Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
15543. Zizmusz (válaszként erre: 15536. - Lilibeth59)
2016. nov. 17. 14:14
Köszönöm szépen, a panthenolra már én is gondoltam, megpróbálom ezt a keveréket. Az almaecetes öblítéstől nem viszket a fejbőr?
15542. 35d45e2ed1
2016. nov. 16. 18:56
ja még egy jutott eszembe, ha a kellő vitaminokat beviszi valaki és mégis hullik a haja az lehet annak a jele is, hogy a samponban lévő SLS-re vagy parabénekre esetleg szilokonra lett allergiás (sajnos egre gyakrabb az ilyen) és akkor érdemesebb valami ilyenektől mentes terméket keresni, jók az Olive Magyarország termékei is. de alaposan utána kell nézni a neten is az összetevőknek mert sok dobozra ráírják hogy SLS parabénmentes és mégis van benne
15541. 35d45e2ed1
2016. nov. 16. 18:53
olvastam valahol, hogy a Herbában van diólevél szárított és azt kell kifőzni, ebből egy barna főzet keletkezik és azt kell mosás öblítés után ráfujni a hajra 5-6 percig rajtahagyni és alaposan leöblíteni. állítólag jó, mert a dió hatása nagyon jó a hajra. persze gondolom szőke hajra nem jó mert kicsit barnít.
15540. BNatalia
2016. nov. 16. 13:19
Kedves Olvasók! Mostanában szerencsére egyre elterjedtebb az egészséges életmód. Szerintem nagyon sokat számít egyrészt, hogy ki, mennyire táplálkozik egészségesen és, hogy mivel ápolja a haját. Egyre több organikus terméket lehet már kapni, érdemes megkérdezni esetleg a fodrásznál is. Legutóbb a fodrászom mutatta az Insight Professional márka kifejezetten hajhullás elleni sampontját, kipróbáltam és nagyon tetszett. Be is rendeltem egyet.
15539. kori54 (válaszként erre: 15532. - Rosszcsontka81)
2016. nov. 15. 23:57

Szia Rosszcsontka! Én sem jártam mostanában erre, de nem azért, mert bedúsultam volna :( Én is gondolkodom hasonlóban, de még tapasztalatom nincs.

Legalább Neked segített a terhesség egy időre. Nálam nem feltűnő hullás, de folyamatos ritkulás megy végbe. Hajszeszek, kapszulák csak időlegesen használnak. Régebben a Hairclinik használt hullás ellen, de új hajszálakat az sem növesztett. Várom a hajklónozást, majd csak kitalálják egyszer :)

15538. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15533. - Zizmusz)
2016. nov. 15. 20:03
ja elfelejtettem, átlagosan a bőrgyógyászok amit felírnak többet árt a hajnak mint használ, inkább ne szedd a szteroidot.
15537. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15533. - Zizmusz)
2016. nov. 15. 19:59
ha túl zsíros a hajad ha rövid 3 tojássárga ha hosszú 6. db, fel kell verni. fehérje nem kell bele, mert csak alig birod majd kiszedni ha teszel bele. vizezd be a hajad, most meg vele öblítsd ki nagyon alaposan (nem túl meleg, inkább átlagos vízzel) teljesen zsírtalan és szép lesz a hajad, pár alkalom után már 3-4 napig is teljesen száraz marad. de valami "kifésülő" balzsamot kell keresned a hosszára mert a tojástól eléggé gubancolódik mosás után és hogy a végét ne szárítsa ki. ha mosás után vannak benne fehér tojásdarabok (ez a fehérjétől van mert nem tudod teljesen elválasztani sosem a sárgától) azt le lehet szépen húzni. tehetsz bele illóolajat is 3-4 cseppet, rá a boróka kifejezetten hajhullásra való (de rá tudsz googlezni az illóolajok hatására) de csak 100 %-os olajat vegyél.
15536. Lilibeth59 (válaszként erre: 15535. - Zizmusz)
2016. nov. 14. 19:35
Használj bio sampont, amibe csepegtessél panthenolt, tegyél hozzá 1 mokkáskanálnyi szódabikarbónát, és késhegynyi koffein port. Forralj fel kevés vizet, kicsit hagyd hűlni, de még legyen forró, öntsd rá az egyvelegre, hogy még aránylag nem nagyon híg sampont kapjál. Keverd el jó alaposan, műanyag kanállal, ill. ha van inkább üvegbottal. Ha már jól elkeveredett, hagyd még hűlni, majd, ha már csak éppen hogy meleg, csepegtess bele 1-2 csepp eukaliptusz, 1-2 csepp teafa és 1-2 csepp citrom 100 %-os!!! illóolajat. 2x mosd meg a hajad, még akkor is, ha elsőre tisztának találod. Öblítsed le alig langyos vízzel jó alaposan, majd 1 l vízhez tegyél 1/2 dl almaecetet, jól rázd fel egy műa.flakonban, és azzal még alaposan öblítsed át a hajad, a felbőröd is átdörzsőlheted vele. Én nem szoktam kimosni, száradás után nem érezni az almaecet illatát (igen, én illatnak nevezem, mert szeretem az illatát, ellentétben a sok szintetikus illattal, amitől szinte hányingert kapok), de ha Te úgy gondolod, kb. 2-3 perc után ki át öblítheted a hajad. Használj agyagot, hajmosó porokat hajmosásra, így nem csak a hajhullásod fog elmúlani, hanem az őszülés is kitolódik, én elmúltam 57, és alig van ősz hajszálam, ami az, az is inkább csak olyan világos bronzos színű, a hajam sötétbarna, így még jól is áll. Nem festetem a hajam évtizedek óta, nem használok kemikáliás sampont, sem hajlakkot, hajbalzsamot, hajzselét stb. Ezeket lenmagzselével helyettesítem, ami még táplálja is a hajat, fejbőrt.
15535. Zizmusz
2016. nov. 6. 21:25
Azt én is próbáltam, de úgy éreztem, mintha egy zsírréteg maradt volna a fejbőrömön, és viszkettem is tőle.. :( pedig tényleg sok jót hallottam róla, de lehet csak az én fejem a defektes :D
15534. Interna
2016. nov. 6. 20:29
Nekem az Alpecin koffeines sampon vált be.Nemcsak megállította a hajhullást , de sok új nőtt is .Kb. 1 éve mosom vele.De már az első hónap után látható volt az eredmény. Már eszembe sem jut hogy valaha mennyire hullott a hajam .
15533. Zizmusz
2016. nov. 6. 20:07

Sziasztok!

Hozzászólóként új vagyok itt, de roppant lelkes olvasótok vagyok, időrendben darálom visszafelé, kinek mi válik be, ki hogy dolgozza fel a hajhullást lelkileg, ami nekem is sokat segít labilis pillanataimban.

Bár a folyamatos hajhullásom kb egy hónapja kezdődött csupán(vékony szálú, kevés hajam van eleve), szőnyegbombázást indítottam egy rakat "felkapott" vitaminnal (forcapil, bano kovaf.kapsz., e-vit., vas, d-vit.) illetve a vichy aminexiles kúra felénél tartok.

Két hét után felére csökkent a hullás mértéke, de sajnos pár napja nagyon ráerősített (mosás 200-300, napközben meg csak potyog és potyog :(() és eléggé meg vagyok ijedve.

holnap megyek vérvételre (hormonok, pajzsmirigy...) illetve másik bőrgyógyászhoz, mivel az első 2méterről letudta a problémámat seb. dermatitissel és egy erős szteroiddal.

Fejem ilyen gyorsan még sose zsírosodott, az ampullás kezelésnél a dörzsi pedig csak úgy hullajtja ki a szálaim, hogy tiszta rosszul vagyok :(

Pénteken még demodex szűrésre is elmentem, ahonnan atka nélkül, de egy chulee samponnal távoztam.... Hátha... :)

Kicsit bő lére eresztettem, ezért elnézést kérek, de olyan jó hogy Rátok találtam, így valamennyire ép ésszel átvészelem a durvább napokat.

Ki hogy van mostanában?

2016. nov. 1. 18:55

Sziasztok! Hello kori54. ☺ Te itt vagy még? 😊 én jópár évig nem voltam fent. Nekem egyedül a terhesség és nyilván az ezzel járó hormonváltozások segítettek. De most, hogy a kisebb lányom is már 3,5 éves visszaálltak a hormonjaim arra a szintre mikor brutál hullik a hajam. 😑 úgyhogy már csak egy valami megoldás.. Van köztetek olyan, aki pepit hord? Örülnék némi infónak akár priviben is.

Köszi!

15531. Krinyuci (válaszként erre: 15492. - Zsuzsa42)
2016. okt. 29. 20:07

Szia!Megírnád Neked milyen készítmény használt????

Köszi

15530. Krinyuci (válaszként erre: 15518. - Nagybetti272)
2016. okt. 29. 20:04
Szia!Neked mi állította meg a hajhullást?Mert Nekem semmi nem vált be...köszi ha megírod
15529. Krinyuci (válaszként erre: 15527. - Marietta1986)
2016. okt. 29. 20:03
Szia!Nekem 5 hónapja hullik a hajam,de nagyon!!!Festem is,de 20 évig festettem és sosem volt ilyen panaszom...41 éve vagyok és minden vizsgálaton át estem,mindenem negatív!Bőrgyógyászhoz járok,nem sok eredménnyel!Mit/Kit javasolsz???köszi
15528. Krinyuci
2016. okt. 29. 20:01
Sziasztok!Nekem 5 hónapja kezdett hullani a hajam...föleg a fejtetőn.Minden vizsgálaton túl vagyok,minden negatív! A bőrgyógyász felírta az Alpicort plust és a Diprosalicot,nem sok eredménnyel.Pár napja az Advantal oldatot használom.Hozzá kell tennem,hogy viszket és fáj már a fejem bőre!Szedtem a Haar Clinicet,Varga csepp,Revalid kapszula..semmi eredmény!!!!Ha valakinek van valami bevált kezelése,tanácsa,kérem írja meg...köszi
2016. okt. 25. 23:51
Sziasztok veletlenul figyeltem fel erre a topikra. Az en hajam szules utan meg egy evvel is borzalmasan hullott, nem talaltak semmifele szervi elvaltozast. Csomokban jott ki honapokig. A dus hajambol alig maradt valami. Egy baratnom ajanlott egy sampont, hajkezelest, ami taplalja a fejbort es serkenti a hajnovekedest...stb. Csodat tett a hajammal. Akit erdekel, az szoljon, es tovabbitom az illetekeshez.
15526. Huncut63 (válaszként erre: 15525. - Zizi68)
2016. okt. 25. 12:19
Akkor azért nincs nagy baj. Nálam is volt minden vizsgálat, feladtam. A hajtömegem jelentősen meggyérült:-(
15525. zizi68 (válaszként erre: 15520. - Huncut63)
2016. okt. 25. 07:58
Engem már mindenre kivitsgáltak. Fog hormonszint vas stb. Bőrgyógyász is. Mivel nem tudnak mit mondani most a kimélö hajfestékre fogják...hm.de az a szerencs h folyamatosan tele vagyok új kishajjal...pereg...de nö
15524. Lullaby70 (válaszként erre: 15522. - Huncut63)
2016. okt. 22. 00:42
Háziorvosom belgyógyászként felírhatja.
15523. 4705d7a6b8
2016. okt. 21. 20:12
ha nincs góc a szervezetedben (fog stb) akkor nézesd meg laborban a vasadat a vashiány durva hajhullást tud okozni. ezen kívül próbálj meg szedni szelént, cinket és B komplexet (fontos a hajnak) ezen kívül a Biotin nagyon lényeges igyál napi egy nyers tojássárgáját (fehérjét nem!! gátolja a biotin felszívódást) egyél sok graipfruitot vagy csipkebogyóteát a C vitamin segíti a vas felszívódását. Amit ne: revalid és társai (gyógyszerész mondta, hogy élesztő van benne ami gombára hajlamosít) és még valami gyógynövényes samponokkal nagyon vigyázz, rengetegen allergiásak a gyógynövényekre ami dupla hajhullást okoz. szedhetsz még A vitamint de csak orvos által felírt adagban is ideig mert nem jó túlzásba vinni. remélem tudtam segíteni
15522. Huncut63 (válaszként erre: 15521. - Lullaby70)
2016. okt. 20. 07:32
És ezt ki írta fel? A prednisolon hatása leginkább a gyulladáscsökkentés és bár csak külsőleg kell használni de csak szteroid. Hát nem tudom, ha nőgyógyász és endokrinológus széttárta a karját....szerencséd van ha segített.
15521. Lullaby70 (válaszként erre: 15520. - Huncut63)
2016. okt. 19. 19:48
Pozitív tapasztalatot szeretnék leírni... Ha hormonális, akkor is van segítség, nekem nagyon bevált az Alpicort Plus oldat! Szinte nullára redukálta az évekig tartó hullásomat.
15520. Huncut63 (válaszként erre: 15519. - Zizi68)
2016. okt. 19. 17:19
Elolvastad az összetevőit? Semmi különlegeset nem tartalmaz. Megértelek, a hajmosás nálam is felér egy katasztrófával. Változókorban vagyok, megmondták, ha hormonális akkor nincs segítség. Egyébre pedig nem tudom fogni.
15519. zizi68
2016. okt. 19. 15:07
Sziasztok. 2-3 éve kínlódom hullámzó hajhulládsal. Már alig merek hajat mosni. Akármit szedek valamennyit xsökken de nem sokáig. Tudtok valami jót....? Nekem most a Tricovelt ajánlották
15518. Nagybetti272 (válaszként erre: 15516. - Esther_1984)
2016. okt. 19. 00:47
Szia! Ha még aktuális, akkor tudok neked ajánlani valamit, ami nekem megszüntette a hajhullásom:) Ha gondolod írj üzenetet :)
15517. Reményhal (válaszként erre: 15506. - Vmano76)
2016. okt. 17. 20:41

Szia!

Szerintem nézesd meg CT-vel is a fogadat, ha érzed, h vmi nem ok. Én jártam úgy, hogy a röntgen nem mutatott ki semmit, csak a CT-n látszott, h gyulladás van a gyökércsúcs körül.Persze jó drága a CT, nem tudom ingyenesen meg tudják-e nézni TB-re. Én anno fizettem érte.

15516. Esther_1984 (válaszként erre: 15469. - Tokfozelek)
2016. aug. 5. 14:55

Szia!

Ha még olvasod a fórumot, megírnád, hogy javult-e azóta a hajad állapota?

Én most tervezem abbahagyni a Diane-t és véletlenül rákerestem arra, h Diane és hajhullás és horror történeteket találtam :-( Nagyon régóta szedem, lassan 2 éve hullik a hajam, így is katasztrófa, de nem tudom mit csinálok, ha ennél is rosszabb lesz.

15515. Réci81
2016. júl. 21. 22:20
Sziasztok! Regain fel doboz átadó keressetek privatban! 2017-ig jo!
15514. Kata75
2016. júl. 18. 19:25

Sziasztok!


Dr. Immun termékekről van valakinek tapasztalata?

Minden választ megköszönök!:)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook