Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
15573. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15571. - Zizmusz)
2016. nov. 19. 14:25
a vassal kapcsolatban volt egy nagyon jó fórum pár hete a címe utal a vasra biztos megtalálod, jó ötletek vannak benne. a másik, sok hozzászólás van most ezen a fórumon az SLS-el stb. "samponártalmakkal" kapcsolatban is szerintem nézd át őket, hátha találsz bennük olyat ami megoldás lehetne a problémádra
15572. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15566. - Esther_1984)
2016. nov. 19. 14:18
a Bánfi, a Plantúr, az Alpecin Koffeines samponok (ahogy írtam a Bánfiról is) tele vannak irritáló gyógynövényes anyaggal és totál erős menthollal (bármelyiket megszagolod ugyanaz az erős mentolos szaga van)és hajerősítőnek hirdetik ezeket de durva hajhullást és bőrirritációt okoznak. Az SLS-t amit írtam arról részletesen ki is tett Lillybeth egy részletes ismertetőt szerintem abban minden benne van, amit erről a szerről jó tudni. Szerintem neked SLS és parabénmentes sampon kéne de vigyázz ha veszel, sok dobozra ráírják hogy nincs benne és ha rákeresel a neten kiderül hogy van benne (pld dr. Organic termékek). Nagyon jók az Olivaole Magyarország samponjai (garantáltan SLS mentes) illetve még érdemes megpróbálnod a Szőlőmagolajos sampont de mielőtt megveszed keress rá a neten az összetevőkre mindenképp. szerintem ettől megáll a hajhullás. ha így sem, szerintem egy ideig csak tojással próbálj hajat mosni. a vasad ha nem áll helyre, meg kéne próbálni szerves vasat szedned, de erről van fent egy jó fórum pár héttel ezelőttről (vashiány vagy hasonló a címe).
15571. Zizmusz (válaszként erre: 15553. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 22:54
Nézettem, a vas érték épp hogy jó, de a többi eredmény alapján a vasraktárak jócskán ki vannak ürülve... Ezért is tömöm a receptes vasat ezerrel, hátha "csak ennyi" a probléma :)
15570. Zizmusz (válaszként erre: 15552. - Lilibeth59)
2016. nov. 18. 22:51
Köszi, barna vagyok, legközelebbi mosásnál bevetem az ecetet :)
15569. Lilibeth59
2016. nov. 18. 22:44
Bocs, Avonos stb....
15568. Lilibeth59 (válaszként erre: 15566. - Esther_1984)
2016. nov. 18. 22:44

A Biola termékek jók, viszont drágábbak, mint a bolti, vagy Anonos stb, termékek, viszont nincs bennük káros anyag. Én is, mint már írtam, néha használom. Viszont van sok házi készítésű sampon recept,amit használhatunk gond nélkül, pl. itt van egy Krisnás recept:

Krisnás sampon

Készítsünk kb. 2,5 dl jó erős csalánteát, ebbe tegyünk 1,2 evőkanál szódabikarbónát, majd tegyünk bele kb. 1-2 teáskanál valódi mézet és 1-2 mokkáskanálnyi sót. Hajhossztól függően a mérték. Ezt illatosíthatjuk illóolajokkal,kinek milyen (zsíros, száraz, normál, korpás stb.) a haja, annak megfelelőt használjon pár cseppet.


Használjunk házi készítésű tojássampont, vagy pl. ezt a sampont is ajánlom:


Akár az is lehetne a címe/neve, hogy sampon a konyhából pillanatok alatt, vagy méregmentes hajtisztítás :)


Hozzávalók:


- 1 pohár csalán- vagy kamilla tea

- 2 ek. szódabikarbóna

- fél ek. méz

- kis só

- illóolaj tetszés szerint: rózsa, ilang-ilang, geránium, levendula, teafa, rozmaring, citrom,

propolisz


Elkészítés:


Ezt mind összekeverjük és KÉSZ! :)


A csalán természetes hatóanyagai serkentik a fejbőr vérellátását, így erősítik a hajhagymákat. Főzetének rendszeres használatával gyorsabban nő a haj, és egészséges, szép fényű lesz. Gyulladáscsökkentő hatású.


A kamilla megnyugtatja az irritált bőrfelszínt, táplál, lágyít. Gyulladásgátló hatása van. Az érzékeny bőr kezelésére szolgál. Csökkenti a fejbőr szárazságát, viszketését, gyulladtságát, növeli az erek rugalmasságát.


A rozmaringolaj és a citrom nyugtatja a bőrt, javítja a vérkeringést és fertőtlenít.


A rózsa bőrregeneráló hatású. Megnyugtatja az érzékeny fejbőrt.


A geránium javítja a vérkeringést, fényt és fiatalos jelleget ad a hajnak, gyulladáscsökkentő, antiszeptikus, korpásodás kezelésére.


A levendula fertőtlenítő, gyulladáscsökkenő, bőrnyugtató és bőrregeneráló hatású.


A propolisz (más néven méhszurok) a méhek által gyűjtött ragacsos anyag, melyet rügyekről, bimbokról és fakéregről gyűjtenek, és bizonyos mirigyváladékukkal kevernek össze. Gyulladáscsökkentő, baktérium- és gombaellenes, bőrregeneráló hatású.


Nagyon szeretem a hajpakolásokat is. Hajmosás előtt 20-30 perccel teszek fel hajpakolásokat finomítatlan olajokkal, amit kicsit felmelegítek. Ilyenkor 2x kell a hajat megmosni, hogy az olajat kimossa, és utána almaecetes, vagy citromleves öblítés a már tiszta kiöblített (sampon-mentes) hajra.


Megint csak ajánlani tudom a hajmosó növényi porokat, abban aztán tényleg csak a növény kivonata van, ami egyszerű: Felforraljuk a vizet, és ráöntjük a növényi porra. Tejföl sűrűségű masszát kapunk, amit felviszünk a hajunkra. Rajta hagyjuk kb. 5-10 percig, majd alaposan kiöblítjük. Utána nem kell semmi féle hajbalzsam. Hajszárítót ne használjunk, hagyjuk a hajunkat megszáradni szobahőmérsékleten, vagy nyáron kint a szabadban. Nagyon szeretem a Rhassoul, vagy Ghassoul agyagot, mindkét néven ismert, ki hogy írja, szóval egyszerűbb, hogy: Marokkói vörösagyag. Én télen kb. 10 naponta, vagy akár kéthetente mosok hajat, mert nem zsíros, nem koszos, nincs vele semmi gond. Nyáron, hetente, mert ugye megizzad az ember lánya, pláne, ha a kertben gyomlál, kapál, szőlőt kötöz 35, vagy még magasabb fokban.

15567. Lilibeth59 (válaszként erre: 15566. - Esther_1984)
2016. nov. 18. 22:08

Az SLS-ről:

Mi az a sodium lauryl sulfate (SLS)?


Egy olyan anyag, mely számos termékhez alapul szolgál, melyeket nap mint nap használunk. Egy összetevő, amelyre a patikák a következőképpen figyelmeztetnek: belégzése és lenyelése káros az egészségre.

A kozmetikai cégek mégis előszeretettel alkalmazzák, és ezáltal aktív fogyasztói vagyunk. A sodium lauryl sulfate - SLS - felületaktív anyag, habképző és erős tisztító, amely kiszáríthatja és allergizálhatja a bőrt.

Miért káros az SLS?

Az állatokon végzett klinikai vizsgálatok során kiderült, hogy miután a vegyületet a bőrre kenték, szinte minden alkalommal irritációt, pirosodást és allergiás tüneteket váltott ki. Az első eredményeket komolyabb kutatás követte, mivel az SLS-t tartalmazó termékek egy része pont azzal a céllal készült, hogy megszüntesse, vagy enyhítse a bőrirritációt.

Számos kutató szerint a sodium lauryl sulfate lerakódik az emberi szervek szöveteiben, például a szívben, a májban vagy az agyban, ezáltal károsítva azokat. E vegyület korrozív természeténél fogva kiszárítja a bőrt, és az azt védő lipideket pusztítja, így gyengíti a szervezet természetes nedvességet szabályozó mechanizmusait.

Az agresszív anyag gyerekeknél megakadályozhatja a szem normális fejlődését, a felnőtteknél növeli a szürkehályog kialakulásának kockázatát. Hátráltatja a sebgyógyulást, illetve a fogínyre is káros hatással van. Ez utóbbi azért is érdekes, mert szinte minden fogkrémben benne van.

A kutatók szerint extrém esetekben, ha a sodium lauryl sulfate más káros vegyületekkel találkozik, akár rákkeltő is lehet.

Mely termékekben találkozhatsz az SLS-sel?

Autómosószerekben, zsíroldókban, tisztítószerekben, szinte minden samponban, fogkrémben, tusfürdőben, szappanban, hajszőkítőkben, illetve sok mosószerben is előfordul.

Mit tehetsz, hogy megvédd magad?

Vásárolj tudatosan! Fontos, hogy mielőtt megveszed a terméket, tudd, hogy mit tartalmaz, illetve, hogy használatával mit okozol a szervezetednek, olvasd el az összetevők listáját.

15566. Esther_1984 (válaszként erre: 15565. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 20:49
Nem csípi. A bánfit csak régebben használtam, a planturt használtam vagy egy évig, ugyanúgy hullott tőle. abban is van ilyen anyag? Te milyen sampont használsz, amiben nincs ilyen?
15565. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15564. - Esther_1984)
2016. nov. 18. 20:31
akkor jó hogy erre rákérdeztem. a Bánfi tele van irritáló gyógynövénnyel, még teljesen egészséges hajnál is okozhat durva hajhullást (állítólag nagy sláger volt a 80-as években és épp ezért "csengett le") és írod, hogy most használod az Elsevet, totál tele van nyomva SLS-el (a legjobban károsító szer ez biztosítja a habzást) és parabénekkel valamint szilikonnal. Azért hirdetik már az SLS mentes samponokat, mert ez károsít a legtöbbet a hajon, fejbőrön. szerintem nagyon elképzelhető, hogy allergiás lettél az SLS-re (egyre gyakoribb). nem csípi a fejbőrödet a sampon mosáskor?
15564. Esther_1984 (válaszként erre: 15563. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 20:18
Én most éppen Elseve-et, elegem volt a hajhullás elleniekből, használtam már Bánfit, Plantur39-et, Silia-t... Ezek annyira lelapítják a meglévő pár szál hajamat :-(
15563. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15562. - Esther_1984)
2016. nov. 18. 20:06
megkérdezhetem, hogy milyen sampont használsz?
15562. Esther_1984 (válaszként erre: 15532. - Rosszcsontka81)
2016. nov. 18. 20:01
Szia! Minden kivizsgáláson voltál? Nem derült ki, hogy mitől hullik a hajad? Én nem akarok beletörődni, hogy nem lehet megállítani :-(
15561. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15560. - Lilibeth59)
2016. nov. 18. 19:54
igen, mert a szőlőmagolaj tájékoztatójában (100 %-os tisztaságú)benne van, hogy "illóolajok vivőszereként használható". Szerintem be is vált mert ezt kevertem desztilláltal és a tiszta gubanc hajam gyakorlatilag kifésülhetővé vált az első alkalommal úgy ahogy, (másodszor használom) a második alkalommal pedig már egészen jól. de fogok beletenni jojobát és broccolit amit írtál, egyébként a broccoliról nagyon sok jót olvastam
15560. Lilibeth59
2016. nov. 18. 19:47
Az olaj (az illóolaj) sem oldódik, keveredik a vízzel. Vagy használsz valamilyen emulgeálót?
15559. Lilibeth59 (válaszként erre: 15545. - Miss Angel)
2016. nov. 18. 19:44
Így igaz! Mivel hajszálaink szinte teljes egészében egy keratin nevű fehérjéből épülnek fel, nem csoda, ha a hajápolásban is a növényi keratinnal érhetjük el a legjobb eredményt. Száraz, töredezett hajra kiváló, de fényessé is teszi a hajat. Rendszeres használatnál a hullámokat is kiegyenesítheti.
15558. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15557. - Lilibeth59)
2016. nov. 18. 19:27
köszi, bele fogom tenni. nekem az alapja egyébként a házilagos kifésülőmnek a desztillált víz. ezt jól csinálom? Egyébként én most növesztem le a szőkét és az eredeti barna már a 80 %-a, csak hát a vége ugye még festett, mert már nem akarom tovább gyapálni a festéssel de hátközépig ér tehát nem könnyű a fésülés. én 49 vagyok még csak 1-2 ősz szálam van, de ha több lesz nem fogom festetni hanem nézek valami dió alapú házifőzetet (persze nagyon óvatosan) és azzal fogom befújni, állítólag nagyon sokaknak szép a haja tőle
15557. Lilibeth59 (válaszként erre: 15554. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 19:21
Igen, festetlen. 57 múltam júliusban, de még mindig sötétbarna vagyok. Sokan kérdezik, hogy hogy csinálom? Egyszerű: nem használok SLS-es sampont, semmi olyant, amiben káros összetevők vannak. Írtam már itt a Hoxán párszor, hogy tojássampont, hajmosó szappant, hajmosó porokat (shikakai, amla, reetha stb., illetve agyagot használok hajmosásra, néha természetes összetevőkből álló sampont (pl. Biola). Én a Brokkoli mag alajat ajánlanám, ha nehezen kifésülhető a hajad.
15556. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15555. - Lilibeth59)
2016. nov. 18. 19:18
hú nagyon jó amit írtál. nekem mindig is a hajkifésüléssel van gondom amióta festett és pont pár hete (ahogy írtam az előbb) találtam ezt az illóolajos megoldást amitől valahogy fésülhetőbb lett (nyilván az olajtartalom miatt) de ki fogom próbálni az argánolajat is. én a kifésülő spraybe még tettem rozmaring olajat is ami a törést gátolja
15555. Lilibeth59 (válaszként erre: 15537. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 18:57

Én így használom:

Hozzávalók:

1 db tojás

fél citrom leve

fél kiskanál szódabikarbóna

100%-os tisztaságú illóolaj (hajtípustól függően)


Elkészítése:

Az egész tojást jól elkeverem a citromlével, cseppentek bele 2-3 csepp illóolajat, majd hozzáadom a szódabikarbónát, és jól felverem. Kemény állagú habot kapok, amit könnyen fel lehet vinni a hajra.

Készítheted úgy is, hogy a sárgáját kikevered pár csepp argánolajjal (olívaolaj is jó), az illóolajjal és a citromlével, a fehérjét pedig külön felvered, és csak utána adod a tojássárgás elegyhez a szódabikarbónával együtt.

Alaposan dörzsöld át vele a fejbőröd és a hajad, majd ugyanilyen alapossággal öblítsed le.

Vállig érő hajamra egymás után kétszeri mosásra elegendő ez a mennyiség. Öblítés után használom még az almaecetes-mézes hajfixálót.


Keverjünk össze egy bögrében 1,5 dl meleg vízben 1 evőkanál mézet (én vegyes virágmézet tettem az enyémbe). Ha jól elkevertük, és kihűlt, akkor 2 evőkanál almaecet mehet bele. Ha valakinek így túl almaecetes, akkor tegyen bele csak egy evőkanállal, és tegyen bele kicsit több illóolajat, hogy elfedje az almaecet szagát (ami egyébként néhány perc alatt elillan egyébként is a hajról). 1/4 teáskanál jojoba olajat, vagy argán olajat is tehetünk bele. Ezután jöhet 4 csepp ylang-ylang illóolaj, 1 csepp panthenol, és 1 csepp E vitamin. Jól összerázzuk, és már készen is vagyunk.Pumpás flakonba tesszük, és kb. 20 fokos hőmérsékleten tároljuk, hűtőszekrény nem kell hozzá.

15554. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15552. - Lilibeth59)
2016. nov. 18. 18:46
írtad, hogy könnyen kifésülhető a hajad, neked festetlen a hajad? mert nekem amióta festett külön cirkusz a fésülés de most találtam rá egy nagyon jó megoldást (desztillált víz keverve szőlőmagolajjal) ezt flakonból ráfujkálom és aránylag kifésülhető. csak azt szerettem volna tudni, hogy létezik e olyan festett haj amit könnyű fésülni.
15553. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15550. - Zizmusz)
2016. nov. 18. 18:41
a vas az nagyon fontos tétel ennél a témánál. volt egy fórum régebben pár hete, kifejezetten a vashiányról szólt és abban nagyon sok jó javaslatot lehetett olvasni. de mindenképp nézesd meg előtte a tiédet
15552. Lilibeth59 (válaszként erre: 15543. - Zizmusz)
2016. nov. 18. 18:39

Saját, hosszú évek tapasztalata: NEM! Sőt, mikor megszárad a hajam, csak úgy magától - mert én nem használok hajszárítót, sem egyéb hajformázót -, akkor szép fényes, selymes, könnyen fésülhető

(vizes hajat nem szabad fésülni. De csak akkor használj almaecetes öblítést, ha barna, vagy vörös a hajszíned. Ha szőke vagy, akkor főzz erős kamillateát, ill. az almaecet helyet használj citromból kifacsart citromlevet. Bolti citromlevet ne használj!

2016. nov. 18. 15:33

Sziasztok!

Sajnos én még mindig küzdök, pedig már szinte mindig megpróbáltam (azért nem mindent, mert most is látom, h írtatok újdonságokat).

Tegnap olvastam a PRP terápiáról, azt esetleg próbálta már valaki?

Vért vesznek és azt fecskendezik vissza a fejbőrbe, elég drasztikusan hangzik, de a célért mindent.

15550. Zizmusz
2016. nov. 18. 11:17
Azért őszintén remélem, hogy a vas lesz csak a ludas, mióta szedem, kicsit jobban érzem magam, de nem akarom elkiabálni, mert egyszer már eljátszotta velem ezt a hajam, aztán meg jól visszaerősített :/
15549. Zizmusz (válaszként erre: 15548. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 11:15
Vitaminok széles skáláját tömöm magamba naponta (elevit, e-vit., d-vit., c-vit, maltofer vas, búzacsíra olaj, plusz méhpempő is) vasat nézettem az érték referencia tartományon belül volt, de a vasraktáraim az eredmények alapján eléggé kiürült (csak tudnám mitől...), hormon vérvételen most voltam, eredményre várok. Pajzsmirigy eredményeim tökéletesek. Cukor és inzulinra kellene még elmenni, de nem akaróznak beutalót adni, de lehet gyűjtök rá egy kicsit és elmegyek magán majd...
15548. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15547. - Zizmusz)
2016. nov. 17. 20:33
azért a jó sampon mellett vitaminok is kellenek cink, szelén, biotin és ha szereted a diót abban (napi 1-et ha megeszel már az is jó) rengeteg minden van ami szükséges. hát és a vas, mert a vashiány nagyon durva hajhullást tud okozni (laborban meg tudod nézetni a vasadat vérvétellel).
15547. Zizmusz
2016. nov. 17. 19:40
Köszönöm Mindenkinek a segítséget! :) Bár nem a sampontól remélem a hullás megállítását, de így legalább olyan "se nem használ, se nem árt" ebből a szempontból. :) Nektek akkor gondolom lobonccal minden rendben?
15546. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15544. - Zizmusz)
2016. nov. 17. 18:16
én már próbáltam azért mert ki akartam próbálni a vegyszermentes hajmosást milyen az. fel voltam rá készülve hogy majd átmosom samponnal úgysem lesz jó és amikor totál selymes száraz is tiszta lett a tojástól, nem akartam elhinni és tényleg több napon keresztül tiszta és száraz marad. de azt írtam hogy be tud csomósodni, tehát valamilyen kifésülőspray azért legyen a hosszára, de illóolajokból (desztilláltvíz szőlőmagolaj pld) nagyon szuper kifésülőt tudsz készíteni teljesen vegyszermentes. googlezz rá a kifésülő balzsam házilag és a boróka illóolaj kifejezetten hullásra való pld. ha valamit nem tudsz, küldj privát üzit, én néha mosok tojással és lassan könyvet írhatnék róla
15545. Miss Angel
2016. nov. 17. 14:58
én ajánlanék még egyet:keratinos sampon,balzsam,hajpakolás,érdemes kiprobálni ,)
15544. Zizmusz (válaszként erre: 15537. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 17. 14:17
Köszi, ez érdekesen hangzik, de most pont nem tudtam már úgyse mit kezdeni otthon egy pakk tojással szóval... :) a sok gyógyszertári és bőrgyógyászati csodaszerből már úgy is elegem van :((
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook