Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16023. kori54 (válaszként erre: 16021. - Guruljka)
2018. nov. 25. 19:17
Na de azt még lehet kapni :)
16022. SSszonja
2018. nov. 25. 19:00
Nem dicsekvés és nem rossz érzést szeretnék kelteni tényleg csak mint info írom: nálam teljesen megállt a hullás, reggeli fésülésnél max 10 15 szál. És azóta is csak a zabkorpára tudok gondolni, mint gyógyír. Semmi más új dolgot nem fogyasztok. De ehhez tényleg kell 2-3 hónap es napi kb 50 g korpa.
16021. Guruljka (válaszként erre: 16018. - Kori54)
2018. nov. 25. 18:30

A néni találta fel a Hélia D-t is, ezt eddig nem is tudtam.

Rengeteg napraforgója lehetett...

16020. Guruljka
2018. nov. 25. 18:14
Itt a történet egy újságcikkben. A második oldal, jobb oldalt . [link]
16019. Guruljka (válaszként erre: 16018. - Kori54)
2018. nov. 25. 17:58
Akkor még messze nem volt kötelező feltüntetni.
16018. kori54 (válaszként erre: 16017. - Guruljka)
2018. nov. 25. 17:18
Kár, hogy nem tudjuk mi volt benne ami hatott. Illetve már akkor is rajta kellett lenni az összetételnek szerintem. Manapság szinte minden hajhullás elleni kencén ugyanazok az összetevők vannak feltüntetve.
16017. Guruljka (válaszként erre: 16015. - Kori54)
2018. nov. 25. 16:13

Lehet, hogy rám jobban hatott.

A csomagban volt nejlon kesztyű is, a szempillámra nem kentem.

Eleinte nem volt hozzá saját sampon, babaszappannal kellett hajat mosni a kezelés után.

A folyadékot a hajba kellett bedörzsölni, és fel kellett tenni utána a szintén mellékelt nejlon sapkát, afölé egy törülközőt volt ajánlott tekerni, és ezt a dunsztot fent hagyni 20 percen át. (Utána a babaszappannal lemosni.) Szóval szép nem lett tőle az ember haja, de még tűrhető.

Az ujjaim ott szőrösödtek, ahol a férfiaknak szokott, az ujjpercek hátán. A lábamon is erősödött a szőr, de az még aránylag oké, lehetett akkor is tenni ellene. De a bajuszom is kezdett már látszani, és végül is még épp csak 20 éves múltam akkor...

16016. kori54 (válaszként erre: 16013. - Pink habroló)
2018. nov. 25. 15:55
Igen a spironolactonról, és a cimetidinről is olvastam hajnövesztő hatást, de csak nagy adagokban.
16015. kori54 (válaszként erre: 16014. - Guruljka)
2018. nov. 25. 15:52
Emlékszem a márkára, de én sosem használtam. Ez is egy folyadék volt ? Ha az ujjaid is szőrösödtek akkor biztos kézzel kellett bedörzsölni, de a szempilládig is elért a szer ? Olvastam, hogy dr. Zacher Gábor is használta, de ő kopasz maradt tőle....
16014. Guruljka
2018. nov. 25. 15:07

Látom, komoly problémával küszködtök.

Valamikor a 78-ban talán volt a Patientia hajnövesztő szer. Nálam elképesztő módon hatott, a szempilláimra is - miután 77 elején az addig dús hajam betegség után szinte elveszett, vékony szálú és ritka lett, szempillám gyakorlatilag alig volt.

A Patientiát egy idős néni gyártotta, akkor még nem jutott át a hivatalos akadályokon. Senkinek nem adta át a titkot, a halála után megszűnt a szer gyártása. Nálam 3-4 hét után (és csak a hajamra használtam) láthatóan kezdtek új hajszálak nőni, majd a szempillám is sűrű lett, de sajnos abba kellett hagynom a kezelést, mert ahol haj- vagy szőrtüsző volt rajtam, mindenütt erősödött a szőrnövés. Amikor már az ujjaim is szőrösödtek, akkor hagytam abba. (A hajam nem romlott vissza, a szempilláim is nagyjából megmaradtak, másutt azért normálisra kopott-szőkült vissza a szőr szerencsére.)

Tudom, ez most rajtatok nem segít, de azt akartam ezzel mondani, hogy létezik valami gyógymód, és nagyon remélem, hogy valahogyan hozzá is tudtok jutni.

(Vajon az a tea tényleg csíkszemű-gyártmány, vagy csak olyan nevet kapott, hogy kelendő legyen? :D )

16013. pink habroló (válaszként erre: 16012. - Kori54)
2018. nov. 25. 14:36

Jó,hogy írtál Kori. Én is elkezdem kenni,rosszabb úgysem lesz :-)


A Spiron/Verospironsok közül is aki szimpatikus attól megkérdezem,hogy mi a helyzet a hajukkal, nyomozom,hogy mit tapasztalnak :-). De azt úgyse fogom szedni,max. ha magas lenne a vérnyomásom,de 100/70-el ez nem fog egyhamar bekövetkezni, kb. soha :-)Na meg elég volt méregnek a Diane/Cypromix az sem ért semmit,szerintem csak rosszabb lett,több cuccal nem fogom mérgezni magamat.

Marad a tea és a szempillaszérum :-)

16012. kori54 (válaszként erre: 16011. - Pink habroló)
2018. nov. 25. 13:07
Ezt sehol nem írják, biztos, hogy nagyon kevés, de így is hatásos. Én az ecseten levő maradékot kenem a hajvonalra :) és látok némi sűrűsödést, de ez is visszaáll ha abbahagyom.
16011. pink habroló (válaszként erre: 16010. - Kori54)
2018. nov. 25. 12:46

Vajon a 4long Lashes-ben mennyi lehet a Bimatoprost tartalom?Van még y kis szérumom,lehet elkezdem kenegetni,ott ahol kevesebb a hajam :-D

A patikában,ha Lumigant ,vagy Ganfortot expediálok,mindig nézem a beteg szempillát,de most már valami szimpatikus fajtától meg fogom kérdezni,hogy mit tapasztalt? Nem hullik ki gyorsabban a szempilla,mert azt hallottam,hogy gyorsan nő és gyorsan is hullik ki. Vajon a hajnál is így működhet?Jó lenne tudni:-)

Nekem most nagyon bevált ez a Dr Chan Hair Revall tea.Kissé szkeptikus voltam,de úgy tűnik ezek a csíkszeműek mindenben jók :-)

16010. kori54
2018. nov. 25. 11:15
Visszasűrítésre Bimatoprost kellene, de képtelenség megfizetni. TB-re csak szakorvos írhatná fel....
16009. Velvet67
2018. nov. 24. 19:06

Nálam megy még a Forcapil kapszula és bánfi sampon...

úgy látom megállt a hajhullás. Jó lenne jövőre visszasűrűsödne, így örök kellék marad szekrénybe.


Most olvastam hogy van ez a : ECHO2 oxigénkezelés, folyékony savakat, vitaminokat juttatnak a hajhagymához.

Kezelés ára ha jól emlékszem 20 eft.

Próbálta valaki???

2018. nov. 12. 19:16

Egy kis HAJzatjelentés :-)Látom,senki nem próbálta még,ezért leírom az eddigi tapasztalataimat a Dr Chen Hair Revall teával kapcsolatban:-) Több mint 3 hete iszom szorgalmasan,ez annyit jelent,hogy 1 hét kb. 1 doboz tea. Az első 2 doboz után nem volt változás,de most a 3. doboznál érzem azt,hogy valami történik pozitív irányban.A hajkefében kevesebb a haj és hajmosás után is kb. a fele az eddigieknek.

Sajnos nem felhőtlen még az öröm,mivel 8 év után abbahagytam a fogamzásgátlót a Cypromixet ami a nagy MUMUS Diane35 kartársnő generikuma. Úgyhogy nem tudom mi lesz.Próbálom felvértezni magamat nagyágyukkal :-D Barátcserje kapszula,Vichy vagy Loreal Aminexiles cuccok.Meg szerintem veszek póthajat is:-) Biztos ami biztos alapon.Bár az egyik IR fórumon,megnyugtattak azok akik abbahagyták már,hogy nem volt hatással a hajukra. 70 hozzászólóból csak 2 írta,hogy hullott a hajuk.

Dúsulást mindenkinek ! Majd jelentkezek még :-)

2018. okt. 24. 20:19

Sziasztok!A Dr.Chen Hair Revall teát itta már valaki?Az egyik oldalon elég jó értékelést kapott, úgyhogy bepróbálkoztam vele.Péntek óta iszom szorgalmasan napi 3X,ártani biztosan nem fog :-)

Valakinek van tapasztalata?

16006. SSszonja
2018. okt. 19. 14:59

Sona írtatok a zabkorpa palacsinta recept miatt inkább ide beírom:

eredetileg egy diétában találtam és amiatt kezdtem el, de aztán feltűúnt hogy sosem volt ilyen szép a hajam és nem hullós:)

1,5-2dl zabtej (vagy rendes tej)

1 tojás

pici sütőpor,só,folyékony édesítő (vagy persze cukor)

Ezeket összeturmixolom és utána elkeverek benne kb 50g-60g zabkorpát ( a DénesNaturát suoktam venni a többit nem tudom milyen)

hagyom állni hogy megdagadjon majd pici olajon kisütöm. Van hogy picit ha vastag akkor nedves marad a közepe, szóval nem azt mondom hogy ez tökéletes palacsinta de nekem bejön:)

Ja és ez 2 napi adag nekem, a hűtőbe elteszem.Mondjuk ha így nézem akkor csak napi 25-30g zabkorpát eszem meg vele.

16005. SSszonja
2018. okt. 16. 14:34
CSak gondoltam megosztom veletek: kb 4 hónapja minden nap zabkorpás palacsintát eszem, nagyon megtetszett. kb 50g zabkorpa lecsúszik így. És mostanában vettem észre pár hete hogy a hajam egyáltalán nem hullik. Nem volt vele nagy gond de azért jött ki sokkal több. most alig alig, napközben szinte egyet sem látok. Mást nem változtattam ezért gondolok erre:)
16004. agneees82 (válaszként erre: 16002. - Pocok3)
2018. szept. 28. 17:04
Szia! Szerintem vashiánynál kell legalább 2-3 hónap, hogy normalizálódjon, és ha a hullás abba maradt, akkor is szedd tovább! és C vitamint szedj mellé és B12-t is!
16003. Velvet67 (válaszként erre: 16002. - Pocok3)
2018. szept. 13. 09:37
ugye nem gondolod, hogy egy csettintésre elmúlik? mint mindennek kell legalább 2 hónap látható eredménye legyen. Vas nehezen tud beépülni, azért kapsz két félét. Mellette használj hajhullásra való sampont, esetleg szedhetsz vitaminokat. olvass vissza itt a fórumban. Remélhetőleg hamarosan abbamarad a hajhullásod!
16002. pocok3
2018. szept. 12. 18:47
sziasztok. Azutan erdeklödnek,hogy kinek mennyi idö alatt hatott a vastabletta? Nagyon hullik a hajam es elmentem a dokihoz vervetelre, kiderült h vashianyom van (4,6) ( nezett pajzsmirigy müködest is, de minden rendben, a teljes verkepem hibatlan cs vasam nincs). 2 fele vastablettat is kaptam, amit napi 3szor kell szednem.. mar masfel hete szedem.. de nem erzek javulast, söt..mar egyre több helyen latni a fejböröm...nagyon el vagyok keseredve... mert ha ez igy marad 30evesen kopasz leszek.. A doki szerint a vashiany okozta hajveszteseg visszanö.. de en mar nem tudom..
16001. 1Vevő (válaszként erre: 16000. - CD618)
2018. szept. 11. 18:20

Szia Dávid!

Most akkor, hogy is van ez?

Már 4 éve használod, de csak négy havi használat után kezdett hatni? És ilyen hirtelen?


.... és a köztes időben mi történt? Semmi?

16000. CD618
2018. szept. 11. 15:36
Sziasztok! Én már 4 éve használom sikeresen a kirkland minoxidilt és teljesen meg vagyok elégedve a hatásával.Már teljesen kopasz lennék ha nem használnám.Négy havi használat után a több évvel azelötti állapot állt vissza.Akit esetleg érdekel annak tudok segítséget nyújtani a beszerzésében. Üdv :Dávid
15999. kori54
2018. szept. 5. 00:02
Sok fodrászszalon foglalkozik már ezzel. Beütöd a keresőbe (bionikus hajprotézis) és kidob egy csomó infót. Olaszországban készítik mintavétel után. Saját tapasztalatot itt még nem osztott meg senki, szerintem.
15998. attis119
2018. szept. 4. 21:54

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki próbálta már a hajprotézist? Vagy bármilyen infót tudtok róla?

Köszönöm előre is.

15997. c3f27c037c (válaszként erre: 15994. - Kori54)
2018. szept. 1. 23:03
Igen az alpecinben is van koffein. Nekem azt mondta anno az orvos, hogy a jódos dolgokat mellőzzem. B vitamint csak akkor szedek ha nem kerülhetem el. (más betegségem miatt).
15996. c3f27c037c (válaszként erre: 15993. - K.k.zita)
2018. szept. 1. 22:57
Utoljára akkor voltam orvosnál amikor kiderült, hogy pajzsm. beteg vagyok akkor kaptam gyógyszert ez 10 éve volt. Azóta hiába kértem a házi orvosomat, hogy küldjön el legalább UH-ra, de nem küldött. A bőrgyógyász kérte a vérvételt és a TSH 4.42. Most már tényleg volt indok a pajzsmirigy szakrendelésre való beutaló.
15995. kori54 (válaszként erre: 15993. - K.k.zita)
2018. aug. 31. 23:44
Igen, van dr Chen Pajzsmirigy-testsúlykontroll kapszula.
15994. kori54
2018. aug. 31. 23:23
Varga hajhullás elleni hajszeszt próbáld, de a 4 fölötti TSH nem jó, megnézték a T3, T4 értékeidet is? Velvet67 írása pont a tiéd előtt hasznos lehet neked is. Ezt a terméket nem ismerjük. Úgy tudom az Alpecinben is van koffein, főleg férfias típusú hajhullásra való.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook