Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
15723. siss27 (válaszként erre: 15721. - Norma2)
2017. aug. 26. 15:23
Szerintem azt nevezik zsíros korpának.Bizony,hullhat tőle a haj.
15722. Hajni0128 (válaszként erre: 15721. - Norma2)
2017. aug. 26. 10:48
Szia! Nem tudom, de szerintem a fejbőrnek valamilyen betegsége. Bőrgyógyász vagy hajgyógyász lehet tud segíteni.
15721. norma2
2017. aug. 25. 22:57

sziasztok


szerintetek mi lehet: elől hullik (már láthatóan a hajam). ezen területen ha a körmömmel megkaparom, ilyen zsir szerü hámréteg féle jön le a fejbőrömről. de csak ott ahol hullik ritkul a hajam (azon a területen). ez mi? es mi lehet az oka, egyáltalán ez okozat vagy az oka lehet a hajhullasnak?

15720. SSszonja
2017. aug. 25. 07:11
Nekem meg is van a vérvétel eredményem,talán csak a d vitaminra kell még várni.mondanom se kell gondolom hogy minden normális...a vas 13 , az alsó határ 10.arra gondolok hogy mivel már jópár hete eszek vasat ezert ennyi es lehet hogy két hónapja alacsony volt es akkor vashiany az ok.de ugye nem biztos.
15719. Zsú1965
2017. aug. 25. 07:00
Szerdán megkaptam a második mezoterápiás kezelést. Továbbra is várok az eredményre....
15718. Hajni0128
2017. aug. 24. 18:42
Hát ez a fogyás úgy 4-5 éve volt. Utána meg már nem úgy ettem, ahogy addig, így nem híztam vissza, vigyáztam az alakomra. Én is néztem ezt a fehérjetáblázatot, hogy mibe mennyi van...a tejföl, tej, yoghurt pl nem is fehérjeforrás vagy legalábbis nagyon keveset tartalmaznak. Csirkemell, túró, tojás, dió, sajt, görög yoghurt, mogyoró, ezek amik nagyobb mennyiségűt tartalmaznak. Mondjuk sose vittem ezeket túlzásba, de szoktam őket enni. Bár azt írja, hogy ritka, hogy valakinél proteinhiány lépjen fel...nekem akkor 4-5 éve simán lehetett, aztán most hiába étkezem, ha nem elég a fehérje. Hát rejtély, hogy működnek ezek a dolgok...
15717. SSszonja (válaszként erre: 15716. - Hajni0128)
2017. aug. 24. 16:30
Mikor volt ez a nagy fogyás? bocs csak nem tudok most részletesen visszaolvasni. A diéta igenis nagyonis lehet az ok. meg az hogy olyanokat eszel mint kakaós csiga. Még nálam is ez a legvalószínűbb pedig én ennél azért sokkal jobban eszem sőt és mégis a rengeteg vitamin stb hatására áll el anno, nem hormon vagy egyéb bajom volt.Van aki azt eszik amit akar és a haja bitang erős. Ezt se értem mondjuk.
15716. Hajni0128 (válaszként erre: 15714. - SSszonja)
2017. aug. 24. 14:45
Elfelejtettem mesélni, hogy a 60 kilómat úgy adtam le, hogy elmentem dolgozni és egész nap nem ettem, csak vacsorát. Nem is nagyon volt időm, meg bevallom őszintén, kövérnek éreztem magam. Mondjuk több is volt a kelleténél rajtam a 155 centimhez, úgy néztem ki, mint egy kis tokás hörcsög. 3 hónap alatt 13 kilót fogytam. Aztán úgy összszűkült a gyomrom, hogy sokszor 1 tányér étel alig ment le.
15715. Hajni0128 (válaszként erre: 15714. - SSszonja)
2017. aug. 24. 14:36

Most így visszagondolva, már az se zárható ki, hogy ebbe a tápanyaghiányba is lehet valami...mert hiába is eszem, ha olyan kerül be a szervezetembe, amiből hiányzik a tápanyag, aminosavak, fehérje. Pl. kakaóscsiga meg ilyen pékáruk, amibe semmi nincs, csak cukor, zsír meg szénhidrát, ami hízlal(már akit, engem nem) és még egészségtelen is. Ugye nem mindegy, hogy az ember mit eszik 1 nap. Egész februárban alig tudtam enni...ilyen depis időszakom volt, aztán olyan is akadt, hogy egész nap csak vizet ittam(jó pár napig) vacsira talán 1 kakaóscsigát ettem. Aztán próbálkoztam enni napközbe, de 1 tányér babot se tudtam megenni, mert az se esett jól, meg nem is voltam éhes, nem volt étvágyam. Mondjuk az nehéz kaja, de akkor is, pár kannálal ha ettem. Úgyhogy így össze-vissza étkeztem, hogy egész nap semmi, este pár falat, vagy napközbe valamit, de már este semmit. Aztán visszaálltam az addigi étkezési szokásomhoz és nem híztam vissza. Mikor voltam 60 kiló(igen, voltam régen annyi is, 16 évesen), nem emlékszem, hogy ennyi hajam hullott volna...bár én mindig is egy vékonyka voltam, csak akkor faterom felhízlalt...de kisgyereknek csont és bőr. Sose voltam egy hízós típus, csak ha megdolgoztam érte, azt a 60 kilót is úgy értem el, hogy 1 nap vagy 8x-10x ettem. Előtte meg nem tudom, hogy mennyi hajam hullott, arra már ki emlékszik, csak arra, hogy sok volt a hajam és nem ritkult.

Nem szoktam festeni. Régen melíroztattam, de tönkrevágta a hajamat, úgyhogy abbahagytam. Kiszáradt, sprőd lett, nem bírtam kifésülni, mert beleakadt a fésü. Hát nem tudom...lehet, hogy először valami hajgyógyászhoz kéne mennem, aztán végső esetbe orvoshoz...mert lehet, hogy tényleg csak valami vitaminhiány. Bár ő nem hiszem, hogy meg tudná mondani, hogy az-e, gondolom azt mondaná, hogy próbáljam meg, aztán ha nem változik semmi, menjek orvoshoz. Feleslegesen nem szúrkáltatnám magam, ha nem muszáj.

15714. SSszonja (válaszként erre: 15713. - Hajni0128)
2017. aug. 24. 10:14

így ahogy egyre többet mesélsz magadról nekem mégis az az érzésem, hogy tápanyaghiány. Azzal a kevés étellel egyszerűen nem jut be megfelelően a B vitamin és az aminosavak.

Én csak magamat tudom példának felhozni. Hosszú hónapokig ettem a vitamin és hajkapszulákat de tényleg emelt dózist és attól állt helyre és évekig nem volt vele bajom. Szóval 1-2 hónap vitamintól pláne ha csak alapdózis nem lehet csodát várni. A Forcapilnál is 3-6 hónapot írnak egy kúrára nem véletlenül. A haj ami ma kihullik 2 hónapja halt meg. HA te pl egy hónapja szeded a vitamint akkor arra még semmi hatása nem tudott lenni. így kell ezt végiggondolni és nem feladni 2 hónap múlva.Tény, hogy ez a sok vitamin is állati sok pénz.

Festeni nem szoktad?

15713. Hajni0128 (válaszként erre: 15711. - SSszonja)
2017. aug. 24. 09:43
Hát én most nézegettem a már kihulott hajszálaimat, ami a pizsimen volt, de ha jól láttam a legtöbb hajszálon nincs burok, de van olyan is, amin van, de a burok nélküli az több. Olyan hajszálam is volt a ruhámon, ami tök rövid, pedig hosszú hajam van, lassan mellig ér. Most végighúztam a kezemet a hajamon és vagy 10 szál marad egyszerre a kezembe, mint egy kisebb hajtincs...és előtte már fésülködtem, akkor is jött ki haj. Elmegyek majd ma még hajat mosni, akkor is hullik a kádba meg szárításkor, meg szedegetem magamról....simán több szál jön össze egy nap, mint kellene :/
15712. Hajni0128 (válaszként erre: 15709. - Reményhal)
2017. aug. 24. 09:33
Nem hiszem, hogy a TSH-m alacsony lenne, mert nekem alulműködik a pajzsim. Májusba voltam vérvételen, de nem momdta az orvos, hogy valami nem jó, egyedül a pajzsim működik alul...de arra is azt mondták, hogy ez az érték nem baj. 10 éve is ennyi volt, úgy voltam vele, hogy akkor jól van, eddig is megvoltam így. Mondjuk ilyen cukorterhelésest nem csináltak. Nem tudom...valahogy érdekes lenne, ha inzulinproblémám volna. Így se eszem túl sokat, nemhogy még diétázzak. Februárban a pánikbetegségem alatt lefogytam 1 hónap alatt, de úgy, hogy ki kellett cserélnem az összes nadrágomat, mert mind lecsúszott. Most 25-ös méretet hordok(előtte 27-est, ami szintén nem nagy méret), párom szerint már derekam sincs és kilátszanak a csontjaim. A medencecsontom, a bordám, a vállcsontom is, pedig ott sose látszot. Nem vészesen, de látszik, hogy kevesebb van rajtam...lassan már a 25-ös méret is lecsúszik. Sanyi szerint többet kéne ennem, mert elfogyok. Igaz, hogy általában van, hogy egyszerre többet eszem, de én úgy nem tudok enni, hogy sokszor keveset. Nem mondom, hogy hű de sokat eszem egyszerre, mert nem is tudok, de éreznem kell, hogy ettem, mert akkor hiányérzetem van, egész nap éhes vagyok és ehetnékem van, mert korog a gyomrom. Nasit is jóformán alig eszem. Ha diátéznék, tovább fogynék, ennél kisebb nadrágot meg már csak a gyerekosztályon kapnék. Jó persze, ettől függetlenül bármi lehetséges, csak nem tudom, hova fogyhatnék már. Amúgy a cukrom rendbe volt legutóbb. A nőgyógyászom nem ismerem, mert még sose jártam nála...vagyis itt, mert nemrég költöztünk ide. Én is hiába kenergettem a fejemet hajhullás elleni samponokka, de nem ért semmit. Na, talán a Schaumának a koffeines samponja ért valamit, kevesebb hajam hullot és még babahajam is ledtt, pedig még az se volt. Sajna az már nincs, nem gyártják.
15711. SSszonja
2017. aug. 23. 21:35
Bocs az előző hszem kicsit zavaros lett, a szövegértési képességem így este már elég béna... most elovastam jobban a cikket es a hormonalis hullasok is telogének vagyis a gyökérből mégsem derül,ki semmi😒
15710. SSszonja
2017. aug. 23. 21:29

Nagyon érdekes cikkeket olvasok a hajhullásról,megosztom veletek. Számomra ez új info hogy ha megnézzük a kihullott hajszálat ki lehet belőle következtetni telogén hullás e vagy hormonális.Ha a haj tövénél feher burok van akkor az telogén ( ez a keratinnburok) ilyen hullást okoz a stressz,tápanyaghiány .A másik eset az anagén hullas amikor hirtelen hullik ki a haj tehát nem jarja végig azt a fázist hogy a telogén szakaszba kerüljön. Itt más a hajszál vége bár nem tudom szabad szemmel van e latható különbség. Nekem az olvasottak alapjan telogen eflluvium van. Az nem tiszta még hogy a hormonalis okok miatti hullas (pm,ir , pco) azok az anagén hullas körébe tartoznak e. Mert ha igen akkor elméletileg a kihullo hajszal végének vizsgalatával pl ki tudunk zárni okokat.

[link]

15709. Reményhal (válaszként erre: 15708. - Hajni0128)
2017. aug. 23. 17:02
Hát ha a TSH alacsony, akkor azt jelenti, h túlműködés van. Szapora szívdobogás , pánikrohamok is akár stb. Mondom az orvosok nem nézetik meg az AntiTpo-t és a Hashimoto a legkutyább és legalattomosabb, mert olyan tüneteket okoz, ami másra is hasonlít. Nem akarom belédmagyarázni. Lehet, h tök jó kis pajzsmirigyed van és nagyon szépen dolgozik. :) Ez a csomag , amit írtam rengeteg mindent tartalmaz. Ha csak egy-két értéket akarsz az 2-3.000Ft/érték. A háziorvos kérhet egy általános vérképet vas, ferritin, vasraktár, TSH, CRP ( ez jelzi, h van-e nagyobb gyulladás) és cukorterhelés. Ha SYnlab-ba mégy a beutalóval akkor 1500Ft a vérvétel és ingyen leveszik, amit kiír a háziorvos és hozzákérhetsz egy AntiTPO-t kb 2500Ft-ért. A háziorvos szerintem kérhet cukorteherlést és éhgyomri inzulint és az inzulinterhelésért fizetsz csak. De ez nem biztos, h így van, valahol olvastam! Csekkold le! Vagy a nőgyógyászod ha úgyis mész hozzá és megkéred írhat ki cukor és inzulinterhelést 3 pontost. Szerintem ezek fontosak, hogy kiderüljön mitől hullik a hajad. Pont ezen a fórumon ( anno elkezdtem visszafele olvasni, elolvastam a legelejétől) volt nem egy lány, aki éveken át panaszkodott, meg mindenféle kence, hajszesz stb és egyszer elmentek inzulinterhelésre és láss csudát borzasztó értékei lettek, csinálta a diétát, szedte a gyógyszert ( van akinek elég a diéta, a súlyosságtól függ) és kinőtt a haja, pedig 8 évig hullott brutálisan. Egy kislány is járt ebben a cipőben. Anyukája volt a fórumon, neki is ez derült ki. Persze ezzel nem azt mondom, hogy az van, de ki lehet zárni egyszerűen.
15708. Hajni0128 (válaszként erre: 15706. - Reményhal)
2017. aug. 23. 13:34
Nem gondolom, hogy a pajzsim ugrálna, mert 10 éve is alacsonyabb volt a kelleténél...de ugye ezt 100%-ba nem lehet kijelenti, hogy mindig alacsony, mert nem minden nap szúrnak. Hát nem tudom...igazából azt nem értem, hogy mikor 10 éve is megnézték(bent feküdtem a kórházban 1 hetet), volt vérvétel meg ultrahang, látták, hogy alacsonyabb, de mégse írtak ki semmilyen bogyót, pedig biztos megnézték a THS-em meg ami fontos érték....és ráadásul szinte minden nap szúrkáltak. Helyette szívgyógyszerekkel tömtek a magas pulzusom miatt...gondolom, ha a pajzsim okozta volna a gondot, akkor a pajzsmirigyemre adtak volna gyógyszert. Igaz, ez már nagyon régen volt, változhattak a dolgok. A pánikbetegségemre meg azt mondták, hogy én generálom fejbe...mondjuk amiken én keresztül mentem, még egy egészséges felnőtt ember is tönkre ment volna idegileg, nemhogy egy gyerek, mint én akkor. Huh...hát nem olcsó még így se. Remélem, te hamar rendbe jössz :) Én meg még nem tudom hogyan oldom meg, nálam bonyolult dolog ez. Lentebb leírtam, hogy miért :) Nehéz esett vagyok :D
15707. Hajni0128 (válaszként erre: 15705. - SSszonja)
2017. aug. 23. 13:09
Úgy tudom a PCO-sok általában kövérek. Az még hagyján, hogy az ember válla hajas...de a földön meg mindenhol hajszál van. Párom is sok hajat szedeget utánam, rosszabb vagyok, mint egy kutya. Magánba jobb lenne megnézetni, de az nagyon sokba kerül. Az a baj, hogy nekem nagy macera elmenni ilyen vizsgálatokra, egyrészt időben sok, legalább fél nap. Nekem innen az állomás kb 20-30 perc, aztán még, ha leszálltam Cegléden, még onnan is 30 perc a kórházig...mire sorra kerülök, meg visszaérek, az fél nap. És akkor még bele kell számolni, hogy óránként csak 1 vonat van, ha az orrom előtt megy el, 1 órát ücsöröghetek. Ezzel még akkora baj nem is volna, annyit megér, hogy aztán visszakapjam a hajamat...de ha már vért is kell venni az úgy gáz, legalábbis nálam. Egyedül félek elmenni, mert egy szúrástól olyan rosszul vagyok, úgy kiver a víz, hogy csavarni lehet a pólómból. Hányingerem van, szédülök, remegek, fal fehér vagyok és még a tenyerőmből is izzadság folyik. Kell minimum fél óra, mire ki birok sétálni, addig feküdnöm kell. Ülni is tudok, de nincs rá garancia, hogy nem szédülök le. Legutóbb magánba csináltattam meg a vérvételt, pont ezért, mert ott csendben szenvedhettem, nem zavart ki senki és nem voltak emberek, akik bámulhatnának, mint mondjuk a Péterfybe....ott ugye leveszik, aztán szevasz, mert mögötted áll a sor. Magánba másképp állnak az emberhez meg nincsenek annyian. Na meg időbe is hamarabb végzek egy magánba, nem kell sort állnom. És ha ez még nem lenne elég, nekem szúrás után úgy feldagad a kézfejem, hogy fogni se tudok. Májusba, mikor megcsináltattam, még aznap fürödni se tudtam meg tulajdonképpen semmit nem tudtam csinálni, se mosogatni, se semmit, mert bármi kiesett volna abból a kezemből...1 kézzel meg nehéz bármit csinálni, pláne én, aki likaskezű és minden kiesik a 2 kezéből :D Végülis túléltem, mert muszáj volt...időbe legalább nem. Nem tudnék kivel elmenni, egyedül meg fosok mert utálom azt a sok embert, bepánikolok tőlük, ha néznek...mondjuk ettől függetlenül hiába is jönne el bárki, nem változna a helyzet. Párom meg legközelebb majd csak október 23-án lesz szabad, utána már csak karácsonykor. Ezért utálom, ha ilyet kell csináltatni...meg hát páromnak nincs most csak úgy több 10.000 forintra ilyenre, mert egyedül keres. Hát nem tudom hogy oldhatnám meg, pedig jó lenne, mert egyszer csak elfogy a hajam. Komplikált vagyok én, sztem nincs még egy ilyen ember :D
15706. Reményhal (válaszként erre: 15701. - Hajni0128)
2017. aug. 22. 19:39

Szia!

Hát ezeket a tüneteket a Hashimoto is okozhatja azzal, h akkor túlműködött a pajzsmirigy, ami magas pulzust stb is okozhat. A Hashimoto azt jelenti, h a test a pajzsmirigyed ellen fordul, de általában először túlműködik, sokszor normális is és a végén alulműködésbe csap át és elpusztul a pajzsmirigy. Sokszor göbök is kialakulnak. Én nagyon sokat küszködtem a hajhullással, mindent kipróbáltam. Egy hajgyógyász azt mondta a legtöbbször a pajzsmirigytől hullik. Mindenképp nézesd meg! Az inzulinrezisztenciát pedig igen cukorterheléssel nézik, de fontos, h ne csak a cukrot nézesd meg, hanem , h az inzulin hogy változik terhelésre. 3 pontost érdemes csináltatni. Most van egy akciója a SYNLAB-nak PCOS és inzulinrezisztenciára ATPO-ra pajzsmirigy értékekre vasra ferritinre D vitaminra szóval rengeteg mindenre 24.900Ft kb kétszerese lenne.Én most ezt megcsináltatom. Utána pedig diétázni fogok és meggyógyulok. :)

15705. SSszonja (válaszként erre: 15703. - Hajni0128)
2017. aug. 22. 15:54

Igen ezer dolog miatt lehet és még azt se lehet tutira mondani, hogy kipipálod mind az 50 lehetséges okot is meglesz a bűnös. mert lehet hogy nem.:( Nekem is nagyon hullik, egész nap szedegetem a vállamról a hajakat... VAn ez a PCO is ahol a petefészekben kis ciszták vannak, na az is okozhatja. Az mostanában rengeteg nőnek van. Asszem az vhogy együtt jár az IR-el. (ez utóbbit lehet a terheléses cukorteszttel megállapítani, én már ilyet is csináltattam a 2 évvel ezelőtti hullásomnál de nincs. Amúgy ha akarsz magánban (pl Centrumlab minden meg tudsz nézetni, persze pénzbe kerül. Az oldalukon fen van az árlista és a helyek ahol vért tudnak venni.

Ja és még egy ami most nekem szöget ütött a fejemben: a heliobacter. Most kérte a vérvételben az orvos hogy ezt is nézzék mert ez is okozhatja.

15704. Hajni0128 (válaszként erre: 15698. - Reményhal)
2017. aug. 22. 14:24
Megnéztem milyen terhelésesre gondolsz...cukorterheléses vizsgálatra. Bocsi, én másra gonbdoltam, mert csak annyit írtál, hogy terheléses :D
15703. Hajni0128 (válaszként erre: 15700. - SSszonja)
2017. aug. 22. 14:06
Megnéztem ez az anti TPO-t. Okoz ez mást is, nem csak hajhullást...és ráadásul olyan tüneteket, amik lehet, hogy fel se tűnnek vagy tök másra gondol az ember. Depresszió, idegesség, magas pulzus, csökkent hideg/meleg tűrés. Az a baj, hogy ez nekem mind van, de ezt okozhatja más is. Összetett problémák ezek nagyon :/
15702. Hajni0128 (válaszként erre: 15700. - SSszonja)
2017. aug. 22. 13:13
Áááá...minden nap nem eszem húst, akkor megunnám :) Hát hogy mennyire jók ezeket a hajkapszulákat szedni, nem tudom. Nekem annak idején olyan dús hajam volt, hogy a fodrászomnak ritkítania kellett, mert úgy néztem ki, mint egy sörényes oroszlán...és nem szedtem semmilyen hajbogyót. Emlékszem, hogy még utáltam is, mert nyáron izzadt a fejem tőle és a tömege is sok volt. Az egész fejem szinte csak hajból ált...úgyhogy nekem alapból sok hajam van...igaz, hogy vékonyszálú, de sok, 5x annyi hajamnak kéne lennie, mint most. Olvasom a neten, hogy mik tartalmaznak fehérjéket...amiket ír, általában mind eszem, csak nem minden nap. Ma például lencsét ettem és a sónk is jódozott. Az is lehet, hogy valamelyik vitamin nem szívódik fel rendesen és nem tud beépülni a szervezetbe. Régen próbálkoztam ilyen hajhullás elleni samponokkal, de semmit nem értek...de hiába is kenegetem ilyenekkel a fejem, ha a baj belül van. Amúgy ezt az anti TPO hogy vizsgálják?
15701. Hajni0128 (válaszként erre: 15698. - Reményhal)
2017. aug. 22. 09:28
Hashimoto, AntiTPO...ez egyre cifrább, király :D Inzulinrezisztencia terhelésesből? Hát azt meg hogy? :O :) 10 éve voltam, de oda azért küldtek, mert szívritmuszavaros vagyok, aztán arra voltak kíváncsiak, hogy terhelésre mennyit ver a szivem. Igazából majdnem kiakadt a mérő :D 25 guggolástól sok lett, úgyhogy eltiltottak annak idején a mozgástól, nem járhattam tesiórára, mert olyanokkal riogattak, hogy bármikor megálhat a szivem, aztán ha összeesek, mert elfárad a szivem, nem biztos, hogy újra tudnak éleszteni. Így aztán, igazából fostam minden fizikai mozgástól, mert sokszor nyugalmi állapotba is 130 volt a pulzusom...de igazából ez idegi alapon van, hogy sok, pánikbetgség stb... szervi bajom nincs. Keresték, hogy mi okozhatja ezt a gyors pulzust, aztán nagy nehezen kibökték, hogy én generálom saját magamnak. Mondjuk most is fenn ál ez a probléma, ha már egy busz után kell futnom, elfáradok, vagy ha lépcsőznöm kell, vagy ha folyamatos fizikai munkát végzek. Ha nagyon megterhelem magam, utána olyan rosszul vagyok, hogy halálfélelmem van, aztán ki se merek menni az utcára. A Gellérthegyre se tudtam már múltkor felmenni, azt hittem rosszul leszek és kiugrik a szivem a helyéről...úgyhogy mondtam a páromnak, hogy forduljunk vissza. Tudom, hogy valami nem stimmel nálam, különben nem lennének ilyen problémák...a hajam se véletlenül hullik.
15700. SSszonja (válaszként erre: 15699. - Hajni0128)
2017. aug. 22. 09:19

Simán lehet tápanyaghiányod.Pl egy 100g os csirkemellben (én kb ennyit bírok egyszerre megenni) 14 g fehérje van. Ha ehhez veszed még azt a kis sajt, tej amit eszel lehet hogy a 40 se jön össze és ugye nem mindennap eszel pl húst gondolom. Én is inkább ch-kat szoktam jobban enni.Mindenesetre én nyomatnám a helyedben a hajkapszulákat egy jó ideig (2-3 hónap) mert ebben azok az aminosavak vannak amik a hajhoz kellenek. Azért az mondjuk fura hogy vannak emberek akik bármit csinálnak, bárhogy élnek a hajuk erős.. biztos ez embertípus meg genetika is. nekem eleve vékonyszálú a hajam.

És amit Reményhal írt: nekem is ezt mondta most a belgyógyász hogy nem elég a TSH, nézzük meg az anti TPO-t is mert pm gyulladástól nagyon hullik a haj. Úgy is megnézeti hogy nekem már nézték anno és nem volt, de szerinte bmikor kialakulhat.

15699. Hajni0128 (válaszként erre: 15697. - SSszonja)
2017. aug. 22. 09:03
Hűűűűha...hát most jót kérdeztél :) Nem tudom, nem szoktam számolni, hogy miből mennyit eszem....de ha így belegondolok, hogy miket étkezem 1 nap, akkor szerintem nekem sincs meg a napi fehérjebevitelem. Alapból picike vagyok, 155 centi 45 kiló, úgyhogy nem túl nagy a fogyasztásom, keveset eszem 1 nap. Átlagosan 3x étkezem, reggeli, ebéd meg vacsora, ha délután éhes leszek, akkor uzsira bekapok valamit...régen például csak 2x étkeztem. Lehet, hogy kevés, de ennyit bírok enni 1 nap, sokszor már a víztől is jóllakok, mikor hogy. Ennek ellenére nem mondanám, hogy ne lenne jó étvágyam. Ami a fehérjét illeti...reggelire yoghurtos zabpelyhet eszem gyümölcsökkel, ebédre mást, hol húst, hol főzeléket, rizst, krumplit, igazából mindent, nem vagyok válogatos, szinte nincs olyan, amit ne ennék meg...a gombán kívül. Estére meg vagy szendvicset, amibe van sajt(mondjuk ezt nem minden nap) vagy tojást, zabperlyhet, de ezt már tejbe főzöm. Gyanús nekem ez a napi fehérjebevitel, hogy meglenne. Előfordul, hogy 1 nap nem is eszem semmit, mert nem vagyok itthon, vagy csak egész nap szendvicset, de abból se sokat. Viszont ilyen tejtermékből sokat fogyasztunk átlagosan(mégha nem is minden nap), a tejes és tejfölös ételek gyakoriak nálunk. Bár azt olvastam, hogy az ilyen yoghurtokba, tejbe nagyon kevés a fehérje.
15698. Reményhal (válaszként erre: 15695. - Hajni0128)
2017. aug. 21. 22:05

Szia!

A pajzsmirigynél ha van pici eltérés, meg kell nézetni, h nem-e Hashimoto, ami csak egy értékből derül ki AntiTPO. Ezt nem szokták nézetni az orvosok, spórolnak vele, van akinek alulműködése van és sose nézik meg ezt az értéket. És sajnos ha ez az érték magas, az azt jelenti, h a pajzsmirigy hol alul, hol túl, hol normálisan működik, de egy gyulladást is jelenthet, nagyon gyakran hullik a haj miatta. És rengeteg embernek van. Nekem is sajnos. Ha véletlenül az van szólj, mert kikutattam egy-két dolgot. Ez csak egy dolog, még lehet inzulinrezisztencia is például, az is rejtve van, mert csak terheléses vizsgálattal lehet megállapítani. Hát nem egyszerű. Persze remélem inkább, h nincs ilyen bajod. :)

15697. SSszonja (válaszként erre: 15695. - Hajni0128)
2017. aug. 21. 21:39

Az a baj hogy ezer dolog okozhatja.Megpróbalhatsz egy nagy adag mindenfele vitamin ásványi anyag kúrát nekem anno segített de hónapokig ettem marokszam a bogyókat le is írtam korabban miket.plusz valamivel a fejbőrt is érdemes fújkalni pl Varga vagy Forcapil vagy amonexil én ezeket probaltam.jelenleg is ettől a fenti kombótól varom a sikert.

Mennyi fehérjét eszel egy nap?Elvileg kilonkent min 0,8g kellene vagyis pl nalam 60g /nap kb.en Ennyit szerintem nem ettem ez is okozhatta pl nalam.mert a test eloszor a belső részekre fordítja a fehérjét és a felesleg mehet a hajba.de ha eleve keveset viszünk be oda már nem jut ezt olvastam.a haj fehérjéből épül.A hajkapaszulakban az l-cisztein es l-metionin amik erre vannak.

15696. Hajni0128
2017. aug. 21. 19:26
Mindennap nem stresszelek, csak elég gyakori az életembe...mikor hogy. Bár 20 év sok idő, hogy az emberen ne jöjjenek ki ilyen dolgok. Azt honnan lehet tudni, hogy felborult a hormonháztartás? Van egyébb tünete a hajhulláson kívül?
15695. Hajni0128 (válaszként erre: 15694. - SSszonja)
2017. aug. 21. 19:21
Nem szimpatizáltam én se ezzel a háziorvossal, volt már, hogy összevesztem vele. Azóta elköltöztünk, már másik van...csak ez meg nagyon fiatal és nem ismerem. Nézték a pajzsim is az idén, pár hónapja...kicsit alul működik, de álítólag annyira kicsi az eltérés, hogy arra nem kell gyógyszer...legalábbis eddig minden orvos ezt mondta, ez az új orvosom is. Mondjuk már 10 éve is alul működött, meg előtte ki tudja mióta...de nem mondták a kórházba se, hogy szednem kéne bármit rá. Hát nem tudom...megmondom őszintén, hogy nem is szívesen szednék bármit, mert a legtöbb gyógyszerre érzékeny vagyok, tuti lesz valami mellékhatás. Aztán lehet, hogy az a pár tized eltérés a gond.
15694. SSszonja (válaszként erre: 15693. - Hajni0128)
2017. aug. 21. 15:39
Erre csak azt mondom menjen a fenébe az ilyen orvos... mi az hogy haladsz a korral felfele?? 26 évesen.. normális? én 39 múltam és voltak hajhullós időszakaim de pl most 2 éve tök rendben volt a hajam, nem őszül, szép dús lett, most először tudtam igazán megnöveszteni is. És most 2 hónapja hullik. és biztos vagyok benne hogy nem a korom miatt... pajzsmirigyedet nézték?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook