Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas prolaktin szinttel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének fórum

Magas prolaktin szinttel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. febr. 11. 20:44

Sziasztok.

nekem ma vettek pont vért mert a doki szerint lehet hogy magas. A melleimből már egy éve zöldes váladék jön de csak nyomásra és nagyon kevés.

Szerinte ez leheta baj.

Hát kiváncsi vagyok rá.

31. 22f896f6ef (válaszként erre: 28. - 61fc1393dd)
2010. febr. 11. 20:01

Megértelek.Az orvosok nagyon nehezen jönnek erre rá.A háziorvosom azt mondta, hogy az egyetemen tanultak erről a betegségről, de én vagyok a betegei közt az első és egyetlen akivel a praxisa alatt találkozott.Jó ötvenes doktornő, és sok betege van...

Több centis daganat az már igen, nekem 13-14 miliméteres volt amikor felfedezték, és makrónak számított. Azóta kisebb lett picit a gyógyszerezéstől.

Tudták garaton keresztül műteni a tiéd? Vagy nyitni kellett? Milyen gyógyszert szedsz? Volt már MR kontrol felvételed? Évente kéne, de nagyon nehezen utalják be az embert rá, merthogy drága a vizsgálat...:-((( Te is gyarapodtál súlyban tőle ?

2010. febr. 11. 15:51

Sziasztok!

Múlt héten fölkerestem az orvosomat, mert a párom figyelmeztetett, hogy szerinte sok az a folyadék, amit egy nap megiszom. Számolgattuk és tényleg 3 - 5 l körül van. Ismerősök azt mondták, hogy cukorbetegség jele lehet, úgyhogy nem haboztam tovább: szerencsére cukorbeteg nem vagyok, DE 1200 volt a prolaktinom. A háziorvos azonnal elküldött szemészetre, szerencsére ott még minden rendben, nem nyomja semmi a látóidegeket. Neurológiára jövő hétre van időpontom, MR előjegyzésem 22-re. Jövő héten megyek nőgyógyászhoz is. Kíváncsi vagyok, hogy mi okozhatja még a magasabb prolaktin szintet a hipofízis elváltozásán vagy PCO-n kívül? Illetve, hogy az 1200 az valóban magas érték-e? (azt tudom, hogy a határérték duplája, de valahol azt olvastam, hogy csak 3000 körüli szintnél kell aggódni)

29. Cinci4 (válaszként erre: 27. - Evetke67)
2010. febr. 9. 19:07

Hát igen, sajnos nem kapkodják el. Én az MR-re júliusban kaptam időpontot októberre!

Majd írd meg az eredményt:)

28. 61fc1393dd (válaszként erre: 23. - 22f896f6ef)
2010. febr. 9. 07:48

Szia Olinka!

Nem voltam olyan szerencsés mint Te, 3 évvel ezelőtt műtöttek hipofizis makroadenoma-val. Évekig jártam a panaszaimmal orvostól-orvosig de azt senki nem nézte meg, hogy esetleg az agyban lehet elváltozás. A műtét előtt fél évvel csináltak egy kivizsgálást, és ott nézték a prolaktinomat ami nagyon magas érték volt, akkor küldtek MR-re és ott derült, hogy már több cm-es daganatom van, de még nem nyomta a látóideget. Sajnos nem sikerült teljesen eltávolítani, rendszeresen-most már ritkábban- járok laborra,kontrollokra és gyógyszeres kezeléseket is kapok, a prolaktinom azóta teljesen normális és sokkal nyugodtabb is vagyok mint azelőtt. Azért jobb lett volna, ha már évekkel ezelőtt kiderül a betegségem, megúszhattam volna a műtétet.

27. evetke67 (válaszként erre: 26. - Cinci4)
2010. febr. 9. 07:30
eGYENLŐRE MÉG VÁROM A KONKRÉT EREDMÉNYÉT A VÉRVÉTELNEK - ANNYIRA A HELYZET MAGASLATÁN ÁLL NÁLUNK AZ EGÉSZSÉGÜGY, HOGY MÉG AZT SEM TUDTÁK MEGMONDANI, MIKORRA LESZ MEG...
26. Cinci4 (válaszként erre: 1. - Evetke67)
2010. febr. 8. 17:17

Sziasztok!


Nekem is magas volt (nem vészesen), egy hormonvizsgálaton derült ki. Újra megnézték, megint rossz lett. Az endokrinológus ekkor elküldött MR-re, az szerencsére negatív lett. MR után két hét múlva újabb vérvétel. Hatalmas megkönnyebbülésemre ott már jó volt a prolaktinom:), megúsztam a bromót, sok rosszat hallottam róla. Még az MR előtt elkezdtem barátcserje kapszulát szedni, arról úgy tudom, leviszi a prolaktint. nyilván nem helyettesíti a gyógyszert, és az sem biztos, hogy nekem ez állította vissza, de lehet, hogy ettől lett jobb.


Neked mennyire magas? Csak egyszer nézték meg?


Cinci

25. 22f896f6ef (válaszként erre: 24. - Evetke67)
2010. febr. 8. 16:06

Szia.

Nekem is ez volt az egyik tünetem, a tejcsorgás szülés után kb 4 évvel..... azóta is időnként "bedurran " a mellem... pedig a hormonszintem gyógyszerrel oké....

2010. febr. 8. 14:46
Hát amit a gyógyszeres kezelésről olvastam, nem hangzik túl biztatóan. Nekem tulajdonképpen csak úgy derült ki, hogy valami gáz van, hogy folyt valami tejszerű melleimből (Már 2 éve nem szoptatok, és várandós sem vagyok). Viszont áprilisban már egy éve lesz, hogy elkezdtem fogyókúrázni - illetve inkább életmódot váltani - bár sokat fogytam (kb.12 kg-ot) az eredmény messze nincs szinkronban a befektetett energiával. Ennyi "áldozat" után már sokkal többet kellett volna fogynom - de talán így már érthető, hogy miért nem megy gyorsabban...
2010. febr. 8. 14:38

Látom közben leírtátok azt a szót, hogy agydaganat....

Igen, végül is az, de az orvosok még a megduzzadt méhcsípés helyét is daganatnak mondhatják.Mégsem a klasszikus daganat.

Jó hír, hogy ez egy jóindulatú daganat, és nem vállt át rosszindulatúba, úgyhogy ne rémisztgessetek senkit :-))) Rengeteget aggódtam mire mindezeket megtudtam, átestem miatta egy depis-pánikos zavaron is, nem kell túlturbózni, kezeltetni kell, és épp úgy lehet élni vele, mint mielőtt erről egyáltalán hallottál volna :-))))

Úgyhogy nyugi, és kezeltetni :-)) Mondom én, aki már szó szerint a műtő ajtajában álltam Pécsen, agyműtétre várva... :-)))

2010. febr. 8. 14:29

Még annyit, hogy a nőgyógyászat az ideggyógyászatra küld, mert fejben van, az ideg meg vissza a nőgyógyászatra, mert hormonos...

Aki gyógyítani tudja: Az endokrinológus. Tehát Endokrin szakrendelésre kell járni vele.

2010. febr. 8. 14:25

Sziasztok !

Így van, az agyalapi mirigy, a hipofízis túlműködése okozza.A hipofízis maga 6 féle hormont termel,és irányítja feed-back efektussal a szervezet többi hormontermelő egységét.A prolaktin úgytudom, hogy tejtermelő hormon, egy a hatból amit a hipofízis termel.Nekem azon a részen -tejtermelő- egy jóindulatú szövetszaporulatom van,( adenoma ) ami együtt dolgozik az alaprésszel, így termelődik nagyon sok prolaktin. (Prolaktinóma ).Ez az állapot szülés után pár évvel alakult ki, és már 25 éve fennáll. 15 évig nem jöttek rá, hogy mi bajom, elmaradt 25 éves koromban a menses, és meghíztam. 10 éve MR röntgen mutatta ki a szövetszaporulatot, meg akartak operálni, ilyenkor eltávolítják a túlszaporodott szövetrészt, de aztán mivel maga körül nem nyomott semmit, így a gyógyszerezés mellett döntöttek. Tíz éve szedem a bromocriptint, először nagyobb, majd kisebb dózisban. A kontroll MR regressziót mutatott a makró adenómából mikró adenóma lett, azóta stagnál. Hízás megállt a gyógyszer szedés kezdetekor, menses visszatért.

Pár éve volt egy nőgyógy nagyműtétem, akkor olyan alacsony lett a prolaktin szint, hogy abbahagytam a bromocriptint, egyből felugrott kb ezerszeresére az érték. Tehát a gyógyszer nem hagyható el.

A hipofízis nagyon közel van a látóideg központhoz, ha az azon levő szövetszaporulat a látóideg felé nő, és azt nyomja, akkor a látás romlik, akár hirtelen is. Nyomhat még ereket, stb. Van amikor csak műtéti megoldás van. Nem csak női betegség, férfiakon is ugyanúgy tapasztalható.Nőknél libidó csökkenést is okozhat.

Akinek túl magas a prolaktinja, mindenképp az MR röntgent javaslom, a CT nem "látja " a problémát.

A bromocriptin nekem is gondot okozott az első időben, rosszúllét, hányás, éjszaka vibráló "látászavar"... De ez időleges csak.

Ennyit tudtam leírni hirtelen,mindenképp járjatok utána, mi okozza a magas prolaktint, mert ha a szövetszaporulat a hipofízisen, akkor azt jobb kezeltetni, mielőtt előjönnének a másodlagos tünetek, mint a gyors látásromlás.

Remélem segítettem valamit a leírtakkal :-)))

Sziasztok :-)))

2010. febr. 8. 14:11
Nem csak túlsúlyos nőknél fordul elő de zömében igen! A Pco-s is! De az egyik legnagyobb rizikófaktor!
2010. febr. 8. 14:09
Egyértelmű hogy orovshoz kell menni! De én hiába jártam orovstól orvosig ugy hogy mindegyiket ismertem mert 4 évig ezt tanultam az egyetemen...senki nem segített..most van itt nálunk egy uj doki akit nem ismerek de jó híre van, megpróbálom nála:)
2010. febr. 8. 14:08
én nem voltam túlsúlyos,nem csak elhízott nőknél van ilyen...
17. fagyongy67 (válaszként erre: 13. - Pokemberke)
2010. febr. 8. 14:08
Tehát, ha fogyunk akkor jó esélyünk van a hormont csökkenteni?
16. pokemberke (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2010. febr. 8. 14:08
értem...
2010. febr. 8. 14:07
Viszont az agyalapi mirigy jóindulatú daganata is okozhatja, s ez azért rémisztő. Van akinek műtik is.
14. e5ce4877f9 (válaszként erre: 8. - Fagyongy67)
2010. febr. 8. 14:07
Mindenképp meg kell nézetni,ha a gyanú felmerül,mert akinek óriásian magas annál előfordulhat agydaganat.:(
2010. febr. 8. 14:06
általában akkor ha súlycsökkenés is történik....
12. fagyongy67 (válaszként erre: 9. - Pokemberke)
2010. febr. 8. 14:06
Nálam se vették volna észre ha nem maradt volna ki a mensim.
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - Pokemberke)
2010. febr. 8. 14:06
Nem nagyon tudok róla sokat,csak a rokonomtól.Ő nem Pcos volt csak ez a prolaktin volt nála magas,de nem voltak policisztái.Az Ő esetét írtam le.
2010. febr. 8. 14:05
Nekem úgy vették észre, hogy kimaradt a mensim. Aztán meghozták gyógyszerrel, s azóta is megjön. Nem normalizálódhat ez magától?
2010. febr. 8. 14:05
nem okoz gondot, csak hízásra továbbra is hajlamos lesz! De ha valaki nem akar gyermeket akkor észre sem veszik nála.....
2010. febr. 8. 14:04
Szerintetek mi van ha kezelés nélkül hagyjuk? Zavar az valakit ha nem okoz gondot?Én nem akarnék ilyne mérgeket szedni.Van aki szabályosan elájult tőle és napikig kórházban volt.
7. pokemberke (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2010. febr. 8. 14:04
Sajnos az esetek 98%-ban gátolja...ha nincs menszesz, elhízás ---ezek sajnos mind mind gátolják:(
2010. febr. 8. 14:04
Nekem pont ez volt az egyik ok,hogy nem sikerült a baba.Magas volt a prolaktin,bromocriptint kellett szednem,ami normalizálta.Nem volt semmi mellékhatása nálam.
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Evetke67)
2010. febr. 8. 14:02

Szió:)

Nem sokat tudok róla,annyit,hogy egy agyalapi mirígy túlműködése illetve működési zavara okozza.Tünetei közé tartozik a hízásra való hajlam,vagy a menstruáció hiánya.Gyógyszerrel lehet kezelni.Az egyik rokonunk 14 éves kórától szedett rá gyógyszert.De van 2 pici gyerkőce,tehát a teherbeesést nem akadályozza.

4. pokemberke (válaszként erre: 2. - Fagyongy67)
2010. febr. 8. 14:01
iyg van, én okádtam szó szerint 2 hétig tőle!!:(
2010. febr. 8. 14:00
Szia, nekem magas nagyon is, bromocriptint kaptam rá, de csk ideig órág használ, sajnos ettől nincs pé-m! Pco-s vagyok:(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook