Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
15483. kerimama
2015. dec. 28. 21:09
Szia hol tudom meg nézni az Önkormányzati béreknek hogy mikor van az Utalás SZÁMLÁN.
15482. Annette (válaszként erre: 15480. - Julianusyze)
2015. dec. 21. 21:58
Szedtem egy ideig, a hajamon jelentősebb változást nem tapasztaltam, talán picit sűrűsödött, de a körmeim nagyon jó erősek lettek mire a végére értem.
2015. dec. 20. 17:32

Helló mindenkinek! Tényleg nem kéne már bedőlni a kamu FB hozzászólásokkal ellátott FullFix reklámoknak, Varga cseppnek és társaiknak. Gondolkodjatok, hány kopasz, kopaszodó dúsgazdag sztár, közszereplő, politikus, stb él kopaszon. Gondoljátok, ha létezne ilyen szer, nem használnák? Bruce Willis, Samule L Jackson, Di Caprio (ö nem teljesen, de ritkul neki rendesen), Jason Statham, Steve Jobs, Putyin, és sorolhatnám, nem annyi pénzük van, mint nektek-nekünk csóróknak, valamiért mégis kopaszok.

Node, nem trollkodásból írtam ide, írok egy módszert, teljesen ingyenes, nem macerás, a nagymamám aki vidéki, falusi lány volt, és nagyon sok trükköt ismert, más területen is, nekem bevált.

Csalán. Ingyen van, sok van, persze nem a főút mellett érdemes szedni a benzinnel és minden szarral átitatott gazt, ki kell szépen menni a város szélére, esetleg kertbe, fontos hogy csak a kora tavaszi, illetve a kései csalán jó,tehát Júliusban felesleges szedni, és GYÖKERESTŐL, súlya szinte semmi, akár gyalog, egymagad is 4-5 zsáknyit szedhetsz. Utána, kb 2 -3 hétig szárítod, jó ha van erkély, vagy az udvaron olyan hely ahol kiterítheted, mert nem kevés mennyiség lesz ha kiszóród a zsákok tartalmát. Azért célszerű idényekor annyit összeszedni, hogy ősze, télre is kitartson.

Miután kiszárítottad, lehet is használni, fogsz egy adagot, gyökérrel együtt szépen kifőződ, lavórba, kádba öntöd, belemártod a fejed, hogy a teljes hajat befedje, kb 20-30 percre, közbe masszírozod a fejbőrbe, utána, mivel ragadni fog a haj, kis levelek belekerülhetnek, ezért valami könnyű, bőrkímélő samponnal lemosod. Ezt kezdetben olyan heti 2 naponta, később javulás esetén elég hetente 2-szer megcsinálni.

Az előzmény pedig: mindig nagyon sűrű hajam volt, ezért jobban is hullott , a nem túl egészséges életmód miatt 22 éves koromban kezdett erősen ritkulni, választéknál, forgónál ki is kopott teljesen kopi volt, meg úgy az egész ritkásabb lett, olyan kolosi Péter fejem volt, tudtam fésülgetni hogy ne látszódjon, de az igazságot persze nem takarta.:) Azt nem mondom hogy olyan kopi voltam, mint pl Willis,utcán észre se vetted volna, de én ha tükör előtt nekiálltam szétválasztani, alaposan nézegetni, akkor azért látszott. Én is próbáltam minden kenceficét, hajgyógyászhoz mentem, vettem a drága Varga-cseppeket, sok pénzem ráment, a megboldogult nagyanyám rögtön mondta a csanalat, de legyintettem, jól van, mit tudhat róla gondoltam.

Végül rákényszerültem, kb fél év múlva a hajhullás leállt (azaz, az soha nem áll le, a természetes regeneráció miatt mindennap valamennyi hajszálunk kihullik, csak nem mindegy, hogy mennyi:), ezután a kikopott részeknél is megjelentek az első sörték. Meg kb évente 2-3 szor leborotváltam a fejemet.

Akkor 22 éves voltam, most 39, és csak annyit ha hagyom kicsit nőni, Pumuklinak csúfolnak a haverok. Az tény, hogy egy kopaszra borovállásnak már ideje lenne, hogy jobban meg tudjam nézni, de így akárhogy fésülöm, tetvészkedem nem látok sehol kopasz felületet.

Másrészt függ genetikai tényezőktől is nagyban, az én családfámban még a 70-éves nagybácsinak is ősz, de sűrű haja van, kiköpott Benny Hill az öreg, a család másik ágáról viszont nem volt ilyen szerencsés, unokatesóm férfi felmenői között majd mindenki tarfejú volt, a srác is olyan 17 évesen elkezdett, a csalános módszert az én hatásomra próbálta ki, de jó 10-12 évvel a kopaszodás kezdődése után, amikor a kihullott haj, illetve a helyén már teljesen kipusztult, azt már bizony semmi nem növeszti vissza, viszont a kezelés hatására megállt azon a szinten, kb olyan Jason Stathames, ami szerintem 48 évesen nem olyan vészes.

Sok sikert mindenkinek, bármilyen módszert is választ!

Egyébként sokszor valami egyéb tényező váltja ki, ilyen a stressz, vagy az elhanyagolt, szuvas fogazat,változások a szervezet egészségi állapotában, stb. Egyszóval, nem árt odafigyelni az egészséges táplálkozásra, kellő mennyőságú vitaminbevitelre.

2015. dec. 8. 19:47
Sziasztok!Érdeklődnék próbálta e már valaki a DM-ben kapható " gesunde plus Haar Vital Komlex. nevű bogyókat!
15479. Nikike26 (válaszként erre: 15478. - Zsocy70)
2015. dec. 8. 15:45

Sziasztok Zsocy70 és mindenki aki hagymás ( hajpakolást használ!

Nekem is nagyon bevált a hagyma, viszont elég büdös, én még csak csak elviselném ( a cél érdekében mindent) de a párom nagyon zavarja. Illetve félek, hogy a környezetemben is észreveszik. Próbáltam a citromos leöblítést a végén, az azért valamennyit segített, de az meg szárítja a hajam, úgyhogy az nem jó. Ti hogy oldjátok ezt meg?

15478. Zsocy70
2015. nov. 17. 23:08
Sziasztok! 45 évesen, idén év elején hagytam abba a fog.gátló szedését (Yadine). Nem szedtem folyamatosan, 2-4 év szedés és 1-2 év szünet (össz. kb. 10-12 év szedés). Nyár elején kicsit hullani kezdett a hajam. Nem izgatott, szokott hullani évi 1x. Júliusban már hétről-hétre kevesebbnek láttam, a fejbőröm furán bizsergett. Még csak hitegetni sem tudtam magam, mert a fodrász és a család is megerősítette, amit láttam. A menstruációm is rendszertelen lett és rövidebb ideig tartott. Bújni kezdtem az internetet és egyre rémültebb lettem. Elmentem egy hajgyógyászhoz. Nála voltam néhány évvel ezelőtt, akkor is ilyen fejbőrbizsergés miatt, kaptam rá tisztítót (ORising). Akkor elmúlt a panaszom (lehet, hogy az is tablettamentes időszak volt így utólag visszagondolva). Viszont azon a részen, ahol bizsergett, szerintem megritkult a hajam. Most megkaptam tőle az ORising hajhullás elleni samponját is, megnyugtatott, labor, nőgyógy, fogászat, endokrinológus, nincs itt semmi baj. Nem voltam endokr.-án, a többi negatív volt, de bennem folyamatosan a tabletta + klimaxos jellegű tünetek zakatoltak. 2 hónap alatt úgy éreztem, hogy már kb. a fele kihullott, egyre jobban látszott a fejbőröm, fésülési praktikák, idegbaj…. Eldugítottam a kád lefolyót és rászántam magam, hogy megszámoljam, mennyi az annyi! 480 szálat számoltam! És hetente 2x mosok hajat, de 2 naponta is tehettem volna, mert olyan hamar zsírosodott. Írattam fel AlpicortPlus-t, vettem Planturt, DM saját vitamint hajra. Meg voltam győződve, hogy helyre kell rángatni a hormonokat valahogy, de semmi hatásuk nem lett. Végül, minden mindegy, megpróbálom alapon elmentem Aviva tornára. Heti 2x kellett tornáznom, elhagytam az Alpicortot (mert hormon és azt olvastam, hogy az zavarná a szervezet egyensúlyának helyreállítását ennél a tornánál). Minden hajmosáskor a lefolyóhoz rácsot tettem, és kb. 3 hét után úgy tűnt kevesebb hullik ki. Fele mennyiséget számoltam. Most 2 hónap torna után a mensesem pontosan 26 napra állt be, kb. 50 szálat hullajtok el hetente. Nem biztos, hogy vissza fog nőni az összes, de vannak babahajaim. A DM vitamint, Planturt használom és 1x v.hagyma levét teszem a fejbőrre, ½ órát folpackba tekerem és megmosom (valamelyik fórumon találtam). Lehet, hogy ezek nélkül is megoldódott volna, de nekem a végeredmény a fontos. Hátha bejön másnak is… Kitartást mindenkinek!
15477. Annette
2015. nov. 6. 14:23

Lányok, ne kenjetek mindenféle házi "csodaszert" a fejbőrötökre! Ha nem áll meg a hullás egy idő után, akkor annak belső okai vannak. Tapasztalatból mondom, nekem is sok szenvedést okozott, korábban írogattam ide is. Lehet hormonális, menjetek el vérvételre, góckutatásra, fogorvoshoz, nőgyógyászhoz, ki fog derülni az oka! Nekem is a fogamzásgátló miatt volt, mint sok más tagnak itt, aztán azért mert abbahagytam, de helyrejöttem, visszadúsult a hajam is.

A vitaminok közül szerintem mindet végigpróbáltam, egyedül a DM sajátmárkás hajvitaminja segített láthatóan, mellette elhagytam a cukrot és a lisztet ezer éve, biztosan ez is közrejátszik. Próbáljatok minél egészségesebben étkezni, zaklassátok az orvosotokat hogy küldjön vizsgálatokra és legyetek nagyon kitartóak!

2015. okt. 25. 11:20

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy járt-e valaki Őry Katalin hajgyógyásznál, ha igen, mik a tapasztalatok?

Köszönöm:-)

2015. okt. 12. 14:03
sziasztok, párszor már írtam ide.nos a hajhullásom nem nagyon javult, viszont felmerült a lehetősége, hogy a mandulámmal van a gond (évek óta kellemetlenkedik, de nem nagyon foglalkoztam vele). már csak ez az egy egészségügyi probléma maradt, mivel a hormonjaim is rendbejöttek. ha valaki jár esetleg errefelé, akinek a mandulája miatt hullott, be tudna számolni róla? hogyan hullott, antibiotikum vagy műtét segített-e, visszanőtt-e stb. előre is köszi.
15474. Svetlana
2015. aug. 29. 22:57
Sziasztok! én hajhullás ellen a hagyma levét alkalmaztam, hetente kétszer és általában fél-egy órán át volt fent! augusztus elején kezdtem a kúrát, de kb. a 6-7. alkalom után elkezdett égni a fejbőröm aztán pedig viszketni és korpásodni! legutóbb már nem használtam a hagymalét, de még mindig viszket a fejbőröm! aki már tapasztalt hasonlót vagy tudja miért van, kérem segítsen!
15473. kori54 (válaszként erre: 15472. - Lollita)
2015. aug. 16. 19:38
Szia Lollita! Én is vettem csatos hajat, de ahhoz is elég sok saját haj kell, hogy legyen mihez csatolni. Nekem nagyon húzta is, így lemondtam róla. Nekem is kb 6 éve hullik, most ez a meleg különösen nem tesz jót a hullásnak :(
15472. Lollita (válaszként erre: 15469. - Tokfozelek)
2015. aug. 16. 12:37
Szia! Ha szerencséd van és megáll a hullás majd magától. Ha nincs mint sajnos nekem, akkor nincs rá megoldás. Nekem 10 éve hullik a diane szedése óta,sajnos lassan pepi kell a fejem tetejére. Már évek óta csatos hajat hordok , mert olyan kevés már a hajam. Olvas utána a diane hajhullás.
15471. Epsomi (válaszként erre: 15456. - Sweetscorpion)
2015. aug. 5. 23:05

Szia, elnézést, hogy megkésve reagálok.

Köszönöm a tanácsot, de csak megporóbálnám..Voltam vérvételen, tudom a génjeimet is, voltam orvosnál is, lassan 3 éve meglévő problémám, s állandőóan próbálok vmit. Kaptam külön vmi kencét, szedtem Dianet, Plantur39, Minoxidil, de attol még jobban hullott, Alpicort,

Ami nekem eddig a legjobb: Haha, még most is hihetetlen: a hagyma! Egy hónapja kezdtem, de már a második alkalommal látványosan csökkent a kihullott hajszálak száma. Macerás, meg büdös is, de nem érdekel egyenlőre. Sajnos dokit nem tudok ajánlani, mert ott még nem voltam. Nem MAgyarországon élek.

Ha valaki tud jó Trichologust, még mindig érdekel! Nem csodát remélek, de szeretném lassítani. köszönöm

2015. aug. 4. 17:18
sziasztok. kiderült, hogy mellékvese túlműködésem van, ezért sok bennem a férfi hormon. valószínűleg gyerekkorom óta, mert kb. 8 éves lehettem, amikor elkezdtem szőrösebb lenni a normálisnál. emiatt nem tud rendbejönni a hajam sem (vérszegénység miatt hullott ki nagyon-nagyon sok). sajnos az endokrinológusom nem hajlandó kezelni, mert szerinte a stressz miatt van az egész. (pedig még az egyetemen is halasztok az egészségügyi problémáim miatt.) mit lehet ilyenkor tenni? esetleg tudnátok javasolni egy jó endokrinológust, aki fel is ír valamilyen gyógyszert (nem fogamzásgátlót, mert a petefészkem teljesen normális)? több éves kínlódástól szabadulnék meg, ha még a szőrösségen is segítene a kezelés...
15469. tokfozelek
2015. aug. 3. 11:00

Sziasztok!

10 évig fogamzásgátlót szedtem (leginkább Dianét, 3 3 hónapos szünettel). A hajam az utolsó pár évben kezdett borzasztóan hullni, február óta nem szedem a tablettát és kevesebb hajam hullik, de a hajam fele sincs már a fejemen, hátul kilátszik a fejbőröm, a hajam 15 cm után elvékonyodik, eltöredezett, ritka és semmilyen.

Az a kérdésem, hogy ilyen fogamzásgátlós hajhullása volt-e már valakinek és milyen vitaminokat szedett rá, ami használt is?


Előre is köszi

üdv

15468. kerkira
2015. júl. 24. 11:44

Sajnos valóban, előbb-utóbb bele kell törődni, ez van.


Nekem a hajszeszek kifejezetten ártottak, pedig volt amit több hónapig használtam. A minoxidil tartalmúakat nem mertem még kipróbálni.


Ami még nagyon jót tesz, - de az is csak időszakosan - az a terhesség :) Akkor visszadúsúlt és olyan erős, fényes, vastag szálú hajam nőtt néhány hónap alatt, hogy mindenki azt kérdezte mit használok és mivel festem, mert valahogy még a színe is más lett.

15467. pink habroló (válaszként erre: 15464. - Boccci)
2015. júl. 24. 07:22

Neocapil.

Ezt használtam kb 1 hónapig,de mivel még jobban fokozódott a hullás,abba is hagytam,lehet várnom kellett volna még,mint a homeopátiával,az is először felerősíti,és utána kezd hatni pozitív irányban,de akkor elég kritikus volt a helyzet,és úgy voltam vele,nem kísérletezek.


Lányok ebbe bele kell nyugodni,mást nem tudunk csinálni,soha nem lesz az igazi,bármit kenünk-szedünk,eszünk,edzünk,semmi nem fog változni,az egész a hormonok játéka,velük nem lehet ringbe szállni .

Én elengedtem a problémát ez hosszú folyamat volt,de mostanra már nem ekörül kattogok,és azóta lekopogom,megvagyok,hajilag is,nem dúsultam,de nem nincs is ritkulás,csak egy helyben topogás.

Valószínű az elengedésnek tudható be.Még innen is leregisztráltam,hogy ne jöjjenek szembe időnként a hajas hozzászólásaim,igaz nem csak ez volt a fő ok,de ez is hozzásegített a döntésbe.

15466. Boccci (válaszként erre: 15465. - Siss27)
2015. júl. 23. 22:01
Köszönöm a véleményed és a tapasztalataid :-) Az a baj, hogy nekem a hajszeszek sem segítenek, ezért fontolgatom időnként a minoxidilt, de végül mindig elvetem. Pont ez a problémám vele nekem is, hogy nagyon hosszútávon nem lehet és hát ugye a mellékhatásai :-/
15465. siss27 (válaszként erre: 15464. - Boccci)
2015. júl. 23. 18:36

Én használtam.Tagadhatatlan,hogy akkor volt a legjobb állapotban a hajam.Pár évig nyomattam,aztán tovább nem mertem.Ez meg is látszott.

Manapság már azt mondom,hogy igaz,hogy nem olyan a hajam mint akkor,de inkább használok másfajta hajszeszt,amit hosszú távon minden további nélkül alkalmazhatok és szinten tudom tartani a dolgokat.(a minoxidil se különb,azzal se fogod visszakapni az eredeti hajad) Azért hajszeszekkel szinten tartható a hajhullás,ritkulás,baj akkor lenne ha nem használnék semmit.Nekem legalábbis kell,hogy használjak valamit.A Dr.Chen hajszesze nagyon jó,de nekem pl a Plantur is bevált,most ezt használom.Váltogatom őket.Az Alpecin se rossz,csak annak kissé pasis illata van a mentol miatt,elillan mondjuk,annyira nem zavaró,de a másik kettő a női cucc.A Chennek ráadásul nagyon jó összetevői vannak,vitaminok és gyógynövények,de nem a hagyományosak,hanem teljesen más típusúak.

15464. Boccci (válaszként erre: 15462. - Hairloss:()
2015. júl. 23. 16:50

Hát igen, nagyon igazad van sajnos :-/


Ha már szóbakerült a minoxidil....kíváncsi lennék minoxidiles tapasztalatokra azoktól, akik használják vagy használták valaha. Jókra és rosszakra is.

15463. kerkira (válaszként erre: 15462. - Hairloss:()
2015. júl. 23. 07:48
Ez tényleg így van. Sajnos minden mondatod igaz. :(
15462. hairloss:(
2015. júl. 22. 16:34

Jó tanács, hogy ne dőljetek be semmilyen reklámfogásnak, csak a kétségbeeséseteket akarják kihasználni, anno elkeseredésemben én is kipróbáltam szinte mindent. Sajnos akinek a hormonoktól hullik, vagy örökletes dolog az nem igazán tud mit csinálni vele. A PCOS-eseknél ha helyreállnak a dolgok és a hormonok a helyükre kerülnek a hajhullás is csökken de ritka, hogy teljesen megáll. 11 éve vagyok hajhullós, szinte az összes fórumot végigböngésztem, tudom miről beszélek. Én mindig teli voltam babahajakkal, talán ennek köszönhető, hogy még mindig nem látszik, csak annyi, hogy kevés. Idén vettem észre, hogy a 11 év bizony kezd látszani a szerkezetén, kevésbé fényes és életteli, kezdenek kimerülni a hajhagymák, úgy olvastam 8 év körüli hullás után szépen elkezdenek sorvadni, ez van. Nekem tavaly volt a mélypont amikor a PCOS diétát durván fél évig hanyagoltam, akkor napi 180 szál körül volt a hullás, most 40-50 között de július-augusztustól be szokott durvulni a meleg miatt.

Sajnos azt tudom nektek mondani ennyi év távlatából, hogy aki évek óta bajlódik vele annak két választása van. Vagy elfogadja, hogy szép lassan elfogy a haja vagy tesz ellene. Persze hozzáteszem, hogy utóbbinak is ára van. A hormonális, örökletes hullósok kenhetnek bármit a fejükre, szedhetik a vitamint meg az ilyen-olyan hajcseppeket, felesleges. Ilyen helyzetben erős antiandrogénekkel vagy külsőleg minoxidillel lehet javítani a helyzeten.

15461. Gramofon
2015. júl. 21. 08:32
Nekem nagyon bevállt az olivaolajas pakolás. A fodrász mondta, hogy látható sok apró, pici haszál. Ez kb. 1 hónapos használat után mondta.
15460. kori54 (válaszként erre: 15458. - Ágibaba03)
2015. júl. 17. 16:11

Nehogy rendelj belőle, szélhámosság, pénzlehúzás.

A pozitiv beirások nem valós személyektől származnak.

15459. siss27 (válaszként erre: 15458. - Ágibaba03)
2015. júl. 17. 10:11
Elvileg gyógynövényes.Gyakorlatilag pedig ki tudja mi van benne.Ha olyan szuper termék lenne mint ahogy az oldalukon reklámozzák,akkor bárhol kaphatónak kellene lennie.Nemcsak neten keresztül.Az egy totál bizonytalan termék,konkrétan semmit nem lehet tudni róla,hogy miből áll.Én ilyen ismeretlen cuccot soha nem mernék a fejemre tenni.A google-n tudsz róla olvasni véleményeket,itt a Hoxán is találsz róla fórumot.Szerintem keress inkább olyan hajszeszt ami hivatalosan kereskedelemben kapható,arra legalább tuti van engedély.A Fulfix régóta lerágott csont már.
15458. Ágibaba03
2015. júl. 17. 06:45
valakinek van tapasztalata a fulfix nevű hajhullás elleni gyógynövényes szerről? köszi előre is!
2015. júl. 7. 17:31
nálam amúgy igen furán alakulnak a dolgok, a hajam ömlik a fejemről (szerintem jobban is, mint ezelőtt), de mintha nagyobb lenne az igazán hosszú (tehát valóban "öreg") hajak aránya a kihullottak között. Le merném fogadni, hogy a választékom is keskenyebb, néha már-már normálisan néz ki. Elég sok kis hajam nő, ami a vasszedés elkezdéséig nem volt jellemző, viszont sok a vékonyka, gyenge, 1-2 hónap után kihulló szál is :( Jövő héten megyek vérvételre, kíváncsi leszek a vasamra meg a pajzsmirigy eredményre (akkor lesz 6 hete, hogy szedem a gyógyszert). Nőgyógyászati UH-m is lesz, rá egy hétre meg vissza az endokrinológushoz. Remélem, valami férfihormon ellenes "csodaszert" is sikerül kikönyörögnöm, ami nem fogamzásgátló, mert nagyon paranoiás vagyok ezzel kapcsolatban :(
15456. sweetscorpion (válaszként erre: 15455. - Epsomi)
2015. júl. 7. 17:16

Szia! Nem lebeszélni szeretnélek, meg lehet valakinek beválik, de az én tapasztalatom szerint a hajgyógyászatok nagy része csak a pénztárcádat csapolja meg :( Az okot szerintem mindig belül kell keresni, pl. a fejbőrbetegségeknek is igen nagy százalékban belső oka van. Bőrgyógyász mit mondott? Hogyan hullik a hajad, van ahol ritkább, vagy egyenletes?

Vérvételen is voltál?

15455. Epsomi
2015. júl. 5. 19:42

Sziasztok,


Több éve van hullik a hajam. Sok mindent kipróbáltam én is. Bőrgyógyásznál is voltam már. Ha valakinek van "hosszabb távú" tapasztalata a Trichocenterrel vagy a Nice hajgyógyászattal kapcsolatban, nagyon örülnék, ha megosztaná velem.

Köszönöm

15454. sweetscorpion (válaszként erre: 15452. - Nissi)
2015. jún. 16. 12:00
diétához sajnos nem mindig van lelkierőm, stabil napirendem sincs most a vizsgaidőszak miatt.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook