Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
15663. agneees82
2017. jún. 18. 13:25
Sziasztok! Gondoltam leírom az új eseményeket. Felkerestem egy hajgyógyászt, vittem a hormonleleteimet is. Ezek alapján az van, h mellékvese kimerülésem van (tény, h a 2015-2016. évek rengeteg idegeskedéssel jártak - munkahely váltás, haláleset, stb.). A fejbőr gyulladt. Most kaptam egy speckó sampont és egy krémet, aztán nekiállunk egy kezelésnek. Egy barátnőm jár már ugyanehhez a hajgyogyihoz 1,5 éve, neki sok kis új haja van.. bízom benne, h segít. Mellékvese diétát is kell majd tartanom. Elvileg kevés a kortizol szintem, emiatt a szervezet védelmi funkciója progeszteront von el, és már ki is alakult az ösztrogén dominancia.. tény, h a hajmosás után sokkal nyugodtabb a fejbőröm.. szerintem a krémben tuti van fahéj, mert érzem az illatát. Jelentkezem majd a fejleményekkel. Mindenkinek dúsulást és kitartást!
15662. kori54 (válaszként erre: 15661. - Zsú1965)
2017. jún. 8. 23:02
Drukkolok, hogy a kezelés legyen eredményes ha belevágsz ! -és persze várjuk a beszámolódat :)
15661. Zsú1965 (válaszként erre: 15660. - Kori54)
2017. jún. 1. 12:24

Keresztes doki azt mondta, hogy krémek, szeszek stb-k úgy felpörgetik a hajhagymákat, hogy képletesen szólva felhasználják a maradék erejüket (mint az embert a kávé), aztán pedig amikor a tartalékaik kifogytak, akkor kimerülnek....


Ez tulajdonképpen alátámasztotta a saját tapasztalatot, párom több évig használta a Vichy ampulláját, hatásos is volt, aztán egyszer csak már nem.

Én nem kezelem most semmivel, én is nagyjából azokkal próbálkoztam, mint te, de eredménytelenül.


Szóval nem sok választás marad...

15660. kori54
2017. jún. 1. 11:11
Szia Zsu! Köszi, hogy megírtad :) Annyi, de annyi hatástalan kezelésről hallani, hogy már az ember szkeptikus lesz. És persze még ott van az is amit írtál, hogy valakinek használ valakinek meg nem. Mióta hullik a hajad ? Nekem már nagyon rég óta több jön ki a normálisnál és már ez egyre jobban látszik. Nekem már az is kevés lenne ha megállna a hullás. Valahogy fel kellene éleszteni a még élő hajhagymákat. Te kezeled valamivel ? HeliaD, Varga Plantur vagy ilyesmikre gondolok. Régebben Haircliniket is szedtem, az jó is volt a nagyon durva hullás ellen, mert lassította. Később a Forcapilra váltottam, az se volt rossz. Valamivel mindig stimulálni kell a hajgyökereket. Remélem használni fog neked is ez a kezelés ha rászánod magad :)
15659. Zsú1965 (válaszként erre: 15658. - Kori54)
2017. máj. 31. 15:14

Nem saját, hanem a páromé és a barátnőmé, mindkettőnek már 2-3 héttel az első kezelés után jelentősen és egyértelműen csökkent a hullás, a mésodik kezelés után állt meg...viszont egy másik ismerősünk szerint neki nem használt.


Én is most próbálom rászánni magam, mert egyre jobban hullik a hajam...

15658. kori54 (válaszként erre: 15657. - Zsú1965)
2017. máj. 30. 22:23
Tapasztalat vagy csak reklámszöveg ?
15657. Zsú1965
2017. máj. 30. 15:06

mezomedicina oldaláról


A hajhullás fő oka a számtalan városi legendával ellentétben nem valami misztikus jelenség, hanem a fejbőrben előbb-utóbb MINDENKINÉL képződő DHT ( dihidrotesztoszteron ) hormon.

•Ez a hormon először lassan elnyomja a hajhagyma funkciót, aztán végleg elsorvasztja azokat.

•A kezelés célja egy dutasteride nevű gyógyszerrel, helyileg a fejbőrbe beadva, a DHT szintézis leállítása és a még élő hajhagymák megmentése a biztos pusztulástól. Új haj kopasz fejbőrön nem fog már nőni, de a hajhullás megáll, a hajstruktúra konzerválódik, sokszor látványosan megerősödhet!

•A gyógyszer ezt 2 hónapig biztosítja, utána kéthavonta ismételni kell természetesen!

•A kezelés kb. 10 percig tart, vékony tűvel, 1 mm hosszú szinte fájdalmatlan tűszúrásokkal.

15656. zizi68
2017. máj. 30. 12:30
Priorin Bayer. Ismeri valaki?
15655. kori54
2017. máj. 24. 18:01
Ja, egyébként szempillanövesztő szérumok fő hatóanyaga a bimatoprost, ebben (long4) a hajnövesztőben nincs is benne :(
15654. kori54
2017. máj. 19. 14:50

Közben egy angol nyelvű oldalon azonosították ezt a szert az aminexil-lel, ami a hajgyökér körüli kollagén megkeményedése ellen hat. Ez nem túl jó hír, mert akkor ez a szer egyáltalán nem újdonság -

több éve van a piacon- csak másképp írták le a hatóanyag nevét. Nálunk is rég lehet kapni borsos áron.

15653. kori54 (válaszként erre: 15641. - Pink habroló)
2017. máj. 19. 13:06

Szia Anonima! Én is vettem egy szempillanövesztőt és pont erre gondoltam, hogy bár drága, de kipróbálom elől a hajvonalnál. Lehet, hogy nem voltam elég kitartó, vagy azért mert csak napi egyszer kentem, mikor a pilláimon is, de nálam egy hónap alatt nem csinált semmit. A szempillám viszont nekem is nőtt elég sokat ugyanennyi idő alatt. Én azt gondolom, hogy a fejbőr sokkal vastagabb szerkezetű mint a szemhéj és oda azért nem jut el a hatóanyag. Én is megvettem a hajnövesztőjét ennek a szernek, de azt még nem kezdtem el, mert közben a Helia D-t használom. Ha az elfogy akkor ezt fogom elkezdeni. Igazából ez csak egy hajnövesztő vagyis a meglévő haj növekedést gyorsítaná és hullást megelőző szer. Sűrűsödést nem ígér, de hátha.... Hacsak azért nem, mert a haj növekedés anagén fázis idejét meghosszabbítja.

Majd beszámolok ha már használni fogom :)

15652. Nissi (válaszként erre: 15641. - Pink habroló)
2017. máj. 18. 19:14
Most hogy irod én használok szemcseppet magas nyomásra (glukoma) és tényleg nagyon hosszuak lettek a szempilláim. Már vissza is kunkorodnak :) Szerencsére én kontaklencsét használok... Eddig a ricinus olajra fogtam a növekedést amivel néha néha beszoktam kenni. (elvileg a hajamra kennem hajhullás ellen) de akkor lehet hogy a szemcsepptöl nö??
15651. Nissi (válaszként erre: 15643. - Agneees82)
2017. máj. 18. 19:07
A MACA hormonproblémákra jó, nöknek, férfiaknak egyaránt. Mivel sokszor a hajhullás alapa hormonális eredetü, igy gondolom ahogy a hormozháztartás javul, javul a hajhullás is.
15650. pink habroló (válaszként erre: 15649. - Siss27)
2017. máj. 14. 07:46

Köszi,hogy leírtad.Rákerestem és első olvasásra tetszik,majd még jobban utánajárok.

Nekem is hormonális,nem hullik,csak valahogy kopik,és már szinte mindent próbáltam,ami viszonylagelérhető árban van.

15649. siss27
2017. máj. 13. 19:46
Én gyömbért használok,nekem bevált.Kisebb darabot kevés vízzel összeturmixolni,leszűrni és mehet a fejbőrre.Nem kell sokat csinálni egyszerre,mert hűtőben kell tárolni és nem áll el sokáig.Azt már elfogadtam,hogy ettől sem fog oroszlánsörényem nőni,mert hormonális problémáim vannak,de amíg segít a hajhulláson és tele vagyok babahajakkal addig marad.Természetes és nem is drága,ráadásul nem zsírosítja a hajam és alkoholmentes.Voltak olyan időszakaim amikor egyszerűen nem tudtam úgy fésülni a hajam,hogy ne látszódjon ki a fejbőröm,persze hajszeszek mellett.Minden csak ideig-óráig volt jó.A gyömbérrel sikerült annyit elérnem,hogy bár így is kevés mennyiségű hajam van,de nem látszik ki a fejbőröm!Nekem ez rengeteget jelent.A neten utána tudtok nézni a gyömbérnek,hajnövesztős lányok is előszeretettel használják.
15648. pink habroló (válaszként erre: 15646. - Pink habroló)
2017. máj. 13. 18:46
Na kicsit félre érthető voltam, mobilról nekem nehéz fórumozni,szóval bőven elég hajszépítőszerekre költeni :-)
15647. pink habroló (válaszként erre: 15644. - Agneees82)
2017. máj. 13. 18:41
Én azthiszem beruházok rá, csak még vacilálok.Külföldi véleményeket olvastam róla azok biztatóak, persze jó lenne olvasni magyar véleményt, és ezért várok egy kicsit. Igazából nincsenek elvárásaim màr ezekkel a szerekkel kapcsolatban, csak rosszabb ne legyen.:-)
15646. pink habroló (válaszként erre: 15643. - Agneees82)
2017. máj. 13. 18:34

Én még nem hallottam, hogy a MACA-s cucc újra növeszti a hajat, de esküszöm ha valakinek eladok ilyet a gyógyszertàrban megpróbálom diszkréten kipuhatolni a tapasztalatait:-)

De én nem szedném:-) Nem akarok férfiborotvàra is költeni .Bőven elég csak a haj:-D

15645. pink habroló (válaszként erre: 15642. - Siss27)
2017. máj. 13. 18:25
Köszönöm! Teljesen igazad van, benéztem mert nem ugyanaz a kettő. A bimatoprost van a szempillásban.Igen valószínű csak addig lesz hatása (ha lesz) ameddig hasznàlja az ember.
15644. agneees82 (válaszként erre: 15641. - Pink habroló)
2017. máj. 13. 17:12
Szia! Ez engem is érdekelne.. Ha kipróbálod, leírod? Vagy addig nem veszed meg, míg nincs vmi pozitív vélemény róla?
15643. agneees82
2017. máj. 13. 17:05

Sziasztok! Na gyorsan én is leírom, h mi a helyzet...

Most elkezdtem myo-inozitol tartalmú tablettát szedni, egy hete szedem, várom a csodát..

Viszont! Egy kolleganőm érdekes dolgot említett... az apukája (aki tök kopasz már vagy 30 éve!!!) elkezdte szedni a dm-nek a férfierő MACA tartalmú tablettáját.. és 1 -1,5 hónap után tele lett babahajjal!!

Picit utána olvastam a MACA cuccnak, h mégis mi ez, és állítólag az agyalapi mirigy hormonjait normalizálja, mind nők, mind férfiak esetén..

Szedett esetleg valaki ilyesmit??? Esküszöm, már ezen gondolkozom, h ha kell beveszem (remélem nem férfiasodok ki tőle :) ), de ha ettől besűrűsödik a hajam, hát nem érdekel más :D

15642. siss27 (válaszként erre: 15641. - Pink habroló)
2017. máj. 13. 15:35

Ha a két L betűs és közte egy szám márkára gondolsz,ott a szempillanövesztő szérumnak és a hajnövekedést serkentő szérumnak nem ugyanaz a hatóanyaga.A szempillásban bimatoprost nevű hatóanyag van,a hajnövesztősben ez nincs,abban van az,amit írtál.Ez viszont a szempillásban nincs.

De lehet nem is ugyanarról a márkáról beszélünk.

Szerintem amúgy hatásban ez is addig tart míg használod.

2017. máj. 13. 12:33

Sziasztok!

Régen nem írt senki,remélem azért mert javulás állt be,és nem azért mert beletörődött mindenki a sorsába.

Én most arról érdeklődnék,hogy használt-e valaki Pyrrolidinyl Diaminopyrimidine Oxide hatóanyagú terméket,dúsításra.Ennek a cuccnak a rövidített neve a Kopyrrol.

Röviden és tömören leírom mi ez az izé,mielőtt még itt őrületbe kergetnélek benneteket,azzal,hogy "na beszabadult az aktuális okostojás és nagy szavakkal dobálózik itt" :-D

A szempillanövesztő szérumok fő hatóanyaga,amit egyébként glaukoma(zöldhályog) kezelésére alkalmaznak,csak észrevették,hogy a szempillanövesztés a melléhatása,és ami a lényeg,hogy minoxidil és aminexil-el ellentétben nincs mellékhatása.

Na én vettem egy ilyen szériumot. Egy bizonyos márkát,és már akkora a szempillám,hogy csak tv-hez használom a szemüvegemet,vagy lecserélem,vagy vakon fogok közlekedni az utcán és nem köszönök az ismerősőknek,mert totál beleütközik a szempillám az üvegbe.

Szóval baromi nagy lett a szempillám :-D

És most látom,hogy egyre több új hajnövesztő szérum fő hatóanyaga lett a Kopyrrol.Ennek a szempillanövesztőnek is van hajnövesztő változata,amit én most lehet ,hogy bevállalok,annak ellenére,hogy nincs magyar vásárlói vélemény a termékről.

De ha egyszer már a szempillámon bevált akkor logikusnak tartom ,hogy a hajon is fog működni,mivel a szempilla és a haj is ösztrogénfüggő a szemöldök és az összes többi meg androgén.

Ti hallottatok már erről,vagy esetleg poróbálta már valaki az ilyen hatóanyagtartalmú hajszépítőszereket?

Vagyha van jó angolos a fórumon,és lesz egy kis feles ideje,nem nézne szét a külföldi oldalakon a témában ?

Előre is köszönöm :-)

Anonima0611

15640. agneees82
2017. márc. 30. 18:47
Ja, egyébként ma megcsináltam az aspirines samponos mosást, talán tényleg jó lesz korpásodásra... látványosan kevesebb..
15639. agneees82
2017. márc. 30. 18:46

Sziasztok! Volt már valaki fejbőr biopszián? Ha igen, mik a tapasztalatok? Ebből megállapítják, h mitől hullik?

Még egy kérdés... próbálta már valaki a Kerastase Densifique-t? ahhoz elég drága, h csak úgy próbaképp megvegyem, de ha valakinek van pozitív tapasztalata... akkor lehet megpróbálnám.

15638. agneees82 (válaszként erre: 15637. - Reményhal)
2017. márc. 28. 13:04

Szia! köszönöm a tanácsokat! Dióleveles öblítést én is csináltam, de félek tőle, mert valójában allergiás vagyok mogyoróra (és a dió rokonságban áll a mogyoróval, vmi hasonló fehérje van benne..). Én most korpásodásra az aszpirines samponos megoldást akarom kipróbálni, állítólag az is hatásos... hát majd eldől.. vércukrom jó szokott lenni, inz.rez. vizsgálaton nem voltam még, de a felmenőim között sokaknak van II-es típusú cukorbetegsége... szóval van rá hajlamom.

Nőgyógyászatilag rendben vagyok, múltkor még uh-ot is csinált a dokim, h nincs-e ciszta, de nem volt. Még egy eredményre várok, de elvileg ott nincs baj.

15637. Reményhal (válaszként erre: 15636. - Agneees82)
2017. márc. 27. 22:06

Szia!


Igen a panorama röntgen jó ötlet.A mandulák is tudnak némán bajt okozni. Lehet, h csak kicsit gyulladt és szépen folyamatosan bekerül a véráramba a baci.Nőgyógyászatilag rendben vagy?Esetleg nem fogytál mostanában sokat? Úgy értem szándékosan. Néha kiürül vmi fontos anyag a szervezetünkből. A kovaföld kapszula sok sorstársnak segített, illetve beszednék egy-két-három doboz vitamint. Olyat jó lenne, ami egy tablettában sokfajta. Még csináltatnék inzulinrezisztencia vizsgálatát. Nagyon alattomosan tud az ilyen is hajhullást okozni. Van aki soha nem tudja meg, h gond van az inzulinjával, mert a cukra rendbe van. A terheléses cukor nem elég. A terheléses inzulin a lényeg. Ha véletlenül nincs rendben, nem kell rögtön gyógyszert szedni, csak diéta is elég lehet. Ezen kívül én abbahagytam a normál samponok használatát. Nem kell drasztikusan, ha épp elfogy az utolsó, akkor a következő sampon már legyen SLS mentes. És vettem diólevélteafüvet, meg csalánt. Leforráztam, kiáztattam, majd kb 5 percig áztatom mindig benne a hajam hajmosás után ( leszűröm persze) és én benne is szoktam hagyni a hajamban, nem öblítem ki. És abbahagytam a hajam festését. Illetve most muszáj volt vmit, mert a halántékomnál nagyon őszülök. Azt találtam ki, hogy az eredeti barna színnel melíroztak bele csíkokat a szőkésbarnára kifakult hajamba ( kb fél éve már nem festettem). Az ősz részeket pedig kicsit megfestette a fodrász gyakorlatilag a levegőben. Így nem kellett a fejbőrömhöz érnie a festéknek. Egészen jó lett. Mindenki azt hiszi, h full be lett festve. A diólevél barnít, szóval ha szőke vagy, akkor gyenge almaecetes öblítést javaslok. Ezek tényleg csodát tesznek. Én azt vettem észre, h nem viszket a fejbőröm és nem gyulladt.Hát sok sikert, majd kitapasztalod, h mi segít!

15636. agneees82 (válaszként erre: 15628. - Reményhal)
2017. márc. 27. 09:09

Szia! Köszönöm a véleményezést!

Korábban voltam egy másik vérvételen, ott a CRP-m teljesen rendben volt, alsó határértékhez közeli.

Tény, h elég sok stressz ért az elmúlt évben, lehet csak ennyi állna a dolog mögött? Egyébként a családban elég sok felmenőmnek van/volt hajgondja, lehet genetikai... Milyen vizsgálatot javasolnál esetleg? Gondoltam egy panoráma röntgenre, és fogászatra. Mandulámmal sose volt gond (bár tavaly volt egy mandulagyulladásom, azelőtt pedig egyszer gyerekkoromban). Laktózérzékeny vagyok és némi felszívódási zavarom is van, lehet nem szívódnak fel a vitaminok? Diffúzan ritkult meg a hajam. Most dr. Organic teafaolajos bio sampont használok, de van otthon LaRoche Kerium is, felváltva használom.. (bár a teafás talán jobb..)

15635. ~Melodi~ (válaszként erre: 15634. - ~Melodi~)
2017. márc. 26. 22:45
15634. ~Melodi~
2017. márc. 26. 22:45

Hajhullás kezelése speciális kéztartással

Hajhullás ellen segíthet a kéztartás?


A gyógyító kéztartások alapján bemutatok egy technikát, amivel a hajhullás kezelhető, meggyógyíthatod saját magadat ezekkel az egyedi kéztartásokkal.


A szimbolikus kéztartások, azaz a mudrák segítik az elmélyülést, aktivizálják az energiákat. A mudrák eredetileg buddhista és hindu meditációs elemek. Már az ókorban is használták a különleges, de rendkívül egyszerű, és könnyen kivitelezhető gyakorlatokat. A keleti gyógyításban rendkívül elterjedtek ezek az elemek, hiszen bárki számára elérhetőek, egyszerűen csak a kézfejedet és az ujjaidat kell használnod. Az indiai gyógyászatban a különleges kéztartásokat arra használják, hogy megteremtsék a fizikai és pszichikai egyensúlyt a testben. Tulajdonképpen abban segítenek, hogy a testben az energiaáramlás akkor is folyamatos legyen, ha éppen egy-egy területet betegség blokkol.


Most csak a hajhullás elleni kéztartást mutatom meg. Tényleg működik, érdemes rendszeresen gyakorolni és élvezni jótékony hatását.


keztartas-hajhullasra


Kéztartás: a bal hüvelykujj hegye a jobb kisujjat érinti úgy, hogy a jobb tenyér a bal tenyéren nyugszik. Ezt kb. 10-12 percig kell tartani.


(Forrás: Késmárki László:Gyógyító kéztartások könyve)


További otthoni praktikákról, házi módszerekről itt olvashatsz, klikk ide!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook