hogy kifakadtam, de ez eléggé felháborított...

15448. anzs37
2015. máj. 29. 13:36
sziasztok! nekem is hormonális hajhullásom van.szinte már alig van hajam!fejtetőmön pepit hordok,már 5 éve.még vidéken készítettem,hála az égnek észrevétlen hogy ezt viselem!csak a gyermekeim és a párom tudja.remélem sosem lesz szükségem parókára!lelkileg meg viselő teher :(
15447. Melon83 (válaszként erre: 15446. - Sweetscorpion)
2015. máj. 29. 11:10

Szia!

Aviva tornát próbáltad már? Elvileg pont ilyen hormonális dolgokra van jó hatással.

2015. máj. 26. 15:49
Nálam egyébként most "áll a bál"... Kiderült, hogy hormonálisan eléggé tönkre vagyok, az összes létező férfihormon szint magas, D vitamin alacsony, úgyhogy PCOS gyanú az inzulinértékeimmel együtt. Érdekes viszont, hogy a progeszteronom is magas volt 21. napon. Annyi bajom van a ciklusommal, hogy iszonyatosan tud fájni aznap, amikor megjön. Nem tudom, ehhez lehet-e köze... Az is elkeserítő, a szérum vas értékem már 20 volt, de a ferritin, ami a legfontosabb a hajnak, 2 hónap alatt csak 5-tel emelkedett, így most 30 :( El vagyok keseredve,bár növöget vissza a hajam, de többnyire olyan vékonyak a kis szálak, hogy ha meghúzom, fájdalom nélkül kijönnek... júni 2-án megyek endokrinológushoz, remélem tud segíteni, mert én ezt már nem nagyon bírom tovább (nem csak a hajhullást, sajnos a közérzetem sincs rendben).
15445. SSszonja (válaszként erre: 15444. - Sweetscorpion)
2015. máj. 24. 07:39
Igen a pajzsmirigy rendellenességeknél azért vigyázni kell vele, mert túlműködésnél a jod még jobban "pörget" . Van amúgy ill régebben volt egy jodos gyogyvíz (Jodacqua) ebből egy kiskanálnyi kell naponta. Probálok olyat venni most. Nekem az anyagcserém gyorsítására kellene ez most, nem hajhullás miatt. A Metabol nevű fogyasztoszerben van amúgy jod, arrol olvastam hogy sok nőnél mellékhatásként megállt a hullás.
15444. sweetscorpion (válaszként erre: 15443. - Kori54)
2015. máj. 22. 22:50
Viszont autoimmun pm betegségeknél a jód nem ajánlott. Biola ganodermás samponja nekem sajnos nem vált be.
15443. kori54 (válaszként erre: 15440. - SSszonja)
2015. máj. 22. 17:37
Köszi ezt a megosztást ! Elég logikusnak tűnik. Főleg, hogy a jódhiány PM rendellenességeket is okozhat, ami befolyásolja a hajnövekedés ciklusait.
2015. máj. 22. 16:48
Ganodermás sampon a Biolától, szinte mindenre gyógyír, mindenkinek csak ajánlom. :)
15441. toldidomi
2015. máj. 22. 15:38

nekem nagyon hullot a hajam, és találtam rá balzsamot amitől szinte alig hullik, igaz h férfiaknak van írva, de jó nőknek is.


[link]

15440. SSszonja
2015. máj. 21. 19:16
Sziasztok! Megosztok egy infot, amit most véletlenül találtam. Hátha vkinek hasznos. Szoval a jodhiány is okoz hajhullást és állítolag az emberek nagy része jodhiányos. Onnan juttottam ide hogy van egy fogyi szer, amiben jod van és olvasgattam rola forumokat ahol azt írják mellékhatásként, hogy megállt a régota fennállo hajhullásuk vagy bedúsult a hajuk.Szoval érdekes. Jodhiány esélyes hogy kialakul sok embernél.
15439. sweetscorpion (válaszként erre: 15436. - Nissi)
2015. máj. 14. 12:02
szia! ha nekem írtad: sajnos tudom, hogy gyulladásban van a pajzsmirigyem, de eddig senki nem adott rá semmit... IR-szerű "dolog" is van, vagyis túl későn, 120 percnél kezdett emelkedni a cukor és az inzulin érték, 60 percnél még kevesebb is volt az éhgyomri cukornál :( Ha valaki tud erre magyarázatot, nagyon örülnék neki!
15438. sweetscorpion (válaszként erre: 15437. - Melon83)
2015. máj. 14. 11:32
Igen, erre gondoltam én is, a seborrheára :) Sajnos nekem is gyulladt a fejem, de kénes sampon meg a hajgyógyász kezelései segítenek rajta. Nálam szinte tuti, hogy az autoimmun pajzsmirigy-gyulladás okozza :(
15437. Melon83 (válaszként erre: 15435. - Sweetscorpion)
2015. máj. 13. 16:48

Köszi, épp ma volt a cégnél bőrgyógyász vizsgálat, és ott is a kénes sampont javasolta, úgyhogy azt megpróbálom. Amugy most ez a gyógyász a seborrheát mondta, meg hogy gyulladt a fejem, és lehet ez okozza a hullást is. Ezt még nem mondta senki, hát kíváncsian várom hátha a sampon is hat.

Meg veszek ma vasat is, aztán azt is elkezdem, aztán majd beszámolok.

Meg még hamarosan írok privit, mert még lenne egy kérdésem a hajgyogyóról is :)

15436. Nissi (válaszként erre: 15435. - Sweetscorpion)
2015. máj. 12. 22:39
A TSH 4 nagyon magas. Kb 1 körül jó. A pm alulmüködés okozhat hajhullást. Keres fel egy hozzáéertö orvost. Nézesd meg hogy nincs-e IRd is.
15435. sweetscorpion (válaszként erre: 15434. - Melon83)
2015. máj. 12. 16:13
ment a privi :) az egészséges életmóddal máris sokat megteszel, szerintem ez az alapja mindennek (sajnos túl későn jöttem rá én is). Ha a nizoral nem is hat, a kénes sampont kipróbálhatnád, ha még nem használtad :)
15434. Melon83
2015. máj. 12. 15:22
Szia!! Igen, érdekelne a hajgyógyász is, és hogy milyen a tapasztalatod vele? Azt hiszem többet bőrgyógyászhoz nem megyek, szerintem ez a legsötétebb ága az orvostudománynak. :( Próbálok én is minél egészségesebben élni, talán ennyi előnye van ennek az egésznek. A pajzsmiriggyel megyek még majd magándokihoz, de amugy a többi értékem ott is jó, azért nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Akkor várom a hajgyógyis infókat, és majd én is beszámolok. Ja a nizoral nekem tinikoromban hatott, mert akkor volt egy durván korpás -hajhullatós időszakom, és akkor teljes egészében segített, de szerintem már a bőröm alkalmazkodott hozzá, mert már jó ideje nem segít.
15433. sweetscorpion (válaszként erre: 15432. - Melon83)
2015. máj. 11. 21:52

Szteroidot nekem is írtak, de csak rosszabb lett tőle. A 4-es TSH-t tovább kell vizsgálni, főleg ha babát szeretnél! Ebben az esetben több orvos szerint is 2.5 alá kellene vinni, olvass utána. Nézetni kellene anti TPO-t (ha ez magas, akkor autoimmun gyulladásban van a pm), valamint szabad T4, T3-at is. Sajnos nekem 3.4-es TSH-nál is vannak tüneteim...

Szerintem a tejes dolgokkal is vigyázz jobban, ha érzékeny vagy.

A fejbőrre nekem azt javasolták, amit az előbb is írtam, kénes sampon + nizoral tenyérben összekeverve, kétszer, a másodszori mosásnál 5-10 percig rajtahagyva. Én egy ideig naponta mostam így, 1-2 hét után már nem őrültem meg a viszketéstől. Most nem viszket egyáltalán, de még gyorsan zsírosodik. Most kezdtem járni hajgyógyászhoz, ha gondolod priviben megírhatom kihez. Viszont én a bőrgyógyászomnak több hálával tartozom egyelőre, mert kapásból elküldött vérvételre és a samponos tanácsot is ő adta.

Nekem még hosszú az út a gyógyulásig, az állandó stressz miatt ami bajt össze lehet szedni, azt én összeszedtem. A hajam talán kevésbé hullik amióta szedem a vasat és újak is nőnek, de elég gyengécske még a változás.

15432. Melon83 (válaszként erre: 15431. - Sweetscorpion)
2015. máj. 11. 21:31
Szia! köszi a választ :) Ma voltam egy másik bőrgyógyásznál, megnézte, húzogatta, de a végén csak annyit hozott ki, hogy korpás, és felírt valamilyen szteroidos kencét. Hát én azt biztos nem váltom ki, mert babát tervezünk mostanában, és amugy sem vagyok híve az ilyen durva szereknek, ráadásul úgy hogy a korpán kívül nem mondott semmit. Holnap még egy hajgyógyászt beterveztem. Nálam néztek mindent (vérkép, hormonok, inzulinos dolog is megvolt) egyedül a Tsh lett kicsit magasabb ,de az is csak határérték /4/. A többi leletem minden tökéletes. A fogaim is rendben vannak, plusz elvileg nőgyógyászatilag is minden ok. Annyi hogy laktózérzékeny vagyok, és néha szoktam bűnözni, lehet hogy mostmár tényleg minden tejes dolgot elhagyok. Próbálok én is vitaminokat eszegetni (revalid meg hair clinic plusz egyenlőre).Nálad adtak végül valamit a fejbőrre? Hogy vagy mostanság? A vasat még megnézem a leleteken, lehet hogy a raktárakat is fel kéne tölteni.
15431. sweetscorpion (válaszként erre: 15429. - Melon83)
2015. máj. 11. 20:35
a bőrgyógyász nem nézte meg valami kütyüvel a fejbőrödet közelről? ha viszket, akkor valami gyulladásnak kell ott lennie...
15430. sweetscorpion (válaszként erre: 15429. - Melon83)
2015. máj. 11. 20:27

nálam igen! januárban, vizsgaidőszakban kezdődött az irtózatos viszketésem gyors zsírosodással karöltve. már régebben kezdett egyre zsírosabb lenni, de akkor annak tudtam be, hogy Pestre költöztem egyetemre és itt szennyezettebb a levegő. ha megvakartam a fejem sokszor maradt a körmöm alatt ilyen sárga felrakódás, vagy mitesszer szerű gömbölyded faggyú darabok. na ez durvult be nekem télen, de annyira, hogy majdnem véresre vakartam (iszonyatosan be volt gyulladva). nekem azt mondták, ez seborrheás dermatitis vagy zsíros korpa. ez elvileg önmagában is okozhat hajhullást. ha nálad nem ilyen, akkor lehet száraz korpa, más gombás fertőzés is. szerintem mindegyiknek elsősorban belső okai vannak (de főleg a zsíros korpának). én vérszegény voltam, legyengült az immunrendszerem, hozzá meg jön a stressz, az egyelőre kezeletlen pajzsmirigy betegség + ma derült ki, hogy inzulinrezisztencia is. pajzsmirigyedet rendesen megnézték, vagy csak a TSH-t?

terheléses cukor-inzulin vizsgálat volt?

Ferritin érték? (vas raktár, elvileg 70 fölött kell lennie a normál hajnövekedéshez)

mellékvese hormonok? (kortizol, dheas, shbg, totál és szabad tesztoszteron + ezekhez kapcsolódva d-vitamin!)

ételintolerancia? (glutén, laktóz)

gyulladásfaktorok? (ASO, CRP, süllyedés, fog, mandula)

cink, biotin, B-vitamin hiány is lehet.

most hirtelen ennyi jutott eszembe :) a fejbőrödre próbáld ki a gyógyszertárban kapható kénes sampont. a legjobb, ha Nizorallal együtt használod (összekevered őket a tenyeredben), de magában is hatásos. Mosd gyakran (1-2 naponta), majd lehet ritkítani, ha jobb lesz. Én felváltva mosom ezzel a kombinációval + a Lush New Hair samponszappanjával.

Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, csak szeretnék segíteni :)

15429. Melon83
2015. máj. 11. 10:56

Sziasztok

Tud valaki jó hajgyógyászt ajánlani? Végigjártam minden kivizsgálást /vér, nőgyógy, fog, hormonok/ de csak annyi derült ki hogy makk egészséges vagyok, viszont a hajam hullik. A bőrgyógy is csak annyit tudott mondani, hogy tényleg hullik, de nem tudja mitől. Mindezt sok pénzért.. No comment. Én úgy érzem a bőrömmel lehet valami, mert nagyon viszket, este amikor lefekszem, akkor is érzem, egész este vakarózom mostanában :( Valakinél hasonló tünet?

15428. sweetscorpion (válaszként erre: 15426. - SSszonja)
2015. máj. 8. 16:32
Ma megcsináltattam az IR-t, hétfőn lesz eredmény. 16-án mellékvese hormonokat nézetek, mert a hajgyógyász szerint ez (is) lehet a bajom, meg hát a tesztom is határértéken belüli, de kicsit magasabb (de sztem ez mindig így volt). A pm-hez találtam egy doktornőt, aki szintén azt mondja, hogy feltétlenül kezelni kell, de még szeretnék minden mást kizárni. Hát nagyon érdekesen alakulnak a dolgaim. Össze-vissza jár a hangulatom, az utóbbi két napban nem vagyok annyira fáradt,de majd' szétrobbanok az idegtől (lenne okom rá, de akkor is furcsa). A hajam is kevésbé hullik. Szerintem a vasszintem is benne lehet, mert mensi után rosszabbak a tünetek (fáradékonyság, szívdobogás). Tehát a ciklus során változik, középidőben hullott lényegesen kevesebb hajam az előző hónapban is. Nem értem, de bízom benne, hogy megoldható. A pajzsmirigy meg igen gonosz tud lenni, a családban mint kiderült sajnos öröklődnek ezek a problémák.
15427. b892d196e8
2015. máj. 7. 11:34
Radical ampulla
15426. SSszonja (válaszként erre: 15424. - Sweetscorpion)
2015. máj. 7. 05:51

Sweetscorpion:lejjebb írod, hogy autoimmun gyulladásban van a pm-ed. Szerintem ez lehet az oka mindennek, a szívdobogásnak, fáradékonyságnak. és a hajhullásnak. Ezt kellene kivizsgáltatnod ill kezeltetned szerintem, a pm tud ilyeneket okozni nagyon is, pl az alulműködés egyik jele a fáradékonyság. Lehet hogy ha arra kapsz kezelést helyreáll minden.

IR-t én is csináltattam anno, de negatív lett.

2015. ápr. 30. 13:33
Ja, amúgy az is kiderült, hogy nem vagyok lisztérzékeny. Legalább egy jó hír :D
15424. sweetscorpion (válaszként erre: 15423. - Vmano76)
2015. ápr. 30. 13:27
Örülök, hogy kiderültek a dolgok :) Na, akkor biztosan ellátogatok majd gégészhez is, remélhetőleg néhány hónapon belül... Nekem sajnos több problémám is lehet, úgy tűnik. A hajgyógyász azt mondta, gyulladt a fejbőröm és 2-3 héten keresztül minden héten 1x megyek majd hozzá gyulladáscsökkentő kezelésre. Emellett a tüneteim, körülményeim alapján mellékvese kimerülésre gyanakszik, úgyhogy elküldött vérvételre. Erre egy picit várnom kell most, mert magánlaborba tudnék csak menni és ahhoz nem ártana az ösztöndíjam... Tényleg furcsán érzem magam, néha össze-vissza ver a szívem és nagyon fáradt vagyok szinte állandóan. Inzulinrezisztencia vizsgálatra is el szeretnék menni, de az sem olcsó mulatság... Kicsit el vagyok veszve a lehetséges okok tengerében :(
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook