Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas prolaktin szinttel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének fórum

Magas prolaktin szinttel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
92. Mágnes78 (válaszként erre: 91. - Titánia83)
2010. okt. 7. 20:46

Szia!

Köszi a bíztatást. Neked mikor nézték meg újra hogy ott van-e a microadenomád?

91. Titánia83 (válaszként erre: 90. - Mágnes78)
2010. okt. 7. 18:19

Szia!


Nekem meg háromszorosa volt a felső értéknek, és soha nem volt tejcsorgásom.


Viszont ha annyira leviszi a bromo, akkor tán abba kéne hagyni. Beszélj a dokiddal. Lehet már nem is kell szedned.


Nekem is volt microadenomám, és meggyógyultam teljesen. Ne csüggedj, te is megfogsz!

2010. okt. 7. 16:33
Sziasztok! Szerintetek mitől van az hogy a prolaktinom a normális érték alatt van és mégis nyomásra jön a váladék a mellemből? Bromocriptint szedek kétnaponta felet mert a napi féltől nagyon lement a min. érték alá de még ettől is ment lejjebb.De akkor hogy-hogy váladékozik a mellem ha ilyen alacsony??Nem értem!!!! ja amúgy van egy 4mm-es microadenomám
2010. szept. 28. 02:18
Sziasztok!sajnos nekem is magas a prolaktin szintem.3hónaja mérték akkor volt 735.ki írták a bro-t amit 3hónapon keresztül szedtem.A múlt héten méretettem megint na most a 1178lett.Voltan MRI-vizsgálaton kb.2hónapja akkor nem találtak semmit.Akkor viszont nem tudom mi okozza a prolaktin emelkedést.Ja és ez úgy kezdődött,hogy tavaly elvesztettem a 3hónapos magzatom,és ugy elcseszték a műtétet hogy,1éve nincs havim.mentem minden dokihoz és mindenki csak gyógyszert adott,mire nagy nehezen kiderült hogy összenöt a méhszájam,na meg a beleimet valamelyi ügyes doki oda varrta a hasfalamhoz.Na ezért megműtöttek múlthéten,és felhelyeztek 1 spirált ideglenesen,majd fogamzásgátlót kaptam hogy vissza épüljön a méhnyálkahártya.Na erre most meg ma megjött az eredmény a prolaktin eredményről,és kiborultam teljesen.Sajnos nincs babám de minden szívem vágya már hogy legyen.DE jelenleg nagyon kilátástalan a dolog.Nagyom félek,és fáj mindenem ,főleg a mellem.Komolyan bele örülök ebbe hogy az orvosok elcseszek,és most még a babaválalási esélyeim csökkentek nagyon nagy mértékbe:'(.
88. Titánia83 (válaszként erre: 84. - BioCica)
2010. szept. 15. 09:24

Szia!


Én az egyike vagyok, aki kigyógyult a hyperprolactinamea-ból, meg a microadenomából.


Nem kell 10 év, de tudatosan sok mindent meg kell változtatni az életetekben. És ebben benne van egy teljes életmódváltás is.


Amúgy amikor majd jönni akar a Babátok, akkor egy csapásra mindenetek meggyógyul. Higyjétek el! :)


Kívánom, hogy ti is gyógyuljatok meg mihamarabb, mert nincs rosszabb ezeknél a gyógyszereknél. Én a Norprolactól is rosszul voltam, és orvosi javallat ellenére abbahagytam. És végül így gyógyultam meg. Persze mellett száz másik dolgot tettem a gyógyulásom érdekében!


Minden jót, és gyors gyógyulást kívánok!

87. 021a029148 (válaszként erre: 85. - BioCica)
2010. szept. 15. 08:39

Köszi, hogy írtál. Nekem nem ilyen jellegű ez a dolog, abszolút nem ilyen súlyosságú szerencsére. De amit írsz az előző hozzászólásodban, az most is annyira jellemző az orvosokra. Miután megint 2 hónapja nem jött meg, visszamentem a nőgyógyászhoz, aki annyival elintézte, hogy "hát akkor magának egyszerűen ilyen a ciklusa, fogadja el. Vagy meghozhatjuk gyógyszeresen is, de amint abbahagyja, újra ez lesz. Majd ha gyereket szeretne, akkor foglalkozzon ezzel."

Úgyhogy nem nyugtatott meg az a hozzáállás, hogy nem is érdekli, mi van a háttérben. :-(

86. nvani
2010. szept. 14. 22:24

Szia BioCica!


Nagyon sajnálom!:-(

De azért "látom" pozitív csajszi vagy! :-)

Köszönöm szépen a tanácsokat! :-)

Nemsokára megyek ismét vizsgálatokra többek között pajzsmirigy vizsgálatra is.

Neked viszont jobbulást kívánok és ne keseredj el baba ügyben.

Még egyszer,köszönöm!Nvani

85. BioCica (válaszként erre: 83. - 021a029148)
2010. szept. 14. 09:28
Nekem annyira fájt a cicim, hogy a férjem nem tudott hozzáérni hónapokig. A melltartómat ki is kellett cserélni, mert annyira megduzzadt. Ezt a jelenséget nevezik fibrocisztás mellnek, ami sárgatest elégtelenségre utal. (Ezt az egyik nagyon lelkiismeretes és alapos nőgyógyásztól tudtam meg). Általában erre felírnak szintetikus progeszteron tablettát, de ha javasolhatok valamit, akkor próbáld ki a Villarosa gélt, vagy a Women's Cream-et, mert ezek természetes formában tartalmazzák a progeszteront, ami a bőrre kenve bejut a véráramba. Nekem ugyanerre a problémára a villarosa gél segített. A használati útmutatónak megfelelően elkezdtem kenni a melleimet és két-három nap múlva elmúlt a fájdalom. Isteni volt a megkönnyebbülés! :-)
84. BioCica (válaszként erre: 80. - Nvani)
2010. szept. 14. 09:25

Sziasztok!

Nekem hipofízis adenómám (agyalapi mirigy jóindulatú daganat) van. Tavaly májusban diagnosztizálták, de már legalább 10 éve fennállhatott ez a betegség.

Minderre úgy derült fény, hogy egyszer csak nem menstruáltam (tavaly február), nőgyógyász elküldött hormonsor vizsgálatra, ahol a prolaktin szint felső határértékének (max.870) a duplája volt az értékem (kb. 1570). Ezt követően MR vizsgálat, ahol meg is találták a 6 mm-es daganatot, ami igazából egy mirigy megnagyobbodás. Jó indulatú, tehát nem rákos sejtekről beszélünk, de ettől függetlenül kóros.


Nvani! Nekem is fehér válladék folyt a mellemből évek óta, de azért nem foglalkoztam vele, mert 23 évesen, amikor elmentem a nőgyógyászhoz, hogy váladékozik a mellem, amikor megnyomom, ennyit mondott: "hát akkor ne nyomogassa". Az már az én butaságom, hogy hagytam, de 23 évesen még nem voltam annyira "kiképzett", mint most...hála az interneten való kutakodásnak. :-)


Szóval a lényeg, hogy kaptam rá Bromocriptint, de én nagyon rosszul voltam tőle (100 alatti vérnyomás, gyomorfájdalom, orrdugulás, székrekedés, stb.), szinte az összes mellékhatást produkáltam, így aztán átálltam a Norprolac-ra, aminek egyáltalán semmilyen mellékhatása nincs.


Ez a betegség gyógyítható, bár nagyon hosszú a folyamat, kb. 8-10 év, amíg olyan kicsire összezsugorodik a adenóma (ez a daganat latin neve), amíg megkövesedik. Sajnos, mivel a hipofízis (agyalapi mirigy) a belső elválasztású mirigyek karmestere, ezért általában, akinek ilyen problémája van, kap még mellé egy kis pajzsmirigy alulműködést és cukorbetegséget, vagy inzulin rezisztenciát, attól függően, hogy milyen stádiumban ismerik fel az inzulin problémát.


Nvani, nem kell aggódnod, mert nem halálos a betegség, ki lehet gyógyulni belőle, de tény, hogy a babavállalást néhány évvel kitolja...mivel az agyalapi mirigy befolyásolja az olyan hormonok termelését is, melyek szükségesek a babához. Nekem talán ezt a legnehezebb elfogadnom...azt, h bár most már normális a prolaktin szintem, de a többi hormon értékem nem jó, mert nem működik jól az agyalapi mirigy. Ez egy összetett folyamat, és ha már évek óta fennállt, akkor egész egyszerűen nem várhatom el, h 8 hónap alatt majd újra jó lesz...:-(

2010. júl. 28. 07:26

Nektek milyen volt ez a mellfájdalom?

Lehet az is, hogy mindig csak az egyik fáj? Az egyik oldalon nem is tudok elaludni, mert olyan érzékeny, a másikban semmit nem érzek. Van, hogy akkor is érzem, ha nincs nyomás alatt, és valahogy a hónaljba sugárzik ez az érzékenység.


Voltam mell ultrahangon, ott mindent rendben találtak.

82. nvani
2010. júl. 27. 10:48

Igen ez jellemző a nőgyógyászokra nem nagyon foglalkoznak a nőkkel.Viszont nagyon jó,h megtalálták a problémát. :-)

Én Csütörtökön megyek MR-re,kíváncsi vagyok.

81. 9bbc382386 (válaszként erre: 80. - Nvani)
2010. júl. 26. 10:44

A bromocriptint abbahagytam,mert nem is kellett volna szednem(elvileg),ezt mondja az endokrinológusom.Ugyanis nekem a nőgyógyász írta fel a bromot.

A pajzsmirigyemre egy éve szedem a hormont,hát ezt életem végéig minden nap szedem.De kibírható és jól érzem már magam :)

Nincs betegségtudatom sem,mivel nincs semmilyen tünetem.

A pajzsmirigy hormon amit szedek,az ugyanaz mint amit az agyalapi mirigy előállít,tehát nem gyógyszerezem magam,hanem pótlom a hiányt.

Biztos a stressz is felelős ezért nálam is.

80. nvani
2010. júl. 26. 09:01

Huuu,de jó most megnyugtattál! :-) Köszönöm!

Igen azt olvastam,h a pajzsmirigy is okozhatja a prolaktin szint emelkedést meg a stressz.

És neked rendbe jött?Vagy még nem és szedsz rá gyógyszert?

79. 9bbc382386 (válaszként erre: 78. - Nvani)
2010. júl. 25. 18:06

Akkor az enyhén magas,úgy ahogy az enyém is az volt.Ez nem vészes,ne ijedj meg.Persze megijedtem én is,de az endokrinológus elmagyarázta milyen magas érték kell ahhoz,hogy megijedjünk :)

Nálam pajzsmirigy alulműködés derült ki aztán a későbbiekben,és nem tudom mi okozta a prolaktin hormon emelkedését nálam.....

Lehet annak előjeleként?

Szedtem foggátlót is,azt is abbahagytam,nehogy bekeverjen a hormonoknak még jobban.

78. nvani (válaszként erre: 77. - 9bbc382386)
2010. júl. 25. 13:54
Akkor ezért más mindenkinek,nem értettem,h miért vannak más számok.A referencia érték 102 és 496 az enyém pedig 541. mIU/L
77. 9bbc382386 (válaszként erre: 76. - Nvani)
2010. júl. 25. 12:07

Szia!

A referenciaérték nélkül ezt nem tudom sajnos.Ugyanis eltérő értékekben mérik a kórházakban a prolaktint is.

Nekem pl 17 volt,de az az én referenciatartományomnál már magasabb volt,így szedtem bromochriptint.

76. nvani
2010. júl. 25. 11:55

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon és szeretnék kérdezni tőletek 1-2 dolgot.A prolaktin szintem 541 mIU/l nem tudom,h ez magasnak számít-e? Az orvos azt mondta,h egy picit magas és nem is foglalkozott vele.Ha nem mondom neki,h a labor eredményemen van egy + jel a prolaktinnál nem is veszi észre :-( Így írt fel Bromot.Viszont több hónapja minden nap migrén szerű fejfájásaim vannak.A mellemből legalább 10 éve fehér színű folyadék jön.A kedvem nagyon változó nem ismerek magamra nagyon ideges tudok lenni dolgokra.Nem tudom,h ez is ettől lehet-e?!Nemrég elmentem 1 másik orvoshoz és Ő meg azt mondta,h nagyon magas ez az érték.Jövőhéten megyek Ct-re,de nagyon félek az eredménytől. :-( Tényleg nagyon magas ez az érték?Légyszi írjatok,előre is köszönöm!

75. 021a029148 (válaszként erre: 74. - Cseresznyefavirag)
2010. júl. 22. 07:08

Az orvos javasolta, hogy állj vissza a fogamzásgátlóra? Csak azért kérdem, mert úgy tudom, hogy akiknek prolaktin problémájuk van, azoknak nem javasolt a szedése, merthogy tovább ront a dolgon.

És más tüneted nem is volt: mellfájdalom, pattanások, vagy egyéb klasszikus tünetek? Csak amiatt kezdtek el erre gyanakodni, hogy nem menstruáltál?

2010. júl. 22. 01:05

Sziasztok,

Remélem még aktuális a téma valakinek..

Nekem két éve derült fény a problémára, mikor abbahagytam a fogamzásgátlót (8 év után), nem jött meg három hónapig, majd kiderült hogy nagyon magas (2200) a prolaktin szintem. Ezután bromocriptint kaptam, ami borzasztó volt... de utána rendesen megjött (a régi fájdalommal együtt, ami miatt elkezdtem régen fogamzásgátlót szedni). Egy darabig bírtam a dolgot, de valahányszor megjött, az ügyeleten kötöttem ki, annyia görcsöltem. Fél év szenvedés után elmentem újra vérvételre és akkor már a prolaktin szintem 2900 lett!!Orvosról orvosra jártam és mindenki tanácstalan volt!! Aztán elmentem egy orvoshoz, aki állítólag ért a témához és ő arra hívta fel a figyelmemet, hogy igaz, hogy a szérum prolaktin szintem nagyon magas, ugyanakkor a %-os érték a határértéken belül van! Így azt mondta emiatt nem kell aggógni.. Szerinte ha majd teherbe akarok esni, akkor ráérek ezzel foglalkozni..De akkor sem okoz ez majd feltétlen problémát!

A görcsök miatt újra visszaálltam a fogamzásgátlóra, de lélekben nem vagyok 100%-osan nyugodt.. Remélem jól döntöttem!

A súlyommal nekem nem volt problémám, úgyhogy nem hiszem, hogy ezzel van összefüggésbe..

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mármint úgy értem, hogy a prolaktin szintje magas, de a %-os érték rendben van...??

73. emóca (válaszként erre: 72. - Titánia83)
2010. jún. 16. 18:30
Gratula én is gyógyulófélben
2010. jún. 1. 15:03

Én meggyógyultam!

[link] :)

2010. máj. 30. 09:30

Szia!

Babát szeretnénk, ami nem jött össze egy ideje már!Sokszor fájt a mellem.

A dokim csinált vérvizsgálatot (hormonok)itt derült ki milyen magas, meg ultrahangon hogy a petesejtem a 12. napon kicsi ahoz hogy megtermékenyüljön ami valószínűleg a prolaktin okoz!

Nem érik meg rendesen!

Szedtem 150mq osat a norplorakból ami levitte a minimum érték alá!

Most a felét szedem most jó!

70. emóca (válaszként erre: 69. - Cukorka001)
2010. máj. 28. 22:35
Szia. Neked voltak tüneteid? milyen betegséget diagnosztizáltan Nálad? Hogy derült ki?
69. cukorka001 (válaszként erre: 59. - Emóca)
2010. máj. 27. 22:45

Szia!

nekem a 3. napon 32 volt a 21. napon 46!

Naprolac gyógyszer segített!

68. 9bbc382386 (válaszként erre: 67. - Emóca)
2010. máj. 13. 12:14

Nekem is azt mondta az endokrinológus,mert van akinek ennek a sokszorosa.

De ugye mindig mindenben nem lehet a másikhoz hasonlítani,hisz mindegyikünknél más panaszok lehetnek:(

67. emóca
2010. máj. 13. 10:20

Szia

Voltam endokrinológusnál és azt mondta ez semmi(?) de ő inkább PCOSre gyanakszik. Most megyek terheléses cukorvizsgálatra. aztán... folyt köv. jövő héten.

66. 9bbc382386 (válaszként erre: 65. - Emóca)
2010. máj. 5. 19:02
A www.hipofizis.hu oldalon találsz mindent,ami ezzel kapcsolatos...és jó orvost is.
65. emóca
2010. máj. 5. 18:25
Ha valaki tud jo dokit ,irja meg légyszi. Köszi
64. emóca (válaszként erre: 63. - 9bbc382386)
2010. máj. 5. 18:24

Most keresek endokrinologust a neten ,Budapesten.

Derült égböl ...volt ez most nekem.Köszi ,hogy válaszoltál.

63. 9bbc382386 (válaszként erre: 62. - Emóca)
2010. máj. 5. 18:18
18volt nekem,és igen,ettől nehezen esik teherbe az ember.Nekem a re.érték 8 volt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook