Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodába felveszik-e a gyereket, ha anyuka a kistesóval otthon van gyed-en? fórum

Óvodába felveszik-e a gyereket, ha anyuka a kistesóval otthon van gyed-en? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 26. 18:00

Sziasztok!

Én még terhes voltam mikor oviba bevették a nagyobbik fiamat tavaly,és idén sem volt gond vele,én itthon vagyok gyed-en,és ő meg ovis és egész napos.

59. falevel (válaszként erre: 57. - Drnéni)
2010. ápr. 26. 12:24
Sztem kkor próbáld megfellebezni. Energiát kíván, az biztos, de lehet, h eredményel jár.
2010. ápr. 19. 20:57
Az én lányom járt oviba, amikor itthon voltam a kicsivel - igaz azt elvárták tőlünk itthon lévő kismamáktól, hogy ebéd után hazavigyük az ovisokat.
57. drnéni (válaszként erre: 55. - Falevel)
2010. ápr. 19. 20:53
De, sőt az Éva cikkét is. Fordultam az önkormányzatnál az oktatási osztályhoz, ahol közölték, hogy ez központilag így van. Mondtam, hogy én ezt sérelmezem, és diszkriminatívnak tartom, mondták, hogy szívem joga. Meg hogy fellebbezzek. Tök jó.
2010. ápr. 19. 20:47
Szerintem itt elsősorban az ovis gyerek igényeit kellene figyelembe venni,nem pedig azt,hogy anya otthon van e a picivel.Minden gyereknek más az igénye.Nekem még csak egy másfél éves lányom van,de imádja a társaságot,a gyerekeket.Nem biztos,hogy azért akarják oviba vinni,mert anyuka szabadulni akar tőle.
55. falevel (válaszként erre: 54. - Drnéni)
2010. ápr. 14. 22:27
Ez hol van? Nem olvastad a 45. hozzászólást? Sztem fordulj a fenntartóhoz...
2010. ápr. 6. 10:33

Ki vagyok akadva! Az én nagylányom is 3 és fél éves lesz szeptemberben, most voltunk beuratkozni, és kerek perec megmondta a nő, hogy hátrányban van, mert én otthon vagyok a picivel, és sok a gyerek! Szegény gyerek sírva fakadt, annyira készül, alig várja, hogy járhasson. Mondtam finoman a hölgynek, hogy eszem ágában sincs "lepasszolni" a gyereket, nagyon szeretek velük otthon lenni, de óriási szüksége van a társaságra. Vonogatta a vállát. Majdnem megkérdezutem, hogy akkor ugye aki közben lesz terhes, annak kirúgják a gyerekét. Mint a kedves ismerősünk, aki már táppénzen van, a gyerek novemberben lesz három, de már le van zsírozva, hogy szeptembertől járhat, mert hát anyukának nagyon fáasztó lenne két gyerekkel. Csak nekik van egy önkorm. képviselő nagypapijuk. Az ilyenek miatt fog az én gyerekem 4 és fél évesen oviba kerülni.

Nem körzetesbe meg gyakorlatilag nincs is értelme jelentkezni.

53. oliv (válaszként erre: 50. - F8db0709b8)
2010. márc. 6. 22:38
Gondoltam, hogy nem azért írtad! :)
2010. márc. 6. 11:39
köszi:))
51. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - Marcsix)
2010. márc. 5. 09:40
Gratulálok:)
50. f8db0709b8 (válaszként erre: 48. - Oliv)
2010. márc. 5. 09:38

A foglakozások délelőtt vannak,aludni meg otthon is tud.

És nem kötözködni szeretnék:)

2010. márc. 4. 17:56
Képzeljétek, a kisfiamat felvették a vidéki oviba, és nem is akármennyire egész napra!!! Még szerencse, hogy az ovódavezető az óvónénim volt. Hazaköltöztünk szülőfalumba, és helyre áll a rend, itt már lesz ovink, és nem fognak elzavarni, azért, mert van egy kistesó is. :)) Környéke válogatja ugy látszik. Krisz 8-án hétfőn kezdi az ovit :D
48. oliv (válaszként erre: 47. - F8db0709b8)
2010. márc. 4. 12:56
Ha az 5. életévét betölti a gyerek, akkor kötelező az ovi. Ellenkező esetben osztom a véleményed.
47. f8db0709b8 (válaszként erre: 46. - Falevel)
2010. febr. 26. 07:17

Erre annyit tudok mondani,hogy menjenek a picsbe!:)Főállású anya,akkor ne kapjon pénzt,hisz azért kapja hogy el lássa a gyerekeit,nem azért,hogy lepasszolja oviba öket!

Gratulálok!

2010. febr. 25. 20:26

Idézek az Éva magazin 2009 márciusi számából:


Ha a mama otthon van


Előfordul, hogy a kisebb testvérrel gyeden/gyesen lévő vagy ideiglenesen munkanélküli szülő oviba szeretné íratni a gyerekét, de az óvodavezető elutasítja, esetleg munkáltatói igazolás bemutatására kötelezi, vagy az óvodai ellátást 4-5 órában korlátozza. Nem árt tudni, hogy az óvodavezetőnek semmiféle hatásköre nincs arra, hogy megkérdőjelezze a gyermek óvodai ellátásra való jogosultságát! A felvételnél tehát nem lehet hátrány, ha az anyuka valamilyen okból otthon van, s nincs munkahelye.

A főállású anyukáknak még egy jó hír: a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény 23. és 24. paragrafusának rendelkezését – miszerint a főállású anyák gyermekei mindössze napi négy órában vehetik igénybe az óvodai ellátást – a 2008. évi LIX. törvény 1. paragrafusa 2009. január 1-jétől törölte!

45. oliv (válaszként erre: 21. - Vikasz)
2010. febr. 10. 12:05
Nem. :( Ott közölték velük, amikor öltöztek át...
44. sajert
2010. febr. 10. 11:59

Meg még annyit az ovis kérdéshez.


XVII. kerületi ismerősömnek se vették fel a gyerekét, mert kisbaba volt otthon. Átjelentették a gyereket ideiglenes lakcímileg a mamához a XIV. kerületbe, és mivel ott a mama környékén lasszóval fogják a gyerekeket, simán bekerült...

43. sajert (válaszként erre: 36. - B.katka21)
2010. febr. 10. 11:56
Melyik ovi volt?
42. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Vikasz)
2010. febr. 10. 09:39

Azért,mert ha az apa dolgozik,az anyának nem kötelező visszamennie,mivel nincs munkanélküliség a családban,igy simán azt mondhatják,bocsika,de nem te vagy a családfenntartó!Ezért veszik előbbre az egyedülálló szülök gyerekét és a hátrányos helyzetűeket.

De mint irtam,papirt bárki tud szerezni!

41. vikasz (válaszként erre: 31. - 362f32914c)
2010. febr. 10. 09:32
De akinek lenne hová visszamenni dolgozni azt miért szivatják ilyen elhelyezési nehézségekkel???
40. vikasz (válaszként erre: 37. - Seryevi)
2010. febr. 10. 09:31
Ismerőssel könnyű...
39. vikasz (válaszként erre: 35. - Sajert)
2010. febr. 10. 09:30

Mi a 18. ker.-ben lakunk. Remélem itt nem ez a helyzet. A lányom jan.1-jén született, úgyhogy ha az általad leírtak itt is így vannak akkor, nem lesz könnyű.

Csípem ezt az "Oldja meg anyuka" szöveget. akkora pofátlanság. Így menjen vissza valaki dolgozni.


Mondjuk a munkahelyemnek van óvodája, ahová kisebbeket is felvesznek akik hamarosan 3 évesek lesznek, de az Budán van a 2. kerületben, ami sem a lakhelyünkhöz, sem a munkahelyemhez nincs közel.

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Seryevi)
2010. febr. 10. 09:10
Főpolgármester ismerőssel minden lehetséges!
2010. febr. 10. 08:15

Sziasztok!

A húgomék Budapesten laknak a nagyobbik fia szeptembertől óvis lett, de a legközelebb lévő óvodába nem vették fel, mondván maradjon még otthon, mert anyuka otthon van a kistesóval!

Ő nem hagyta ennyiben, megkereste a pőlgármester ismerősét, hogy létezik-e ilyen!

Végül egy másik oviba, de felvették, ami messzebb van!

Borzasztó állaptok vannak e téren!!!(is!)

A kisfiamat májusban be kell írítni oviba!

Hát...... csak reménykedem, hogy zökkenőmentes lesz!

Talán annyiból szerencsénk lesz, hogy apósom ismerőse az itteni óvodák vezetője!

Minden jót Nektek!

2010. febr. 9. 06:33

Bp.,XVII.kerület

Szeptemberben szültem a másodikat,előtte a nagyobb bölcsibe járt,márciusba töltötte a hármat.Gond nélkül felvették az oviba is egész napra.Nekem szerencsém volt.

35. sajert
2010. febr. 8. 22:45

Bp., XVII. kerület:

Tuti nem veszik fel a gyereked. Eleve az a rend itt, hogy csak az adott évben dec. 31-éig születetteket veszik fel. Mivel a fiam január végi, így majd csak szeptemberben mehet oviba (persze, ha van munkáltatói, és ha nem foglalják el előttünk a hátrányos helyzetűek a helyet). Mikor rákérdeztem, hogy akkor most februártól augusztusig hova tegyem a gyereket??? Válasz: OLDJA meg Anyuka.

Bölcsibe már 7.-ek vagyunk a várólistán, szeptembertől tuti bölcsis lesz, így ha nem lesz kistesó addig, akkor felveszik az oviba szinte automatikusan.


Bölcsibe, ahova jelentkeztünk van baba-mama klub. 4-kor kezdődik: múltkor két szülővel találkoztam, a többi gyereket már elvitték-már ők is sorjáztak ki az ajtón!!! A munkaidőm 8-16-ig tart, így az én gyerekem fogja majd zárni a bölcsit, mert fél öt előtt nem érek oda érte (kivéve ha apja megy majd érte).

34. pmjudit (válaszként erre: 33. - Vikasz)
2010. febr. 8. 20:14

Igen, ez nálunk is így van. Én tanítok, viszonylag korán végzek a munkahelyemen.

Reggel fél 8-kor adom be a bölcsibe a kisfiamat - ekkor a csoportban 1 kisgyerek van, akit már hajnalban hoznak korán megy dolgozni az anyukája.

3-kor megyek érte, alig lehet elférni az átadóban, állítólag 3/4 4-ig mindenkit elvisznek. Nekem nagyon furcsa.

33. vikasz (válaszként erre: 30. - 362f32914c)
2010. febr. 8. 19:33

Ez nekem is feltűnt. Reggel 7-negyed 8-kor szinte mi vagyunk az elsők a bölcsiben, du. 4 körül meg már alig van ott gyerek. Tök jó lehet a munkaidejük ezeknek a szülőknek az én 8-16-ig munkaidőmhőz képes.

Gondolom a nagy részük nem dolgozik.

32. marcsix (válaszként erre: 31. - 362f32914c)
2010. febr. 8. 18:33

ebbe én nem tudok beleszólni, nekem három évig jár még, de én itthon is szeretnék maradni velük három évig. Én egyedül azért vagyok felháborodva, hogy mikor a gyerekemen látszik, hogy társaság hiánya van, mivel a kicsike még pindurka volt, és nem tudott a 3 éves fiam vele játszani, unokatesója el volt tiltva, nemvolt a négy falon és rajtam kívül senkije sem, azt mondták, hogy nem veszik fel tuljelentkezés miatt. Aztán szerencse hogy volt ismerősöm, mert nagyon hiányzott neki, hogy gyerekek társaságában legyen.


én annak a híve vagyok, hogy azért van a gyes, hogy addig a 3 évig a gyerekkel legyünk, nem mennék vissza dolgozni, nem adnám bölcsibe sem. Az a felháborító, hogy 2 év után mennyen az anyuka dolgozni, de nincs hely ahová a gyereket beadja. Szerencse ha van egy mama vagy papa, anyós stb. aki vigyáz a gyerekre mig anyuka dolgozik.

31. 362f32914c (válaszként erre: 27. - Marcsix)
2010. febr. 8. 17:37

Nem akarok vitatkozni,de nem értem azt hogy az anyukák miért hisztiznek(tisztelet a kivételnek)hogy csak 2 évig fog járni a gyes.A környezetemben mindenki beadta 2 év után a gyerekét bölcsibe.Akkor meg nem mindegy hogy neki három év vagy két év a gyes?

Az meg hogy nincs munkahely az egy másik téma:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook